Конспект уроку з основ християнської етики 4 клас Тема: «Сумлінно працюємо» icon

Конспект уроку з основ християнської етики 4 клас Тема: «Сумлінно працюємо»



НазваКонспект уроку з основ християнської етики 4 клас Тема: «Сумлінно працюємо»
Дата конвертації20.06.2013
Розмір73.08 Kb.
ТипКонспект
джерело



ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ с.МШАНЦЯ

ЗБОРІВСЬКОГО РАЙОНУ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ


КОНСПЕКТ УРОКУ

з основ християнської етики

4 клас

Тема: «Сумлінно працюємо»


Підготувала вчитель початкових класів

Остяк І.В.


Мшанець 2012

ТЕМА. Сумлінно працюємо.


МЕТА. Усвідомити значення праці в житті людини та що покликанням кожної людини є співпраця з Богом , розширювати уявлення учнів про значення праці для життя суспільства та кожної людини, активізувати бажання турбуватись про ближніх, учити долати лінощі; розвивати вміння висловлювати власні думки, допитливість, винахідливість; розвивати навички праці із Святим Письмом; виховувати повагу до праці , людей праці.


^ НАВЧАЛЬНІ ЗАСОБИ. Образ, робочі зошити, релігійні казки та легенди, ілюстрації з різними видами праці.

ХІД УРОКУ


I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ. а). Християнське вітання. б). Молитва «Отче наш». в). Молитва «З Богом працю починаймо» З Богом працю починаймо і в перед все поступаймо, Пам'ятаймо, що без Бога не дійдемо до порога. Вчімся з Богом все ділати і в науці підростати, А кому Бог допоможе, той всі труди переможе.


^ II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. Учитель. Діти подивіться навколо себе. Що нас оточує ? Хто це все зробив ?.

(відповіді учнів).

На дошці представлені ілюстрації « Люди різних професій».

Кожного дня всі дорослі люди зайняті дуже важливими справами. Вони будують нам житло, печуть хліб, водять автомобілі, літаки, поїзди, дають нам світло, газ, працюють на ланах, у школах, на заводах і фабриках… Як би жилось нам , якби люди не виконували цю роботу?

(Відповіді учнів).

Висновок, отже, всім необхідно працювати. Праця людини – найголовніше.


^ III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.

а) . Діти, пригадайте, чи отримували ви враження насолоди від зробленого своїми руками?

б). Що означає бути працьовитим і яку користь нам приносить праця?

в). Порівняння власної роботи з Божою працею Творення світу .

г). А яку працю можете виконувати ви і як маєте ставитися до неї?


^ IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ.

Учитель. Господь кожному дав свій талант. Один може щось творити своїми руками, в іншого талант до мудрого слова, хтось має талант до зцілення, а хтось – здібності до вивчення мов.

Кожен, отримавши дар від Бога, має сумлінно робити свою справу і жити з праці своєї. Так учив Христос, так учили апостоли, повторюючи слова Господа.

«Хто не хоче працювати,- говорив апостол Павло, - той нехай не їсть. І хліб кожного буде таким, якою буде справа, що він її робить».

Народ уславлює працьовитих людей і осуджує гультяїв та нероб, гостро висміює їхнє недбальство та бездіяльність, лінивство.

У слова лінивий є «родичі» в балтійських мовах зі значенням « тихий, спокійний ,стомлений, млявий, повільний». І дійсно, це все можна сказати про повільних людей.

В українського народу про це є чудові прислів’я.

Завдання. Прочитайте їх. Визначіть про що вони.

^ Запис на дошці.

поту , до , Пороби , в . поїси , й , то , охоту.

І , так , робиш , Як , маєш. (Як робиш, так і маєш).

ходить , той , робить , не , Хто , голодний. ( Хто робить, той голодний не ходить).

труда , плода , нема , Без. (Без труда нема плода).

Учитель. Незмірними були Боже сумління і старанність у створенні світу й творенні людини, шість днів Господь працював, а на сьомий день спочив. Тому і заповів людям : сумлінно і старанно здійснювати кожну справу, доводити її до завершення. У народі кажуть : «Кінець діло красить».

Четверта заповідь говорить про те, що жити слід не лише для себе, але й для інших. І як я вже казала, Господь дав людині для її справ шість днів, а Йому заповідає присвятити лише один, Це означає , що цього дня потрібно відвідувати богослужіння, радіти красі створення світу, читати добрі книжки, провідувати хворих і засмучених, щоб підтримати їх та допомогти чим можна.

^ Робота над оповіданням «Пам’ятай свята».

  • Я такий бідний, - казав робітник, - що змушений працювати навіть у неділі та свята.

  • Якщо ти працюєш у неділі та свята, - сказав йому священник, - то немає нічого дивного , що ти бідний. Як Бог буде благословляти твій труд, коли ти порушуєш його святу заповідь? Припини працювати у неділі та свята і проводь ці дні благочестиво. Якщо ти понесеш якусь втрату за ці дні, то я обіцяю втрату повернути.

Через шість місяців священник знову зустрівся з робітником.

-Я виконав вашу пораду, - сказав робітник.

- Скільки я повинен тобі заплатити? – запитав священник.

- Нічого, - відповів робітник, - відтоді, як я припинив працювати у неділю і свята, я став щасливим і не поніс жодної втрати. Шість місяців тому, моя сім’я жила у злиднях, а тепер у нас є все необхідне. Ніколи я ще не був таким радісним і тепер вірю, що придбане працею в неділю й свята ніколи на користь не піде.


Усвідомлення змісту прочитаного.

  1. Кого зустрів священник?

  2. Яку пораду дав він бідному?

  3. Що змінилося у сім’ї бідняка через шість місяців?

  4. Який висновок зробите ви для себе? (Відповіді учнів).

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.

Діти виконують пісню з імітацією рухів: «Не роби, маленька ручко, що не слід…».

Всю працю можна поділити на 3 види:

а) Фізична;

б) Розумова;

в) Духовна.

Діти називають працю різних видів.

Робота в зошитах на с. 35, завдання 3.

Робота над казкою В.О. Сухомлинського «Перед Справедливим Суддею».

Завдання перед читанням .Визначити про що розповідає казка.

Сприймання змісту казки.

^ ПЕРЕД СПРАВЕДЛИВИМ СУДДЕЮ

В одній людській громаді був такий звичай: коли людині , що прожила життя, наставала година помирати, вона поставала перед Справедливим Суддею, і той вирішував, що залишиться в світі від неї: повага співгромадян, любов, шана , вічна слава чи лише маленька згадка.

І ось настав час помирати Працьовитій Людині. Прийшла вона до Справедливого Судді. Той і питає:

- Скільки літ прожила ти на світі?

- Дев’яносто дев’ять, - відповідає Працьовита Людина.

- Показуй свої роки.

А Працьовита Людина щодня садовила по одному дереву. Скільки днів вона прожила, стільки дерев і виросло. Повела Працьовита людина Справедливого Суддю, стала показувати дерево за деревом. Багато днів минуло поки Справедливий суддя оглянув ліс, що виростила Працьовита Людина. Оглянув і сказав:

- Гарно ти прожила життя. Нехай залишиться від тебе у світі вічна слава.

Спокійно померла Працьовита людина.

Поспіла година помирати Неробі.

  • Скільки літ ти прожив на світі? – питає у нього Справедливий Суддя.

  • Дев’яносто дев’ять, - відповідає Нероба.

  • Показуй свої роки.

А Неробі й показати нічого. Побачив Справедливий Суддя перед собою порожнє місце.

- Ну, що ж , нехай залишиться від тебе забуття, - вирішив Справедливий Суддя.

Нероба помер, і тої ж миті люди про нього забули.

Усвідомлення змісту прочитаного.

  • Про що розповідає казка?

  • Що допомагає людині залишити слід на землі?

  • Чи може залишити про себе яскраві спогади той, хто не робив нічого корисного у своєму житті?

^ V. ЗАКРІПЛЕННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ.

Робота в парах.

Завдання. Складіть і прочитайте прислів’я. Поясніть як ви їх розумієте.

Запис на картках.


Завдання 2. Продовжити запропоновані учителем прислів’я та приказки про працю, пригадування інших.

  • Хочеш їсти калачі – не…(сиди на печі).

  • Маленька праця краща…(за велике безділля).

  • Треба нахилитися щоб з криниці…( води напитися).

  • Робить , як… (мокре гори горить).

Розігрування смішинок.

Лінивий

  • Або ви , тату, ідіть по дрова, а я буду вдома ; або я буду вдома, а ви йдіть по дрова, - усе кому-небудь, а треба йти.

  • Добра компанія

  • Грицьку, що робив?

  • Нічого.

  • А ти що , Михайле?

  • А я був коло нього.

Учитель, Діти, зараз я вам прочитаю одну історію, ви її уважно послухайте , а потім проаналізуємо.

Під час канікул Оля відпочивала за містом. Якось мама попросила доньку назбирати яблук на компот. Дівчинка відповіла: « Я цілий рік сумлінно працювала в школі, то ж тепер цілком заслужено відпочиваю. А ти мене навантажуєш своїми яблуками!»

  • Що б ви сказали Олі , аби переконати її допомогти мамі?

Відповіді учнів.

^ Творче застосування знань та умінь.

Один з учнів біля дошки показує за допомогою пантоміми вид якоїсь роботи, а решту учнів відгадують , що саме він показує.

^ VI.УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ.

Про обов’язок працювати записано у Святому Письмі. Бог створив світ , а людині сказав удосконалювати його.

Знайдіть цей уривок у Святому Письмі, у 1 та 2 розділах Буття ; запишіть його у зошитах. Робота в зошитах ( с. 35, завд. 4).

- Що цінного і нового ви взяли для себе з уроку ?

  • Що таке працьовитість? Який антонім до цього слова ви підберете?

  • Чому головною ознакою працьовитості є робити добрі діла?

^ Заключне слово вчителя.

Найбільшим гріхом є лінивство . Лінощі до молитви, до Служби Божої, з яких розростаються лінощі тіла, а ті породжують усі інші гріхи, що з’являються від бездіяльності: лінивий ніколи не подасть ближньому, бо тільки хоче щоб подавали йому.

Тому кожна людина повинна працювати сумлінно та старанно і за все дякувати Богові,адже все нам дано від Всевишнього.

Від обов’язку працювати не звільнений ні багатий , ні бідний. Праведний Йов був найбагатший у своїй землі, але говорив: «Людина народжується для праці, як іскри , щоб у гору летіти.».


VII. ПІДСУМОК УРОКУ.

1. Кожна людина , що трудиться своєю працею приносить іншим добро і користь, одержує від цього задоволення, повагу від людей. Тож ніколи не лінуйтесь, доводьте кожну справу до кінця.

Хай Господь допомагає вам у цьому.

2. Молитва «Царю Небесний» та «Богородице Діво».




Схожі:

Конспект уроку з основ християнської етики 4 клас Тема: «Сумлінно працюємо» iconПортфоліо вчителя основ християнської етики Білоголівської зош
З благословення Владики з 2001 року працює вчителем основ християнської етики у зош І-ІІ ступенів с. Білоголови
Конспект уроку з основ християнської етики 4 клас Тема: «Сумлінно працюємо» iconУрок з основ християнської етики
...
Конспект уроку з основ християнської етики 4 клас Тема: «Сумлінно працюємо» iconТема уроку: Декоративна композиція у крузі, квадраті, прямокутнику
Міжпредметні зв’язки: українська література, музичне мистецтво, основи християнської етики
Конспект уроку з основ християнської етики 4 клас Тема: «Сумлінно працюємо» iconКонспект уроку з основ здоров 2 клас Тема: «Ти спілкуєшся. Мультмістечко вчить дружити і ввічливо говорити»
Матеріали та обладнання: комп’ютер, диск із записами фрагментів мультфільмів «Малюк і Карлосон», «Петя П’яточкін», «Капітошка», таблиці...
Конспект уроку з основ християнської етики 4 клас Тема: «Сумлінно працюємо» iconКонспект уроку англійської мови ( 7 клас) Тема уроку : Ласкаво просимо до Лондона Мета уроку формування навичок Загальнонавчальні навички Читання
Закріплення в мовленні. Виконання тренувальних вправ. Індивідуальна та парна робота. (слайд 15,16,17,18)
Конспект уроку з основ християнської етики 4 клас Тема: «Сумлінно працюємо» iconПлан-конспект уроку дата: Клас: 11 Тема уроку: Рух через залізничні переїзди. Кількість годин: 1 год
Мета уроку: ознайомити учнів з правилами проїзду залізничних переїздів, розвивати логічне мислення виховувати шанобливе ставлення...
Конспект уроку з основ християнської етики 4 клас Тема: «Сумлінно працюємо» iconКонспект уроку з української мови 11 клас з російською мовою навчання
Тема уроку: Багатство мови і мовлення: інтонаційне, лексичне, фразеологічне, морфологічне, синтаксичне
Конспект уроку з основ християнської етики 4 клас Тема: «Сумлінно працюємо» iconКонспект відкритого уроку Тема : Liebe und Freundschaft (Кохання та дружба). Клас: 10 Мета

Конспект уроку з основ християнської етики 4 клас Тема: «Сумлінно працюємо» iconКонспект уроку. 5 клас
Тема: «Прямокутник. Квадрат. Трикутник. Прямокутний паралелепіпед» Урок перший з даної теми
Конспект уроку з основ християнської етики 4 клас Тема: «Сумлінно працюємо» iconПодорож математичним океаном конспект уроку з математики (2 клас)
Тема. Знаходження значень виразів, що містять дужки. Розв’язування складених задач
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib2.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи