Хід уроку I організація класу icon

Хід уроку I організація класу

Реклама:



Скачати 130.63 Kb.
НазваХід уроку I організація класу
Дата конвертації22.06.2013
Розмір130.63 Kb.
ТипДокументи
джерело

Тема уроку: Доля карає жадібних. Вадим Скомаровський “ Чому в морі вода солона”.

Мета уроку: Удосконалювати навички читання віршованих творів, формувати уміння працювати над текстом, вникати в його зміст, збагачувати активний словник учнів, розвивати уяву, викликати негативне ставлення до проявів жадібності і заздрощів.

Обладнання уроку: таблиця складів, картки із словами, малюнки до слів, картки –підказки, карта подорожі, грамзапис музики, дитячі малюнки, фото про море, тлумачний словник та словник синонімів,портрет В.П.Скомаровського, таблиці – підказки .


\


^ Хід уроку

I Організація класу.

Доброго ранку, дівчатка й хлоп’ятка

І чорняві, кароокі, і біляві, синьоокі

І великі і маленькі

Радо всіх я вас вітаю

Щастя й радості бажаю .

Перед вами нелегкі завдання,

Тож бажаю успіху в навчанні.

Працюватимем старанно,

Щоб почути у кінці,

Що в нашім 3 класі

Діти просто – молодці!

Девіз: Учімося, друзі,

Кожну хвилину,

Щоб знань почерпнути не одну краплину.

^ II Актуалізація опорних знань.

Сьогодні у нас незвичайний урок, я запрошую вас до подорожі. Куди ми помандруємо, ви мені скажете після прослуховування грамзапису.

а) Грамзапис ” Шум моря “ .

б) Висновок

Ми помандруємо морем на кораблику.

Емоційний настрій уроку.

Подивіться на фото. Які емоції ви переживаєте в дану мить?

в) Бесіда за картиною.

Подивіться на картину І. К. Айвазовського “ Буря ” і скажіть, яке море зображено?

Чому сумне?

Отже від нашої уявної подорожі ви отримайте тільки задоволення.

^ III Перевірка домашнього завдання.

Щоб корабель успішно пішов у плавання, необхідно перевірити домашнє завдання.

1зупинка - Берег домашнього завдання.

  1. Бесіда.

З якими жанрами усної народної творчості знайомі ?

Над якою темою ви працюєте?

Що таке казка ?

Які види казок ви знаєте ?

Що таке літературна казка ?

Чим літературна казка відрізняється від народної ?

Яку літературну казку читали дома ?

Хто автор цієї казки?

Який уривок із казки найбільше вас схвилював? Прочитайте .

  1. Тестування .

а) Читання тексту.

1. Що рятували птахи довкруги великої галявини?

а) дерева

б) майданчик

в) будиночок

2. Що просив птахолов у Ходитута за звільнення невільників- птахів ?

а) пісок

б) скарб

в) вогонь

3. Свідком закляття були :

а) невільники

б) пір’їна

в) вітер

4. Огниста пір’їна впала на :

а) траву

б) золотий човник

в) дах будинку

5. Хто викликав закляття золота і вогню ?

а) птахолов

б) Ходитут

в) невільники

6. Що робили птахи, які вирвалися з неволі?

а) співали

б) літали

в) танцювали

б) Самоперевірка тестування

  1. а, 2 б, 3 б, 4 в, 5 б, 6 а.

3)Мовна розминка

2 зупинка – Протока ” Мовна розминка. “

а) Вправи на розвиток артикуляційного апарату.

Попрацюємо за таблицею № 8. Працюємо з буквою А.Читаємо 10 слів повільно, синхронно, швидко.

б) Робота над скоромовкою.

На столі стоїть сільниця

У сільниці сіль.

Що таке сільниця ?

^ IV Повідомлення теми і мети уроку.

А сьогодні ми на уроці познайомимося з літературною казкою, а якою ви скажете, пройшовши цей лабіринт.

3 зупинка –Півострів “ Тематичний ”.

1. Подорож лабіринтом .


ч р і л о

о о в о н

м м о с а

у в д а

Чому в морі вода солона ?

2.Очікування результатів. Гра ” Мікрофон “.

Що ви очікуєте від нашого уроку? Прикріпіть кораблик на нашій карті .

3.Відомість про письменника.

4Зупинка –”Письменницьке море“ .

А написав цю казку відомий український письменник Вадим Петрович Скомаровський. Розгляньте його портрет. Даю 1 хвилину познайомитися з його біографією.

Де народився Вадим Петрович ?

Коли? Яким темам присвячує твори ?

5.Словниковий океан.

6Зупинка – “ Словниковий океан ” .

а) Гра “ Відлуння ”.

Я читаю, а ви повторюєте слова .

Сіті жорна скелі дрібка загуркотіли молодший тридев’ять

Прочитали самостійно слова, дотримуючись літературної вимови. Почали .

б) Гра ”Впізнай слово за малюнком .“

З’єднайте незрозумілі слова із малюнками.

Фелюга – невелике парусне судно.

Баркас - велике судно з веслами .

Барак - дерев’яний будиночок для тимчасового житла.

Баклан –водоплавний птах з чорним оперенням .

Жорна –пристрій для ручного і механізованого помолу збіжжя, складений з двох каменів одного над другим .

Кроква – дерев’яні балки.

в) Гра “ Знайди синоніми ”.

Гожі - вродливі, красиві.

Імла - мряка, мжичка.

Змарнів - занедужав, схуднув.

Заможний - багатий .

Жебрак - бідняк , старець.

Злидні - бідність, убогість.

Ятрили - не давали спокою, терзали.

Піль - поле .

Схаменувсь - одумався, опам’ятався .

Занеміг - захворів.

Найми - заробітки , батрак .

Сваволя - самоправство, самоволя .

г) Робота дослідників .

Робота в парі .

Тлумачний словник .

Жадний - скупий, користолюбивий, ненаситний, сповнений нестримного бажання.

Словник синонімів .

Жадібний - жадність, жадливість, зажерливість.

7.Фізхвилинка.

7зупинка - Піщаний пляж ”Відпочинок “.

8. Робота над текстом .

8зупинка - Острів “ Казковий ”.

1) Читання казки вчителем .

- Чому в морі вода солона ?

2) Читання казки за вчителя.

3) Бесіда над прочитаним .

- Хто головні дійові особи казки ?

- Де вони жили ?

- Яке лихо спіткало двох братів ?

- Як вчинив старший брат по відношенню до молодшого, коли не стало батька?

- Яку знахідку пощастило знайти молодшому братові?

- Як став використовувати ці жорна юнак ?

- Кому була не до вподоби торгівля сіллю молодшим братом ?

- Що вирішив зробити старший брат для свого збагачення ?

4)Інтонування тексту.

Перед вами інтонований текст. Прочитайте його. Прочитайте ще раз поки я дорахую до 5.

а) Читання тексту.

б) Робота в парі. Гра ” Знайди речення. “

Знайдемо й прочитаємо декілька питальних речень. Читаємо за мною .

  • Нема зерна - навіщо жорна ?

Повторили самі.

  • Прекрасна річ , - зітхнув бідняк , - а скористатись нею як ?

  • Ага, так він торгує сіллю ?

Самостійно знайдіть питальне речення і прочитайте його з питальною інтонацією .

- Брате , де солі зміг ти стільки взяти ?

5) Читання тексту ланцюжком .

Кожен читає 4 рядки .

6) Мовчазне читання .

Даю 3 хв на читання.Читайте уважно, дізнайтесь, де знаходяться жорна ?

7) Вибіркове читання.

а) Робота в парі .

Знайдіть у тексті та прочитайте .

- Як молодший брат сприйняв звістку про загибель батьківської фелюги ?

- Як жилося старшому брату після того, як він вигнав меншого із батьківської оселі ?

- Як жилося меншому брату ?

б) Гра “Підпиши малюнок .”

Якими словами із тексту можна підписати ілюстрації ? (с.99 с.101 )

в) Гра ” Фініш .“

Знайшли 4 останні рядочки казки . За моєю командою ви починаєте читати швидко. Хто дочитає , той піднімає руку. Ви прийшли до фінішу.

1, 2 , 3 –почали !

8) Дидактична гра “ Який герой ? ”

Молодший брат Старший брат

У вас слова, які характеризують братів. Розставити їх так , до кого вони відносяться.

Добрий , лагідний , жадний ,гожі, злий, вродливі , ненажерливий, чуйний, взимку не випросиш й снігу.

- Кого із братів доля покарала ? Чому ?

9) Інтерактивна вправа ” Обери позицію .“

- Поміркуйте якими б ви хотіли бути ?

- Хто хоче бути схожим на старшого брата? Встаньте.Чому ?

- Хто хоче бути таким як молодший ? Підніміть руку.

10) Робота в зошиті .

(с .28 , 3 завдання ) .

Розділіть слова у вірші , щоб були рядки . Прочитайте їх .

11) Робота в групі .

Скласти прислів’я із розсипанок .

  • У лиху годину впізнаєш вірну людину.

  • Поміч у свій час –як дощ у засуху .

  • Жадібність до добра не веде.

- Яке прислів’я висловлює головну думку казки ?

12)Гра на увагу.

“Чи були такі речення в казці ?”

  • Літа спливали день за днем за чарівним календарем (ні )

  • Мовчить байдужа глибина, віщує лихо таїна (є )

  • Міркуючи і сяк і так , на базар ішов хлопчак (ні )

  • А жорна слухали наказу і мололи сіль одразу (ні )

  • Вони спокійно загули і в море падать почали (н і )

  • До моря потім завернули , у воду - плиг і потонули ( є )

Ось наша подорож закінчилася і ми припливли до кінцевої зупинки .

V Підсумок уроку .

8 зупинка – ”Материк знань і умінь. “

- Чого вчить ця казка ?

- Які риси людського характеру засуджуються ?

- Чи справдились ваші очікування ?


^ VI Домашнє завдання .

С . 97 -101 читати ,

З с .28 № 4 .

Ви –молодці! Дякую за урок .


Тема уроку : Узагальнення з теми ” Слова – назви дій “

^ Мета уроку : закріпити знання школярів про роль дієслів у мові, спостерігати за вживанням їх у текстах; навчати розрізняти дієслова серед інших частин мови; розвивати усне і писемне мовлення дітей; виховувати в них доброту і милосердя у ставленні до ближніх.

Обладнання : карта подорожі, картки з текстами, смужки з частинами прислів’їв, сигнали для зворотнього зв’язку .

^ Хід уроку

I. Організація класу.

II. Актуалізація опорних знань.

  • Пригадайте, які ви знаєте частини мови. ( Іменник, прикметник, дієслово.)

  • Що таке іменник, прикметник? Наведіть приклади. (Відповіді учнів.)

  • Що таке дієслово?

  • На які питання відповідають дієслова?

  • Яку роль виконують дієслова у реченні?

  • Які бувають дієслова за значенням?

  • З якою частиною мови пов’язані дієслова?

III. Повідомлення теми і завдань уроку.

  • Сьогодні ми з вами вирушимо у подорож країною Дієсловією. На дошці ви можете побачити карту нашої подорожі. У мандрівці нам знадобиться весь багаж знань про дієслово.

На карті країни Дієсловія позначені такі пункти – зупинки: Відпочинкова, Добринка, Каліграфічна, Сортувальна, Будівельна, Ігрова, Творча, Кінцева.

^ IV. Узагальнення і систематизація знань.

1Зупинка “ Сортувальна ”

Учитель читає слова, а учні розподіляють їх у стовпчики:

I група II група III група

Іменник Прикметник Дієслово

Прикметник Дієслово

Дієслово

  • Літак, літали, перелітні, ночують, ніч, нічний, зима, зимувати, зимова, шумний, шумить, шум.

^ 2Зупинка “ Каліграфічна ”

Прописування великої і малої букви ”Д“, буквосполучень.

Дд Дд Дд дл сд рий доб

  • Яке слово можна утворити із цих складів?

( Добрий.)

3Зупинка “ Мозковий штурм ”.

  • Поясніть значення слова добрий. Порівняйте свої відповіді із записами на дошці.

^ Добрий – це той, хто робить людям добро, прихильно, чуйно до них ставиться.

Милосердний - той, хто готовий надати допомогу, поспівчувати.

Співчувати – ставитися з розумінням, перейматися чужим горем.


  • Чи можна сказати, що слова добрий, милосердний, співчутливий – синоніми? (Так, ці три слова мають подібні значення, але відрізняються відтінками змісту.)

^ 4Зупинка “ Добринка ”

  • Доберіть спільнокореневі слова до слова добринка. (Добро, добрий.)

5Робота над текстом.

а) Прочитайте текст.

Твоє життя складається з учинків. У вчинках дитини виявляється щирість, розум, доброта.

Добро необхідне людині як повітря. Без добра життя стає прісним, сірим, нікому не потрібним. Усе, що є кращого в житті людини, осяяне добром.

Засівай у серцях людей зерна добра і справедливості. Тільки тоді тебе пам’ята-тимуть і згадуватимуть інші люди.

  • Що ви дізналися про добро із цього тексту?

  • Які дієслова зустрічаються у тексті?

б) Завдання до тексту.

I група – знайдіть і запишіть спонукальне речення.

( Засівай у серцях людей зерна добра і справедливості.)

II група – знайдіть і запишіть речення, яке відповідає такій схемі:

׀― ― ― - ― . ( Добро необхідне людині як повітря.)

III група –спишіть останній абзац і підкресліть у ньому дієслова.

^ 6Зупинка “Відпочинкова”

Фізкультхвилинка .

  • Ми писали, ми писали,

А тепер всі дружно встали.

Будем пальчики стискати – раз, два, три.

Знову сядем працювати.

^ 7Зупинка ”Будівельна“

Робота з прислів’ями.

Учні працюють у парах.

  • Складіть із розсипаних слів прислів’я і запишіть у зошити, підкресліть у ньому дієслова.

^ Учитель роздає на кожну парту смужки із записаними на них частинами прислів’я.


Де нема добрих, там і добра нема.

Зробиш добро – не кайся вдієш лихо – начувайся.

Хто людям добра бажає, той і собі має.

Доброго лише у біді можна пізнати.

Зло добра не приносить.

Якщо добре серце маєш, тебе інші поважають.

Зробив добро, то й на серці відлягло.


8Зупинка “Ігрова ”

Гра ”Навпаки“.

  • До поданих дієслів вам необхідно дібрати дієслова, протилежні за значенням.

зайти – …(вийти)

загубити – …(знайти)

сміятися – …(плакати)

прибирати – …(розкидати)

забути – …(згадати)

говорити – …(мовчати)

сваритися – …(миритися)

розсипати – …(зсипати)

9Зупинка “Творча”

Групова робота.

На дошці – малюнок. На ньому зображена старенька бабуся, що переходить слизьку вулицю, а недалеко від неї йде хлопчик.

^ Завдання для I групи.

  • Уважно розгляньте малюнок на дошці. Письмово продовжіть розповідь за поданим початком.

Андрійко вранці поспішав до школи. Попереду хлопця йшла старенька бабуся. На вулиці було слизько.

Раптом…(Вона послизнулася і впала. Випала з рук сумка. Хлопчик миттю кинувся їй на допомогу . Старенька щиро подякувала Андрійкові.)

Завдання для II групи.

  • Письмово виконайте вправу 31 (с. 18)

^ Завдання для III групи.

  • Виписати дієслова із вправи 31 (с. 18)

10Метод ”Мікрофон“.

Учні дають відповіді на поставлені вчителем запитання, розглядаючи малюнки у підручнику.

-Якою була дорога?

  • Що сталося з Іванком?

  • Як поводився у цей момент Сашко?

  • Що сталося з ним пізніше?

  • Що зробив після цього Іванко?

  • Яку кінцівку можна придумати?

  • Продовжіть речення “ Якби я був на місці Сашка, то…”

  • До слова сміявся доберіть близькі за значенням дієслова.

V. Підсумок уроку.

Зупинка ”Кінцева“

Оцінювання учнів.

  • Чи сподобалась вам наша подорож?

  • На якій зупинці вам було найцікавіше?

  • Що вам найбільше запам’яталося?

VI. Домашнє завдання.

I група. Написати твір на тему: “ Добрий вчинок Сашка ” .

II група. Дібрати 3 прислів’я про доброту і записати.

III група. Вправа 32.

Додати документ в свій блог або на сайт


Реклама:

Схожі:

Хід уроку I організація класу iconХід уроку I. Організація класу
Обладнання: магнітофон, аудіозапис, нотний текст пісні, вправи, портрет Вериківського

Хід уроку I організація класу iconПрограма для роботи з Інтернетом Хід уроку І. Організація класу до заняття (1хв)
Отже, за піднятими руками можна констатувати, що практично всі вміють користуватися інтернетом. А ви знаєте, як відбувається підключення...

Хід уроку I організація класу iconХід уроку. І. Організація учнів до проведення уроку
Обладнання: Зразки кухонних дошок із оздобленням; не оздоблені кухонні дошечки, художньо-оформлювальний папір «Оракал», шаблони,...

Хід уроку I організація класу iconТема: «Our life in a year 2050»
Привітання та організація класу до роботи, повідомлення тематики та проблематики уроку

Хід уроку I організація класу iconМетодичні рекомендації до уроку І. Організація класу Весела пісенька дзвіночка покликала нас на урок
Обладнання таблиця, роздатковий матеріал для групової роботи А4, маркери, картки для оцінювання роботи учнів на уроці.; підручник...

Хід уроку I організація класу iconПочаток уроку Організація класу
...

Хід уроку I організація класу iconМетодичні рекомендації для вчителів, щодо проведення уроку І. Організація класу От і знову дзвінок лунає
Даний матеріал можна використати для проведення уроку з предмету я І україна (2-3 клас), а також для проведення виховного заходу

Хід уроку I організація класу iconОбладнання: підручник, робочий зошит, картки для роботи в парах, картки для роботи самостійно, презентация 1, мультимедийный проектор (для показа презентации), компьютер, аудіозапис музики Чайковського «Времена года», тематичні картинки. Хід уроку
Розробка уроку з англійської мови для 6 класу за підручником О. Карпюк з використання ікт

Хід уроку I організація класу iconУроку Організація класу. Доброго дня! Вітання вчителя та учнів Щоб урок цікаво розпочати, Загадку дам вам
Сьогодні для вас урок-подорож,а для кожного ще з вас «Зоряна година». За правильну відповідь ви будете отримувати зірочки,які в кінці...

Хід уроку I організація класу iconКвітень 2012 Організаційно-педагогічні заходи
Організація повторення і хід підготовки до атестації в 4-у, 9-му та 11-му класах

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib2.znaimo.com.ua 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи