Тема уроку. Візуальні види мистецтва. Образотворче мистецтво. 9 кл. Мета уроку: визначити роль образотворчого мистецтва в житті людини; icon

Тема уроку. Візуальні види мистецтва. Образотворче мистецтво. 9 кл. Мета уроку: визначити роль образотворчого мистецтва в житті людини;



НазваТема уроку. Візуальні види мистецтва. Образотворче мистецтво. 9 кл. Мета уроку: визначити роль образотворчого мистецтва в житті людини;
Дата конвертації10.06.2013
Розмір48.57 Kb.
ТипДокументи
скачать >>>

Тема уроку. Візуальні види мистецтва. Образотворче мистецтво. 9 кл.

Мета уроку: визначити роль образотворчого мистецтва в житті людини; засоби художньо-образної мови ; вчитись характеризувати художньо-образний зміст живописних творів; формулювати власні враження ; розвивати колористичну грамотність, здатність давати естетичну оцінку художнім творам; виховувати духовність, що виникає внаслідок спілкування з творами мистецтва.


Обладнання: ілюстративний матеріал підручника, віддруковані репродукції.

Тип уроку: комбінований.

^ Хід уроку.

Мистецтво – це вічний символ прагнення людства до добра, істини,досконалості.

Т.Манн

Повторення

1. Які види мистецтва вам відомі?

2.В чому полягає специфіка візуальних видів мистецтва?

3.Чи маєте ви вдома репродукції картин? Які саме? Які почуття вони у вас

викликають?

4.Які картини вам подобаються?

5.Чи у вашому місті художній музей? Твори яких художників там представлені?

Виклад нового матеріалу:

1.Поняття образотворчого мистецтва та його художні засоби.

Образотворче мистецтво - вид зображального мистецтва, твори якого виникають за допомогою фарб, що наносяться на тверду поверхню.

У світовій історії мистецтва живопис , посідав провідне місце. Його роль пояснюється переважно тим,що в жодному іншому виді мистецтва не можна передати видимі явища світу, образ людини або природи в тій мірі як у образотворчому мистецтві. Більше цього, ця повнота вираження зовнішнього видимого світу дозволяє розкрити глибинний, внутрішній зміст та сенс суспільних явищ , духовне життя людини, її думки, почуття.


^ Художні засоби образотворчого мистецтва:

1.Колір. Існує хроматична шкала, представлена 10 основними кольорами: червоним, помаранчевим,жовтим, жовто-зеленим, зеленим,зелено-блакитним,блакитним , синім, фіолетовим, багряним та ахроматична шкала – ряд сірих тонів від чисто білого до чорного. Основними кольорами хроматичної шкали вважають ті, що існують у природі в чистому вигляді (мінерали): жовтий, червоний, синій. Усі інші додаткові чи складені. Вони утворюються від змішування основних тонів. Живопис це не протокольний звіт про наші знання, які мають кольори ті чи інші предмети, а така художня передача кольорового оточення, якою ми сприймаємо її в конкретних умовах. На наше сприйняття мають вплив: освітлення, відстань, кольорове середовище.

2.Тон - основний відтінок, що створює колоритну цілісність, загальне враження.

3.Вальор –відтінок тону, виражає певне відношення світла і тіні.

4.Рефлекс- виникає тоді, коли на предмет падає відблиск від оточуючих предметівє

5.Мазок –основний технічний прийом,який дозволяє передати багатство аспектів, сприяє пластичному об’ємному ліпленню форми, передачі його матеріального характеру та фактури. Характер мазка буває гладеньким, помірним, розділеним.

6.Перспектива – система зображень на площині об’ємних тіл, просторова структура, розташування просторі.

7.Композиція- розташування фігур та предметів, кольорових плям та об’ємних мас. Розрізняють три плани зображення: передній, середній, далекий.


^ 2.Жанри образотворчого мистецтва.

1.Портрет - це зображення людини чи групи людей, які мають риси подібності з тими, що існують у реальній дійсності Справжнє народження портрету як жанру можна датувати ХУ ст.., епохою Ренесансу. Передача зовнішньої подібності – обов’язкова умова жанру. Але відтворюючи подібність людини, художник завжди намагається відзнайти, розкрити сутність її характеру, проникнути у бездонні глибини її зовнішнього світу.


^ У живописних портретах існують різновиди залежно від:

а) постави - прямий (анфас) , профіль (збоку), у три четверті;

б) стилю та способу зображення моделі –ідеальний, реалістичний , парадний;

в) кількість зображуваних- персональний ,подвійний , груповий ;


^ Власний портрет художника, виконаний самим художником, називається автопортретом.


2.Натюрморт – це продумана композиція неживих предметів побуту або об’єктів тваринного чи рослинного світу,що становить сюжет художнього твору.


^ Образотворче мистецтво виділяє два основних типи натюрморту:

а)той, у якому речі ніби самі за себе розповідають,даючи можливість глядачеві познайомитись з їхньою пластикою, кольором.

б) той, що більше розповідає про самого володаря,якому вони служать.

3. Пейзаж-жанр образотворчого мистецтва, в якому основним предметом зображення є природа. Пейзажі класифікують залежно від :

а) представленого мотиву – архітектурні забудови міста (ведута – місцевий архітектурний пейзаж); природний (морський – марина, рівнинний, лісний, гірський); сільський ( поєднує архітектурний та природний пейзаж).

б)ставлення до зображуваної дійсності – топографічний, уявний.

4. Побутовий жанр – один із най традиційних жанрів образотворчого мистецтва, що визначаються колом тем та сюжетів із повсякденного життя: звичайного,приватного, суспільного. Галантні бесіди, популярні ресторани та картини домашнього життя, тепле зображення домашнього побуту, суспільні відносини у побутових ситуаціях – це теми побутового жанру.

5^ .Батальний жан – пов’язаний із зображенням битв, військових походів, різноманітних бойових дій та епізодів військового життя. З’явився в епоху Відродження.

6. Історичний жанр – присвячений історичним діям та подіям, що є суспільно – значимими.

7. Міфологічний жанр – присвячений героям та подіям, про які розповідається у міфах давніх народів.

3. Матеріали та техніка.

1. Живопис олійними фарбами має два способи: багатошаровий ( лесування),

одношаровий ( аля – прима).

2. Акварель – нанесення кольору на папір без білил,відрізняється прозорістю та свіжістю кольору.

3^ . Гуаш – має густу консистенцію та велику щільність, непрозора

4. Темпера - фарби розводять водою та готують на олійній суміші.

5. Пастель – пишуть кольоровою крейдою оксамитово- ніжних тонів на сірому папері.

6^ . Фресковий живопис - кольоровий порошок розводять водою та наносять на сиру штукатурку, яка висихаючи, міцно скріплює кольоровий шар.

7. Мозаїка – містить замість фарб частини смальти ( скляний сплав)мармур, камінь,емаль,кераміку.

4. ^ Практична робота.(див. додатки).

Дати характеристику творів образотворчого мистецтва за планом :

а) жанр;

б) вид.

Домашнє завдання: Підручник «Художня культура» 9 клас –Л.М.Масол.-К.,2009. – стор .52 – 63.

ДОДАТКИ













Розробка уроку вчителя СЗШ №8 Оболонського району м. Києва - Куниці В.Ф.



Схожі:

Тема уроку. Візуальні види мистецтва. Образотворче мистецтво. 9 кл. Мета уроку: визначити роль образотворчого мистецтва в житті людини; iconТема уроку : Асоціація основа образотворчого мистецтва Тип уроку
Теоретичні – закріплення знань видів образотворчого мистецтва, формування поняття асоціативного сприйняття дійсності як першого кроку...
Тема уроку. Візуальні види мистецтва. Образотворче мистецтво. 9 кл. Мета уроку: визначити роль образотворчого мистецтва в житті людини; iconТема образотворче мистецтво
Тема: «Зразки образотворчого мистецтва Трипільської та скіфської культури. Мистецтво грецьких міст Причорномор’я»
Тема уроку. Візуальні види мистецтва. Образотворче мистецтво. 9 кл. Мета уроку: визначити роль образотворчого мистецтва в житті людини; iconТема: Декоративно-прикладне мистецтво. Народна іграшка
Мета: ознайомити дітей з видами декоративно-прикладного мистецтва, учити сприймати декоративно-прикладне мистецтво як народний витвір,...
Тема уроку. Візуальні види мистецтва. Образотворче мистецтво. 9 кл. Мета уроку: визначити роль образотворчого мистецтва в житті людини; iconУрок «Я і Україна. Природознавство» та образотворчого мистецтва
Образотворче мистецтво. Монотипія із графічним доопрацюванням «Світ комах» (метелики, мурахи, бджілки тощо)
Тема уроку. Візуальні види мистецтва. Образотворче мистецтво. 9 кл. Мета уроку: визначити роль образотворчого мистецтва в житті людини; iconРозробка уроку в 6 класі на тему: «Портрет як жанр образотворчого мистецтва (види портретів). Портрет у живописі, графіці, скульптурі»
«Портрет як жанр образотворчого мистецтва (види портретів). Портрет у живописі, графіці, скульптурі»
Тема уроку. Візуальні види мистецтва. Образотворче мистецтво. 9 кл. Мета уроку: визначити роль образотворчого мистецтва в житті людини; iconТема: архітектура як вид мистецтва
Мета: Розширити знання та уявлення учнів про архітектуру як синтез мистецтв, ознайомити з історією розвитку архітектурних конструкцій,...
Тема уроку. Візуальні види мистецтва. Образотворче мистецтво. 9 кл. Мета уроку: визначити роль образотворчого мистецтва в житті людини; iconТема урока: «Правила у твоєму житті» Мета
Мета: Розкрити основні завдання курсу та підготувати учнів до сприйняття нових понять, визначити виховне та практичне значення курсу,...
Тема уроку. Візуальні види мистецтва. Образотворче мистецтво. 9 кл. Мета уроку: визначити роль образотворчого мистецтва в житті людини; iconУрок образотворчого мистецтва
Обладнання: Фарби акварельні, гуаш, пензлики різної товщини (1,3,5), палітри, олівці, гумки, альбоми, комп’ютери, програма “Образотворче...
Тема уроку. Візуальні види мистецтва. Образотворче мистецтво. 9 кл. Мета уроку: визначити роль образотворчого мистецтва в житті людини; iconТема об'ємно-просторова форма. Архітектура І місто
...
Тема уроку. Візуальні види мистецтва. Образотворче мистецтво. 9 кл. Мета уроку: визначити роль образотворчого мистецтва в житті людини; iconУроку: Образотворче мистецтво Італії. Мета уроку: освітня : створити умови для вивчення і повторення учнями творів великих майстрів епохи
...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib2.znaimo.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи

Разработка сайта — Веб студия Адаманов