Пояснювальна записка для прийому осіб, які на основі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» icon

Пояснювальна записка для прийому осіб, які на основі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст»НазваПояснювальна записка для прийому осіб, які на основі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст»
Сторінка1/3
Дата конвертації05.07.2013
Розмір394.32 Kb.
ТипПрограма
скачать >>>
  1   2   3


ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА


Для прийому осіб, які на основі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» вступають для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр», Правилами прийому до Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» передбачений конкурсний відбір за результатами фахового вступного випробування.

Програма фахового вступного випробування для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» за напрямом підготовки 6.070106 «Автомобільний транспорт» на основі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» має комплексний характер, створена у відповідності зі змістом основних профільних дисциплін спеціальності в частині фундаментальної та професійно-практичної підготовки.

У процесі підготовки до фахового вступного випробування рекомендується користуватися основною літературою, яку подано наприкінці програми.

Фахове вступне випробування проводиться у формі тестування. Програма містить критерії оцінювання результатів тестування. Конкурсний бал обчислюється за п’ятибальною шкалою.


^ ЗМІСТ ПРОГРАМИ


ДИСЦИПЛІНА «ТЕХНІЧНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ АВТОМОБІЛІВ»


Тема 1. Мета і задача навчальної дисципліни. Загальні поняття про надійність автомобілів. Ефективність використання і працездатність автомобілів. Причини зміни технічного стану: конструктивні, технологічні, експлуатаційні та інші фактори. Класифікація відмов автомобілів.

Тема 2. Основні види руйнування автомобілів: статичне і динамічне руйнування, втомленість, корозія, спрацювання та старіння. Основи теорії твердого тіла.

Тема 3. Ідеальна і реальна поверхня твердого тіла. Поверхнева енергія. Будова поверхневих шарів металевих тіл при терті. Макрогеометричні характеристики тіл тертя. Характеристики мікрорельєфу поверхонь твердих тіл (параметри шорсткості, моделі шорсткості).

Тема 4. Основні види тертя у вузлах машин: сухе, граничне, рідинне, в'язкопластичне, контактно-гідродинамічне, напіврідинне, ковзання, кочення Основні види зношування у вузлах машин: механохімічне, абразивне, корозійно-механічне, ерозійне, кавітаційне, кавітаційно-ерозійне, унаслідок схоплення, від утомленості, водневе, при фретинг-корозії.

Тема 5. Негативні прояви тертя. К.К.Д. механічної системи. Знос трибоспряжень. Трибологічні пошкодження.

Тема 6. Навантаження в парах тертя. Види відмов у трибоспряженнях. Конструктивний елемент «тріади тертя». Трибологічні вимоги до технічних олив та їх властивості.

Тема 7. Вимоги до базових олив. Товарні оливи. Вимоги до присадок. Еволюція застосування і різновид пакетів присадок.

Тема 8. Триботехнічні випробування мастильних матеріалів. Методи випробувань олив. Номенклатура показників якості продукції. Структурна схема лабораторних машин тертя.

Тема 9. Стандартизовані методи випробувань на тертя і знос. Конструкції машин тертя та їх технічні характеристики.

Тема 10. Нестандартизовані методи триботехнічних випробувань. Конструкції машин тертя та їх технічні характеристики.

Тема 11. Явище тертя. Контактування твердих тіл при граничному терті. Взаємодія процесів, що відбуваються при граничному терті. Розвиток уявлень про граничне мащення.

Тема 12. Загальні положення. Вимоги до технічного стану автомобілів. Види технічного обслуговування і ремонту автомобілів та їхня техніко-економічна характеристика.

Тема 13. Нормативи трудомісткості технічного обслуговування і ремонту автомобілів. Основні напрями подальшого вдосконалення системи технічного обслуговування і ремонту автомобілів.

Тема 14. Загальні положення. Підготовка автомобілів до продажу за кордон. Підготовка автомобілів до продажу в Україні.

Тема 15. Види і способи зберігання автомобілів. Вибір способу зберігання автомобілів. Полегшення пуску двигунів без підігрівання при низьких температурах.

Тема 16. Полегшення пуску двигунів обігріванням. Вибір способу полегшення пуску двигунів при низьких температурах.

Тема 17. Очищення відкритих майданчиків для зберігання автомобілів від снігу і намерзлої криги.

Тема 18. Характеристика складських приміщень. Зберігання пального і мастильних матеріалів.

Тема 19. Зберігання запасних частин, агрегатів і матеріалів. Зберігання акумуляторних батарей. Зберігання шин і гумотехнічних виробів.

Тема 20. Кілька порад покупцям автомобілів. Кілька порад водіям. Робоче місце водія.

Тема 21. Автомобільне паливо. Рідина для гідравлічних систем. Гальмові рідини. Пускові рідини.

Тема 22. Керування автомобілем на грунтових дорогах. Керування автомобілем в умовах бездоріжжя і під час подолання броду. Керування автомобілем у дощ і снігопад.

Тема 23. Керування автомобілем в умовах інтенсивного міського руху.

Тема 24. Керування автомобілем у тумані. Керування автомобілем узимку. Керування автомобілем уночі.

Тема 25. Основні чинники забруднення навколишнього природного середовища.

Тема 26. Очищення води і повторне її використання.

Тема 27. Використання вторинних ресурсів. Фактори, що впливають на витрату палива. Основні шляхи економії автомобільного палива.

Тема 28. Способи економії, що пов'язані зі стилем водіння. Технічні методи економії палива. Цікаві та корисні факти.

Тема 29. Діагностування технічного стану двигуна за максимальною потужністю. Діагностування технічного стану двигуна за витратою палива. Діагностування технічного стану двигуна за шумами і вібраціями.

Тема 30. Діагностування технічного стану двигуна за параметрами картерної оливи. Діагностування технічного стану двигуна за герметичністю надпоршневого простору циліндрів. Діагностування технічного стану двигуна за зовнішніми ознаками.

Тема 31. Сучасні інформаційні технології діагностування автомобільних двигунів. Затягування деталей кріплення головки блока. Запобігання прогорянню прокладок і головки блока циліндрів двигуна. Регулювання теплових зазорів клапанів. Очищення циліндрів двигуна від нагару. Поточний ремонт двигунів.

Тема 32. Загальні положення. Класифікація і характеристика автомобільних олив. Вибір автомобільної оливи. Періодичність заміни моторних і трансмісійних олив. Технічне обслуговування системи мащення двигунів. Мастильні роботи механізмів трансмісії, органів керування і ходової частини.

Тема 33. Контрольно-діагностичні роботи. Запобігання утворенню накипу в системі охолодження. Запобігання корозії деталей у системі охолодження. Захист системи охолодження від заморожування.

Тема 34. Вплив технічного стану системи живлення та якості пального на потужність, надійність, економічність двигуна і токсичність відпрацьованих газів. Технічне діагностування системи живлення за складом відпрацьованих газів. Діагностування і ультразвукове очищення інжекторів.

Тема 35. Діагностування системи живлення бензинових двигунів. Діагностування системи живлення дизельних двигунів.

Тема 36. Особливості технічного обслуговування системи живлення газобалонних автомобілів. Поточний ремонт карбюраторів.

Тема 37. Вплив конструктивних, технологічних і експлуатаційних чинників на надійність електрообладнання. Технічне обслуговування акумуляторних батарей. Технічне обслуговування генераторних установок і реле-регуляторів.

Тема 38. Технічне обслуговування приладів запалювання. Технічне обслуговування стартерів, освітлення і контрольно-вимірювальних приладів. Діагностування електронних блоків керування в автомобілі.

Тема 39. Технічне діагностування трансмісії автомобілів. Технічне обслуговування зчеплення. Поточний ремонт зчеплення. Технічне обслуговування карданної передачі. Поточний ремонт карданної передачі. Технічне обслуговування коробки передач, роздавальної коробки і ведучого моста. Поточний ремонт коробки передач і заднього моста.

Тема 40. Технічне діагностування рам і підвісок. Технічне діагностування передніх мостів. Типові несправності передніх мостів.

Тема 41. Основні несправності і технічне діагностування гальмівної системи. Основні причини несправностей гальмівної системи. Основні несправності і технічне діагностування органів керування. Основні причини несправностей органів керування.

Тема 42. Підготовка автомобіля до наступних операцій технічного сервісу і надання йому належного зовнішнього вигляду. Особливості технічного обслуговування лакофарбового покриття автомобілів залежно від зміни його хімічних і фізичних властивостей.

Тема 43. Технічне обслуговування декоративних деталей. Видалення забруднень скла. Захист скла від запотівання та обледеніння. Забезпечення герметичності скла. Антикорозійне оброблення автомобілів. Відновлення лакофарбового покриття автомобілів

Тема 44. Особливості технічного обслуговування автомобілів у зимових умовах експлуатації. Особливості експлуатації автомобільних шин у зимових умовах експлуатації. Особливості технічного обслуговування автомобілів, які експлуатуються в умовах жаркого клімату і пустельно-піщаної місцевості.

Тема 45. Основні групи устаткування. Розрахунок кількості та вибір устаткування. Показники використання устаткування. Інтенсифікація використання устаткування.


^ ДИСЦИПЛІНА «ДІАГНОСТУВАННЯ ТЕХНІЧНОГО СТАНУ АВТОМОБІЛІВ»


Тема 1. Технічна діагностика автомобілів.

Технічна діагностика автомобілів. Основні поняття і визначення. Завдання технічного діагностування автомобілів. Застосовування технічного діагностування.

Діагностичне забезпечення. Елементи діагностування. Системи діагностування технічного стану автомобіля. Структурна схема комп'ютеризованих систем діагностування.

^ Тема 2. Діагностичні параметри й нормативи.

Діагностичні параметри й нормативи. Діагностичні параметри та їх класифікація. Вимоги до діагностичних параметрів: чутливість, однозначність, стабільність, технологічність. Параметри технічного стану (структурні параметри). Обґрунтування й вибір діагностичних параметрів. Часткові діагностичні параметри. Загальні діагностичні параметри. Взаємозалежні діагностичні параметри. Класифікація діагностичних параметрів. Діагностичні нормативи. Приклади граничних нормативів, що використовуються у ПДР.

^ Тема 3. Інформаційно-нормативна база діагностики автомобілів.

Інформаційно-нормативна база діагностики автомобілів. Базова інформація. Довідникова інформація. Сучасні вимоги держав Європейського союзу щодо ефективності роботи основних систем автомобіля. Норми граничних викидів шкідливих речовин у відпрацьованих газах двигунів АТЗ. Граничні норми шуму. Загальні стандарти, які встановлюють вимоги до авторизованої інформації. Довідково-інформаційні бази даних. Технічна інформація видавництва Міtсhеl. Довідково-інформаційна база даних ЕSІ фірми Воsch.

^ Тема 4. Закономірності зміни технічного стану транспортних засобів.

Закономірності зміни технічного стану транспортних засобів. Показники технічного стану транспортних засобів. Вірогідність безвідмовної роботи, оцінка надійності транспортного засобу, конструктивних і виробничих чинників, експлуатаційних чинників. Інтенсивність відмов, вибору математичної функції, математичний опис характеру залежності параметра технічного стану від напрацювання.

^ Тема 5. Методи діагностування та засоби діагностування.

Організаційні методи. Технологічні методи діагностування. Органолептичні методи. Інструментальні методи. Методи діагностування за параметрами робочих процесів. Методи діагностування за параметрами супутніх процесів. Методи діагностування за структурними параметрами. Методи діагностування за режимом роботи ОД. Статодинамічний метод. Поділ методів діагностування за фізичною суттю. Швидкість зміни фізичної величини. Енергетичний спосіб діагностування. Парціальний спосіб. Диференціальний спосіб. Безгальмівний спосіб. Віброакустичний метод діагностування. Оптичні методи діагностування. Засоби технічного діагностування. Класифікація засобів технічного діагностування автомобілів.

^ Тема 6. Діагностичні моделі.

Типи діагностичних моделей, їх характеристика. Діагностична модель по ГОСТ 20911-89. Вибір діагностичних моделей. Аналітичні моделі. Структурно-спадкоємна діагностична модель. Імітаційна модель. Імітаційне моделювання. Проведення краш тестів. Застосування проекту Уатоз Аиіотоїіуе 8іти1аюг. Функціональна діагностична модель. Побудова й аналіз функціональної діагностичної моделі.

Моделювання технічних систем. Таблиці несправностей. Побудова й аналіз дискретної діагностичної моделі. Особливості побудови цифрових діагностичних моделей.

^ Тема 7. Структура діагностичного забезпечення систем транспортного засобу.

Розробка діагностичного забезпечення об'єкта. Сукупності правил і методів дослідження даного об'єкта діагностування. Перелік діагностичних параметрів, методи їх оцінки, умови працездатності й ознаки наявності дефектів у об'єкті, алгоритми і програма діагностування, показники контролепридатності об'єкту й ефективності процесу діагностування. Процес розробки діагностичного забезпечення. Таблиці функцій несправностей (ТФН).

^ Тема 8. Прогнозування технічного стану автомобілів.

Методи прогнозування. Методи експертних оцінок. Методи моделювання. Статистичні методи. Прогнозування пробігу автомобіля до поточного ремонту його агрегатів. Зміна технічного стану вузлів у процесі експлуатації автомобіля.

^ Тема 9. Організація діагностування автомобілів.

Організація діагностування автомобілів на підприємствах, що мають транспортні засоби. Організація діагностування легкових автомобілів на СТО. Організація роботи діагностичних станцій державної автомобільної інспекції. Організація роботи мобільних (пересувних) станцій діагностики. Діагностика автомобіля перед придбанням (продажем) автомобіля. Класифікація робочих постів для ТО й ПР автомобілів по конструкції й технологічній оснащеності. Організація діагностування легкових автомобілів на СТО. Основні технологічні принципи діагностування. Організація роботи діагностичних станцій державної автомобільної інспекції. Організація роботи мобільних (пересувних) станцій діагностики.

^ Тема 10. Класифікація методів і засобів діагностування ДВЗ. Характеристики методів технічного діагностування.

Характеристики методів технічного діагностування. Задача діагностування. Задачі перевірки працездатності двигунів. Класифікація методів і засобів діагностування ДВЗ. Характеристики методів технічного діагностування. Метод діагностування за герметичністю замкнутих порожнин. Віброакустичні методи технічного діагностування. Методи оцінки спрацювання за змістом металу в мастилі відпрацьованих газах. Метод спектрального аналізу. Метод радіоактивних ізотопів. Метод вставок.

^ Тема 11. Діагностика кривошипно-шатунового механізму. Діагностика газорозподільного механізму.

Діагностика кривошипно-шатунового механізму. Діагностика газорозподільного механізму. Причини несправностей ГРМ. Зовнішні ознаки і відповідні ним несправності ГРМ. Причини несправностей кривошипно-шатунного механізму. Витратомір КИ-4887-1. Стетоскоп.

^ Тема 12. Діагностика системи охолоджування і системи мащення.

Діагностика системи охолоджування. Діагностика системи мащення. Діагностика системи живлення. Діагностика двигуна по складу вихлопних газів. Діагностування двигуна по параметрах картерної оливи.

^ Тема 13. Аналіз методів і засобів діагностування системи запалювання та системи паливоподачі ДВЗ.

Діагностика сучасного автомобіля. Пошук несправностей. Сучасні вимоги до діагностування системи запалювання та системи керування автомобільним двигуном. Діагностичні сигнали систем двигуна. Діагностування системи паливоподачі бензинових ДВЗ. Діагностування системи паливоподачі автомобільних дизелів. Функціональна схема діагностичної системи визначення технічного стану систем двигуна.

^ Тема 14. Методи та технології діагностування автомобілів за тягово-швидкісними характеристиками. Діагностування гальмівних систем автомобілів.

Методи та технології діагностування автомобілів за тягово-швидкісними характеристиками. Діагностування гальмівних систем автомобілів. Методи та технології діагностування автомобілів за тягово-швидкісними характеристиками. Показники, що характеризують тягово-швидкісні характеристики автомобілів. Стенди тягових якостей, їх конструкція та характеристики. Класифікація стендів для діагностування автомобілів по тягово-економічних показниках. Алгоритм діагностування автомобіля за тягово-економічними показниками на силовому стенді. Діагностування гальмівних систем автомобілів. Методи випробувань та види стендів для діагностування гальмівних систем автомобілів. Технологічна класифікація методів і засобів діагностування гальм автомобілів. Технологічний процес діагностування. Несправності гальмівної системи.

^ Тема 15. Діагностування ходової частини автомобіля.

Діагностування ходової частини автомобіля. Діагностування ходової частини автомобіля. Методи діагностування ходових якостей автомобілів. Типи та характеристика стендів для діагностування ходових якостей. Основні несправності ходової частини. Діагностування елементів підвіски. Діагностування амортизаторів. Діагностування рам, ресор. Перевірка геометрії підвіски автомобіля. Діагностування ходових якостей переднього місту. Діагностування ходових якостей шин. Діагностування ходових якостей коліс. Діагностування трансмісії. Діагностування рульового керування.

^ Тема 16. Діагностування системи освітлення та системи світлової і звукової сигналізації.

Діагностування системи освітлення та системи світлової і звукової сигналізації. Аналіз можливостей використання діагностування для системи освітлення і світлової сигналізації. Призначення і класифікація світлових приладів.Міжнародна система позначень світлових приладів. Класифікація систем освітлення і їх характеристика. Нормування світлотехнічних характеристик головних фар автомобіля. Комутаційна апаратура системи освітлення та світлової сигналізації. Розмітка контрольного екрану. Реглоскопи. Технічне обслуговування системи освітлення і світлової сигналізації.

^ Тема 17. Особливості діагностування мікропроцесорних систем керування.

Особливості діагностування мікропроцесорних систем керування. Призначення та класифікація систем керування. Структура та склад мікропроцесорних систем керування. Схема структурна механотронної системи керування. Реалізація оптимізуючого алгоритму. Діагностичне устаткування. Функціональні можливості сканера. Периферійне оточення сканера. Периферійне оточення системного сканера. Методи діагностування мікропроцесорних систем керування.

^ Тема 18. Інформаційно-вимірювальна система автомобіля. Засоби для діагностування електричного та електронного обладнання.

Інформаційно-вимірювальна система автомобіля. Засоби для діагностування електричного та електронного обладнання. Класифікація контрольно-діагностичного обладнання. Характеристики засобів вимірювальної техніки. Призначення, принципи побудови та функціонування КВП. Діагностування контрольно-вимірювальної апаратури автомобіля. Засоби для діагностування електричного та електронного обладнання. Діагностування електрообладнання автомобіля. Похибки засобів вимірювальної техніки. Похибки засобів вимірювальної техніки.

^ Тема 19. Датчики інформаційно-вимірювальних і діагностичних систем.

Датчики інформаційно-вимірювальних і діагностичних систем. Загальні властивості автомобільних датчиків. Показники автомобільних інформаційних вимірювальних систем. Існуючі автомобільні датчики. Автомобільні охоронні системи та електронні сервісні комплекси. Новинки автомобільних датчиків. Електронні інформаційні системи.

^ Тема 20. Сучасні бортові системи діагностики. Самодіагностика.

Сучасні бортові системи діагностики. Самодіагностика. Загальна характеристика. Загальний алгоритм діагностування за діагностичними картами. Функції бортової системи самодіагностики. Вилучення діагностичної інформації. Додаткові функції системи. Зміст діагностичної інформації.

^ Тема 21. Метрологічне забезпечення робіт по перевірці технічного стану колісних транспортних засобів.

Метрологічне забезпечення робіт по перевірці технічного стану колісних транспортних засобів. Класифікація засобів діагностування за вимірюваними параметрами. Ефективність діагностування автомобілів. Зміна техніко-економічних показників при впровадженні діагностики. Економічна ефективність від впровадження ЗТД. Ефективність діагностування автомобілів. Перспективи розвитку технічної діагностики.


^ ДИСЦИПЛІНА «ВИКОРИСТАННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ І ЕКОНОМІЯ ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНИХ РЕСУРСІВ»

  1   2   3Схожі:

Пояснювальна записка для прийому осіб, які на основі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» iconПояснювальна записка для прийому осіб, які на основі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст»
«молодший спеціаліст» вступають для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр», Правилами прийому до Відкритого міжнародного...
Пояснювальна записка для прийому осіб, які на основі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» iconПояснювальна записка для прийому осіб, які на основі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст»
«молодший спеціаліст» вступають для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр», Правилами прийому до Відкритого міжнародного...
Пояснювальна записка для прийому осіб, які на основі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» iconПояснювальна записка Для прийому осіб, які на основі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст»
«молодший спеціаліст» вступають для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр», Правилами прийому до Відкритого міжнародного...
Пояснювальна записка для прийому осіб, які на основі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» iconПояснювальна записка Для прийому осіб, які на основі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст»
«молодший спеціаліст» вступають для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр», Правилами прийому до Відкритого міжнародного...
Пояснювальна записка для прийому осіб, які на основі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» iconПояснювальна записка для прийому осіб, які на основі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст»
«молодший спеціаліст» вступають для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр», Правилами прийому до Відкритого міжнародного...
Пояснювальна записка для прийому осіб, які на основі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» iconПояснювальна записка Для прийому осіб, які на основі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст»
«молодший спеціаліст» вступають для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр», Правилами прийому до Відкритого міжнародного...
Пояснювальна записка для прийому осіб, які на основі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» iconПояснювальна записка Для прийому осіб, які на основі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст»
«молодший спеціаліст» вступають для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр», Правилами прийому до Відкритого міжнародного...
Пояснювальна записка для прийому осіб, які на основі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» iconПояснювальна записка Для прийому осіб, які на основі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст»
«молодший спеціаліст» вступають для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр», Правилами прийому до Відкритого міжнародного...
Пояснювальна записка для прийому осіб, які на основі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» iconПояснювальна записка для прийому осіб, які на основі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст»
«молодший спеціаліст» вступають для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр», Правилами прийому до Відкритого міжнародного...
Пояснювальна записка для прийому осіб, які на основі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» iconВідкритий міжнародний університет пояснювальна записка для прийому осіб, які на основі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст»
«молодший спеціаліст» вступають для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр», Правилами прийому до Відкритого міжнародного...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib2.znaimo.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи

Разработка сайта — Веб студия Адаманов