Тема: Природознавство з використанням інтерактивних методів навчання. Космос та все що в ньому існує. Мета icon

Тема: Природознавство з використанням інтерактивних методів навчання. Космос та все що в ньому існує. Мета



НазваТема: Природознавство з використанням інтерактивних методів навчання. Космос та все що в ньому існує. Мета
Дата конвертації17.06.2013
Розмір51.32 Kb.
ТипДокументи
скачать >>>

Тема: Природознавство з використанням інтерактивних методів навчання. Космос та все що в ньому існує.

Мета: ознайомлювати учнів з елементами астрономії; на доступних прикладах розкрити зміст понять: зорі, Всесвіт, Сонце,планети, Сонячна система;забезпечити умови для формування уявлень про Сонце як джерело світла;формувати у дітей науковий світогляд;розвивати інтелектуальні та практичні вміння учнів;виховувати спостережливість і розвивати мислення.

Обладнання: малюнок сонячної системи;фотографії Місяця і зоряного неба;картки із завданням;запис «космічної» мелодії; супровід презентації.

^ Тип заняття: вивчення нового матеріалу.

Форма проведення: бесіда з елементами гри.

Хід заняття

  1. Організаційна частина

  1. Привітання

Пролунав дзвінок,

Починаємо урок,

Працювати будемо старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім класі,

Діти просто молодці!

  1. Підготовча частина

  1. Оголошення мети і теми

  • Діти, сьогодні у нас не звичайний урок, а урок-подорож. А куди ми з вами помандруємо, ви дізнаєтесь, коли відгадаєте ось цю загадку:

Океан бездонний, океан безкрайній,

Безповітряний, темний і надзвичайний,

У ньому живуть Всесвіти, зірки і комети,

Є і жилі, може бути, планети.

(космос)

  • Так діти, наша сьогоднішня тема - це космос та все що в ньому є.

  • Що ви знаєте про космос?

  1. Основна частина

  1. Зупинка «Сонце»

Діти, перша наша космічна зупинка – це Сонце!

  • Сонце від Землі знаходиться дуже далеко. Так далеко, що до Землі доходить тільки частина його тепла. Сонце — потужне джерело енергії, яку воно постійно випромінює в усіх ділянках спектра електромагнітних хвиль — від рентгенівських і ультрафіолетових променів до радіохвиль. Це випромінювання сильно впливає на всі тіла Сонячної системи: нагріває їх, позначається на атмосферах планет, дає світло й тепло, необхідні для життя на Землі. Водночас Сонце — найближча до нас зоря, в якої, на відміну від усіх інших зірок, можна спостерігати диск, і за допомогою телескопа вивчати на ньому дрібні деталі, розміром до кількох сотень кілометрів. Навколо нашої зірки – Сонця – обертаються планети, і разом із ним вони утворюють Сонячну систему.

  1. ^ Зупинка « Планети» «навчаючи навчаюсь»

1) Діти, яка перша планета від Сонця? Так правильно, це меркурій.

Меркурій — найближча до Сонця планета. Обертається довкола Сонця за 88 земних діб. Меркурій належить до внутрішніх планет, оскільки його орбіта лежить ближче до Сонця, ніж пояс астероїдів. Після позбавлення Плутона статусу планети, Меркурій є найменшою планетою Сонячної системи. Меркурій найшвидше обертається навколо Сонця, тому і зветься ім’ям крилатого бога, що дуже швидко пересувається за допомогою крилатих сандалій.

2) Діти, а яка планета друга від Сонця? Так, це Венера - внутрішня планета, і на земному небосхилі не віддаляється від Сонця далі 48°. Венера — третій за яскравістю об'єкт на небі; її блиск поступається лише блиску Сонця та Місяця. Належить до планет, відомих людству з найдавніших часів. Венера – найяскравіша й найспекотніша планета, та названа іменем римської богині кохання за свій яскравий блиск.

3) Земля — третя від Сонця планета Сонячної системи, єдина планета, на якій відоме життя, домівка людства. Земля належить до планет земної групи. Земля має супутник — Місяць, який обертається навколо Землі на середній відстані 384 400 км.

4) Марс - планета земного типу з розрідженою атмосферою. Через криваво-червоний колір його іноді називають Червоною планетою. Марс довго асоціювали з війною і кровопролиттям, і тому його назвали на честь римського бога війни. У планети є два супутники, Фобос ( грец. «Страх») і Деймос («Жах»), які були названі на честь двох синів Ареса і Афродіти. Із – за його коліру, названий іменем римського бога війни.

5) Юпітер - п'ята і найбільша планета. Поряд з Сатурном, Ураном і Нептуном Юпітер класифікується як газовий гігант. Планета була відома людям з глибокої давнини. Юпітер має щонайменше 66 супутників, найбільші з яких — Іо, Європа, Ганімед і Каллісто — були відкриті Галілео Галілеєм у 1610 році. Юпітер – найбільша планета сонячної системи – король планет, тому її названо на честь головного бога всіх римських богів.

6) Сатурн — шоста за віддаленістю від Сонця та друга за розмірами планета Сонячної системи. Сатурн швидко обертається навколо своєї осі, складається переважно з рідкого водню і гелію, має товстий шар атмосфери. Сатурн обертається навколо Сонця за 29,46 земних років. Відомо про існування 62 природних супутників Сатурна, найбільший з яких — Титан.

Сатурн має помітну систему кілець, що складаються здебільшого з частинок криги, меншої кількості важких елементів і пилу.

7) Уран — сьома від Сонця велика планета Сонячної системи, належить до планет-гігантів. Третя за діаметром та четверта за масою планета Сонячної системи. Планета названа ім'ям античного божества Урана, уособлення неба та піднебесного простору. Уран був батьком Сатурна.

8) Нептун — восьма за віддаленістю від Сонця, четверта за розміром і третя за масою планета Сонячної системи, що належить до планет-гігантів. Його астрономічний символ — стилізована версія тризубця Нептуна. Має супутник Тритон, та ще 12 супутників.

  1. ^ Зупинка «Зорі»

Зорі — велетенські розжарені, самосвітні небесні тіла, у надрах яких ефективно відбуваються термоядерні реакції. Сонце — одна із зір, середня за своїми розмірами та світністю. Зорі поряд з іншими небесними тілами вивчає наука астрономія. Моделювання фізичних процесів, що відбуваються в зірках входить до кола зацікавлень астрофізики. Неозброєним оком на небі видно близько 6000 зір.

  1. ^ Зупинка «Фізкультхвилинка»

Трава - низенька-низенька, присісти

Дерева - високі-високі. потягнутися

Вітер дерева колише, гойдає, нахили тулуба

То вправо, то вліво хитає,

То вперед, то назад,

То вниз пригинає.

Птахи летять, відлітають, помахати руками, як крилами

А учні тихенько за парти сідають

  1. Зупинка « Гра вгадай анаграми»

Діти, ваше завдання розшифрувати назви планет!

  1. Е П Т І Р Ю

5 2 4 3 6 1

  1. Р Е І Й М У К Р

3 2 7 8 1 5 4 6

  1. Н У Р А

4 1 2 3

  1. Е З М Я Л

2 1 3 5 4

  1. Т С А Р У Н

3 1 2 4 5 6

  1. Е Е Н В А Р

2 4 3 1 6 5

  1. Е Т Н П У Н

2 4 6 3 5 1

  1. С А Р М

4 2 3 1

  1. Зупинка « Веселі загадки»

1. Найперший у космосі

Летів з величезною швидкістю

Відважний російський хлопець,

Наш космонавт ...

(Гагарін)

2. На кораблі повітряному,

Космічному, слухняного,

Ми, обганяючи вітер,

Мчимо на ...

(ракеті)

3. Є спеціальна труба,

У ній Всесвіт помітен,

Бачать зірок калейдоскоп

Астрономи в ...

(телескоп)

4. Блискаючи величезним хвостом в темряві,

Мчить серед яскравих зірок у пустоті.

Вона не зірка, не планета,

Загадка Всесвіту - ...

(комета)

5. Спеціальний космічний є апарат,

Сигнали на Землю він шле всім підряд.

Як самотній таємничий подорожній,

Летить по орбіті штучний ...

(супутник)

6. Висвітлює вночі шлях,

Зіркам не дає заснути.

Нехай всі сплять, їй не до сну,

У небі світить нам ...

(Місяць)

7. Планета блакитна,

Кохана, рідна,

Вона твоя, вона моя,

А називається ...

(Земля)

  1. Заключна частина

  1. Підсумок заняття

  • Усі завдання ви виконали, отже, можна повертатися до заняття

  • Скільки всього планет?

  • Що таке сонце?

  • Що таке зорі?

  • Які планети ви запам’ятали?

  • Чи знаєте ви хто такий космонавт?

  • Скільки зірок у небі?

  1. Нагородження.

  2. Прощання

Тож, діти, ви сьогодні добре працювали, були активними, і тепер відверто можна сказати, що в четвертому класі діти просто молодці!. До побачення!



Схожі:

Тема: Природознавство з використанням інтерактивних методів навчання. Космос та все що в ньому існує. Мета iconУрок з математики з використанням інтерактивних методів навчання на тему: Логарифмічні рівняння. І курс, 113 гр., (16. 12. 2010)

Тема: Природознавство з використанням інтерактивних методів навчання. Космос та все що в ньому існує. Мета iconУрок з використанням традиційних та інноваційних методів і прийомів навчання. Математика 3 клас
Тема. Письмове додавання трицифрових чисел без переходу через десяток. Урок з використанням традиційних та інноваційних методів і...
Тема: Природознавство з використанням інтерактивних методів навчання. Космос та все що в ньому існує. Мета iconКонспект уроку для учнів 8 класу за темою The Role of Books in School Life''. Цілі уроку
Тип уроку: урок закріплення та застосування знань, умінь і навичок з використанням інтерактивних методів навчання
Тема: Природознавство з використанням інтерактивних методів навчання. Космос та все що в ньому існує. Мета iconІгрові ситуації під час вивчення нумерації чисел у межах 10
Концепція нової редакції Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти передбачає введення в навчальний процес...
Тема: Природознавство з використанням інтерактивних методів навчання. Космос та все що в ньому існує. Мета iconУрок з навчання грамоти з використанням інтерактивних методів. Закріплення вживання букви «Я» Читання тексту «Ялта»
Обладнання: ілюстрації, таблиці, звукопис «Звуки моря», пляшка з словниковими словами і назвою тексту, картки «Друкарка», «Слідчий»,...
Тема: Природознавство з використанням інтерактивних методів навчання. Космос та все що в ньому існує. Мета iconУрок у 9 класі «Правовласності»
Тип уроку: урок засвоєння нових знань з використанням інтерактивних методів і мультимедійного супроводу
Тема: Природознавство з використанням інтерактивних методів навчання. Космос та все що в ньому існує. Мета iconУспішність учнів та її залежність від вибору моделей, методів та технологій навчання
Ня слід визначитись з термінами і поняттями про які буде згадуватись у роботі. Оскільки педагогічна наука зараз, зважаючи на все...
Тема: Природознавство з використанням інтерактивних методів навчання. Космос та все що в ньому існує. Мета iconУправління освіти Шепетівського міськвиконкому
Активізація пізнавальної діяльності учнів при використанні інтерактивних методів навчання та ікт на уроках біології
Тема: Природознавство з використанням інтерактивних методів навчання. Космос та все що в ньому існує. Мета iconШевченко І шевченкіана любов Гайворонська
«Мистецтво» на тему «Шевченко і Шевченкіана» (7 клас). Розробки базуються на сучасних інтегрованих технологіях з використанням інтерактивних...
Тема: Природознавство з використанням інтерактивних методів навчання. Космос та все що в ньому існує. Мета iconВикористання інтерактивних методів навчання – запорука формування професійної компетентності учня
В сучасній ситуації трудова діяльність – це важлива сфера самореалізації та самовираження особистості, забезпечує розкриття потенційних...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib2.znaimo.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи

Разработка сайта — Веб студия Адаманов