Розробка бінарного уроку. Автори: вчитель біології, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист Єршова Наталія Миколаївна; вчитель української мови і літератури, спеціаліст вищої категорії, старший учитель Борисенко Олена Миколаївна. icon

Розробка бінарного уроку. Автори: вчитель біології, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист Єршова Наталія Миколаївна; вчитель української мови і літератури, спеціаліст вищої категорії, старший учитель Борисенко Олена Миколаївна.



НазваРозробка бінарного уроку. Автори: вчитель біології, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист Єршова Наталія Миколаївна; вчитель української мови і літератури, спеціаліст вищої категорії, старший учитель Борисенко Олена Миколаївна.
Дата конвертації09.06.2013
Розмір74.67 Kb.
ТипДокументи
скачать >>>

Розробка бінарного уроку. Автори: вчитель біології, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист Єршова Наталія Миколаївна; вчитель української мови і літератури, спеціаліст вищої категорії, старший учитель Борисенко Олена Миколаївна.

Конотопська гімназія Конотопської міської ради Сумської області.


Урок природознавства. 2(6) клас.

Тема. Органи тварин. Повторення вивченого про текст, його основні ознаки. Структурні особливості тексту, використання мовних засобів звязку між частинами тексту.

Мета: продовжити формування в учнів уявлення про органи, їх функціонування у складі систем, познайомити учнів з органами тварин; формувати навички свідомого опрацювання тексту відповідно до поставлених завдань; виховувати дбайливе ставлення до об’єктів живої природи, культуру спілкування, навички само- та взаємоконтролю; розвивати творче мислення.

^ Тип уроку: комбінований (бінарний – природознавство + українська мова).

Основні поняття й терміни: орган, система органів, процеси життєдіяльності тварин, ознаки тексту, структурування тексту.

^ Методи й методичні прийоми: словесний (бесіда, розповідь), робота з підручником, наочний (перегляд і обговорення презентації), робота в парах, виконання творчих завдань.

Обладнання: дидактичні картки, мультимедійний комплекс.

Хід уроку

^ Урок 1.

  1. Організаційний момент (слайд 1).

Учитель української мови. Виразне читання уривку поезії В.Симоненка «Моя мова».

^ Учитель природознавства. Світ тварин надзвичайно різноманітний: одноклітинних – 263 тис. видів, кишковопорожнинних – більше 9 тис. видів, членистоногих – більше 1 млн. видів, хордових - майже 43 тис. видів. Але всі вони об’єднані в царство Тварини за єдиним планом будови й основними процесами життєдіяльності.

^ Учитель української мови. Працюючи з текстом параграфа, виконуючи індивідуальні завдання, ви отримаєте відповіді на безліч питань щодо будови й життя тварин, а також продемонструєте творчий підхід до вивчення живої природи.

  1. ^ Перевірка домашнього завдання (слайд 3).

Учитель української мови пропонує учням виконати завдання за дидактичними картками (2 варіанти), звертає увагу на те, що за правильне виконання кожного із завдань учень отримає 1 бал.

  • Виправте помилки в тексті, розставте розділові знаки.

  • Знайдіть зайве, аргументуйте свій вибір.

  • Закінчіть речення.

Варіант 1.

  1. Зазвичай квітка має зелене забарвлення зумовлене наявністю хлорофілу. Квітки закріплені на стеблі підземному органі рослини до якого прикріплюються листки. Тичинки маточки пелюстки є головними в розмноженні рослин.

  2. Береза, дуб, сосна, верба.

Мишка, вимикач, клавіатура, монітор.

Ядро, тканина, цитоплазма, оболонка.

  1. Система – єдине ціле, що складається з окремих…

Організми, тіло яких складається з однієї клітини, називаються…

Варіант 2.

  1. Головне призначення кореня забезпечувати рослину водою органічними речовинами. У всіх рослин добре розвинені головний і бічні корені. У водоймах мешкають водорості мохи і квіткові рослини з добре розвиненими кореневими системами.

  2. Сад, парк, ліс, сквер.

Слон, лев, жаба, тигр.

Черешок, квітколоже, чашолистки, суцвіття.

  1. У будь-якій системі є зв’язки внутрішні й…

Кожен орган організму виконує певну…

Взаємоперевірка (робота в парах), обговорення, оцінювання результатів (слайд 4).

  1. Мотивація начальної діяльності.

Бліц-опитування. Бесіда за питаннями (слайд 5, 6, 7).

  • Чи можна тварину назвати природною системою?

  • Які зовнішні зв’язки характерні для даної системи?

  • Які внутрішні зв’язки існують у даній системі?

  1. Вивчення нового матеріалу (1 етап).

Учитель природознавства. Ми не будемо зазирати всередину тварин, а дізнаємося з параграфа підручника про особливості їх внутрішньої й зовнішньої будови.

^ Учитель української мови. Для швидкого опрацювання тексту й складання плану параграфа слід звернути увагу на виділені курсивом основні поняття, знайти головну думку в кожному абзаці тексту. Не забувайте про схеми й малюнки – вони покращують сприйняття нових понять.

^ Учитель природознавства. Виконавши вправу «Знайомство з термінами», ми разом заповнимо схему (слайд 8). (Учні отримують картку із зображенням даної схеми).

Учні опрацьовують текст. Проводиться індивідуальне опитування. Клас перевіряє правильність заповнення клітинок схеми (слайд 9). Учні оцінюють результативність власної роботи (1-2 бали).

^ Учитель української мови. Після напруженої розумової роботи доречною буде «Руханка» (слайд 10).

Учитель природознавства (після перегляду слайду 11). Ми не звернули увагу на частину тексту, виділену для додаткового опрацювання, у якій іде мова про серцево-судинну систему, яка характерна не для всіх багатоклітинних тварин, але відіграє надзвичайно важливу роль для об’єднання всіх систем організму в одне ціле.

^ Учитель української мови. Пропоную виразно прочитати даний текст.

  1. Узагальнення й систематизація вивченого матеріалу (1 етап).

Фронтальне опитування учнів. За правильну відповідь учень отримує 1 бал.

  1. Частина організму тварни певної будови, розміщена у відповідному місці, виконує певну функцію - … (орган).

  2. Рот, глотка, стравохід, шлунок, кишечник об’днані в систему… (травну).

  3. Органами дихання риб є… (зябра).

  4. Виведення рідких продуктів обміну з організму тварини здійснюють органи… (виділення).

  5. Органами зору хребетних тварин є… (очі).

  6. Видів органів чуттів у тварин налічується… (6).

  7. Рух хребетних тварин забезпечують… (2 пари кінцівок).

  8. Особина жіночої статі у тварин називається… (самка).

  9. Головний мозок, спинний мозок і нерви утворюють… (нервову систему).

  10. Для виконання спільної функції органи тварин об’єднуються в… (системи).

Урок 2.

  1. Вивчення нового матеріалу (2 етап).

Учитель української мови (слайд 1). Структурні особливості тексту наступні: зачин, основна частина, кінцівка, послідовність викладу думок, використання мовних засобів. Завдання наступної частини нашого уроку: опрацювання тексту відповідно до поставлених питань.

^ Учитель природознавства розповідає цікаві факти про органи чуття тварин (учні можуть також підготувати повідомлення з даної теми).

  • Зір кота в 6 разів кращий ніж у людини.

  • У акул є особливі рецептори, які сприймають електричний струм – їх чутливість близько 0,005 мікровольт/см.

  • Морська зірка має світлочутливі клітини на «променях». Якщо на них посвітити з ліхтарика, зірка почне рухатись.

  • Бджоли мають на черевці кільце з Ферум (ІІІ) оксиду, здатне відчувати магнітне поле. Воно працює як компас.

  • Мурахи відчувають рух під шаром ґрунту товщиною 5 см.

Перегляд відеофрагменту (слайд 2).

Питання до учнів. Які органи чуття допомагають лисиці полювати? Підказка на с.21 підручника (учні знаходять потрібний уривок тексту й виразно зачитують).

^ Учитель природознавства. Органи чуттів тварин сприймають та аналізують подразнення, що надходять із зовнішнього та внутрішнього середовища. Органи зору, слуху, рівноваги, нюху та дотику належать до зовнішніх органів чуття.

Перегляд відеофрагменту (слайд 3).

^ Учитель української мови. Зверніть увагу на запропонований вам текст про органи руху тварин. Чи всі наведені в ньому відомості відповідають дійсності? (учні читають текст з помилками та виправляють їх).

Всі тварини здатні до активного руху. Їхній рух пов’язаний насамперед із пошуком джерела світла і тепла. У різних тварин будова органів руху однакова. У риб, тюленів, моржів – це ласти, у птахів, метеликів, білки-летяги – крила, у коней, собак, котів – чотири пари однакових кінцівок. Органи руху найкраще розвинені у тварин водойм.

^ Учитель природознавства. Чітке розуміння структурних частин тексту, наведених у ньому відомостей, що розкривають чи доповнюють виділені курсивом поняття, допомагає глибокому осмисленню матеріалу, що вивчається. Перевіримо вашу уважність і розуміння змісту тексту.

Учні по черзі зачитують уривки з тексту «Органи тварин». Після кожного уривку учні виконують вправи. За правильну відповідь на поставлене питання учень отримує 1 бал.

  • Вправа «Віднови послідовність» (слайди 4, 5).

  • Врава «Встанови відповідність» (слайди 6, 7).

  • Вправа «Який орган є спільним для тварин?» (слайди 8, 9).

  • Вправа «Як упізнати, де – самка , а де –самець ?» (слайди 10, 11).

Учитель природознавства. На території України живе Квакша звичайна, деревна зелена жабка, вона має присоски на пальцях, завдяки чому є найкращим серед тварин на землі стрибуном, дереволазом і акробатом. Пропоную виконати руханку «Танок квакші» (слайд 12).

  1. ^ Узагальнення й систематизація вивченого матеріалу (2 етап).

Учитель української мови. За допомогою «Руханки» ми покращили кровопостачання всіх життєвоважливих органів і особливо – головного мозку. Тепер думаю, ви готові перейти до виконання творчих завдань (виконане завдання оцінюється в 2 бали).

  • Скласти речення з набору слів (слайд 13).

Ящірка, процес, легені, газообмін, кисень, кров, птахи, риби, суходіл, дихання, зябра, безперервний, вуглекислий газ, комахи, клітина, трахеї.

  • Переказати текст (слайди 14, 15).

Усі добре знають наших постійних сусідів – горобців. Цвірінькають за вікном, копошаться на землі, дружною зграйкою перелітають з місця на місце. Однак, хоч і люблять поплескатися в калабанях, вони – не водяні горобці. У водяного горобця крильця короткі, хвостик стирчить угору, грудка – біленька, голівка – сіренька. Живе він поблизу струмків і швидких річок із холодною водою. Ходить берегом, злегка підстрибуючи, пісеньку співає, сторожко навкруги озирається. А потім раптом заходить у воду, саме заходить, а не пірнає. І під водою ходить, а не плаває, лише крильцями махає, щоб швидше рухатися. У Росії його називають оляпкою.

  • Створи сенкан (слайд 16). Зразок:

Павук.

Восьминогий, восьмиокий.

Ховається, полює, плете.

Мухи дуже його бояться.

Хижак.

  1. Підбиття підсумків уроку, рефлексія (слайд 17).

Інтерактивна гра «Мікрофон» (слайд 18).

Учитель української мови. Пропоную закінчити фразу: «Сьогодні на уроці я вивчив…, зрозумів…, переконався…, дізнався нове про…».

  1. Домашнє завдання (слайд 19).



Схожі:

Розробка бінарного уроку. Автори: вчитель біології, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист Єршова Наталія Миколаївна; вчитель української мови і літератури, спеціаліст вищої категорії, старший учитель Борисенко Олена Миколаївна. iconБінарний проект «Симфонія розрахунку і мрії» (з досвіду роботи) Автори: Лук’яненко Юлія Володимирівна, вчитель російської мови та літератури, спеціаліст вищої категорії, «старший учитель»
«старший учитель», Щур Алла Федорівна, вчитель російської мови та літератури, спеціаліст вищої категорії, «учитель – методист», Іванова...
Розробка бінарного уроку. Автори: вчитель біології, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист Єршова Наталія Миколаївна; вчитель української мови і літератури, спеціаліст вищої категорії, старший учитель Борисенко Олена Миколаївна. iconМасиви Максименко Марина Миколаївна вчитель інформатики вищої категорії, вчитель-методист
Максименко Марина Миколаївна вчитель інформатики вищої категорії, вчитель-методист
Розробка бінарного уроку. Автори: вчитель біології, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист Єршова Наталія Миколаївна; вчитель української мови і літератури, спеціаліст вищої категорії, старший учитель Борисенко Олена Миколаївна. iconВступ до мови програмування С++ Максименко Марина Миколаївна
Максименко Марина Миколаївна вчитель інформатики вищої категорії, вчитель-методист
Розробка бінарного уроку. Автори: вчитель біології, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист Єршова Наталія Миколаївна; вчитель української мови і літератури, спеціаліст вищої категорії, старший учитель Борисенко Олена Миколаївна. iconУрок української літератури та історії України
Вчитель української літератури : Присліпська Світлана Валентинівна, вчитель вищої категорії, старший учитель
Розробка бінарного уроку. Автори: вчитель біології, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист Єршова Наталія Миколаївна; вчитель української мови і літератури, спеціаліст вищої категорії, старший учитель Борисенко Олена Миколаївна. iconВказівники, динамічні змінні й масиви Максименко Марина Миколаївна
Максименко Марина Миколаївна вчитель інформатики вищої категорії, вчитель-методист
Розробка бінарного уроку. Автори: вчитель біології, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист Єршова Наталія Миколаївна; вчитель української мови і літератури, спеціаліст вищої категорії, старший учитель Борисенко Олена Миколаївна. iconРядкові величини в С++ Максименко Марина Миколаївна
Максименко Марина Миколаївна вчитель інформатики вищої категорії, вчитель-методист
Розробка бінарного уроку. Автори: вчитель біології, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист Єршова Наталія Миколаївна; вчитель української мови і літератури, спеціаліст вищої категорії, старший учитель Борисенко Олена Миколаївна. iconОператор розгалуження Максименко Марина Миколаївна
Максименко Марина Миколаївна вчитель інформатики вищої категорії, вчитель-методист
Розробка бінарного уроку. Автори: вчитель біології, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист Єршова Наталія Миколаївна; вчитель української мови і літератури, спеціаліст вищої категорії, старший учитель Борисенко Олена Миколаївна. iconФайлові операції у С++ Максименко Марина Миколаївна
Максименко Марина Миколаївна вчитель інформатики вищої категорії, вчитель-методист
Розробка бінарного уроку. Автори: вчитель біології, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист Єршова Наталія Миколаївна; вчитель української мови і літератури, спеціаліст вищої категорії, старший учитель Борисенко Олена Миколаївна. iconВпорядкування масивів Максименко Марина Миколаївна
Максименко Марина Миколаївна вчитель інформатики вищої категорії, вчитель-методист
Розробка бінарного уроку. Автори: вчитель біології, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист Єршова Наталія Миколаївна; вчитель української мови і літератури, спеціаліст вищої категорії, старший учитель Борисенко Олена Миколаївна. iconФункції у С++ Максименко Марина Миколаївна
Максименко Марина Миколаївна вчитель інформатики вищої категорії, вчитель-методист
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib2.znaimo.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи

Разработка сайта — Веб студия Адаманов