П.І. Б. Кислинська Марина Миколаївна icon

П.І. Б. Кислинська Марина МиколаївнаНазваП.І. Б. Кислинська Марина Миколаївна
Дата конвертації15.06.2013
Розмір135.86 Kb.
ТипДокументи
скачать >>>

Відділ освіти Дебальцівської міської ради

Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №6

ім.М.Я.Ільїна


ПОРТФОЛІО

ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА

Кислинської

Марини Миколаївни


м.Дебальцеве,2010

П.І.Б.

Кислинська

Марина Миколаївна


Місце роботи

Загальноосвітня школа

І – ІІІ ступенів №6

ім. М.Я.Ільїна

м.Дебальцеве


Дата народження

8 вересня 1968року


Освіта вища

Луганський державний педагогічний університет

ім.Т.Г.Шевченко


Спеціальність практичний психолог закладів освіти


Педагогічний стаж з 1985 року


Кваліфікаційна категорія «психолог І категорії»

^ Проблема, над якою працюю:


-«Виховання компетентної особистості

шляхом впровадження соціально-

комунікативних та життєвих навичок

в навчально-виховний процес»


^ Мета діяльності:

- створити в школі простір, вільний для спілкування та вираження всіх потреб та здібностей дитини;

- об`єднати всіх учасників навчально-виховного процесу спільною метою допомоги та підтримки дітей, підготовки їх до майбутнього самостійного життя в соціумі;

- розкрити внутрішні резерви дитини (колективу) для самореалізації в суспільстві


^ Перспективне завдання:

-створення методичної та діагностичної бази для вирішення робочої проблеми;

-визначення видів та форм роботи з усіма учасниками навчально-виховного процесу з даної проблеми;

- залучення до роботи батьків учнів та громадських організацій;

- створення психологічних куточків допомоги для дітей ,батьків, вчителів;


^ Першочергове завдання:

- вивчення учнівського колективу(колективів),

- згуртування навколо себе колективу вчителів-однодумців, батьків- ентузіастів для обговорення проблеми та шляхів її реалізації

^ Очікувані результати:

- формування соціо-культурних компетентностей

у всіх учасників навчально-виховного процесу

- формування комунікативних та життєвих навичок спілкування підлітків з однолітками або в соціумі

-виховання самодостатньої та самостійної особистості, здатної до життя та самореалізації в суспільстві

^ СТВОРІМО РАДІСТЬ РАЗОМ!

(з досвіду роботи)

Майстерність та мистецтво виховання колективу та

колективізму починається із глибокої пильної уваги

вихователя до індивідуальності кожного вихованця,

до його запитів, схильностей, здібностей, інтересів.

Духовні скарби колективу зароджуються та

розквітають лише там,де поміж вихованцями

міцніють та розвиваються сотні, тисячі духовних

зв`язків,які є могутнім джерелом самої людської

потреби- потреби в людині.

потреби- потреби в людині.

А.С.Макаренко

Стрімко змінюється час , змінюється суспільство та відносини між людьми. Виховання є одним з найважливіших компонентів освіти в інтересах людства. Головне завдання сучасної школи – допомогти дитині реалізувати свої здібності. Для цього між педагогом та дитиною, на мій погляд, необхідно встановити такі взаємовідносини, які б сприяли його розвитку,створювали умови для його руху вперед. У своїй роботі я, як шкільний психолог та вчитель, прагну до цього. Таке важливе завдання необхідно щоденно конкретизувати в планомірній системно здійснюваній роботі.

Вже 9 років я крокую по життю поруч зі своїми дітьми,бо я – класний керівник,який взяв їх у першому класі. В наших стосунках були злети та падіння, сварки та примирення. Я росту та накопичую досвід разом з ними.

На мою думку, робота будь-якого класного керівника повинна йти пліч-о-пліч з новітніми технологіями у системі освіти, з глибоким знанням психологічних основ, з великим бажанням та ентузіазмом.

Щоб максимально реалізувати всі здібності, які в них є, мені необхідно забезпечити оптимістичний (за А.С.Макаренко – «мажорний») тон життєдіяльності дитячого учнівського колектива.

В моєму класі склалися традиції, які, як я впевнилася на практиці,дозволяють створити атмосферу дійсно відкритого доброзичливого спілкування.

Адже, що таке «СПІЛКУВАННЯ»? Це- спільні справи, які дозволяють задіяти кожного або дають можливість проявити себе в будь-яких заходах. Тобто, години-спілкування, подорожі-спілкування та свята-спілкування.

Існує три сторони спілкування:

-ІНФОРМАТИВНА ІНТЕРАКТИВНА ПЕРЦЕПТИВНА

(ОБМІН ІНФОРМАЦІЄЮ) (розробка стратегії (адекватне сприйняття

1.Уроки спілкування: та координація спільних дій) та розуміння одне одного)

-спільні класні години -походи до лісу -тематичні батьківські

-10 питань до дорослого -участь в загальношкільних збори та конференції

-Зустрічі з цікавими людьми та міських заходах (проектах) -збори-тренінги

-Професії моїх батьків -екскурсії -анкетування, тестування

-Професії мого краю

2.Відвідування музеїв

3.Тематичні класні години

4.Перевірка щоденників

5.Інформація + (телефон)

6.Щоденне спілкування і т.ін.

Тому, традиційними для нашого класу щорічно є походи до лісу в будь-яку пору року, на снігову горку, Дні народження(«Під знаком Зодіаку»), Новорічні та народні свята, заміські екскурсії , тематичні класні години. З дітьми ми побували в Горлівських музеях: мініатюрної книги, художньому та краєзнавчому. Двічі були на театральних прем`єрах у театрах м.Донецька, на водному шоу в Дельфінарії. Чотири роки поспіль, взимку, відвідуємо Донецький каток.

А прогулянки до лісу є невід`ємною частиною нашого класного життя. Бо саме в таких спільних справах можно прислухатись до думки товариша, простягнути, якщо необхідно, руку допомоги. А головне- самому бути почутим.

Діти завжди є вдячною публікою для будь-кого, хто виступає. Тому свій внесок у їх виховання вкладали і ті люди, які приходили до нас у гості. Дуже цікаво проходила зустріч з воїном-інтернаціоналістом Етенко Т.Й., робітниками центральної міської бібліотеки, лікарями міської лікарні, представниками молодіжних неформальних об`єднань. Дуже захопливою була зустріч з нашими вчителями у програмі «10 питань до дорослого», яку проводили за аналогом телепередачі.

Дуже цікаво проходять виступи дітей і на зустрічах випускників минулих років, куди наш клас запрошують з програмою. Радіють діти, коли виступають ще й перед своїми вчителями на День учителя, 8 березня, відвідують ветеранів ВВВ або педагогічної праці.

Не менш важливими для класа є й загальношкільні заходи, в яких ми намагаємось помітити кожного, дати шанс реалізувати свої можливості.

За 9 років навчання в школі клас не проігнорував жодного шкільного заходу. В кожному з конкурсів хотілося продемонструвати наші можливості та таланти. В межах творчого проекту «Заяви про себе» дуже запам`ятались : візитка класу, фестиваль класних талантів, подорож містами України(презентація м.Києва), тематична сервіровка столу(стіл новонароджених), квітнева гуморина,конкурс оформлення Новорічних вікон, «Україна починається з...», конкурси стінних газет до свят, спортивні змагання.

Спільна праця та багаторазові перемоги в шкільних конкурсах породжують у дітей ситуацію успіху, змушують повірити в свої сили, прагнути до нових звершень.

Безумовно, участь у шкільних справах та проектах неможлива без підтримки та участі колег-однодумців. Це ті педагоги, яких знають та поважають діти. Ті, хто сам «палає» і вміє «запалити» інших. Саме з їхньої ініціативи стартували шкільні проекти: екологічний «Школа- будинок радості» та Європроект «School-Union». В кожному з цих проектів ми брали активну участь. За умовами екологічного проекту ми облаштували рекреацію біля свого кабінету, а в межах Євро-проекту створили виставочний куточок , присвячений Україні, провели ток-шоу «Чи модно бути патріотом?», підготували виступ проти розповсюдження СНІДу та прийняли участь у міжнародній конференції з питань здорового способу життя .

В межах цих проектів діти мали змогу проявити себе й дизайнерами, й історіками, й гідами-перекладачами. З цією справою вони впорались добре!

«Мажорні» тони класним справам допомагають створити не тільки вчителі та однолітки, але й найближчі для дітей люди- їхні батьки. Наші батьки є невід`ємною частиною нашого класного колективу, бо без їхньої підтримки та участі багато заходів не набули б потрібної значущості та цікавості.

Вкладаючи в своїх дітей, вони вкладають і в своє майбутнє також. Адже, завдяки такій тісній співпраці, діти ростуть добрішими, м`якішими, вчаться радіти за чиїсь радості та перемоги.

Батьки класу ходять з нами до лісу, приходять на наші свята як гості або помічники. На День закоханих були запрошені дві сімейні пари, які прийняли участь у жартівливих конкурсах та отримали нагороди.

Неоціненну допомогу пропонують батьки і в профіорієнтаційній роботі з дітьми. Дуже цікавими виявились Уроки( години) спілкування, які також стали традиційними. На ці заходи ми запрошуємо людей, яким є чим поділитися з дітьми : воїни-інтернаціоналісти, робітники Центральної міської бібліотеки, робітники ДАЇ, лікарі і т.ін.

Починаючи з другого класу, у нас стали звичними зустрічі «Професії наших батьків». Коли діти подорослішали, ми почали знайомитись із професіями нашого міста та краю. За ці роки ми познайомились із представниками 35 професій, слухали цікаві оповідання і, обов`язково, фото на пам`ять.

Таким чином, у дітей накопичився немалий багаж знань , оскільки при зустрічах з цими людьми вони отримували відповіді на всі питання, що їх цікавили.

Підводячи підсумок, хочу зазначити, що кожна класна справа, яка приносить задоволення,кожний захід, реалізований за участю всього класу, створює в дітей ту ситуацію успіху, яка піднімає їх на п`єдестал, змушує повірити в себе, наповнює їхні серця силою та впевненістю.

Я часто уявляю, якими виростуть мої 33 дитини. Сподіваюсь, що це будуть САМОстійні та САМОдостатні особистості, які САМОвизначились шляхом САМОрозвитку й САМОреалізації.

ДОСЯГНЕННЯ

Що може бути найголовнішим досягненням для вчителя? Тільки успіхи його учнів. А що є найголовнішим для класного керівника?

Для мене найціннішим у моїй роботи за 9 років керівництва виявилось те, що клас перетворився на справжній колектив, де всім комфортно, де всіх приймають такими, які вони є, де не бояться висловити свою думку або з кимось не погодитись. І ось коли ми вже стали дорослими, то отримали очікувані результати: в цьому році в школі обирали Президента шкільної республіки. Від нашого класу було висунуто три кандидатури. Учні 9-А класу набрали найбільшу кількість голосів, а саме Президентом стала учениця нашого класу Ільченко Юлія.

Закінчуючи 9-й клас , ми також отримали перемогу( І місце) в двох великих шкільних проектах «Школа- будинок радості» та «Заяви про себе»,за що клас був нагороджений грамотами , грошовим призом та великим смачним пирогом від адміністрації.

Засвоївши використання ІКТ, був створений фільм-літопис(див.Додатки) про життя нашого класу, який було продемонстровано на Випускному вечорі . Цей літопис передивлялись всі: учні та батьки. Адже, співпраця з батьками також є частиною нашого успіху. Вірним доказом цього є слова вдячності, які лунали на випускному вечорі.

Але , з фактами не посперечаєшся. За 9 років існування нашого класного колективу ми отримали 9 грамот за зайняте І місце, 2 грамоти за ІІ місце, 2 грамоти – за ІІІ місце.

Чи це не є результатом виховної роботи всього класного учнівсько-батьківського колективу?


^ НАЙБІЛЬШ ЗНАЧУЩІ ПРОЕКТИ

Життя в школі не було б повноцінним, якби не існувало багато цікавих ідей для впровадження в роботу . Одними з таких ідей є проекти , в яких я приймала участь та за якими велась/ведеться робота в нашому класі ( школі).

 1. ^ Міжнародний проект з протидії торгівлі людьми «Сприяння працевлаштуванню молоді та викоренення найгірших форм дитячої праці» (Міністерство праці та соціальної політики, Ліга ділових та професійних жінок Донбасу).

В межах цього проекту діти знайомились з поняттям «торгівля людьми», «експлуатація» та її види, «безробіття», «тіньова економіка» в масштабах міста, регіону, країни. На тренінгових заняттях відпрацьовували навички поведінки в несподіваних ситуаціях, передивлялись відеофільми, обговорювали та аналізували ситуації. За даною тематикою проводились психолого-педагогічні семінари для вчителів та батьківські збори для батьків в нашій школі та школах освітнього округу №2 «Співдружність».

2. Міжнародний проект «Розвиток кооперативів як шлях

розвитку депресивних територій» за напрямком

«Профілактика ВІЛ/СНІДу»(Агенція регіонального розвитку

«Донбас»).

Цей проект ознайомив дітей з видами розповсюдження ВІЛ/СНІДу,

методами та формами попередження захворювання на ВІЛ, правилами

поведінки в критичних ситуаціях, шляхами вирішення особистих

проблем. На тренінгові заняття запрошувались лікарі міської лікарні,

робітники соціальних служб, задіяних у вирішенні цієї проблеми.

Заняття проводились для учнів ,батьків, вчителів нашої школи та шкіл

освітнього округу.


3. Європроект «School-Union» (ЗОШ №6,Кислинська М.М, Прилука

^ В.В., Красуцька І.В.-члени Дебальцівської Асоціації вчителів-

координаторів міжнародних проектів).

Проект створений в 2009-2010 навчальному році, розрахований на 5 років.

^ МЕТА ПРОЕКТУ:

 • залучення колективу учнів та педагогів у роботу з формування соціально-комунікативних та життєвих компетентностей в межах програм «Країнознавство» та «Глобальні проблеми сучасності:торгівля людьми та ВІЛ/СНІД»

 • використання сучасних інноваційних методик,нових освітніх та інформаційних технологій

 • впровадження результатів КТС учнів і засобів міжпредметної інтеграції в навчально-виховний процес не тільки в межах школи, а й міста та інтернет-простору

^ ПРОГНОЗОВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ:

 • підвищення рівня знань учнів про Україну, Росію, Німеччину, Великобританію та країни Євросоюзу

 • формування соціо-культурних компетентностей у всіх учасників навчально-виховного процесу

 • засвоєння інформаційного мінімуму за матеріалами даного проекту

 • формування комунікативних навичок спілкування серед підлітків або в інтернет-мережі

 • уміння створити та узагальнити вивчений матеріал, визначати та аналізувати проблеми сучасності

 • прищеплення учням естетичного смаку в межах роботи над проектом

 • створення АРТ-центру

 1. Екологічний проект «Школа- будинок радості» (Тищенко Л.І.,

Ільченко Ю.-автори)

Проект створено та проведено у 2009-2010 навчальному році. Мета проекту- створити комфортні умови для перебування в школі, облаштувати та прикрасити шкільні приміщення та рекреації. Кожен клас отримав завдання та частину шкільної території. В цій роботі були задіяні учні та їх батьки. Перемогу отримали 3-А клас- І ступінь, 9-А клас -ІІ ступінь, 11-А клас – ІІІ ступінь.


ПРОГРАМИ

Протягом двох років я працювала над створенням програми факультативного курсу з етики з елементами психології «Світ, який мене оточує!», яку затвердило УОН Донецької облдержадміністрації у 2008 році. Програма розрахована на учнів 5-6 класів.


Мета цієї програми :


-підготувати учнів до успішної та ефективної діяльності у суспільстві ;

- опрацювати якості, вміння та навички , які допоможуть їм подолати життєві та соціальні труднощі;

- навчити бачити важливі дрібниці навколо, створити умови для придбання практичного досвіду взаємодії та реалізації творчого потенціалу особистості, колективу та суспільства в цілому;

- вміти знаходити вихід зі складних ситуацій, застосовувати отримані знання в житті.


Ця програма допоможе дітям пластично влитись в доросле життя, застосувати отримані знання та навички на практиці.
^ МОДЕЛЬ ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ В КЛАСІ (ШКОЛІ)

«
психолог

діагностичний
Створімо радість разом!»^ Психолого-педагогічний супровід навчально-виховного процесу


просвітницький


корекційно-відновлюючий


навчально-методичний


кл. керівник


Напрямки роботи
реалізуються через:а
учні

батьки

педколектив
удиторія
Види та форми роботи
Інформація +

П/П семінари

діагностування


батьківські збори

тематичні педради

класні часи, змагання


конференції

діагностування

конференції

інтерактив, конкурси


дослідження

тренінги,семінари


екскурсії,походи

інтерактивні заняття

інформповідомлення


колективні виступи

Уроки спілкування

класні справи

спільні заходи

спільні заходи

години спілкуванняСхожі:

П.І. Б. Кислинська Марина Миколаївна iconВказівники, динамічні змінні й масиви Максименко Марина Миколаївна
Максименко Марина Миколаївна вчитель інформатики вищої категорії, вчитель-методист
П.І. Б. Кислинська Марина Миколаївна iconВступ до мови програмування С++ Максименко Марина Миколаївна
Максименко Марина Миколаївна вчитель інформатики вищої категорії, вчитель-методист
П.І. Б. Кислинська Марина Миколаївна iconОператор розгалуження Максименко Марина Миколаївна
Максименко Марина Миколаївна вчитель інформатики вищої категорії, вчитель-методист
П.І. Б. Кислинська Марина Миколаївна iconВпорядкування масивів Максименко Марина Миколаївна
Максименко Марина Миколаївна вчитель інформатики вищої категорії, вчитель-методист
П.І. Б. Кислинська Марина Миколаївна iconФайлові операції у С++ Максименко Марина Миколаївна
Максименко Марина Миколаївна вчитель інформатики вищої категорії, вчитель-методист
П.І. Б. Кислинська Марина Миколаївна iconРядкові величини в С++ Максименко Марина Миколаївна
Максименко Марина Миколаївна вчитель інформатики вищої категорії, вчитель-методист
П.І. Б. Кислинська Марина Миколаївна iconФункції у С++ Максименко Марина Миколаївна
Максименко Марина Миколаївна вчитель інформатики вищої категорії, вчитель-методист
П.І. Б. Кислинська Марина Миколаївна iconОператори для організації циклів. Мова С++ Максименко Марина Миколаївна
Оператори для організації циклів. Мова С++ Максименко Марина Миколаївна вчитель інформатики вищої категорії, вчитель-методист
П.І. Б. Кислинська Марина Миколаївна iconТипи даних. Змінні в С++. Присвоєння значень змінним Максименко Марина Миколаївна
...
П.І. Б. Кислинська Марина Миколаївна iconВиконання простих операцій. Математичні операції мови С++. Уведення даних Максименко Марина Миколаївна
Виконання простих операцій. Математичні операції мови С++. Уведення даних Максименко Марина Миколаївна вчитель інформатики вищої...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib2.znaimo.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи

Разработка сайта — Веб студия Адаманов