Тема: Повітряна оболонка Землі Мета icon

Тема: Повітряна оболонка Землі Мета



НазваТема: Повітряна оболонка Землі Мета
Дата конвертації09.06.2013
Розмір62.91 Kb.
ТипДокументи
скачать >>>

Тема: Повітряна оболонка Землі

Мета: сформувати у учнів уявлення про повітряну оболонку Землі; визначити склад та властивості повітря, його значення для людини та необхідність його охорони

Обладнання: три склянки, пробірки, прозорий посуд, штативи, свічки, сірники, термометри.

Тип уроку: формування та засвоєння нових знань.


Хід уроку

І. Організаційний момент

Привітання вчителя, дітей.

Нарешті ми дочекалися весни. Сьогодні чудовий, теплий весняний ранок. Я бажаю вам гарного настрою та позитивних емоцій.

ІІ. Перевірка раніше засвоєних знань ( Актуалізація опорних знань)

На глобусі й на карті нашої планети переважає голубий колір. Космонавти з космосу також бачать планету голубою. Голубим кольором на глобусі й карті позначена вода – найпоширеніша речовина, без якої не може бути життя.

Давайте пригадаємо, що ми знаємо про воду?

  • Дайте визначення поняття «гідросфера».

  • Назвіть складові частини гідросфери.

  • Скільки та які океани ви знаєте?

  • В яких агрегатних станах знаходиться вода?

  • Назвіть молекулярну формулу води ( H2O)



ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми, мети.

Для того, щоб жити людині необхідні як деякі речовини та умови без яких вона може обійтися тільки деякий час. Спробуйте розподілити отримані дані за значенням для людини.

^ Їжа – 40 днів; Повітря – 3-4 хв.; Вода – 1-3 доби;

Тепло – від кількох днів до місяця; Світло – кілька років.

Отже, про воду, яка важлива для людини, всіх живих організмів ми багато вже знаємо, а сьогодні поговоримо про «Повітря», яке займає перше місце, є найголовнішою умовою життя.

  • Діти, які асоціації виникають у вас від слова «Повітря»?



Тема уроку «Повітряна оболонка Землі».

Повідомлення теми і мети уроку.

Діти, на сьогоднішньому уроці ми познайомимося з новим поняттям «Атмосфера», «повітряна оболонка», дізнаємося про склад та властивості повітря, значення повітря для живих організмів. А також поговоримо про необхідність охорони повітря.

IV. Пояснення нового матеріалу.

  1. Повітряну оболонку Землі називають Атмосферою, від грецького «амос» - пар і «сфера» - куля.

― Давайте знайдемо у підручнику визначення «атмосфера».


Атмосфера – це суміш газів. Кожен із газів виконує свою роль. Вчені провели багато дослідів з повітрям і з'ясували його склад. Давайте розглянемо діаграму



  1. Азот – основа для побудови живих організмів.

  2. О2 кисень – забезпечує процеси дихання та горіння.

  3. 1% вуглекислий газ, водяна пара, незначна кількість інших газів, домішки, пил, сажа, мікроорганізми.

  • Отже,які гази входять до складу повітря?

  • Спробуйте пригадати молекулярні формули цих газів.



  1. Подивіться вправо,вліво, прямо.

  • Де ви бачите повітря?

  • А чи є воно у склянці з водою?

Дійсно, повітря звідусіль, заповнює всі предмети, порожнини, всі щілини у предметах.

  • А чому ми його не бачимо, не помічаємо?

Повітря невидиме, прозоре, не має кольору, смаку, запаху. Воно чудове, допомагає завдяки своїм властивостям всьому живому.

Я пропоную вам провести кілька дослідів, де ми з’ясуємо властивості повітря, які ви запишете у зошитах, заповнюючи таблицю.

Дослід 1

Важливою властивістю повітря є здатність підтримувати горіння.

  • Який газ підтримує процес горіння?

Запалимо свічки. Одну накриємо склянкою. Деякий час вона продовжує горіти, полум’я поступово гасне.

  • Як ви гадаєте, чому свічка згасла?

Дослід 2

Наступна властивість повітря, те що він має об’єм та пружність. Давайте перевіримо.

Пусту склянку перевертаємо і опускаємо у посуд з водою.

  • Що відбувається?

  • Чому вода не входить у склянку?

  • Дослід із гумовими кульками ви спостерігали вдома.

Висновок.

Дослід 3

Наступна властивість повітря – теплопровідність.

Обидві банки 20 хв. тому наповнені гарячою водою. У одній банці (на залізі) температура буде вищою, ніж у підвішеному стані.

  • Чому?

  • А чому ж влітку на подвір'ї тепло?

Підсумки дослідів.



  1. А зараз спробуємо декілька хвилин відпочити. Проведемо вправу під назвою «Сила дихання», за допомогою якої ви спробуєте нормалізувати психологічний стан, нормалізувати процес дихання, завдяки якому мозок насичується киснем, поліпшується слух і зір, та покращується настрій.



  • Видихаючи глибоко повітря, закрийте очі та сконцентруйтеся на тому, чого прагнете позбутися (наприклад втоми, хвилювання)

  • А на вдиху, навпаки, побажати собі сили, енергії, наснаги.



  1. Ми дізналися про властивості повітря, а зараз творча група учнів допоможе з'ясувати будову атмосфери, які шари входять до її складу, чим вони розрізняються, та значення атмосфери для всіх живих організмів, для Землі.



V. Закріплення отриманих знань.

1) Прослухайте текст, та з'ясуйте, про який шар атмосфери йде мова.

У кінці 18 століття для підйому в атмосферу використовували повітряні кулі.

У 1862 році два англійці, Слішер та Кюксель, вирішили піднятися на повітряній кулі вище хмар. Куля полетіла досить швидко, і чим вище вона піднімалася, тим ставало холодніше. На висоті 3 кілометра англійці досягли хмар. Коли дослідники летіли крізь хмари, вони тремтіли від холоду. Те, що називають хмарами, дуже нагадувало густий туман, у якому нічого не видно. Скінчилися хмари, стало світліше, показалося блакитне небо і сонце. Через розриви хмар, подекуди, можна було бачити Землю: поля, ліси, міста, море.

Вище хмар стало ще холодніше. На висоті 5км замерзла вода. Дихати було важко, у вухах шуміло, серце сильно калаталося.

На висоті 8км один із дослідників відчув слабкість та втратив свідомість. Інший піднявся до 11км де було 24 С морозу. А на Землі в цей час дерева були вкриті зеленню, а трава майоріла квітами.


^ 2) Яку роль відіграє озоновий шар та навіщо його оберігати?

Діти, як зберегти повітря чистим?


3) У зошитах за допомогою слів для довідок виконайте завдання «Доповни текст».


Повітря – це ______________________________________________________. До складу повітря входять: ___________________________________________

_________________________________________, водяна _________________.

Повітря погано проводить тепло, що оберігає Землю від __________________

влітку і _________________ взимку. Повітряна оболонка захищає Землю від малих небесних тіл ________________, які згорають в ____________________

Киснем, який входить до складу ________________ дихають ______________

організми. Кисень в атмосферу виділяють _____________________________.


^ 4) Тестові завдання (перевір один у одного)


5) Використовуючи опорний текст давайте закріпимо, про що ми дізналися на уроці.

Повітря – це ___________________.

Воно утворює __________________.

Повітряна оболонка ________________.

Усі живі організми _____________________.


VI. Домашнє завдання.

  1. Опрацювати §23 (виконати дослід «Сторінка природодослідника» ст.93)

  2. Підготувати відповідь на запитання «Як зберегти повітря чистим?»

  3. Вірші, кросворди, загадки. Ми готуємося до дня Землі. (для поповнення екологічно-літературної сторінки)



4. Тестові завдання:*

1. Вода в атмосфері міститься у вигляді:

а) газоподібному;

б) рідкому;

в) твердому.

2. Формула молекули води:

а) О2;

б) Н2О;

в) СО2.

3. Назви газову оболонку Землі:

а) атмосфера;

б) гідросфера;

в) біосфера.

4. Водна оболонка Землі:

а) тропосфера;

б) гідросфера;

в) атмосфера.

5. Повітря підтримує процес:

а) горіння;

б) гарний провідник тепла.

6. До складу повітря входять:

а) вуглекислий газ;

б) кисень;

в) азот;

г) вода.

7. Кисень необхідний:

а) тваринам;

б) рослинам;

в) твердим неживим тілам.



Схожі:

Тема: Повітряна оболонка Землі Мета iconТема: Атмосфера – повітряна оболонка Землі. Мета: сформувати поняття «атмосфера»
Мета: сформувати поняття «атмосфера», формувати знання про склад і будову атмосфери, дати уявлення про значення повітряної оболонки...
Тема: Повітряна оболонка Землі Мета iconУрок №1 Тема: Обертальний рух. Період і частота обертання тіла. Місяць природний супутник Землі. Штучні супутники Землі
Місяця навколо Землі, як приклад застосування обертального руху в техніці – рух штучних супутників Землі по навколоземній орбіті
Тема: Повітряна оболонка Землі Мета iconТема. Чинники, що забезпечують існування життя на Землі Мета
Мета: поглибити знання учнів про життя на Землі та його прояви; акцентувати увагу на чинниках, які забезпечують існування рослин...
Тема: Повітряна оболонка Землі Мета iconТема. «Весна крокує по Землі» Мета
Мета. Розширити знання учнів про зміни, які відбуваються в живій і неживій природі з приходом весни
Тема: Повітряна оболонка Землі Мета iconТема уроку: Магнітне поле Землі Мета уроку
Мета уроку: сформувати уявлення про магнітне поле Землі, ознайомити учнів з магнітними бурями й магнітними аномаліями, розвивати...
Тема: Повітряна оболонка Землі Мета iconУрок «Внутрішня будова Землі» Тема: Внутрішня будова Землі. Поняття «земна кора»
Обладнання: підручники, атласи, демонстраційна таблиця «Оболонки Землі», роздатковий матеріал («Бортовий журнал спостережень»), ілюстративний...
Тема: Повітряна оболонка Землі Мета iconТема уроку: Сонце як зоря. Сонце—джерело світла і тепла на Землі
Мета уроку: Продовжити формувати в учнів загальне уявлення про зорі, сузір'я, галактики та знання про Сонце, як зорю та основне джерело...
Тема: Повітряна оболонка Землі Мета iconТема: Мета
Мета: Вчити учнів з повагою ставиться до рідної землі, українського народу, його традицій та звичаїв; розширювати знання учнів про...
Тема: Повітряна оболонка Землі Мета iconТема уроку: Зоряні світи – галактики. Зорі, сузір’я сонце – джерело світла і тепла на Землі. Мета уроку
Тема уроку: Зоряні світи – галактики. Зорі, сузір’я сонце – джерело світла і тепла на Землі
Тема: Повітряна оболонка Землі Мета icon13067 Пейзажний жанр повітряна перстектива

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib2.znaimo.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи

Разработка сайта — Веб студия Адаманов