Розробка уроку з теми «Розвиток мовлення. Дискусія за твором М. Куліша «Мина Мазайло» про вплив імені та прізвища людини на її особистість, успіх у житті, кар’єру» Вчитель української мови та літератури гзош І – ІІІ ступенів №6 Гуракова О. Ю. Тема icon

Розробка уроку з теми «Розвиток мовлення. Дискусія за твором М. Куліша «Мина Мазайло» про вплив імені та прізвища людини на її особистість, успіх у житті, кар’єру» Вчитель української мови та літератури гзош І – ІІІ ступенів №6 Гуракова О. Ю. Тема



НазваРозробка уроку з теми «Розвиток мовлення. Дискусія за твором М. Куліша «Мина Мазайло» про вплив імені та прізвища людини на її особистість, успіх у житті, кар’єру» Вчитель української мови та літератури гзош І – ІІІ ступенів №6 Гуракова О. Ю. Тема
Дата конвертації07.06.2013
Розмір58.22 Kb.
ТипДокументи
скачать >>>


Горлівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 6


Розробка уроку

з теми

«Розвиток мовлення.

Дискусія за твором М.Куліша «Мина Мазайло»

про вплив імені та прізвища людини на її

особистість, успіх у житті, кар’єру»


Вчитель української мови та літератури

ГЗОШ І – ІІІ ступенів № 6

Гуракова О.Ю.


Тема: Розвиток мовлення. Дискусія за твором М.Куліша «Мина Мазайло» про вплив імені та прізвища людини на її особистість, успіх у житті, кар’єру

Мета: вчити вмінню швидко визначати головні проблеми й зосереджувати зусилля на їх розв’язанні; закріпити вміння проведення дискусії; розвивати властивості гарного оратора, логічне мислення; розвивати навички характеристики героїв драматичного твору, творчі здібності учнів, уміння давати оцінку прочинаному, доводити власні твердження; виховувати доброзичливі стосунки, поступливість, усвідомлення приналежності до рідного народу.

^ Тип уроку: формування вмінь та навичок.

Обладнання : аудіо-, відеозаписи, портрет письменника, видання твору, ілюстрації, інтернет-ресурси, роздатковий матеріал.


^ Хід уроку


Епіграф: «Драматургія мусить весь час напокоїти, збуджувати, загострювати, навіть за іншого разу занадто загострювати деякі проблеми і ніколи не пристосовуватись до міщанських смаків глядача»

Микола Куліш


І. Мотивація навчальної діяльності школярів. Оголошення теми й мети уроку.

1. Вступне слово вчителя.(План уроку в буклеті).

Через 30 років після написання М.Кулішем «Мини Мазайла» літературознавець Юрій Лавріненко висловить думку: «Мина Мазайло»-класичний зразок політичної комедії «дискусійного» жанру. Діалоги, репліки діють «мов шаблі». Багатство специфікованої за персонажами мови надзвичайне. Багатогранне слово Куліша раз у раз розривається, мов бомба, зрушуючи дію на сцені і регіт в залі. Персонажі схоплені в таких найсуттєвіших і оголених їх рисах, що цілий ряд типів остався в пам’яті глядача, немов маски старого вертепного українського театру… Як завше, Куліш виявив тут себе також майстром гротеску і пародії».

На сьогоднішньому уроці ми теж поміркуємо, посміємося над невмирущими типами комедії М.Куліша, подивуємося майстерності автора в їх творенні.

Ви всі знаєте, що у творі відбувається дискусія між персонажами, от і ми з вами сьогодні подискутуємо. А допомагати в оцінці ваших висловлювань буде експерт-аналітик Світлана Василівна.

Для того щоб розібратися з проблемами, які порушені у творі, ми повинні розібратися з персонажами. Тому зараз ми перевіримо домашнє завдання.


ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Вдома ви повинні були підготувати характеристики героїв п’єси. А опрацьовувати підготовлений матеріал ви будете в групах. У вас є анкети героів. Герой в них записаний, а інші пункти ви заповнюєте зараз протягом 3 хвилин в групах, а потім нам презентуєте.

  1. Робота в групах. Заповнення анкет на героїв п’єси.

І група- Мина Мазайло

ІІ група – Мокій Мазайло (син)

ІІІ група – Рина Мазайло (дочка)

ІУ група – тьотя Мотя

У група – дядько Тарас

  1. Презентація анкет.

  2. Повідомлення про результати роботи в групах ( аналітик робить висновок про систему образів у сатиричній комедії).


ІІІ. Етап організації, виконання плану діяльності.

  1. Вступне слово вчителя.

Перед тим, як перейти до обговорення питань за п’єсою «Мина Мазайло", я пропоную згадати, які ж важкі негаразди випали на долю М.Куліша і як трагічно закінчилось його життя.

Перегляд відео «Портрет» про життя та творчість М.Куліша.

А тепер пропоную прослухати довідку від наших істориків, про події, які описані у творі і відбувалися в Україні .

  1. Виступ групи істориків з історичною довідкою.

Учитель: досить красномовно описує явище українізації Микола Куліш у своїй п’єсі. Драматург, розкриваючи проблему національної політики радянської держави щодо українців, не говорить за когось, а дає змогу висловитись своїм персонажам – Мині Мазайлу, тьоті Моті, дядьку Тарасові, Мокію.


  1. Інсценування уривку трагикомедії.

Напрошлому уроці ми з вами інсценували уривки з твору, і проводили це у вигляді конкурсу. Тому сьогодні я пропоную переглянути інсценування уривку, який за вашими оцінками посів І місце. А представляють вам його ____________________________________________________________________


  1. Дискусія про вплив прізвища людини на її особистість, успіх у житті, кар’єру «За чи проти». ( Вимоги до проведення дискусії є у кожного учня).

Синтезувавши всі повідомлення, історичні факти, проаналізувавши персонажів і події твору, давайте подискутуємо.

Обговоримо наступні питання:

- Чи справді Мині Мазайлові через його українське прізвище не поталанило в житті?

- Чи є прізвище Мазайло ганебним?

- Чи може прізвище впливати на характер людини?

- Чи можливе фіаско для Мини тільки в літературному творі?

- Чи є у п’єсі позитивні герої?

- Чи дійсно «трагедія доби (тобто українізація) стала комедією доби»?

- Чи є п'єса актуальною сьогодні?

Висновки експерта-аналітика.


5. Інтерактивна вправа «Коло ідей». Визначення ідеї твору.

При обговоренні я почула багато ваших думок. Тому вважаю, що сааме час визначити ідеї твору:

-розвінчання духовної обмеженості на матеріалі українізації, втілене в образах Мини, Мокія, дядька Тараса, тьоті Моті;

- сатиричне викриття бездуховності обивателів, що зрікаються своєї мови, культури, родового коріння.


  1. Повідомлення літераторів та журналістів.

Ви завжди самостійно опрацьовуєте додатковий матеріал, а потім пропонуєте нашій увазі. Так і сьогодні група літераторів і журналістів дібрала цікавий матеріал.

- Сценічна історія комедії «Мина Мазайло».

Виступ літератора.

А я хочу запропонувати вашій увазі видео з Інтернету, про підготовку до вистави «Мина Мазайло» у Лівівському театрі.

Виступ журналіста критика.

- Стаття з Інтернету.

Я хочу запропонувати вашій увазі цікаву статтю «НАД ЧИМ СМІЄТЬСЯ МИКОЛА КУЛІШ?»^ Богдана БАБЕНКО з Кіровоград


ІУ. Підбиття підсумків уроку.

Зробимо висновки. Сьогодні на уроці ми з вами підвели підсумки вивченню творчості М.Куліша та визначились з власною позицією щодо впливу імені та прізвища людини на її особистість, успіх у житті, кар’єру. Хочу звернути вашу увагу на те, що твір М.Куліша «Мина Мазайло» виноситься на зовнішнє незалежне оцінювання.

Ми також закріпили вміння давати характеристики героїв драматичного твору, оцінку прочитаному, доводити власні твердження; усвідомили приналежність до рідного народу.


  1. Інтерактивна вправа «Займи позицію»

- Твір М.Куліша - цікавий і сучасний.


2. Виставлення оцінок в оціночні таблиці з підрахунком смайликів.


У. Домашнє завдання.

Скласти письмовий твір-роздум «Чи може вплинути моє прізвище на мою долю?» та скласти тест за творчістю М.Куліша та п’єсою «Мина Мазайло».




Схожі:

Розробка уроку з теми «Розвиток мовлення. Дискусія за твором М. Куліша «Мина Мазайло» про вплив імені та прізвища людини на її особистість, успіх у житті, кар’єру» Вчитель української мови та літератури гзош І – ІІІ ступенів №6 Гуракова О. Ю. Тема iconТема. Вивчення п’єси Миколи Куліша «Мина Мазайло»
Проект б. Тема:«Порівняльна характеристика п'єси М. Куліша «Мина Мазайло» з п'єсою Мольєра«Міщанин-шляхтич»
Розробка уроку з теми «Розвиток мовлення. Дискусія за твором М. Куліша «Мина Мазайло» про вплив імені та прізвища людини на її особистість, успіх у житті, кар’єру» Вчитель української мови та літератури гзош І – ІІІ ступенів №6 Гуракова О. Ю. Тема iconРозробка уроку з української мови Учитель української мови І літератури загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені братів Зосіма с.
Учитель української мови І літератури загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені братів Зосіма с. Кременівка Володарського району...
Розробка уроку з теми «Розвиток мовлення. Дискусія за твором М. Куліша «Мина Мазайло» про вплив імені та прізвища людини на її особистість, успіх у житті, кар’єру» Вчитель української мови та літератури гзош І – ІІІ ступенів №6 Гуракова О. Ю. Тема iconТема уроку: Міщанство й українізація вчора та сьогодні (за комедією М. Куліша «Мина Мазайло») Мета уроку
Мета уроку: розкрити ідейний зміст комедії; з’ясувати особливості показу процесу українізації 20-х рр у творі; охарактеризувати образи;...
Розробка уроку з теми «Розвиток мовлення. Дискусія за твором М. Куліша «Мина Мазайло» про вплив імені та прізвища людини на її особистість, успіх у житті, кар’єру» Вчитель української мови та літератури гзош І – ІІІ ступенів №6 Гуракова О. Ю. Тема iconМіщанство та українізація вчора й сьогодні (За драмою Миколи Куліша “Мина Мазайло”)

Розробка уроку з теми «Розвиток мовлення. Дискусія за твором М. Куліша «Мина Мазайло» про вплив імені та прізвища людини на її особистість, успіх у житті, кар’єру» Вчитель української мови та літератури гзош І – ІІІ ступенів №6 Гуракова О. Ю. Тема iconРозробка уроку-дослідження з літератури в 9 класі на тему: «Українське бароко і поезія Григорія Сковороди»
Костюк Людмила Анатоліївна, учитель української мови та літератури І категорії Краснолиманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів...
Розробка уроку з теми «Розвиток мовлення. Дискусія за твором М. Куліша «Мина Мазайло» про вплив імені та прізвища людини на її особистість, успіх у житті, кар’єру» Вчитель української мови та літератури гзош І – ІІІ ступенів №6 Гуракова О. Ю. Тема iconЗаступник директора з навчально – виховної роботи, вчитель української мови та літератури Новобериславської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Бериславського району Херсонської області Грекало Валентина Михайлівна Маруся Чурай – дівчина з легенди
Заступник директора з навчально – виховної роботи, вчитель української мови та літератури
Розробка уроку з теми «Розвиток мовлення. Дискусія за твором М. Куліша «Мина Мазайло» про вплив імені та прізвища людини на її особистість, успіх у житті, кар’єру» Вчитель української мови та літератури гзош І – ІІІ ступенів №6 Гуракова О. Ю. Тема iconТема: Ось держу я писанку на долонці
Автор: Деревицька О. Г.,вчитель української мови та літератури : Житомирської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ...
Розробка уроку з теми «Розвиток мовлення. Дискусія за твором М. Куліша «Мина Мазайло» про вплив імені та прізвища людини на її особистість, успіх у житті, кар’єру» Вчитель української мови та літератури гзош І – ІІІ ступенів №6 Гуракова О. Ю. Тема iconРозробка уроку з української літератури для 5 класу Свіженець Лілія Вікторівна, вчитель першої категорії Родинської зош І – ІІІ ступенів №8 м. Красноармійська Тема: Л. Глібов – відомий український поет І байкар. Акровірш. Мета
Мета: ознайомити учнів з віршованими загадками Леоніда Глібова; розвивати кмітливість, розумові здібності, пам’ять, творчу уяву,...
Розробка уроку з теми «Розвиток мовлення. Дискусія за твором М. Куліша «Мина Мазайло» про вплив імені та прізвища людини на її особистість, успіх у житті, кар’єру» Вчитель української мови та літератури гзош І – ІІІ ступенів №6 Гуракова О. Ю. Тема iconРозробка бінарного уроку. Автори: вчитель біології, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист Єршова Наталія Миколаївна; вчитель української мови і літератури, спеціаліст вищої категорії, старший учитель Борисенко Олена Миколаївна.
Тема. Органи тварин. Повторення вивченого про текст, його основні ознаки. Структурні особливості тексту, використання мовних засобів...
Розробка уроку з теми «Розвиток мовлення. Дискусія за твором М. Куліша «Мина Мазайло» про вплив імені та прізвища людини на її особистість, успіх у житті, кар’єру» Вчитель української мови та літератури гзош І – ІІІ ступенів №6 Гуракова О. Ю. Тема iconУрок з української літератури у 9 класі Таран Тетяна Олександрівна, учитель української мови та літератури Ясинуватської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Тема
Тема: «Вічний серед неволі і святий серед пекла». Філософія життя Григорія Сковороди
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib2.znaimo.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи

Разработка сайта — Веб студия Адаманов