Звучить пісня н яремчука «Не жди мене, мамо » icon

Звучить пісня н яремчука «Не жди мене, мамо »НазваЗвучить пісня н яремчука «Не жди мене, мамо »
Дата конвертації02.07.2013
Розмір31.51 Kb.
ТипДокументи
скачать >>>

(звучить пісня Н Яремчука «Не жди мене, мамо..»)

В: Доброго дня, дорогі гості! Сьогодні у нас особливий день. 15 лютого на історичному календарі позначений, як день виведення військ з Афганістану.

В: 15 лютого 1989 року для багатьох став днем, коли закінчився відлік великих втрат людських життів. Цей день і є закінченням афганської війни для неіснуючої вже на сьогодні держави – СРСР. Тоді закрилася остання сторінка героїчного і трагічного літопису боїв. Перестали йти похоронки з Кандагару, Гардесу, Кабулу і Джелелебаду.

В: Правда про афганську віну. Вона різна. Здебільшого хвороблива і гірка. Афганська війна брудна, ніким і нікому неоголошена. А хіба війни можуть бути чистими? Кожна з них несе смерть, інвалідність, одягає у смуток тисячі сердець. У війни холодні очі. У війни свій відлік, своя безжальна арифметика.

В: Народна мудрість говорить: «Людина живе доти, допоки про неї пам’ятають». Знаю, що кожен той солдат, кожна родина тих, хто пройшов через страшне гроно Афгану, ніколи не зможуть забути про це. Афганська війна тривала вдвічі довше ніж Велика Вітчизняна. У ній загинуло майже 15 тисяч осіб, 290 воїнів пропали безвісти. А скільки скалічених доль, втрачених мрій, пошкоджених планів на щасливе майбуття.

В: Чи потрібно взагалі згадувати про війну! Деякі кажуть, що не треба. Я думаю, що потрібно. Потрібно до тих пір, поки людство неспроможне буде сказати: «Ми не тільки не хочемо війни, ми зробимо все, щоб її не було, і її не буде». 25 грудня 1979 р. радянські війська були введені в Афганістан для виконання інтернаціонального обов’язку.

( під мелодію читці зачитують поезію)

В: Не одним сивим пасмом закосичена ця дата - 15 лютого. Посивіли завчасно юні наречені і молоді дружини, чекання вибілило скроні батьків і коси матерів. Найстрашніше – це чекання.

В: Іменем жінки, що овдовіла,

Іменем матері, що з печалі сивіла

Іменем сина, що батька не знав

Іменем батька, що у Січі упав

Іменем тих, хто в колисці сьогодні

Іменем тих, хто над краєм безодні

Кличу з війною стати на бій,

Мир відстояти землі голубій.


( звучить пісня «Служи, мій сину, служи»)


В: Сьогодні про афганську війну пишуть книги, створюють фільми, учасникам тих подій присвячують пісні та вірші. Але ніхто не може творити пам’ять так, як роблять це самі учасники, котрі у 80-х роках минулого століття пройшли через оту жорстоку війну.

Маю за честь повідомити, що на наше запрошення відгукнулися:

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

В: Повідайте, повідайте синам,

Повідайте всім дітям, ветерани,

Які шляхи пройти судилось вам

Крізь полум’я Гардеса й Кандагари.

В: До слова запрошуємо_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

( читець читає поезію)

В: Невже можна забути оту згорьовану неньку, оту ранню сивину, оті виплакані сльози над «цинковими» хлопцями, яких у Союз привозив «Чорний тюльпан». Так називали літак, який щодоби вивозив гроби загиблих.

В: Усі вони любили життя, любили своїх батьків, своє місто. Були вірними друзями, жили щасливо і мріяли про майбутнє. Та не вдалося повернутися їм до рідної домівки.

В: Мені привиділось, немов солдати,

Які не повернулися з боїв,

Не полягли, а залишились жити,

Перетворившись в білих журавлів.


(Звучить фонограма. Діти виносять портрети загиблих і свічки)

В: Поставте скибку хліба на стакан

І голови схиліть в скорботі вічній,

За тих, кого убив Афганістан,

Чиї він душі зранив і скалічив….

В: Схилімо ж голови перед світлою пам’яттю тих, хто залишився вічно молодим:

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________Вшануймо їх хвилиною мовчання.

( Метроном відлічує хвилину)

Дякую. Прошу сідати.

( звучить пісня «Журавлі»)

В: Шановні земляки-афганці! Над вашими головами свистіли кулі. Кожна хвилина вашого життя могла стати для вас останньою. Та Вам випало щастя вижити і повернутися до рідної домівки.

В: Ми не повинні забувати жертв Афганістану, як і всіх інших жертв, які поніс наш народ тільки через те, що не сам керував долею своїх громадян – ними розпоряджався хтось інший.

В: Це потрібно для того, щоб нові «афганістани» не виникали на нашій землі, щоб вони не повторювалися для наших людей ніколи.

В: Кожен день, кожен час пам’ятайте,

Скільки жертв нам війна принесла.

Все, що можна, для миру віддайте!

Збережіть для нащадків життя!

( звучить пісня)Схожі:

Звучить пісня н яремчука «Не жди мене, мамо » iconУкраїно ! Ти для мене диво ! І нехай пливе за роком рік. Буду, мамо, горда І вродлива з тебе дивуватися повік. В. Симоненко

Звучить пісня н яремчука «Не жди мене, мамо » iconІ. В. Ревякіна категорія І м. Мелітополь 2011 рік Урок
Тема: «Складання розповіді з елементами опису зовнішності людини. Написання листа мамі «Мамо, мамо, рідна і кохана!»
Звучить пісня н яремчука «Не жди мене, мамо » iconЗвучить пісня: Тараса Петриненко “Україна” (на лоні цієї мелодії ведуча за кулісами говорить про початок вечора). Ведуча №1

Звучить пісня н яремчука «Не жди мене, мамо » icon6 клас
З вас усіх натовчу такого пюра, якого ще не зазначали в жодному мені. Не шукайте мене! Бігаю я швидко- не наздоженете мене ні автом,...
Звучить пісня н яремчука «Не жди мене, мамо » iconУрочиста лінійка (учні знайомляться з програмою тижня) Звучить у запису пісня у виконанні Р. Кириченко «Звучи, рідна мово»
...
Звучить пісня н яремчука «Не жди мене, мамо » iconВислови про пісню
А пісня — це душа. З усіх потреб потреба. Лиш пісня в серці ширить межі неба. На крилах сонце сяйво їй лиша. Чим глибша пісня, тим...
Звучить пісня н яремчука «Не жди мене, мамо » iconПісня про віщого Олега
«Повідай, улюбленцю вічних богів, Чи скоро я землю покину? Чи скоро на радість моїх ворогів Мене покладуть в домовину? Не бійся,...
Звучить пісня н яремчука «Не жди мене, мамо » iconІ на тім рушникові Виставка рушників різних регіонів України Звучить „Пісня про рушник”
Недаремно склав народ такі прислів’я: „Хата без рушників, що родина без дітей”, „Рушник на кілочку – хата у віночку”
Звучить пісня н яремчука «Не жди мене, мамо » iconТема. Інструментальна музика. Пісня без слів
Мета: познайомити учнів з особливостями інструментальних творів, що мають назви «Пісня», «Пісня без слів». Поглибити знання учнів...
Звучить пісня н яремчука «Не жди мене, мамо » iconСвятковий вечір пісні «З піснею – до людяності, до творчості»
Наочність: святково прикрашена кімната: рушники, газети, малюнки,написи на дошці прислів’їв : «Пісня – душа народу», «Пісня ні в...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib2.znaimo.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи

Разработка сайта — Веб студия Адаманов