Урок розвитку зв י icon

Урок розвитку зв י



НазваУрок розвитку зв י
Дата конвертації17.06.2013
Розмір54.3 Kb.
ТипУрок
скачать >>>


Інтегрований урок розвитку звיязного мовлення та музики, проведений

у 1 - Б класі на тему

«А вже весна, а вже красна»





вчитель початкових класів

Кондрат Ольга Іванівна


Тема. Д вже весна, а вже красна.

Мета: вчити правильно, послідовно і чітко формулювати та висловлювати власні думки; розширювати і поглиблювати уявлення про найкращу пору року - весну; розвивати усне зв’язне мовлення; збагачувати словниковий запас; виховувати дбайливе ставлення до природи та бажання оберігати та примножувати її.


Обладнання: малюнки весняних пейзажів; малюнки весняних квітів; малюнок казкової весняної галявини; емблеми «Пролісок», «Фіалка», «Дзвоник»; міні-зошити; малюнки та роботи дітей на тему «Весна»; печиво «Жайворонки»; музичний запис П.І. Чайковського «Вальс квітів»; музичні інструменти; кольорові кульки та парасолька; ваза з весняними квітами; костюми Соловейка, їжачка, Білочки та Лисички.





Хід уроку

І. Організаційний момент.


Вчитель. Доброго дня, любі друзі! День сьогодні й справді добрий, теплий, щедрий на гостей. Гостям ми завжди раді. Тож пригостимо сьогодні всіх дружною працею, щоб залишився добрий спогад про вас, та про урок. Посміхніться, хай гарний настрій допоможе вам на уроці.


IІ. Мотивацій навчальної діяльності.


Вчитель. - Діти, а погляньте у віконце,

Там яскраве сяє сонце,

Верба брунечки випускає,

І травичка оживає .

Дітки, що за пора року настала? Підкажіть, будь ласка,

Чи це раптом не ...(весна)

Чи це може, сниться казка?


- Так, це настала весна.

- Які ознаки вам допомогли вам здогадатися.


Весна настає 1 березня за новим календарем, а за старим - 14 березня. Сьогодні ми «підемо» на весняну галявину, зустрінемось із весною, будемо милуватись нею, розказувати вірші про весну, тому що тема нашого уроку «А вже весна, а вже красна».


(До класу заходить дівчина - Весна і звертається до учнів).




А тепер прокинулась, до вас бігти кинулась.

У коло вас заберу (діти стають у коло).

Того, хто справа - похвалю (Молодець!)

Того, хто зліва - збадьорю (Сильним будь])

Всіх, хто пустує - пожурю (Не пустуй!)

Всіх, хто сумує - звеселю (Усміхнись!)

Хто пробуджує всі і всіх від сну. Здогадались?

Весна.


Весна. Діти, я принесла вам мої найкращі подарунки.

(Ставить на стіп вазу з першими весняними квітами).


III. Актуалізація знань, вмінь, навичок.


Вчитель. Саме про весну ми й говоритимемо сьогодні.

^ Вчитель відкриває малюнок весняної галявини на дошці.

- Діти, лісові мешканці теж відчули весну і радо зустрічають її. Послухаємо, про що вони розмовляють.


Інсценізація

(Звучіть магнітофонний запис співу пташок. Виходять діти у костюмах соловейка, їжачка, білочки, лисиці).





Соловейко. Тьох, тьох, тьох, вітаю вас, як гарно тут, у лісі! Я дуже скучив за рідною домівкою. Ми з пташками довго і здалеку летіли, а тепер, нарешті, ми вдома, будемо будувати гніздечка та виводити пташенят.


Їжачок. Добрий день! Довго ми з вами не бачились. Ми з ведмедиком всю зиму спали, а зараз прокинулись - дуже худі і голодні.


Білочка. А я почуваю себе дуже добре. Я не голодувала, бо запасів їжі було багато: і грибочки, і горішки, і насіння з дерев.


Лисиця. А я голодна, схудла, бо тільки мишенят взимку їла.


Білочка. Облиш, лисиця, ти ж кожного дня у село за курчатами бігала, а кажеш - голодна...

А зараз всім нам стане краще. Спасибі вам, друзі, вітаємо з весною.


ІV. Вправи для розвитку зв'язного мовлення.


Вчитель. А тепер, діти, давайте розглянемо, які завдання нам приготувала Весна. (Діти працюють в міні-зошитах)


I завдання

Знайди зайве слово.

Осінь, літо, день, весна, зима.


II завдання

Гpa «Відгадайте слово» (розгадування ребуса)





Зробити звуково-буквений аналіз слова травень.


Хвилинка відпочинку

Вчитель. - А дощик капотить... Весною дощі теплі, жадані, вони - передвісники багатого врожаю. Дощам співають пісні - заклички дощу.

(Діти стоячи співають закличку «Іди, іди, дощику» та пританцьовують. Учитель парасолькою пробиває під стелею повітряні кульки - «хмарки», звідки сиплеться мішура).


ІV завдання


Вчитель. Діти, а що ви знаєте про весняні місця? (розповіді дітей).





V завдання

Вчитель. Діти, а які весняні квіти ви знаєте? Скласти з букв назви весняних квітів (робота в групах).

П, л, і, с, о, р, к, о:


Ф, а, і, а, л, к;

Д, в, о, и, з, н, к, и


Фізкультхвилинка

Веснянка «Вийди, вийди, сонечко»

(Діти йдуть по колу, співають веснянку, рухами супроводжують спів. Після виконання танцюють під українську мелодію).


Хвилинка фантазування

Звучить мелодія П.1. Чайковського «Вальс квітів».


Вчитель. Слухаючи мелодію, пофантазуємо, заплющивши очі. Потім нам група учнів «Проліски» скажуть, що вони відчули; «Дзвіночки» - що побачили; «Фіалки» - якого кольору весна.


VІ завдання


Створіть квітку Весни.





В пелюстках запишіть слова, які характеризують весну.


Вчитель. Діти, то ж яка весна?


(Тепла, ласкава, сонячна, красива, різнобарвна, щедра, дзвінкоголоса, проліскова, чудова, казкова, чудодійна, весела, прозора, чарівна, роботяща...)


V. Узагальнення і систематизація знань.


Весна. Мені дуже сподобались ваші компліменти. У мене для вас є подарунки, але спочатку нагадайте, що відбувається весною.

Відповідають учні:

- Весною стає тепліше.

- Тане сніг, лід на річках.

- Повітря прозоре, свіже.

- З’являються перші квіти.

- Небо чисте, ясне.

- Пробуджуються звірята.


Вчитель. Молодці, гарні відповіді. Діти, а все, що є у природі ми повинні оберігати, допомагати і птахам, і деревам, і квітам.

Давайте посадимо зараз ось таку весняну квіточку, щоб їх було більше.

(Діти вирізають «Проліски», «Дзвіночки», «Фіалки»).


VI. Підсумок уроку.


Весна. Порадували ви мене, дітки, добре відповідали, гарно писали. За таку роботу, я пригощу вас чарівним печивом (роздає печиво у формі пташок).


Вчитель. Такі весняні чарівні пташечки, якими вас пригощають, приносять у родини тепло, радість, щастя, добро.


- Будьте всі здорові, як вода.

- Багаті, як земля.

- Красиві, як весна.



Схожі:

Урок розвитку зв י iconПересунько Тетяна Миколаївна, філолог, викладач української мови та літератури Балабинської гімназії "Престиж" Тема досвіду: " Інноваційні технології навчання у розвитку творчих здібностей учнів на урок
Апробовано спосіб інтеграції деяких сучасних технологій навчання у розвитку творчої особистості учня на уроках словесності
Урок розвитку зв י iconУрок розвитку творчих здібностей
Це зумовлено тим, що урок є не лише організаційною формою, а й відрізком, клітинкою обмеженого в часі навчального процесу, характер...
Урок розвитку зв י iconУрок розвитку комунікативних умінь

Урок розвитку зв י iconУрок розвитку зв`язного мовлення. Конспектування висловлювання, що сприймається на слух
Тема : Урок розвитку зв`язного мовлення. Конспектування висловлювання, що сприймається на слух
Урок розвитку зв י iconУрок розвитку навичок мовлення та читання за темою «Кіно»

Урок розвитку зв י iconУрок литературы 8 класс А. Грин. Жизнь и творчество писателя
О. Гріна, привернути увагу учнів до його творів. Урок сприяє розвитку асоціативного мислення учнів, навичок аналізу отриманої інформації,...
Урок розвитку зв י iconНаказ №11 м. Київ Про проведення І і ІІ турів Всеукраїнського конкурсу на кращий інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу
Федерації футболу України щодо розвитку шкільного футболу в загальноосвітніх навчальних закладах України, наказу Міністерства освіти...
Урок розвитку зв י iconМетодична розробка уроку з історії України на тему: Культура та духовне життя в Україні
На цю тему відведено 10 годин. Даний урок спрямовано на ознайомлення учнів з основними тенденціями розвитку культури, освіти та науки....
Урок розвитку зв י iconУрок: «Гендерна рівність: чоловік = жінка»
Розвивати установки до реалізації ідеалів і цінностей розвитку демократичного суспільства в світі
Урок розвитку зв י icon"Проблема розвитку особистості у вітчизняній педагогічній думці"
А звідси прагнення зрозуміти і обґрунтувати особливості психофізичного розвитку дитини в той чи інший період її зростання, з'ясувати...
Урок розвитку зв י iconПравила вживання апострофа
Тип уроку: урок засвоєння нових знань і розвитку умінь та навичок з використанням інтерактивних технологій
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib2.znaimo.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи

Разработка сайта — Веб студия Адаманов