Рішення щодо переходу дороги, впевнену поведінку і навички відмови від небезпечних пропозицій; виховувати в учнів усвідомлену необхідність дотримуватися правил безпечної поведінки на дорогах, зупинках. Обладнання icon

Рішення щодо переходу дороги, впевнену поведінку і навички відмови від небезпечних пропозицій; виховувати в учнів усвідомлену необхідність дотримуватися правил безпечної поведінки на дорогах, зупинках. ОбладнанняНазваРішення щодо переходу дороги, впевнену поведінку і навички відмови від небезпечних пропозицій; виховувати в учнів усвідомлену необхідність дотримуватися правил безпечної поведінки на дорогах, зупинках. Обладнання
Дата конвертації10.06.2013
Розмір186.77 Kb.
ТипРішення
скачать >>>

Тема. Правила дорожнього руху. Дороги в мікрорайоні, громадський транспорт, зупинки. Поведінка в разі ДТП


Мета: повторити правила дорожнього руху, ознайомити з правилами безпечного переходу дороги, поглибити знання про перехід доріг поблизу зупинок громадського транспорту, безпечної поведінки на зупинках та посадки в громадський транспорт, розглянути причини дорожньо-транспортних пригод (ДТП); розвивати життєві навички аналізу дорожньої ситуації, вміння приймати відповідальне рішення щодо переходу дороги, впевнену поведінку і навички відмови від небезпечних пропозицій; виховувати в учнів усвідомлену необхідність дотримуватися правил безпечної поведінки на дорогах, зупинках.

Обладнання: підручник, аркуші паперу формату А2 і А3 ,олівці, фломастери, маркери, стікери, ножиці, скотч, клей, малюнок світлофора, словничок, маски звірів, паперові автомобілі.

^ Тип уроку: урок-подорож

Структура уроку

І. Організаційний момент…………………………………………………………2хв.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності……………………………………………..2хв.

ІІІ. Актуалізація опорних знань………………………………………………….5хв.

ІV. Повідомлення теми й мети уроки……………………………………….….3хв.

V. Вивчення нового матеріалу…………………………………………………..22хв.

 1. Зупинка 1 “Знайомство”……………………………………………………3хв.

 2. Зупинка 2 “На вулиці”……………………………………………………..3хв.

 3. Зупинка 3 “Дорожні правила шануй, або ось така вона – дорога”…….7хв.

 4. Зупинка 4 “ У транспорті”………………………………………………….3хв.

 5. Зупинка 5 Руханка “Дорожній рух”……………………………………....3хв.

 6. Зупинка 6 “На зупинці”……………………………………………………..3хв.

VІ. Підсумкове завдання…………………………………………………………...9хв.

VІІ. Домашнє завдання…………………………………………………………….2хв


Хід уроку
^

І. Організаційний момент


Вчитель. Добридень, діти. З нетерпінням очікував цієї зустрічі. Приємно бачити всіх вас здоровими, усміхненими.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності


ІІІ. Актуалізація опорних знань

- Виконується словниковий диктант . Вчитель читає запитання, а учні відповідають.

 1. Дорога із трьох смуг (багатосмугова);

 2. Дорога із однієї смуги (вузька);

 3. Основний принцип руху (правобічний);

 4. Дорога із шести смуг (багатосмугова);

 5. Дорога із двох смуг (вузька);

 6. Загальний рух транспорту (транспортний потік);

 7. Основна зона, позначена дорожньою розміткою на основній лінії (острівець безпеки);

 8. Дорожня розмітка, що вказує на місце переходу будь-якої дороги (“зебра”);

 9. Швидкісна багатосмугова дорога (автомагістраль).

ІV. Повідомлення теми й мети

Учитель. Тема сьогоднішнього уроку (тема записана на дошці) “Правила дорожнього руху. Дороги в мікрорайоні, громадський транспорт, зупинки. Поведінка в разі ДТП”. Ми з вами ознайомимося з правилами дорожнього руху, а також з правилами посадки, висадки та безпечної поведінки в громадському транспорті, розглянемо причини дорожньо-транспортних пригод (ДТП), вдосконалимо практичні користування громадським транспортом та поводження при ДТП.

 • ^ Ваші очікування”

Учитель. Сьогодні ми візьмемо участь у незвичайних автомобільних перегонах. На трасі є чимало перешкод, але ми сподіваємося оминути їх і дістатися фінішу.

(Учитель роздає учням вирізані з паперу автомобілі і пропонує їм написати на них очікування від вивчення теми. Учні розміщують їх на плакаті “Перегони” на позначці “Старт”.

^ V. Вивчення нового матеріалу

Вступне слово вчителя

Автотранспорт рухається вулицями на великій швидкості. Ситуація може змінюватися блискавично, тому під час переходу вулиці потрібно бути уважним. Більшість нещасних випадків із пішоходами та пасажирами трапляється саме тоді, коли вони поспішають, хвилюються, біжать. Вулиця оманлива: у якусь мить немає жодного транспортного засобу, а через секунду він може непомітно виїхати з провулку чи з-за повороту.

Перехід вулиці – це лише 10 – 20 секунд, тому на цей час потрібно припинити розмови й уважно спостерігати за рухом. Переходити дорогу треба тільки у спеціально відведених для цього місцях: на пішохідних переходах (зокрема, підземних та наземних ). У нас на уроці присутній інспектор, у якого є словничок термінів. Давайте звернемося до інспектора.

Інспектор. Пішохідний перехід – це ділянка проїжджої частини або інженерна споруда, призначена для руху пішоходів через дорогу. У разі відсутності пішохідного переходу дорогу можна переходити на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч. Якщо в зоні видимості немає переходу або перехрестя, дозволяється перехід під прямим кутом до краю проїжджої частини у місцях, де дорогу добре видно з обох боків. І лише після того, як пішохід оцінить відстань та швидкість до транспортного засобу, що наближається, та впевниться у відсутності небезпеки.

Учитель. Сьогодні наш урок присвячений безпеці дорожнього руху. Уявімо собі, що ми сидимо в гарному, новому автобусі і через кілька секунд вирушимо у цікаву подорож. Ми побуваємо з вами на зупинках, які потребують від вас знань дорожнього руху, поводження в різних ситуаціях. Уявили? Тоді поїхали!

^ Зупинка 1 «Знайомство»

Учитель. Сьгоднішнє наше знайомство пройде в такій формі: я пропоную кожному назвати своє ім’я і продовжити фразу: «Я думаю, що дорога – це…» Я почну першим. Я, Володимир Миколайович, для мене дорога – це шлях, по якому рухаються автомобілі та люди. ( Діти по черзі називають своє ім’я і продовжують фразу).

 • Я, Марина, для мене дорога – це місце, де рухаютья машини;

 • ^ Я, Катерина, для мене дорога – це місце, де не можна гратись.

Учитель. Дякую. Поки наш автобус їде до наступної зупинки, давайте пригадаємо вже відомі вам правила роботи групі.

(Відповіді учнів)

Правила роботи в групах (діти)

 1. Поважати кожного.

 2. Говорити по черзі.

 3. Бути активним.

 4. Уміти слухати.

 5. Бути доброзичливим.

 6. Не перебивати.

 7. Не критикувати.

 8. Правило піднятої руки.

Учитель. Поки ми з вами згадували правила праці в групі, наш автобус прибув на зупинку «На вулиці».

Зупинка 2 “На вулиці”

Учитель. Сядьте зручно, випрямите спинки, стежте за своєю поставою, адже ви зі школи повинні вийти розумними, а й стрункими, гарними, фізично здоровими. Чи доводилося тобі спостерігати, як переходять дорогу тварини? Вони нервують, бояться машин і тому часто гинуть під колесами. Тварини покладаються на свої інстинкти, які погано допомагають на дорогах. У відмінності від тварин, люди можуть безпечно переходити дорогу, дотримуючись правил дорожнього руху. Отже, правила дорожнього руху – твій головний помічник на дорозі. Інший помічник – уважність і уміння зосередитися на дорожній ситуації. Третя – впевненість в собі.

 1. ^ Обговорення ситуації

Давайте обговоримо таку ситуацію. Я зачитаю вам її, а ви уважно послухайте:

“Осінь. Цілий день іде дощ, але Сергію треба йти до бібліотеки. Прихопивши парасольку, він вийшов на вулицю. Дощ гучно барабанив по парасольці, заглушуючи шум автомобілів. Хлопчик озирнувся довкола. Машин поблизу не видно. Опустивши парасольку, він рушив через дорогу. Раптом слух різонув звук автомобільного сигналу і гальм. Хлопчик завмер. Він побачив, як автомобіль на мокрій дорозі розвернуло задом наперед. Сергійко був у розпачі. На щастя ніхто не постраждав”. Ось така неприємна історія.

Учитель об’єднує учнів у дві групи: “Зима”, “Літо”. Група “Літо” розглядає питання.

Учитель. Як ви гадаєте, чого не врахував Микола?

(Відповіді дітей)

 • ^ Микола не врахував, що під час дощу дорога стає більш небезпечною.

 • Якщо погана погода, йде дощ, сніг – треба бути надзвичайно уважними на дорозі.

Учитель. Микола не врахував того. Що надворі йшов дощ, який зменшив оглядність і заглушив звук автомобіля, що наближався. Група “Зима” розглядає запитання. Де, на вашу думку, найнебезпечніше переходити дорогу: на перехресті, зупинці чи відкритій ділянці дороги?

(Відповіді дітей)

- Я гадаю, що на зупинці. Будь-який транспорт може закрити собою інший, яки й рухається позаду ще з більшою швидкістю.

Учитель. За статистикою найбільша кількість ДТП трапляється на зупинках, адже транспорт, який стоїть, зменшує оглядність. Тому, коли ви стоїте на зупинці й хочете перейти дорогу, краще зробити це у спеціально призначеному місці – на пішохідному переході. Якщо поблизу немає пішохідного переходу, краще дочекатися, коли транспорт від’їде.

 1. Бліц-опитування

Учитель. Як правильно переходити дорогу на відкритих ділянках?

(Відповіді дітей)

- Спочатку треба подивитись ліворуч, дійти до середини дороги, потім праворуч,

і тільки впевнившись у тому, що праворуч не рухається жоден транспорт,

перейти дорогу.

Учитель. Де можна переходити вулицю?

(Відповіді дітей)

 • Де є світлофор, на перехресті, де є пішохідна доріжка.

Учитель. Чи можна влаштовувати ігри на проїзній частині дороги?

 • ^ Не можна, це може скінчитися нещасним випадком.

Учитель. Правильно діти! Ви вірно відповіли на запитання. І я сподіваюсь, що ви у таких випадках будете уважними і приймете вірне рішення. Статистика свідчить, що дитячий дорожньо-транспортний травматизм зі смертельними наслідками в багатьох країнах перевищує смертність від дитячих хвороб , причому жертвами стають школярі та діти дошкільного віку. А ви повинні пам’ятати, що життя – це найвища цінність, воно дається тільки один раз, його не можна ні купити, ні поміняти. Життя потрібно берегти.

^ Зупинка 3. “Дорожні правила шануй, або ось така вона – дорога”

Учитель об’єднує учнів у три групи по кольорам: “Червоний”, Жовтий”, “Зелений”

^ Рольова гра. Кожна група отримує свою частину тексту, ознайомлюється з нею та інсценізує. Учитель роздає завдання кожній групі й пояснює, що їм робити, а також роздає маски для вистави.

^ 1.Група “Червоний” отримує першу дію, яку необхідно прочитати, розподіливши ролі, та інсценувати.

Дія І

Ведучий (учень)

Наш кіт (його Мусієм звати)

Надумав помандрувати.

Мусій. Піду я прогуляюся,

На вулиці пограюся.

Я кіт чималий вже на зріст,
^

До того ж, маю гарний хвіст…


Папуга. Подумаєш! Заслуга!

Мусій. А ти мовчи, папуго!

Сидиш у клітці, то й сиди!

Папуга (дружелюбно).

Мусію, краще не ходи.

Машини там, трамваї.

Аварії бувають.

Мусій. Знов розбазікався? Мовчи.

Ти ба! Мене папуга вчить!

Кота! Та як він сміє?

Я й сам все добре знаю!

Папуга. А я тобі забороняю,

Я тебе не відпускаю.

І прошу як друга…

^ Мусій. Годі1 прощавай, папуго!

Мусій виходить на вулицю.

Все вмію, все знаю!

Гуляти право маю!

2.Група “Жовтий” отримує другу частин вистави, яку необхідно прочитати, розподілити на ролі та інсценувати.

Дія ІІ


Ведучий. Що він умів? Їв, спав, нявчав,

Дорожніх правил не вивчав.

Тому й не знав він, безперечно,

Що на дорогах небезпечно.

Ведучий. Кіт посеред вулиці, повз нього проїжджають машини.

Мусій (захоплено)

Як класно! Як тут гарно!

Так, вийшов я не марно!

Тут тротуаром походжу,

Себе, свій хвостик покажу…

Ведучий. Іде назустріч іншим перехожим, натикаючись на них доки ведмідь не наступає йому на лапу.

Мусій. Ой, моя лапка! Віддушили!
^

Ви що ж на мене наступили?


Ведмідь. Сам винний! Ти роззява!

Ходити треба справа.

Мусій. А я ходжу, де хочу!

Ведмідь. І ще й регоче…

Ведучий. Трохи потупцювавшись, кіт, показує лапою на інший бік дороги.

^ Мусій. Я краще он туди піду,

Дорогу зараз перейду.

Ведучий. Побачив наш мандрівник-кіт

Знак “пішохідний перехід”.

Там світлофор червоним оком

Попереджував усіх: ні кроку!

Світлофор (розставивши руки, намагається затримати кота)

Дивись: три “ока” в мене є,

І кожне з них наказ дає.

Червоне – стійте всі, не йдіть!

А жовте – приготовтесь вмить.

Зелене світло – можна йти.

Накази ці виконуй ти.

Ведучий. Всі знають, навіть і коти,

Що на зелений треба йти.

І наш Мусій це добре знав,

Але терпіння він не мав.

^ Мусій. Чекати довго я не хочу.

А! Ризикнув! Мабуть, проскочу!

Ведучий. Побіг! Завив автомобіль…

Мусій відчув страшенний біль.

Песик на машині наїжджає на кота, той кричить.

Мусій. Няв! Няв! Ой лишенько! Мій хвіст!

^ Песик. Ти ж сам під колесо поліз!

Ведучий. Збігаються інші звірята, їде “Швидка допомога”.

3.Група “Зелений” отримує третю частину виставу, яку необхідно прочитати, розподілити ролі та інсценувати.

Дія ІІІ

Ведучий. У лікарню наш Мусій потрапив.

Тепер в гіпсі хвіст і лапи.

Кіт у бинтах, на милицях.

Світлофор. Нехай затямить кожен кіт:

Йти на зелене світло слід!

^ Папуга. Всім треба, перш ніж мандрувати,

Дорожню грамоту вивчати!

Ведучий. І ти не будь, як кіт Мусій –

Ці правила виконуй всі!

Ведмідь. Йду тротуаром, не штовхайся,

І краю правого тримайся!

^ Лисиця. Дорогу перейти нам слід,

Де пішохідний перехід!

Заєць. По “зебрі” йди, це вкрай важливо,

На перехрестях – особливо!

Навскіс ніколи не ходи,

Щоб не накликати біди.

Світлофор. На світлофор дивись: ні кроку,

Як не горить зелене “око”.

Лисиця. Без світлофора перехід –

Поглянути наліво слід,

Направо також, безперечно!

Спішити дуже небезпечно!

^ Песик. Машина близько чи трамвай –

Нехай проїдуть, зачекай.

Ведмідь. Де рух стрімкий і небезпечний –

Підземний перехід доречний!

Світлофор. Отож, на вулиці пильнуй!

Дорожні правила шануй!

Ведучий. Ось така вона – дорога!

Казка ця – пересторога,

Щоб не трапилось біди,

Всі виконуйте завжди

Правила дорожнього руху!

(Виступ груп)

Учитель. Чи можна було гуляти котові на вулиці?

(Відповіді дітей)

 • Ні в якому разі на проїжджій частині дороги гуляти не можна, щоб не створювати аварійної ситуації, щоб не потрапити під транспорт.

Учитель. Яких правил треба було дотримуватися Мусію на тротуарі?

(Відповіді дітей)

 • На тротуарах треба додержуватися правої сторони.

 • Ходити треба спокійно.

Учитель. Допоможіть котові ознайомитися зі світлофором.

(Відповіді дітей)

 • Червоне світло – потрібно стояти на місці.

 • Жовте світло – приготуватись.

 • Зелене світло – дозволяє нам йти.

Учитель. Так яких правил дорожнього руху не знав кіт?

(Відповіді дітей)

 • Ні в якому разі на проїжджій частині дороги гуляти не можна, щоб не створювати аварійної ситуації, щоб не потрапити під транспорт.

 • На тротуарах треба триматися правої сторони.

 • Червоне світло – потрібно стояти, не можна йти, жовте світло – приготуватись, зелене – дозволяє нам йти.

Учитель. З появою автомобілів виникло питання, як забезпечити безпеку руху та

безпеку пішоходів. Для цього були створені правила дорожнього руху, які обов’язкові для виконання всіма учасників дорожнього руху. Вони встановлюють єдиний порядок руху на всій території України. Виконання цих правил – запорука свого життя на дорозі.

^ Зупинка 4. “У трнспорті”

Учитель. Наш автобус під’їжджає до четвертої зупинки, яка має назву – “У транспорті”.

1.Мозковий штурм

Учитель. Які види громадського транспорту ви знаєте?

Трамвай
^

Автобус

Тролейбус

Громадський транспорт

Маршрутне таксі

Таксі


Метро(Відповіді дітей)

 • Автобус;

 • трамвай;

 • тролейбус;

 • маршрутне таксі;

 • метро;

 • таксі.

Учитель. Молодці! Ви знаєте багато транспортних засобів. А чи знаєте ви, як поводитись в транспорті, на зупинках громадського транспорту? Чи знаєте ви, що таке ДТП? Давайте знову ж таки звернемося до інспектора, словничка термінів.

Інспектор. ДТП – це дорожньо-транспортна пригода – це подія, пов’язана з рухом транспорту, у результаті якої завдано матеріальних збитків, загинули або дістали поранення люди.

Учитель. А для того, щоб ДТП не сталося треба добре знати, як поводити себе на дорозі, де і в яких місцях переходити дорогу, як поводити себе у громадському транспорті та на зупинках громадського транспорту.

^ 3.Евристична бесіда. Учитель перелічує правила очікування громадського транспорту, правила поведінки в салоні, правила висадки, учні пояснюють, чому, не дотримуючись їх, може статися нещасний випадок.

^ Правила очікування громадського транспорту:

- чекати транспортних засобів необхідно на зупинках;

- не можна гратися та бігати на зупинці, потрібно поводити себе спокійно і витримано.

^ Правила посадки пасажирів:

- входити спокійно, не штовхатись, за чергою;

- пропускати вперед літніх людей, пасажирів з дітьми, інвалідів.

(Відповіді дітей)

 • Порушувати не можна, щоб не потратити під автобус, автомобіль тощо.

^ Правила поведінки в салоні:

- не відвертати увагу водія, не заважати йому під час керування транспортним засобом;

- не штовхатись, не висуватися у вікно;

- не спиратись на двері;

- на випадок небезпеки умійте скористатися аварійними засобами.

(Відповіді дітей)

 • Під час поїздок транспортним засобом не слід відвертати увагу водія, не

заважати йому розмовами, тому що водій може не помітити дорожні знаки і виникне ДТП, у якій можуть загинути люди.

Правила висадки:

- не можна самовільно відчиняти двері;

- виходити треба обережно, за чергою.

(відповіді дітей)

- Пасажири, які стоять біля дверей, можуть випасти із громадського транспорту, травмуватися або навіть загинути;

 • не можна поспішати.

Учитель. Ще раз хочу сказати – переходити вулицю дозволяється лише у визначених місцях – пішохідних переходах. Наступна наша зупинка називається “Дорожній рух”.
^
Зупинка 5..= Руханка “Дорожній рух”

Учитель. Об’єднає учнів у пари, станьте одне за одним. Домовтесь між собою, який транспортний засіб ви представляєте – автомобіль, мотоцикл чи велосипед.

 • Ті, хто стоїть попереду, заплющують очі. Вони – “Транспортні засоби”, а ті, хто позаду, - “Водії”.

 • Завдання “Водіїв” – керувати “Транспортними засобами”, і стежити за іншими учасниками дорожнього руху.

 • У разі зіткнення учасниками ДТП вибувають із ігри.

Учитель. Сідайте, будьте добрі. Наступна зупинка “На зупинці”

Зупинка 6. “На зупинці”

1.”Робота з підручником”

Учитель. Зараз ми з вами разом виконаємо цікаве завдання – крос-тест “як поводитись на зупинці”. Відкрийте підручник на сторінці 25-26. Я буду зачитувати питання. А ви думати і відповідати. Ми з вами маємо рухатись правильним маршрутом і правильно дійти до фінішу.

1.Ти підійшов до зупинки, де зібралося чимало людей. Чекатимеш автобус ближче до краю тротуару (3) чи подалі від нього(4)? Відповідь дітей (4)

2. Ти вийшов з автобуса і поспішаєш до школи, що на протилежному боці дороги. Обійдеш автобус спереду (5), ззаду (6) чи дочекаєшся, поки він поїде (7)? Відповідь (7)

3. Цього краще не робити, адже під натиском нетерплячих пасажирів можна потрапити під колеса. Особливо це небезпечно взимку, коли дорога слизька. Автобус на дорозі може занести, і він може зачепити пасажира, який стоїть надто близько до дороги (1).

4. Правильно! Особливо небезпечно чекати транспорт, зійшовши з тротуару на дорогу (2).

5. Обходячи автобус спереду, ти потрапляєш одразу на дві небезпеки. По-перше, водій автобуса може не помітити тебе і рушити з місця. Це найчастіше трапляється з дітьми через те, що вони невисокі на зріст. Друга небезпека – ти сам можеш не помітити транспорт, який обганяє автобус, і потрапити під колеса. Тому, якщо необхідно обійти автобус спереду, відступи п’ять великих кроків, щоб водій міг добре бачити тебе, і перш ніж вийти з-за транспорту, зупинись та оглянь вулицю справа і зліва (2).

7. Правильно! Краще взагалі не виходити на дорогу, коли її огляд обмежений. Навіть якщо ти запізнюєшся, слід зачекати, коли транспорт поїде або перейти дорогу в безпечному місці (8).

9.Фініш! Ти переміг, якщо рухався правильним маршрутом.

Учитель. Дякую вам. Діти! Ви молодці.

2. Світлофор

Учитель. Діти, що нагадує вам цей малюнок?

(Відповіді дітей)

- Світлофор.

Учитель. Так, правильно – це світлофор. Світлофори застосовуються для регулювання руху у певних напрямках. А чи знаєте ви, що означає певний сигнал світлофора?

(Відповіді дітей)

- червоне світло – стояти; жовте світло – приготуватись; зелене світло – йди.

Учитель. Добре, дякую, ви молодці. Ви багато знаєте з молодших класів. Давайте знову ж таки звернемося до нашого інспектора, словничка термінів.

Інспектор. Зелений сигнал спеціального пішохідного світлофора дозволяє перехід пішоходам проїжджої частини. Зелений миготливий сигнал тривалістю 3-4 секунди попереджає пішоходів, що час дії зеленого світла закінчується. І пішохід повинен зупинитися.

Жовтий сигнал попереджає про зміну сигналів світлофора. Пішоходам при жовтому сигналі світлофора забороняється переходити проїжджу частину.

Червоний сигнал – забороняється рух пішоходів.

Учитель. Дякую.

^ VI. Підсумкові завдання

Учитель. От і закінчується наша подорож, підходить до завершення наша з вами подорож. Ми з вами багато зробили. Я впевнена, що ви будете гарними пішоходами і пасажирами, адже від вашої поведінки, від знання вами правил дорожнього руху залежить ваше життя і життя оточуючих.

(Оскільки протягом уроки учасники уявляли себе в емоційно негативних ролях. Наприкінці треба виконати вправу на деролізацію.)

1. Поставте в центрі кола стілець і скажіть: “Сьогодні ви уявляли себе пішоходами і свідками ДТП. Вийти з ролі вам допоможе наш чарівний стілець. Обійшовши навколо нього, ви повернетеся до школи і станете самі собою”

2. Учні коротко підсумовують те, що вони дізналися на цьому уроці.

3. Учні аналізують свої очікування. Якщо вони справдилися, автомобілі переносяться на позначку “Фініш”. Якщо є незрозумілі моменти – вони залишаються на трасі. Бажано одразу з’ясувати, що незрозуміло, щоб усі автомобілі закінчили перегони.

Учитель. Діти, у мене до вас таке прохання: прийдете додому і обов’язково знайдіть час для того, щоб вивчити правила дорожнього руху. Не відкладайте це завдання на інший день, як любив це робити літературний герой Тодось. Ось що він говорив про роботу:

- Я зроблю це в понеділок, -

Сам собі сказав Тодось,

Та узявся до діла

Щось охоти не знайшлось…

- Хай, зроблю це у вівторок…

Хоч і знов серед забав,

Повний сміху, співомовок,

День, немов у воду впав.

- Середа – це гарна днина!

Це півтижня. Та – біда:

Не оглянувся хлопчина,

Вже минула й середа.

- Ну, напевне, вже почну я

Цю роботу у четвер,

Їй хоч усе, що не візьму я

З рук летить. І що тепер?

-Може, п’ятниця поможе?

Мушу конче починать.

Проминає тиждень…Боже!

Треба хутко поспішать.

Учитель. Отже, щоб не трапилось з вами як з Тодосем, треба вам на протязі тижня, до наступного заняття вивчити правила дорожнього руху, бо основною причиною ДТП є порушення правил дорожнього руху. А щоб ці правила не порушувати, треба їх добре знати. Крім правил дорожнього руху у вас буде ще завдання, воно записане на дошці. Сьогодні ви гарно попрацювали і, звичайно, оцінки будуть гарними.

Наш автобус під’їжджає до кінцевої зупинки. І кінцева зупинка має назву – ритуал прощання .

Зупинка 7 “Ритуал прощання”
^
Учитель. Сьогодні ми з вами разом заспіваємо пісню водія.

Песенка шофёра
Сл. Г.Никитинского Муз. К.Санторо

Ветер за кабиною носится с пылью,

Слева поворот – осторожней, шофёр!

Как-нибудь дотянет последние мили

Твой надёжный друг и товарищ мотор.

Вовсе не страшны ни зной, ни слякоть,

Резкий поворот и косогор.

Чтобы не пришлось любимой плакать,

Крепче за баранку держись, шофёр.

Пусть пропахли дождём и бензином,

Пусть посеребрила виски седина.

Радостно встречать тебя с маленьким сыном

Выйдет к перекрёстку любовь и жена.

Вовсе не страшны ни зной, ни слякоть,

Резкий поворот и косогор.

Чтобы не пришлось любимой плакать,

Крепче за баранку держись, шофёр.

А дорога серою лентою вьётся,

Залито дождём смотровое стекло.

Пусть твой грузовик через бури пробьётся,

Я хочу, шофёр, чтоб тебе повезло.

Учитель. Побажати один одному “Щасливої дороги” і помахати руками.

Учитель. Дуже дякую за урок. Я бажаю усім, щоб наступний день був для вас приємним і без поганих пригод. Бажаю, щоб ви уникали ДТП у вашій життєвій подорожі. Хай завтра вам пощастить. Хай завжди усім щастить. Тільки щасливої вам дороги. Посміхніться один одному, подумки побажайте собі й один одному щось приємне. Я з нетерпінням буду чекати наступної зустрічі з вами.
^
VII. Домашнє завдання

1. Опрацювати параграфи 4, 5 .

2. Дібрати газетні або журнальні матеріали про ДТП.

3. Скласти міні-розповідь про правила дорожнього руху.


Література

 1. Основи здоров’я: Програма для загальноосвіт. навч. закл. 5-9 класи. – К.: Ірпінь, 2005. – 12с.

 2. Основи здоров’я: Підруч. Для 5 кл. загальноосвіт. навч. закл./ Воронцова Т. В., Пономаренко В.С., Репік І.А. – К.: “Алатон”,2005. – 26с.

 3. Журнал “Здоров’я та фізична культура” (2009)

 4. Журнал “Початкова освіта” (2006)

 5. Скобло Ю.С., Соколовський Т.Б., Мазоренко Д.І.. Троянов М.М. Безпека життєдіяльності. Київ, “Кондор”, 2003. – 421с.

 6. Шахненко В.І., Цуканова Є.О. Азбука основ безпеки життєдіяльності. – Х.: Геліос, 2003. – 124с.

 7. Шахненко В.І., Цуканова Є.О. Основи безпеки життєдіяльності. Диктанти, перекази, тести. 1 –11 кл. – Х.: ХОІППОМ, 2001. – 124с.

Схожі:

Рішення щодо переходу дороги, впевнену поведінку і навички відмови від небезпечних пропозицій; виховувати в учнів усвідомлену необхідність дотримуватися правил безпечної поведінки на дорогах, зупинках. Обладнання iconТема: Безпека в школі. Правила поведінки в школі. Практична робота: моделювання ситуацій поведінки в школі
Мета: вчити учнів аргументувати необхідність безпечної поведінки в школі для збереження життя й здоров’я, вирішувати конфліктні ситуації...
Рішення щодо переходу дороги, впевнену поведінку і навички відмови від небезпечних пропозицій; виховувати в учнів усвідомлену необхідність дотримуватися правил безпечної поведінки на дорогах, зупинках. Обладнання iconМета: виховувати у дітей необхідність дотримання правил безпечної поведін ки на вулицях і дорогах; продовжувати вивчати правила дорожнього ру ху; розвивати увагу, дисциплінованість. Хід гри Вчитель
Діти декламують, дивляться ліворуч і крокують на місці. Потім дивляться праворуч і завершують «перехід»
Рішення щодо переходу дороги, впевнену поведінку і навички відмови від небезпечних пропозицій; виховувати в учнів усвідомлену необхідність дотримуватися правил безпечної поведінки на дорогах, зупинках. Обладнання iconБезпека на дорогах
Найкращий спосіб зберегти своє життя та здоров’я на дорогах дотримуватися Правил дорожнього руху!
Рішення щодо переходу дороги, впевнену поведінку і навички відмови від небезпечних пропозицій; виховувати в учнів усвідомлену необхідність дотримуватися правил безпечної поведінки на дорогах, зупинках. Обладнання iconУрок з основ здоров ’ я, 4-ий клас Тема: Дорожньо-транспортні пригоди (дтп). Причини І наслідки дорожньо-транспортних пригод
Мета: формувати в учнів знання про причини дтп та їх наслідки; закріплювати знання про правила поведінки пішоходів на вулицях І дорогах;...
Рішення щодо переходу дороги, впевнену поведінку і навички відмови від небезпечних пропозицій; виховувати в учнів усвідомлену необхідність дотримуватися правил безпечної поведінки на дорогах, зупинках. Обладнання iconДодаток 2 Мета
Мета: ознайомити учнів з правилами поводження на вулиці, актуалізувати і вдосконалити на практиці знання правил дорожнього руху,...
Рішення щодо переходу дороги, впевнену поведінку і навички відмови від небезпечних пропозицій; виховувати в учнів усвідомлену необхідність дотримуватися правил безпечної поведінки на дорогах, зупинках. Обладнання iconРозширювати знання учнів про правила безпечної поведінки та здорового способу життя, відпрацювати навички аналізу ситуацій та оцінювання небезпеки щоденного життя; розвивати навички роботи в команді
Обладнання: таблиці «Електробезпека», «Пожежна безпека», пам'ятки безпечної поведінки, ілюстровані картки з показом щодо виконання...
Рішення щодо переходу дороги, впевнену поведінку і навички відмови від небезпечних пропозицій; виховувати в учнів усвідомлену необхідність дотримуватися правил безпечної поведінки на дорогах, зупинках. Обладнання iconУрок з баскетболу
Якщо не дотримуватися правил поведінки та безпеки на уроках з баскетболу, то можуть трапитися тяжкі травми. Тільки знання та виконання...
Рішення щодо переходу дороги, впевнену поведінку і навички відмови від небезпечних пропозицій; виховувати в учнів усвідомлену необхідність дотримуватися правил безпечної поведінки на дорогах, зупинках. Обладнання iconТвоя безпека мета
Мета: повторити основні правила безпечної поведінки в громадських місцях, побуті; розвивати комунікативні навички, навички роботи...
Рішення щодо переходу дороги, впевнену поведінку і навички відмови від небезпечних пропозицій; виховувати в учнів усвідомлену необхідність дотримуватися правил безпечної поведінки на дорогах, зупинках. Обладнання iconУроку: Ми робінзони Мета
Мета: відпрацювати основні правила поведінки в небезпечних ситуаціях; продовжити знайомство із способами і засобами захисту в небезпечних...
Рішення щодо переходу дороги, впевнену поведінку і навички відмови від небезпечних пропозицій; виховувати в учнів усвідомлену необхідність дотримуватися правил безпечної поведінки на дорогах, зупинках. Обладнання iconМета: Розвивати в учнів комунікативні здібності, показати роль навичок у спілкуванні, виховувати впевнену манеру спілкування. Обладнання
Мета: Розвивати в учнів комунікативні здібності, показати роль навичок у спілкуванні, виховувати впевнену манеру спілкування
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib2.znaimo.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи

Разработка сайта — Веб студия Адаманов