Робота над переказом у початкових класах icon

Робота над переказом у початкових класахНазваРобота над переказом у початкових класах
Дата конвертації22.06.2013
Розмір154.69 Kb.
ТипДокументи
скачать >>>

Робота над переказом у початкових класах

Робота з розвитку зв'язного писемного мовлення проводиться переважно на уроках, присвячених написанню переказів і творів. Розглянемо особливості структури уроку, де проводиться робота над переказом.

Інколи робота над переказом проводиться недостатньо глибоко і цілеспрямовано. Це стається тоді, коли вчитель читає текст, потім пояснює незрозумілі учням слова та вирази, виписує складні для написання слова і ставить два-три запитання, щоб з'ясувати, чи зрозуміли діти зміст тексту.

Часто письмовому переказу передує усне переповідання тексту, а план переважно надається готовий або складається колективно. Після повторного перечитування тексту учням пропонується написати його переказ.

За такого підходу до цієї роботи учні спираються головним чином на власну пам'ять: запам'ятовують зміст тексту і записують його. При цьому діти не з'ясовують ідею тексту, не розглядають його структуру, не звертають уваги на мовне оформлення.

Щоб уникнути таких недоліків, на мою думку, слід надавати великого значення підготовчій роботі, яка передбачає ряд послідовних етапів.

^ Попередня бесіда. Вона проводиться не завжди, але в більшості випадків необхідна для з'ясування знань учнів про те, про що йтиметься в тексті для переказу. Часом важливо продемонструвати самі предмети чи їх зображення, описані у тексті, на малюнках. Під час попередньої бесіди необхідно оголосити учням нові й незрозумілі слова для них.

^ Читання вчителем тексту проводиться чітко й виразно. Після цього відбувається аналіз змісту тексту. Це найвідповідальніший і найскладніший етап усієї підготовчої роботи до написання переказу. Учитель повинен провести цю роботу так, що учні усвідомили головну думку та ідейний зміст твору, чітко уявили собі послідовність подій, причинно-наслідкові зв'язки. Якщо зміст тексту можна пов'язати з особистим досвідом дітей, то це варто зробити. Тоді переказ буде яскравіший, емоційніший.

Під час підготовки до переказу необхідно розглянути також будову прочитаного тексту. Учні визначають зачин твору, з'ясовують, про що йдеться в основній частині, виділяють кінцівку тексту.

Наступний етап - складання плану майбутнього переказу. Цей вид роботи належить до логічних вправ і здійснюється з метою повного й чіткого розуміння головної думки прослуханого твору, формування вміння послідовного переказу тексту, усвідомлення зв'язку між окремими частинами твору та з метою кращого запам'ятовування прослуханого.

Робота над складанням плану може проводитися по-різному, простіший варіант, коли учням пропонується текст, поділений на логічні частини. Після його перечитування школярі виділяють головне в кожній частині, записують його одним реченням, одержуючи таким чином план переказу.

Поступово робота над планом ускладнюється. Учні читають текст мовчки, самостійно визначають кількість частин у творі, виділяють їх межі і називають у кожній частині найголовніше.

Складений таким чином план записується на дошці.

Можливе так зване зворотнє планування. Учитель склав план і написав його на дошці. Учні читають текст і ділять на частини відповідно до плану. Можна записати план непослідовно. Тоді школярам доведеться поставити пункти плану в належній послідовності.

Після таких видів роботи учні зможуть приступати до самостійного складання плану.

Варто зазначити, що план переказу може бути у формі як розповідних, так і питальних чи називних речень.

Важливим етапом підготовки до написання переказу є аналіз мови, якою написаний текст. У процесі цієї роботи необхідно звернути увагу дітей на точність, виразність, забарвленість окремих слів і виразів.

Обов'язково звернути увагу учнів на яскраві слова, образи, які використав автор. Корисно окремі найяскравіші слова, вирази записати в зошити з переказу.

Обов'язково має бути словникова робота, яка полягає не тільки у тлумаченні незрозумілих школярам слів, а, насамперед, у збагаченні й активізації лексичного запасу дітей. Доцільно спонукати учнів до спостереження за синонімічним багатством прослуханого тексту. Діти мають знаходити й записувати на дошці синонімічні ряди, використані автором, з'ясувати, з якою метою він їх використав.

Учні можуть доповнити синонімічні ряди, а вчитель має спрямувати школярів на обов'язкове вживання слів-синонімів у власних переказах та творах, щоб уникнути невиправданих повторів тих самих слів, точнішого висловлення думки, передачі свого ставлення до того, про що вони писатимуть.

Наступним етапом у роботі над написання переказу є усне складання фрагментів тексту за пунктами плану. Під час цієї роботи вчитель має заохочувати школярів не повторюватись. а створювати індивідуальні варіанти текстів.

Письмовому оформленню переказу має передувати орфографічна робота над словами, у написанні яких можуть виникнути труднощі. Їх доцільно записати на дошці, підкресливши орфограми.

Перед записом переказу слід активізувати знання учнів про культуру оформлення тексту.

У зошити діти записують переказ тексту самостійно. Вчитель має спонукати їх до вживання влучних слів, яскравих висловів.

Під час аналізу учнівських робіт педагог повинен обов'язково відзначити і зачитувати найкращі зразки.

Я пропоную зразки текстів для переказів у 4 класі. Вони містять 10 різноманітних тем, у яких відображається краса природи в різні пори року, любов до рідної землі, мови, матері. Також можна дізнатися багато цікавого про народні символи України та деякі Державні свята.

У кожній темі звертається увага на яскраві слова, образи, які використав автор. Окремо виписані опорні слова: іменники, прикметники, дієслова, прислівники, словосполучення, найяскравіші вирази, порівняння. Це безумовно допоможе вчителеві у підготовці до уроку, а учням у написанні переказу, твору.


Тема 1. Золота осінь

  1. Пора, прощання, чарівниця, багрянець,падолист, вітерець, шепіт, кольори, гілки, тиша, диво.

  2. Казковий, золотий, пожовклий, легенький, світанковий, срібноголосий, чудовий, неперевершений, синій. Багряний, рідний, прощальний, золотокосий.

  3. Прийшов, заглянув, стрепенувся, залунав, з’явився, розвішує, милується, курличуть, кружляє, почнеться, промчав.

  4. Високо, скоро, тихо,легенько, щедро.

  5. Тепле літечко, казкове диво, лісова тиша, таємничий шепіт, золоті дукати, прощальна пісня, золотокосі феї, срібноголосий спів.

  6. Прийшла пора, залунав спів, виглядають грибочки, з’явилось сонце, осінь розвішує, завітав вересень, журавлі дарують.

  7. Чарівниця – осінь, вересень – чарівник, пустун – вітерець, берізки – подружки.

  8. Осінь, немов чарівниця; вітерець, ніби пустотливий хлопець; краплинки, ніби перлинки; берізки, немов золоті феї.

Золота осінь

Прийшла пора прощання з теплим літечком. Заглянув до лісу вересень – чарівник. Стрепенувся ліс у передчутті казкового дива.

Світанкова лісова тиша заповнилась таємничим шепотом. Залунав срібноголосий спів птахів. І враз з’явилося сонце. Яка чудова, неперевершена гра кольорів.

Чарівниця – осінь починає розвішувати на гілках перші золоті дукати осіннього листя. Промчав легенький пустун – вітерець. Берізки – подружки, немов золотокосі феї, милуються своїм вбранням. З – під листочків, вкритих перлинами роси, виглядають грибочки. А високо в синьому небі вже курличуть журавлі, дарують рідній землі свою прощальну пісню.

Скоро закружляють у повітрі золоті і багряні листочки, немов яскраві метелики. Почнеться казкова пора падолисту.

План

1.Ранок у лісі.

2.Кольори осені.

3.Прощальна пісня.

4.Падолист.


Тема 2. Перший сніг

1.Сніжинки, пушинки, ковдра, сяйво, сон.

2.Пухнастий, кришталевий, чарівний, зимовий, молодий, мовчазний, чистий, свіжий.

3.Кружляє, випереджає, виблискує, посміхається, опускається, огортає, пахне, морозить, щипає, сковує.

4.Взимку, сніжно,морозно, чисто, тихо, навкруги.

5.Чарівна зима, кришталеве сяйво, срібний сніжок, пухнаста ковдра, біле покривало, молодий сніг.

6.Пішов сніг, дерева сплять, мороз щипає, виблискує земля, сніжинки танцюють.

7.Мороз – чудотворець, сніжинки – пушинки, зимонька – снігуронька.

8.Сніжинки, як пушинки, мороз, немов чарівник.

Перший сніг

Гола земля промерзла, а зима все ще не наступила. Аж ось потеплішало, і вечором пішов сніг. Великі пухнасті сніжинки, немов пушинки затанцювали в повітрі. Кружляючи в повітрі, випереджаючи одна одну, тихо опускаються на мовчазні дерева, вкривають землю білою ковдрою.

Кришталевим сяйвом виблискує земля. Посміхається мороз – чудотворець.

Все зливається в чарівну зимову казку. Повітря чисте, свіже. Якось особливо пахне молодим снігом. Навколо тихо – тихо… Сон огортає землю.

План

1.Пішов сніг.

2.Танок сніжинок

3.Спить земля.


Тема3. Зимовий ліс

1 .Віхола, завірюха, самоцвіти, сніжинки, прикраси, килим, спокій, мелодія, мати, срібло, стежинки.

2.Замріяний, зимовий, казковий, пухнастий, могутній, сизий, діамантовий, сердитий, казковий, морозний, прозорий, кришталевий, нерухомий.

3.Дрімає, насупиться, налетить, посиплються, затанцюють, закружляли, замітає, вкрила.

4.Сумно, холодно, дбайливо, загадково, взимку, інколи.

5.Незвичайна країна, білий килим, сердитий вітер, могутні дуби, діамантові прикраси.

6.Ліс дрімає, насупиться небо, затанцюють сніжинки.

7.Дуби – велетні, земля – матінка, володарка – земля.

8.Сніг, мов килим; ялинки, ніби красуні; сніжинки, мов діамантові прикраси; сніжинки, дивовижні зірочки.

Зимовий ліс

Ліс взимку – це незвичайна країна. Ідеш зимовим лісом і не налюбуєшся. Тихі, нерухомі стоять дерева. Сніжинки, як дивовижні зірочки, прикрашають одяг красунь – ялинок, могутніх дубів – велетнів. Під ногами дбайливо застелений білий килим. Тихо в зимовому лісі. Але уважна людина почує живі тонкі звуки.

Ось десь застукав дятел. Білочка гризе на вершині ялинки шишку..

Інколи насупиться сизе небо, налетить сердитий вітер, заколише віти дерев – і посиплються діамантові прикраси на землю – матінку.

Через мить знову все заспокоїться. Затанцюють у повітрі сніжинки, окутають віти дерев, землю. Ліс задрімає.

План

1.Чарівність природи.

2.Живі звуки.

3.Сон огортає ліс.


Тема 4. Прийшла весна

1.Струмочки, сережки, сон – трава, пролісок, вбрання, соловейко, фіалки, верхівки.

2.Теплий, весняний, журавлиний, дзвінкоголосий, духмяний, прозорий, незвичний.

3.Заголосили, пригріло, торкнулося, розпускається, з’явилися, потопає, вирує, забриніли.

4.Навколо, радісно, казково, поруч.

5.Весняне вбрання, казкова зелень, чарівний килим, маленькі рученята, журавлиний ключ.

6.Загомоніли струмочки, сонечко торкнулося, весна прийшла, посміхаються фіалки, забриніли сережки.

7.Голочки – травинки, весна – чарівниця, берізки – сестрички.

8.Травичка, мов килим; соловейко, як дзвіночок.

Весна прийшла

Пригріло весняне сонечко. Загомоніли струмочки, виткнулися перші голочки – травинки, забриніли сережки у берізок – сестричок. Пробудилась від сну земля. Сонечко торкнулося своїми теплими долонями верхівок дерев, з’явились перші листочки. Тягнуться до сонця своїми рученятами проліски. Поруч розпускається сон – трава, посміхаються ніжні фіалки. Мов килим, зеленіє травичка.

Аж ось журавлиний ключ курличе у височині, повідомляючи про справжнє тепло. Чути спів дзвінкоголосого соловейка.

Земля змінила своє вбрання. Все потопає у біло – рожевому цвітінні садів, повітря наповнене духмяним запахом. Життя навколо вирує. Як багато прекрасного, нового. Незвичного несе весна!

План

1.Перший подих весни.

2.Пробудження.

3.Весняний передзвін.

4.Життя вирує.


Тема 5. Земля – мати

1.Добро, достаток, турбота, ласка, тварина, стеблина, володар, ніжність, любов, сучасники, господар, кольори.

2.Багата, щедра, немічна, обділена, завтрашній.

3.Цвіте, дає, відчуває. Розгубить, залежить.

4.Щедро, бережливо, боляче.

5.Рідна земля, наші душі, своя земля, найдорожчий скарб.

6. Цвіте садами, виховує почуття ніжності і любові, дає добро і достаток, не відчуває турботи, звернутись до сучасників.

7.Земля – матінка, земля – годувальниця.

8.Земля дає нам добро і достаток;земля цвіте садами, виховує в наших душах почуття ніжності і любові; земля багата, щедра на врожаї, не розгубить земля своїх кольорів; земля немічна, обділена.

Земля – мати

Рідна земля! Вона дає нам добро і достаток, цвіте садами, виховує в наших душах почуття ніжності і любові.

Праця на своїй землі – найдорожчий скарб для людини. Багата, щедра на врожаї земля – годувальниця має велику цілющу силу. Але ми повинні пам’ятати. Що вона може бути немічною, обділеною, коли не відчуває постійної турботи, уваги, ласки, ніжної любові з боку людей. Мені хочеться звернутися до сучасників: людина, зупинись! Не роби боляче ні тварині, ні дереву, ні стеблині. Будь не володарем, а господарем на своїй землі.

Завтрашній день. Яким він буде? Чи не розгубить земля тих кольорів, які мала досі? Це залежить від кожного з нас.

План

1.Багата, щедра земля.

2.Людина – господар на своїй землі.

3.Це залежить від кожного з нас.


Тема 6.Запашний хліб

1.Пахощі, запах, окраєць, скоринка, диво, засів, жнива, хлібороби – трударі, покоління, безхліб’я, скарб, обов’язок.

2.Найтонший, кругленький, рум’яний, незрівняний, зігрітий,звичний, запашний, найдорожчий, цілющий.

3.Огортають, пахне, відламати, звикнути, турбуватись, красується, цінувати, винесло, берегти.

4.Щедро, прямо тут, неможливо, завжди, ніколи.

5.Найтонші пахощі, медвяні пахощі, незрівняний запах, коричнювата скоринка, сонячне тепло, неймовірні тяготи, повоєнні роки, найдорожчий скарб, запашний хліб.

6.Пахне хлібом, пахощі огортають, відламати окраєць, турбувались хлібороби, красується на столі, цінувати хліб.

7.Хлібороби – трударі.

8.Хліб, зігрітий сонячним теплом; найтонші, медвяні пахощі огортають тебе.


Запашний хліб

У магазині щедро пахне хлібом. Найтонші, медвяні пахощі огортають тебе, наповнюють теплом.

Цей ні з чим незрівняний запах хліба! Тепло стає від самого вигляду його - кругленького, рум’яного, з коричнюватою скоринкою. Так і хочеться відламати духмяний окраєць прямо тут, у магазині.

Неможливо звикнути до цього дива дивного, створеного руками людей. Хлібороби – трударі від засіву до жнив турбувались про врожай. І ось він, хліб, зігрітий сонячним теплом, красується на столі. Та чи віднесе хліб до категорії звичного те покоління, яке винесло на своїх плечах неймовірні тяготи війни, повоєнні роки безхліб’я.

Цілющий запашний хліб – найдорожчий скарб для людини.

Берегти його – обов’язок кожного.

План

1.Запах хліба.

2.Диво, створене руками хліборобів.

3.Берегти хліб – обов’язок кожного.


Хліб святий ти не кидай під ноги!

Не вселяй у серце тим тривоги,

Хто його у полі засівав,

Як дитину пестив, доглядав.

А. Капіщенко


Тема 7. Чарівне слово «мама»

1.Мама, матуся, ненька, матінка, посмішка, радість, добро, ласка,ніжність, дитинство, людство, труднощі, пісні, молитва, продовження.

2.Рідний, мудре, прекрасніше, чистіше, святіше, найдорожче, весняне.

3.Звертатися, давати, любити, допомагати, вчити, супроводжувати, долати, зігрівати, планувати, починати.

4.Поруч, щедро, завжди.

5.Найдорожча людина, мудре слово, рідна матінка, прадавні часи, лагідне слово, ніжні руки.

6.Дарує життя, віддає душу, звертатись з молитвами, слово супроводжує, долати труднощі, зігріває синів і дочок, шанувати матінку.

7.Матуся – голубка, голос – дзвіночок.

8.Слово, як ніжна мелодія; мудре слово супроводжує нас; як весняне сонечко зігріває землю, так ненька зігріває своїх синів і дочок.


Чарівне слово «мама»

Із прадавніх часів зверталося людство з піснями і молитвами до своєї берегині – до матері. Мама… Хіба є у світі щось прекрасніше, чистіше, святіше? Це найдорожча людина для кожного з нас.

Мати не лише дарує життя, вона віддає дитині свою душу, вчить любити людей, Батьківщину. Її мудре слово супроводжує нас усе життя, допомагає долати труднощі. Як весняне сонце зігріває землю, так ненька зігріває своїх синів і дочок. А успіхи наші – це матері щастя, продовження її життя.

Кожен з нас повинен любити і шанувати матінку рідну, бо саме з любові до матері починається все краще, що є в людині.

План

1.Наша берегиня.

2.Найдорожча людина.

3.Бережіть матерів.


Пам’ятаймо, милі діти,

Пам’ятайте завжди з вами,

Що для нас у всьому світі

Найдорожчі – наші мами.

С. Олійник

Тема 8. Рідна мова

1.Мова, почуття, думки, земля, Україна, мудрість, доля, надія, схованка, досвід, майбутнє, краса, сила, незалежність, можливість.

2.Українська, рідна, мелодійна, кохана, материнська.

3.Висловити, складати, переживати, повторювати, любити, плекати, докласти, зазвучати.

4.Щиро, багато.

5.Свої почуття, мова українська, диво калинове, мова материнська, мова мелодійна, слово рідне, духовна схованка, мова золота, переткана калиною.

6.Висловити почуття, докладати сили, вибороти незалежність.

7.Слова – перли.

8.Мова увібрала в себе гомін полів, лісів і морів нашої землі; переткана калиною, барвінком і вишневим цвітом.

Рідна мова

Слово, мова – це те, що нам дає можливість висловити свої почуття, думки. Наша мова – українська, тому що наша земля – Україна.

Українська наша мова така мелодійна та неповторна, бо убібрала в себе гомін полів, лісів і морів нашої землі. Вона переткана калиною, барвінком і вишневим цвітом. Мова - це духовна схованка народу, в якому він віками складав біль пережитого і досвід свій, і щастя хвилини, і надії на майбутнє.

Наша держава стала незалежною. Але як багато ще треба докласти сил і праці, щоб українська мова зазвучала на повний голос у всій своїй красі і силі.

Я повторюю щиро за А. Малишком: «Буду я навчатись мови золотої…»

Буду я навчатись мови золотої

У трави – веснянки, у гори крутої,

В потічка веселого, що постане річкою,

В пагінця зеленого, що зросте смерічкою.

А.Малишко


План

1.Наша мова і земля.

2.Краса української мови.

3.Незалежна держава.


Тема 9. Свято Перемоги

1.Ветерани, війна, парад, перемога, захисники, ордени, медалі, обличчя, салют, подвиг, пам'ять, слава, мир, боротьба, герої, обеліски.

2.Урочистий, доблесний, святковий, усміхнений, травневий.

3.Буяє, крокують, карбують, вітає.

4.Поважно, впевнено, вічно, вгору, нескорено.

5.Світла Пам'ять, здобутий мир, визвольна війна, сивочолі ветерани, урочистий парад, доблесні війська, сяючі очі.

6.Видзвонюють ордени, гомонять парки, палає небо, здригається земля, стогне земля, пісня розливається.

7.Ветерани – переможці, бійці – захисники, народ – визволитель.

8.Пісні, мов ріки; пісні, мов жайворонки; салюти, мов зорепад.

Свято Перемоги

Травневий ранок. Умите вранішньою росою сонце радо вітає святкове місто. Доносяться мелодії пісень фронтових років.

Це прийшов День Перемоги. Прикрашеними вулицями крокує свято разом із сивочолими ветеранами. Впевнено карбують крок воїни – захисники. Їх сиві голови, немов покриті сніговою намороззю, на очах сльози радості. А на грудях видзвонюються ордени і медалі за безсмертні подвиги.

Не всім випало щастя дочекатися Перемоги. Неподалік від центральної магістралі міста – скульптурне зображення журавлів на пам’ятнику воїнам, що не повернулися з фронтів Великої Вітчизняної війни. І ніколи вже не злетіти їм, як не піднятися тим, хто впав на полях боїв у роки війни.

Палають гвоздики, схиляються голівками троянди до їх ніг. Пломеніє вічний вогонь. Низький уклін вам, дорогі захисники.

Місто шумить, співає. Гримить салют на вашу честь, воїни – визволителі.

План

1.Святкове місто.

2.Крокують ветерани.

3.Герої не вмирають.


Тема 10. Верба і калина – символи України

1.Символи, свідомість, дитинство, колискова, казки, легенди, краса, вірність, коровай, радість, щастя, обряди.

2.Раннє, дівоча, народні, весільний, мамина, рідне.

3.Постають, обходиться, прикрашають, рости, повернутися, нагодувати, піклуватися, приносити.

4.Обовязково, завжди, навколо.

5.Народне прислів’я, раннє дитинство, мамина колискова, червона калина, дівоча краса, народні обряди, весільний коровай.

6.Скажеш слово, постають калина і верба, входять у свідомість, зацвіла калина, прикрашають короваї, посадити вербу, приносити радість і щастя.

7.Україна – мати.

8.Наше життя прикрашають калина і верба; без верби і калини – нема України.

Верба і калина – символи України

Скажеш слово Україна – і в уяві обов’язково постають калина в лузі, верба край долини.

«Без верби і калини нема України», - говориться в народному прислів’ї. Справді, ці два символи входять в нашу свідомість ще з раннього дитинства, разом з маминою колисковою, казками, легендами. Калина оспівана в багатьох творах наших видатних поетів: Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки…

Зацвіла в долині

Червона калина.

Калина є символом дівочої краси, вірності. Не обходяться без неї і обряди, зокрема весілля. Нею прикрашають весільний коровай. Калина, що росте біля хати, нагадує про тих, хто не повернувся з боїв.

В Орскій фортеці Тарас Шевченко посадив вербу. Вона нагодувала йому про його Україну, яке завжди піклується про своїх дочок і синів.

То ж нехай завжди наше життя прикрашають калина й верба, приносять у наш дім лише радість і щастя.

План

1.Два символи.

2.Калина в народних обрядах.

3.Верба в Орській фортеці.

4.Прикрашаймо наше життя.


На калині мене мати колихала, А якщо впадеш ти на чужому полі,

В чистім полі щастя – долі побажала… Прийдуть з України верби і тополі.Схожі:

Робота над переказом у початкових класах iconРозповсюдження квитків, газет. Організація збору вторинної сировини. Організація трудових справ, чергування
Рейд-перевірка санітарного стану класів. Робота шкільних сан постів. Проведення бесід у початкових класах, робота з сан трійками
Робота над переказом у початкових класах iconОвчаренко Світлана Миколаївна учитель початкових класів вищої категорії, учитель-методист, кз «лсш№8». Світлана Миколаївна працює над проблемою: «Інтегровані уроки в початкових класах. Здоров’язберігаючі технології на уроках. Психологічний аспект»
Овчаренко Світлана Миколаївна учитель початкових класів вищої категорії, учитель-методист, кз «лсш№8»
Робота над переказом у початкових класах iconНаказ №371 м. Київ Про запровадження щоденної ранкової гімнастики у дошкільних навчальних закладах та фізичної зарядки у початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів Київської області
Запровадити щоденну ранкову гімнастику у дошкільних навчальних закладах та фізичну зарядку у початкових класах загальноосвітніх навчальних...
Робота над переказом у початкових класах iconПередмова робота над синонімами Робота над антонімами
Одним із першочергових завдань сучасної школи є формування особистості молодшого школяра, що здатна до творчого самовираження
Робота над переказом у початкових класах iconЗгідно з Законом України «Про загальну середню освіту» тривалість уроків становить: у перших класах – 35 хвилин, у других-четвертих класах 40 хвилин
Методична проблема, яку досліджує шкільне методичне обєднання вчителів початкових класів
Робота над переказом у початкових класах iconПочаткова школа у початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від типу, підпорядкування І форми власності 2012/13
У початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від типу, підпорядкування і форми власності 2012/13 навчальний...
Робота над переказом у початкових класах iconПошук ефективних шляхів організації домашньої роботи з іноземної мови в початкових класах

Робота над переказом у початкових класах iconПитання словесного оцінювання не нове. У минулому є позитивні напрацювання такого виду оцінювання. Учителі використовували різноманітні словесні заохочення типу "Ти здатний на краще","Молодець","Чудова робота"
У початкових класах,як зазначає О. Я. Савченко,має домінувати оцінка у вигляді вмотивованого оцінного судження,що дає учневі змогу...
Робота над переказом у початкових класах iconМатеріали для аудіювання на уроках української мови в початкових класах спеціальної загальноосвітньої школи Підготувала вчитель початкових класів вищої категорії, «старший вчитель» Смілянської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату
Щоб оволодіти рідною мовою на належному рівні, необхідно мати сформовані уміння і навички слухання, говоріння, читання і письма....
Робота над переказом у початкових класах iconЗастосування інтерактивних технологій навчання у початкових класах-комплектах
У національній доктрині розвитку освіти, затвердженій Указом Президента України у квітні 2002 року, обґрунтовано завдання оновлення...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib2.znaimo.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи

Разработка сайта — Веб студия Адаманов