Тема уроку: Зоряні світи – галактики. Зорі, сузір’я сонце – джерело світла і тепла на Землі. Мета уроку icon

Тема уроку: Зоряні світи – галактики. Зорі, сузір’я сонце – джерело світла і тепла на Землі. Мета уроку



НазваТема уроку: Зоряні світи – галактики. Зорі, сузір’я сонце – джерело світла і тепла на Землі. Мета уроку
Дата конвертації03.06.2013
Розмір35.36 Kb.
ТипДокументи
скачать >>>

Тема уроку: Зоряні світи – галактики. Зорі, сузір’я. сонце – джерело світла і тепла на Землі.

Мета уроку: Сформувати в учнів систему знань про Всесвіт, галактики, зірки та сузір’я; розвивати в учнів уміння знаходити сузір’я на карті зоряного неба, уміння узагальнювати й робити висновки; виховувати повагу, інтерес до наукових знань, розширяти науковий світогляд дітей.

Обладнання: карта зоряного неба, схеми сузір’їв, підручники.

Методи і методичні прийоми: розповідь, бесіда, вправи «Індикатор настрою», ігрові методи навчання, робота з підручником.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

Вправа «Індикатор настрою»

Учням роздається смайлики і вони обирають той, котрий охарактеризує їх настрій.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Гра «Запали зірку»

У кожного учня є своя зірка, під кожною криється запитання.

Запитання:

  1. Що таке Всесвіт?

  2. Як називають людей, котрі здійснюють подорож в космос?

  3. Раніше люди вважали, що все крутиться навколо Землі, а зараз думки такі і залишились?

  4. Назвати прилади, які люди використовувати для дослідження небесних тіл?

  5. Хто і в якому році винайшов прилад для детального дослідження небесних тіл?

  6. Розповісти про прилади для дослідження небесних тіл із космосу.

  7. Розповісти про подорож першої людини в космос?

  8. Кого з перших дослідників Всесвіту ти знаєш? Розкрий їх внесок у його вивчення.

  9. Розповісти про відомого космонавта Леоніда Каденюка.

ІІІ. Мотивацій навчально-пізнавальної діяльності

Учитель.

Міф про сузір’я Великої Ведмедиці.

Колісто, дочка царя Лікаона, була відома не тільки своєю красою,а а й гординею. Вона вважала, що красою з нею не можуть зрівнятися навіть богині Олімпу. Богиня Гера вирішила провчити дівчину. Вона перетворила Калістро на ведмедицю в той час, коли повертався з полювання її син Аркас. Побачивши великого звіра, він хотів убити ведмедицю, але тут втрутився Зевс. Владика богів ухопив ведмедицю за хвіст і закинув її на небо, а оскільки звір був великий, хвіст витягнувся і став довгим. Так красуня Калісто з’явилася на небі. Там само опинився й Аркас, якого Зевс перетворив на жовту зірку Арктур, щоб він охороняв свою матір.

ІV. Актуалізація опорних знань.

Бесіда:

  1. Що ми бачимо на небі вночі, що вдень?

  2. Чим відрізняється Сонце від зорі?

  3. Назвіть відомі вам сузір’я?

V. Вивчення нового матеріалу.

Учитель.

Зорі – нам нагадують маленькі ліхтарики. Але насправді це велика вогняна куля, що складається з розпареного газу.

Сонце – це теж зоря, яка з усіх зір розташована до нас найближче. Тому ми сприймаємо Сонце більшим за інші зорі, і його тепло доходить до Землі.

Зорі поєднуються в сузір’я.

  • Назвіть відомі вам сузір’я.

Ви назвали так звані зодіакальні сузір’я. Їх налічується 12, що входять до поясу Зодіаку. Тисячі років тому всі вони носили назви тварин («зодіак»

У перекладі з грецької мови – «коло тварин»). Згодом ряд сузір’їв втратили «звірячу» назву. Налічується 88 сузір’їв.

До сузір’я Мала Ведмедиця входить Полярна зоря – що вказує шлях на північ.

Найяскравішою зіркою південного нічного неба є Сиріус, що входить до сузір’я Великого Пса.

Скупчення зір носить назву галактика. Галактика до якого входить наше Сонце, носить назву – Молочний Шлях.

Крім зірок та планет, є малі небесні тіла: астероїди, комети, метеороїди. При падінні метеориту утворюється кратер, найбільший кратер в Арізонській пустелі, який утворився близько 30 тис. років тому, найбільше їх в Антарктиді.

^ VІ. Узагальнення та закріплення нового матеріалу.

Гра «Відгадай сузір’я»

На аркуші паперу намальовані сузір’я. Учням пропонується найти, ці сузір’я на карті зоряного неба, та назвати їх (ст. 142)

Гра «Далі, далі…»

  1. Синонімом слова «космос» ( Всесвіт)

  2. Як називають в Україні нашу Галактику? (Чумацький шлях)

  3. Яку форму має наша Галактика? (Спіраль)

  4. Що таке зоря? (шар газу)

  5. Що таке сонце? (Зоря)

  6. Що таке сузір’я? (скупчення зірок)

  7. В якому сузір’ї можна відшукати Полярну Зорю? (У Малій Ведмедиці)

VІІ. Підсумок уроку.

  1. Вправа « Індикатор настрою»

Учні показують смайлик, котрий охарактеризує їх настрій після уроку.

  1. Вправа «Продовж речення»

  • На цьому уроці мені сподобалося…

  • Я хотів би…

  • Мені не сподобалося…

VІІІ. Інструктаж з домашнього завдання.

§16

Скласти кросворд до теми.

Намалювати своє Сузір’я.



Схожі:

Тема уроку: Зоряні світи – галактики. Зорі, сузір’я сонце – джерело світла і тепла на Землі. Мета уроку iconТема уроку: Сонце як зоря. Сонце—джерело світла і тепла на Землі
Мета уроку: Продовжити формувати в учнів загальне уявлення про зорі, сузір'я, галактики та знання про Сонце, як зорю та основне джерело...
Тема уроку: Зоряні світи – галактики. Зорі, сузір’я сонце – джерело світла і тепла на Землі. Мета уроку iconТема: Сонце – джерело світла І тепла. Тінь
Сонце як найближчу до нас зірку, центр Сонячної системи та джерело світла й тепла
Тема уроку: Зоряні світи – галактики. Зорі, сузір’я сонце – джерело світла і тепла на Землі. Мета уроку iconТема: Природознавство з використанням інтерактивних методів навчання. Космос та все що в ньому існує. Мета
На доступних прикладах розкрити зміст понять: зорі, Всесвіт, Сонце,планети, Сонячна система;забезпечити умови для формування уявлень...
Тема уроку: Зоряні світи – галактики. Зорі, сузір’я сонце – джерело світла і тепла на Землі. Мета уроку iconМета уроку Сформувати загальні уявлення про Всесвіт, небесні тіла
Галактики це велетенські зоряні системи, що містять в собі дуже багато зір, а також газ і пил
Тема уроку: Зоряні світи – галактики. Зорі, сузір’я сонце – джерело світла і тепла на Землі. Мета уроку iconТема уроку: Дисперсія світла. Спектральний склад світла. Кольори Підготувала вчитель фізики
...
Тема уроку: Зоряні світи – галактики. Зорі, сузір’я сонце – джерело світла і тепла на Землі. Мета уроку iconУправління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації Професійно-технічне училище №27 Методична розробка уроку зі світової літератури
«Зоряне сузір’я російських поетів «срібного століття». Художні світи В. Маяковського, Б. Пастернака, М. Цвєтаєвої, С.Єсєніної»
Тема уроку: Зоряні світи – галактики. Зорі, сузір’я сонце – джерело світла і тепла на Землі. Мета уроку iconУправління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації Професійно-технічне училище №27 Методична розробка уроку зі світової літератури
«Зоряне сузір’я російських поетів «срібного століття». Художні світи В. Маяковського, Б. Пастернака, М. Цвєтаєвої, С.Єсєніна»
Тема уроку: Зоряні світи – галактики. Зорі, сузір’я сонце – джерело світла і тепла на Землі. Мета уроку iconТема уроку: Магнітне поле Землі Мета уроку
Мета уроку: сформувати уявлення про магнітне поле Землі, ознайомити учнів з магнітними бурями й магнітними аномаліями, розвивати...
Тема уроку: Зоряні світи – галактики. Зорі, сузір’я сонце – джерело світла і тепла на Землі. Мета уроку iconТема уроку. Неспокій і талант два крила долі поета пісняра Андрія Малишка (пісенна творчість поета). Мета уроку
Мета уроку. Ширше ознайомити учнів з творчістю А. Малишка, які стали піснями, удосконалювати техніку виразного читання поезій, аналізувати...
Тема уроку: Зоряні світи – галактики. Зорі, сузір’я сонце – джерело світла і тепла на Землі. Мета уроку iconТема уроку: «Неперервний спектр світла. Спектроскоп» Мета урока
Демонстрації: спостереження неперервного спектру за допомогою спектроскопа, фотографії спектрів
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib2.znaimo.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи

Разработка сайта — Веб студия Адаманов