Тема : Закріплення звукового значення букви «Я» icon

Тема : Закріплення звукового значення букви «Я»



НазваТема : Закріплення звукового значення букви «Я»
Дата конвертації19.06.2013
Розмір43.79 Kb.
ТипДокументи
скачать >>>

Моя маленька батьківщина - Драбів


Тема: Закріплення звукового значення букви «Я»


Мета: Закріплювати вміння дітей виділяти у словах звук [а], [йа], використовуючи звуко - буквенний аналіз. Формувати навички правильного та свідомого читання мовчки та вголос. Збагачувати словниковий запас учнів. Розвивати мовлення. Виховувати любов до рідного краю, рідного слова, бажання більше знати про історію Драбівщини.


Обладнання: картки із зображенням букви «Я», серія малюнків, таблиці, ребуси, казкові персонажі.


^ Тип уроку: урок – ярмарок


Хід уроку

І Організація та емоційний настрій на урок


Знову день почався, діти,

Всі зібрались на урок.

Тож пора нам поспішати

Кличе в подорож дзвінок.


ІІ Повторення вивченого


  • Давайте пригадаємо, яку букву ми вивчали на попередньому уроці.

СЛАЙД 1

Буква «Я», немов віночок

Без музики йде в таночок.

  • Давайте розкажемо про цю букву.

(Відповіді учнів)

  • А тепер давайте повчимося читати.

Розчитка НЯ ЛЯ СЯ РЯ ТЯ ДЯ ЗЯ

ЯН ЯЛ ЯС ЯР ЯТ ЯД ЯЗ СЛАЙД 2

(читаємо повільно, швидко, тихо, голосно, сумно, радісно)

  • Погляньте, в якому красивому будиночку живе буква «Я». СЛАЙД 3

А хто ж живе поряд? Хто сусіди?

(таблиця додається)

Діти, наші слова заховалися. Знайдіть їх і прочитайте. Яке слово тут заблукало?

(таблиця додається)

Молодці, ви дуже старались.

Та попереду море звуків. Нам потрібно розсадити пасажирів у човники, бо якщо ви розмістите пасажирів неправильно, човники потонуть.

Підберіть малюнки, що відповідають звуковим схемам.

СЛАЙД 4

ІІІ Вивчення нового матеріалу.


Діти, скажіть мені, куди поспішають люди у Драбові в п’ятницю? (на базар)

А як можна це по-іншому назвати?

1. Словникова робота

ЯРМАРОК (зачитується з словника) ^ СЛАЙД 5

2. Звукова модель = 0 - - 0 – 0 –

Ще з давніх – давен славився Драбів своїм базаром, бо можна було купити товар на всякий смак.

Давайте прочитаємо такі рядки.


Ой як прийде неділенька

Підмалюю личко

На базарі у Драбові

Куплю черевички. ^ СЛАЙД 6


3. Давайте «оживимо» цей віршик.

(малюнки розміщені не в логічній послідовності, треба розмістити правильно) СЛАЙД 7


  • Як ви гадаєте, діти, купили на базарі у Драбові черевики?

(відповіді дітей)

4. А тепер ми ці слова озвучимо мелодією.

(звучить пісня)

5. З букв, які є у слові ЯРМАРОК утворіть нові слова СЛАЙД 8

(яр, мак, рак, рок, маяк, ярмо, рома, рая)

6. Давайте ж і ми з вами побуваємо на ярмарку. Будемо купувати тільки те, де в словах є буква «Я» СЛАЙД 9

ІV Фізкультхвилинка


  • Діти, а буква «Я» може бути окремим словом?

(відповіді учнів)

Пограємо в гру «Я»


V А тепер відгадайте ребус СЛАЙД 10

( Драбів)


Кожна людина з великою любов’ю і душевним трепетом згадує те місце, де вона народилась, де промайнуло її дитинство. Родинне вогнище – маленька батьківщина кожної людини. У кожного з нас теж є родинне вогнище, є дім, є вулиця, де знаходиться цей дім. Це і є наше селище Драбів.

VІ Ознайомлення з текстом СЛАЙД 11

  • Послухайте уважно, я прочитаю текст про наш Драбів.

  1. Читання вчителем

  • Як ви зрозуміли «примножувать добробут»

(відповіді учнів)

  1. Читання «ланцюжком»

  2. Вибіркове читання

  1. Що знаходиться в центрі селища?

  2. Що є однією з найголовніших окрас Драбова?

  3. Які дерева ростуть на Поляні казок?

  4. Які люди живуть у Драбові?

  5. Що росте на драбівських полях? СЛАЙД 12

  1. Знайдіть і прочитайте слова з буквою «Я»

  • А що ви знаєте про Драбів?

(відповіді учнів)

  1. Окрасою селища є її талановиті люди: місцева поетеса-вчителька нашої школи Ступаченко В.І., яка видала збірку віршів «Я прийшла від землі».

Про наше селище писали Галина Клок, Михайло Масло, Дмитро Швидкий, Іван Петренко.

Послухайте деякі вірші. СЛАЙД 13,

СЛАЙД 14

  1. А Михайло Коваль-вчитель В-Хутірської школи написав чудову пісню.

«Драбівська земля» (звучить пісня)


VІІ А тепер ми побачимо, перевіримо чи дружні ви, чи вмієте працювати колективно.

Робота в групах. Отримайте завдання

СЛАЙД 15

І група – Скласти і прочитати прислів’я з роз сипанки.

- Кожному мила своя сторона

ІІ група – У рідному краї і серце співає.

ІІІ група – Відгадати ребус (Золотоношка)

ІV група – Які слова відповідають звуковій моделі?

V група – Скласти побажання від імені казкових героїв.

«Яким би хотіли бачити Драбів»

VІІІ Підсумок уроку

Молодці, діти. Ви всі старалися, добре працювали, були активними. Хочу закінчити урок словами.


Драбове мій, селище мрій і надій

Кохану землю, рідний край

В житті ти завжди пам’ятай.

ДОДАТОК

Слайд 1



Слайд 2



Слайд 3



Слайд 4




Слайд 5



Слайд 6



Слайд 7



Слайд 8




Слайд 9



Слайд 10



Слайд 11



Слайд 12




Слайд 13



Слайд 14



Слайд 15




Схожі:

Тема : Закріплення звукового значення букви «Я» iconУрок подорож «У світі казок»
Тема: Закріплення звукового значення вивчених букв. Українська народна казка «Івасик – Телесик»
Тема : Закріплення звукового значення букви «Я» iconТема. Закріплення знань про звукове значення букви «ш» (ша). Мета
Мета. Закріплювати знання учнів про звукове значення букви «ш» (ша);виконувати звуко-буквений аналіз слів;формувати в учнів навички...
Тема : Закріплення звукового значення букви «Я» iconТема. Закріплення знань про вивчені букви
Мета: закріпити знання учнів про написання вивчених букв, складів та слів із ними; вчити писати під диктовку; формувати вміння спостерігати,...
Тема : Закріплення звукового значення букви «Я» iconТема: Закріплення вивчених букв. Мета
Мета: Закріпити попередньо вивчені букви, розвивати навички правильного свідомого читання, розвивати увагу, пам'ять, мислення та...
Тема : Закріплення звукового значення букви «Я» iconТема Закріплення правил написання іменників з великої букви. Мета
Обладнання: карта України велика, карти України маленькі для кожного учня, картки-візитки, велике паперове серце, дидактична гра...
Тема : Закріплення звукового значення букви «Я» iconТема: Письмо великої букви Ю, складів та слів з нею
Обладнання: малюнки «Зима», таблиця із зразком написання букви, баночка з водою, пензлик, «Звукові будиночки», конверти з друкованими...
Тема : Закріплення звукового значення букви «Я» iconУрок навчання грамоти Тема: Звук [ф ]. Позначення його буквою ф ф (еф)
Обладнання: фішки – намистинки, мікрофон, гра «Конструктор», таблиця Зайцева, таблиця «Букви Ф,ф», таблиця «Алфавіт», картки «Обведи...
Тема : Закріплення звукового значення букви «Я» iconУрок математики тема: Закріплення вивченого матеріалу з теми додавання І
Тема: Закріплення вивченого матеріалу з теми «додавання і віднімання двоцифрових чисел»
Тема : Закріплення звукового значення букви «Я» iconУрок навчання грамоти (післябукварний період) Тема : Закріплення навичок читання. Читання тексту «Їжаченята». В. Сухомлинського
Тема: Закріплення навичок читання. Читання тексту «Їжаченята». В. Сухомлинського
Тема : Закріплення звукового значення букви «Я» iconУрок з письма Тема: «Написання великої букви «В», поєднання її з іншими буквами.»
Мета. Вчити учнів писати велику букву «В» та склади з нею; закріплювати навички письма рядкових букв, з’єднань між буквами; збагачувати...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib2.znaimo.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи

Разработка сайта — Веб студия Адаманов