Тема : у майстерні художника-графіка. Матеріали, інструменти та обладнання icon

Тема : у майстерні художника-графіка. Матеріали, інструменти та обладнання



НазваТема : у майстерні художника-графіка. Матеріали, інструменти та обладнання
Дата конвертації20.06.2013
Розмір52.66 Kb.
ТипДокументи
скачать >>>


Образотворче мистецтво 3 клас

Тема : У майстерні художника-графіка. Матеріали, інструменти та обладнання.

Створення найпростішої гравюри. Відбитки готових природних форм (листя).

Композиція «Листопад, листопад, золотиста віхола»

Мета : ознайомити з особливостями роботи художника-графіка.Вчити створю­вати

найпростішу гравюру, робити відбитки готових природних форм (листя), досягти

врівноваженості композиції шляхом співрозмірного розташування елементів на

площині. Розвивати кольоровідчуття, образне мислення, уміння бачити красу

навколишнього світу. Виховувати любов до природи.

^ Вид художньої діяльності: зображення на папері, друкування, сприймання дійсності і мистецтва.

Художні техніки і матеріали : білий папір, пензель, акварель, простий олівець, чорний і коричневий фломастер.

Обладнання : листочки з дерева, репродукції картин, копіювальний прилад (ксерокс), магнітофон.

^ Хід уроку

I. Організація класу. Рефлексія

Пролунав дзвінок, починаємо урок,

Попрацюємо старанно,

Щоб сказали у кінці,

Що у наші третім класі

Діти просто молодці.

- Який настрій у вас ? (Клас!)

^ II. Актуалізація знань

- Коли це буває, що дерево й кущ золоте вбрання одягає ? (Восени)

- Які кольори не димлять і не тліють, а горять і гріють ? (Багряний, золотистий)

- То ж помічниками на уроці будуть незвичайні дівчатка-краплинки червоної і жовтої фарби.

Краплинки (дівчатка одягнені у жовтий і червоний колір):

Ми літали над землею,

Працювали ми над нею,

Свої фарби не жаліли,

Все красили, золотили.


Помальовані листочки

Виглядають, мов квіточки,

Ясно-жовті й золотисті

І червоні, як намисто.

III. Вивчення нового матеріалу

^ 1. Повідомлення теми і мети уроку

- Ви вже здогадались, що малювати ми будемо на тему осені. Що саме будемо створювати ви дізнаєтесь, коли побуваєте у цікавій майстерні. А допоможе нам

Олівець-малювець.

^ 2. Робота над темою уроку

а) Розповідь з елементами бесіди

Учень:

- Я, Олівець-малювець. Запрошую усіх вас до майстерні художника-графіка. Художник-графік малює гравюри. Вони можуть бути чорно-білі і кольорові.

У своїй роботі графік використовує: простий олівець, туш, вугілля, крейду,

фломастери, перо, пензлі.

У цій майстерні з'являються на світ ілюстрації, плакати, листівки, етикетки,

поштові марки, емблеми, обгортки, наклейки.

Учитель:

- Графіка - мистецтво зображувати предмети лініями, штрихами. Розфарбовки, які ви любите-це є найпростіша графіка.

- Дізнались про майстерню художника-графіка усі, а попрацювати в ній я запрошую моїх маленьких малювальників (3 учнів). Вони спробують створити гравюру дерева (стовбур, гілки).

- Як розташуємо папір? (вертикально, бо дерево високе). Малюємо його на передньому плані. Воно велике і займає майже увесь листок. Це і є ключова фігура нашої композиції.

- Наші графіки працюють, а ми з вами познайомимось з картинами, які нас оточують. Ці гравюри створені нашим місцевим художником Берковським Денисом Юрійовичем.

б) Перегляд, обговорення картин

в) Копіювання

-Часто у майстерні графіка можна побачити копіювальний станок. На ньому художник може розмножити свої гравюри. Сучасна техніка дає можливість і нам зробити копії з гравюр наших малювальників. (Розмножуються гравюри, створені учнями за допомогою ксерокса)

г) Розповідь з елементами бесіди

- Кожен з вас отримав гравюру, створену руками однокласників. На початку уроку ми говорили, що малювати будемо на тему осені.

-А чи схоже це дерево на осіннє ? (Ні)

-Чому? (На ньому відсутнє осіннє листя)

-Що означає «осіннє листя» ? (багряно-жовтий колір)

(Розгляд, характеристика осіннього листя)

-Чи спостерігали ви, як опадає листя дерев восени? Які кольори листя можна

тоді побачити?

-Як називається осінній місяць, в назві якого чути шелест листя, що падає на

землю? (Листопад.)

-Від яких слів утворилося слово листопад?

-Чому листя опадає ?

д) Читання тексту вчителем (під супровід спокійної музики)

Дереву ніхто не говорить, коли треба скидати листя. Короткі осінні дні

ніби прокручують у рослині невідомий перемикач. Зелений колір змінюється

на червоний. Чим сильніше пожовтів чи почервонів листок, тим швидше він

обривається. І приходить мить, коли досить лише доторкнутися до

листка, і він відразу ж падає з гілки разом з черешком... Що ж сталося ?

^ Виявляється, восени в основі черешка, в тому місці, де він прикріплюється

до гілки, з 'явився так званий корковий шар. Він, як перегородка, відокремив

черешок від гілки. Тепер тільки декілька тонких волокнинок з'єднують

черешок листка з гілкою. Навіть легкий вітерець обриває ці волокнинки.

^ Листя опадає. Листопад.

- У темі нашого уроку звучить назва «Листопад, листопад, золотиста віхола». Що таке листопад ми зрозуміли. Що ж таке віхола? (вітер підхоплює листя, що відірвалося від дерева і кружляє, грається ним)

^ 3. Виконання педагогічного малюнка

- А зараз ми познайомимось ще з однією технікою створення гравюр:

за допомогою відбитків готових природних форм (листя берези, троянди).

(Вчитель демонструє етап нанесення фарби і відбитка листка)

^ 4. Хвилинка повідомлень

- Наші краплинки хочуть вам нагадати:

1. Кольорозмішування - це змішування кольорів.

Якщо змішати білу і чорну фарбу, утвориться сіра, червону і жовту - оранжева, червону і синю - фіолетова.

2.Пригадаємо холодні і теплі кольори.

Холодні: синій, блакитний, фіолетовий, зелений.

Теплі: червоний, жовтий, оранжевий

До теми нашого уроку підбираємо теплі кольори.

5. Фізкультхвилинка

Раз, два-час вставати, будемо відпочивати,

Три, чотири - присідаймо, швидко втому проганяймо,

П'ять, шість - засміялись, кілька раз понагинались.

Наші руки-рученята вміють гарно малювати.

Пальців - умільців є по п'ять, треба нам їх пригадать.

Є в нас пальці, щоб ліпити, щоби клеїти і шити,

А оцей ось молодець - олівець- він- малювець.

Руки кілька раз тряхнемо і роботу ми почнемо.

^ IV. Самостійна робота учнів

1.Повторення безпеки і культури праці

1. Фарбу набирай обережно.

2. Не забрудни одяг.

3. Користуйся серветкою.

4. Якщо хочеш замінити колір фарби, помий пензлик.

5. Малюнок виконуй старанно, охайно.

- А тепер час настав приступити до практичних справ.

^ 2.Виконання малюнка

V. Підсумок уроку

1. Перегляд та оцінювання робіт

2. Виставка кращих робіт

3. Поетична хвилинка

(Діти читають вірші про осіннє листя)

Листя жовте та червоне

Легко з дерева злітає,

Мов метелик на долоні,

З тихим шелестом сідає.

* * *

Кличуть нас ліси, сади

Дозбирати осені плоди.

Із дерев спадає листя жовте.

То землею ходить місяць жовтень.

А славний місяць листопад

Все листя обтрусив підряд,

Замів стежини чисто,

Прикрасив кожне місто.

* * *

Під час складання уроку були використані такі джерела:

  • підручник «Образотворче мистецтво» 3 клас;

  • збірка віршів «Природа рідного краю» видавництва «Веселка»



Схожі:

Тема : у майстерні художника-графіка. Матеріали, інструменти та обладнання iconТема: архітектура середньовіччя
Середньовіччя. Вчити свідомо використовувати художні інструменти та матеріали й застосовувати знання в нових ситуаціях. Розвивати...
Тема : у майстерні художника-графіка. Матеріали, інструменти та обладнання iconІнструменти та матеріали, необхідні для виконання завдання теоретичного та практичного турів ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання

Тема : у майстерні художника-графіка. Матеріали, інструменти та обладнання iconТема: Вишивка – вид декоративно-ужиткового мистецтва. Інструменти та матеріали для вишивання. Організація робочого місця, санітарно-гігієнічні вимоги та правила безпечної праці. Мета
Місця, правила безпечної праці і санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання ручних робіт. Навчити вибирати матеріали для вишивання,...
Тема : у майстерні художника-графіка. Матеріали, інструменти та обладнання iconМетодична розробка сценарію відкритого заходу з німецької мови за професійним спрямуванням на тему „Die Welt der Musik “ для студентів І-ІІІ курсів спеціальностей «Фортепіано»
«Фортепіано», «Оркестрові струнні інструменти», «Оркестрові духові та ударні інструменти», «Народні інструменти», «Хорове диригування»,...
Тема : у майстерні художника-графіка. Матеріали, інструменти та обладнання iconТема. Написання твору’’Прихід весни ‘’. Мета
...
Тема : у майстерні художника-графіка. Матеріали, інструменти та обладнання iconТема: Екологічна криза сучасності
Обладнання: плакати «Грінпіс», альбоми, фотографії, матеріали періодичної преси, таблиця
Тема : у майстерні художника-графіка. Матеріали, інструменти та обладнання iconТема уроку Clothes
Обладнання : роздаткові матеріали №1,2,3 картки для оцінювання проектів та рефлексії, папір А3, маркери Ч,С,З,Ж
Тема : у майстерні художника-графіка. Матеріали, інструменти та обладнання iconЕкспрес-зошит з української літератури учня\учениці Тема: Світова велич Тараса Григоровича Шевченка
Яку роль відіграли ці люди у житті Шевченка-художника, чи Що означає для художника ці назви?
Тема : у майстерні художника-графіка. Матеріали, інструменти та обладнання iconУрок 1 Тема. Якою буває природа. Мета
Обладнання: художні матеріали, демонстраційний мультимедійний матеріал, мікрофон, ребус, аудіо файли
Тема : у майстерні художника-графіка. Матеріали, інструменти та обладнання iconТема: Види трикутників
Обладнання та матеріали: ноутбук, проектор, мультимедійна презентація, підручник «Математика 5 клас», автори: А. Г. Мерзляк, В. Б....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib2.znaimo.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи

Разработка сайта — Веб студия Адаманов