Тема. Архітектурний образ. Види архітектури за призначенням. «Культова архітектура селища»(колаж) icon

Тема. Архітектурний образ. Види архітектури за призначенням. «Культова архітектура селища»(колаж)НазваТема. Архітектурний образ. Види архітектури за призначенням. «Культова архітектура селища»(колаж)
Дата конвертації10.06.2013
Розмір97.54 Kb.
ТипДокументи
скачать >>>

Тема . Архітектурний образ. Види архітектури за призначенням. «Культова архітектура селища»(колаж)


Мета уроку: • закріпити знання учнів про архітектуру як вид мистецтва; ознайомити з історією розвитку архітектури селища Більшівці, класифікацією архітектурних об'єктів за призначенням; учити висловлювати судження про специфіку архітектурного образу;

 • розвивати творче мислення, відчуття цілісності в архітектурі; формувати почуття краси; удосконалювати уяву, творчу думку, акуратність в роботі, увагу, зорове бачення;

 • виховувати любов до прекрасного на прикладах зразків мистецтва рідного краю .Тип уроку: комбінований .


Обладнання уроку: ММП,зразки учнівських робіт


Матеріали та інструменти для учнів: білий папір, графітовий олівець,лінійка,ножиці,різні види круп,клей,фарби.


Основні поняття: архітектурний образ,види архітектури,стилі архітектури; елементи архітектури: фасад, колона, арка, дах, вікно, балкон, сходи.


Девіз уроку. Ми – художники, митці.

  Ми – таланти і творці!
Хід уроку

І . Організаційний момент

Готовність учнів і матеріалів до уроку Слайд 2

Щоб урок минув не марно,

  Працювати треба гарно.

  Друзі, гуртом посміхнемось,

  До роботи всі візьмемось!

  Вправа «Очікування»

- Що кожен з вас очікує від сьогоднішнього уроку?

  ІІ . Актуалізація опорних знань

Метод «Мозковий штурм» Слайд 3

 • Які види образотворчого мистецтва ви знаєте?

 • На вашу думку, будівництво та архітектура — це одне й те саме чи ні?

 • То що ж таке архітектура?( мистецтво створення споруд, які формують просторове середовище для життя і діяльності людини)

 • Що таке тріада Вітрувія і як вона звучить? (римський архітектор 1 ст.до н.е.сформулював вимоги щодо створення архітектурних образів: користь, міцність і краса).

 • Яка ж мова архітектури?(конструкція,ритм,форма,масштаб, пропорції)

 • Що таке стиль? (сукупність основних рис та ознак архітектури певного історичного часу і місця, яка проявляється у функціональних, конструктивних, мистецьких особливостях будов).

 • Назвати за світлинами основні стилі в архітектурі. Слайд 4-6ІІІ. Мотивація навчальної діяльності (слово вчителя). Слайд 7

 • Продовжуючи знайомство з таким видом мистецтва, як архітектура, варто згадати висловлювання одного з найвідоміших архітекторів XX ст. Ле Корбюзье. Він писав: «Ви використовуєте як будівельний матеріал камінь, дерево або бетон, ви зводите з нього будинки або палаци. Це є будівництво. Та раптом ви зворушили моє серце, і мені стало добре. Я в захопленні вигукую: «Як гарно!» Це вже архітектура».

 • ^ Як ви розумієте ці слова?

Отже , ви ще раз пересвідчились,що архітектура-це теж мистецтвоі має свої характерні особливості. Згідно тріади Вітрувія для створення будівель враховують такі вимоги як користь, міцність і красу. Від конструкційного рішення багато в чому залежить і естетичність творів архітектури. Споруда не тільки повинна бути міцною, а й мати привабливий вигляд. Надлишок матеріалу викликає враження надмірної ваги. Візуальна нестача матеріалу асоціюється з нестійкістю, ненадійністю та викликає здебільшого негативні емоції. Функціональне призначення будівлі визначається її типом. Тому сьогодні ми і навчимося розрізняти будівлі за призначенням та використовувати свою творчість і фантазію у архітектурному мистецтві.

ІV. Повідомлення теми та завдання уроку Слайд 8

Отож , тема нашого уроку « Архітектурний образ. Види архітектури за призначенням. «Культова архітектура селища»(колаж)». І сьогодні девізом нашого уроку будуть такі слова:

Ми – художники, митці.

Ми – таланти і творці!


V. Вивчення навчального матеріалу

Слово вчителя: Слайд 9

 • За призначенням архітектуру сьогодення поділяють на громадську, культову, промислову, житлову. Кожен з цих видів будівель допомагає людям комфортно жити, працювати та відпочивати у природному середовищі. У таких спорудах є всі елементи архітектури, які ви можете побачити в стилях різних епох. Яке ж призначення цих споруд?

Метод «Мікрофон»

Учні висловлюють власні думки

 • Громадські будівлі –школи, магазини, лікарні, музеї, театри, кінотеатри, банки, вокзали призначені для масового перебування людей.

 • Культові споруди – церкви, костьоли, мечеті, каплиці, святилища. Ці споруди призначені для проведення обрядів, якими церква освячує прилучення людини до віри, відкриває шлях довічному існуванню душі в потойбічному світі. Для цих цілей будують великі будинки, здатні вмістити велику кількість людей, а своєю архітектурною виразністю створити душевний стан тим, хто молиться.

 • Виробничі будівлі промислових підприємств, що називаються часто промисловими будівлями - фабрики,заводи - призначені для організації процесу виготовлення тієї або іншої промислової продукції за допомогою відповідних знарядь виробництва і прийнятої

 • Житлові будинки, дачні споруди, котеджі - це архітектура багатотисячних житлових комплексів та індивідуальних особняків. Сучасні житлові будівлі мають кілька кімнат та комфортні умови для проживання людей. Будівельні матеріали - цегла, дерево, бетонні та інші блоки, металопластика - визначені потребами економічності, довговічності, краси. • А зараз пропоную вам ще раз пригадати ,які ж види архітектурних пам`яток э в нашому селищі.

 • А які серед названих вами відносяться до культових споруд?

 • Що ви знаєте з історії їх створення?

Відповіді учнів

Слово вчителя (повідомлення з історії розвитку культових споруд селища Більшівці). Слайди 10-12

 • Самою головною прикрасою селища є костел Благовіщення. Одна з найгарніших пам’яток Галичини 18ст. за радянські часи перебувала в стадії руйнації. У 2002р. було розпочато реконструкцію костелу та монастирських келій,яка триває і по сьогоднішній день.

На місці теперішнього мурованого костелу раніше був дерев’яний костел та монастир(1625р), фундатором якого був Марцин Казановський. У 1655р. під час війни костел було значно пошкоджено. Новий кляштор був побудований на кошти державного діяча Гондорфа та полковника Галецького. Коштів не вистачало будівництво тривало довгий час - майже 70 років. Спочатку справу продовжила вдова Галецького Тереза Кашніцька, а потім Яблоновські. Останній з роду Яблоновський - князь А. Барнаби надав кошти на виготовлення вівтара та розписи фресок. 15 серпня 1777р. Львівський архієпископ Цешковський освятив храм.

При костелі Благовіщення був збудований монастир кармелітів,який сполучався з храмом двома воротами західними та східними. Кляштор був обведений мурованими цегляними стінами шириною в метр , а висотою в два метри. 

На початку ХІХ ст. Більшівцівський монастир був одним з найбільших в Галичині. Монахи-кармеліти видавали книги, малювали ікони, при монастирі діяв притулок для бідних. Зараз кляштор належить ордену францисканців. Кожен рік 16 липня сюди приходять на прощу багато людей. Потрохи відбудовується монастирські споруди і сам костел.

Костел, одна з кращих галицьких пізньобарокових споруд, зведений з темно-червоної цегли на вапняному розчині, являє собою чотиристовпну, тринавну базиліку. Основу споруди утворює прямокутник нави з двома виступаючими обабіч центрального входу приміщеннями, які являють собою вхід на хори і вхід до бічних крипт. Поруч з костелом розташована споруда монастиря. На жаль, практично нічого не залишилося від розписів 1767-1777 рр. В 2007 р. ще був помітний герб на стіні, зараз все забілено, є лише залишки фресок на склепіннях. З кляштору вціліли лише західне і частково південне крила.

152a8444c9.jpg

 

В центрі селища розташований будинок, що був зведений у ХVIII ст., але й досі вражає масштабністю об’ємно-просторових вирішень, несе на собі помітний відбиток класичного стилю. Колись це була синагога (до Другої світової війни у Більшівцях, як і в більшості міст і містечок Галичини, жило багато євреїв), а нині тут — Народний дім. Споруда цінна з історичного і мистецького погляду як яскравий взірець матеріальної та духовної культури юдеїв. 

_mg_4439.jpg

Ще однією перлиною нашого селища є Церква Різдва Христового. Її побудували 1905 року (її дерев’яна попередниця під тим же титулом була відома ще з 1782-го). Проект цієї культової споруди належить відомому українському зодчому Василеві Нагірному. В основу архітектури своїх храмів він покладав візантійський стиль. 1906 р. нову церкву освятив при канонічній візитації сам митрополит УГКЦ Андрей Шептицький. 
Непроста доля судилася і цьому Божому храмові, що височить на рівнині, при дорозі, і є однією з найгарніших мурованих однобанних церков Нагірного. Споруда була дуже зруйнована під час Першої світової війни. 1923-го храм відбудували в його первісному вигляді. У 20-30-х роках видатний український художник Антін Монастирський виготовив для церкви різьблений і позолочений дерев’яний іконостас, який і сьогодні є її найкращою оздобою та святинею. 

церква.jpg

Ось бачите,скільки архітектурних пам.яток культового призначення є в нашому селищі і ми повинні ними гордитись та намагатись зберегти їх для наступних поколінь.


VІ . Творча робота учнів Слайд 13-14

Отож, прослухавши певну інформацію і побачивши шедеври мистецтва нашого селища,пропоную один з них відтворити на площині,застосовуючи один з технічних прийомів в образотворчому мистецтві-колаж. Проявіть у роботі свою творчу думку, уяву, фантазію. Кольорову гаму передайте аквареллю чи гуашами,а фактуру за допомогою різних видів круп. Можете використати й інші допоміжні матераіли. Адже саме що красу архітектурного образу можна побачити у красі самої форми: її силуету, у пропорціях її частин, кольорі та фактурі матеріалів. У роботі слід враховувати основні етапи : ескіз, підбір матеріалів , підбір кольорової гами.

^ Робота учнів супроводжується музикою. Учитель демонструє учнівські роботи з методичного фонду.

VІІ . Закріплення знань.

Вправа «Крісло художника»

Учні, які виконали завдання скоріше, по одному сідають у «Крісло художника» і демонструють свої роботи. Інші учні класу задають питання «художнику» щодо деталей втілення йоготворчих ідей.

VІІІ . Оцінювання робіт . Слайд 15

Кращі ідеї оцінюються високим балом і званням «Найкращий творчий митець», старанні учні - званням «Молодий художник»; діти, які намагались відтворити свої ідеї, але не встигли завершити –званням «Спеціаліст-творець».

^ Вручення саморобних медалей учням.

ІХ . Підсумок уроку Слайд 16

 • Що нового ви дізнались на уроці?

- Чи справдились ваші очікування від уроку?

Х. Завдання на далі


getimage.jpg


Конспект уроку

7 клас


Розробила вчитель образотворчого мистецтва

Більшівцівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

^ Галицького району

Івано-Франківської області

Курляк Надія Володимирівна


фото0020.jpg


фото0021.jpg

фото0022.jpg

фото0024.jpg

фото0025.jpg

фото0026.jpgСхожі:

Тема. Архітектурний образ. Види архітектури за призначенням. «Культова архітектура селища»(колаж) iconТема. Архітектура світу. Перлини готики. Взірці архітектури бароко. Модерн в архітектурі. Культова арабо-мусульманська архітектура. Храми Індії. Храми Далекого Сходу
Учнів, отриманих під час вивчення теми «Архітектура світу»; формувати вміння характеризувати стилі й напрями архітектури світу, порівнювати...
Тема. Архітектурний образ. Види архітектури за призначенням. «Культова архітектура селища»(колаж) iconУзагальнення з тем 1,2
Розрізняють три види архітектури а архітектура об’ємних споруд, скульптура, ландшафтна архітектура
Тема. Архітектурний образ. Види архітектури за призначенням. «Культова архітектура селища»(колаж) iconТема: Архітектура середньовіччя. Архітектура Західної Європи та країн Сходу. Мета
Метою нашого уроку є ознайомлення з особливостями архітектури середньовіччя: Західної Європи та країн Сходу
Тема. Архітектурний образ. Види архітектури за призначенням. «Культова архітектура селища»(колаж) iconВиди Скульптури За призначенням

Тема. Архітектурний образ. Види архітектури за призначенням. «Культова архітектура селища»(колаж) iconЗнайдіть зайве у переліку просторових видів мистецтва
Визначте, до якого виду архітектури належать наведені зразки: 1 ландшафтна архітектура
Тема. Архітектурний образ. Види архітектури за призначенням. «Культова архітектура селища»(колаж) iconТема: архітектура стародавнього єгипту
Стародавнього світу, ознайомити з найбільш знаменитими творіннями єгипетської культури. Розвивати логічне та просторове мислення,...
Тема. Архітектурний образ. Види архітектури за призначенням. «Культова архітектура селища»(колаж) iconУрок з Зарубіжної художньої культури 11 клас Культова арабо-мусульманська архітектура
Добрий день! Сьогодні ми починаємо урок з віртуальної подорожі, задійте свою уяву, спробуємо опинитись у атмосфері яку передають...
Тема. Архітектурний образ. Види архітектури за призначенням. «Культова архітектура селища»(колаж) iconУрок № Тема: Візуальні мистецтва. Архітектура. Скульптура
Обладнання: візуальний ряд: зразки зображень житлових будинків, вілл, культових споруд, промислових комплексів, громадських будинків;...
Тема. Архітектурний образ. Види архітектури за призначенням. «Культова архітектура селища»(колаж) iconТема: Призначення, види і моделі одягу. Моделювання фартуха
Мета: Ознайомити учнів із призначенням, видами і моделями одягу, найпростішими прийомами моделювання базової форми креслення фартуха,...
Тема. Архітектурний образ. Види архітектури за призначенням. «Культова архітектура селища»(колаж) iconТема: Архітектура Західної Європи V—xv ст. Мета
Крижановський О. П. Хірна О. О. Л.: Оріяна-Нова, 2007 р., мультимедійна дошка, презентація «Архітектура епохи середньовіччя», слайди...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib2.znaimo.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи

Разработка сайта — Веб студия Адаманов