І. В. Ревякіна категорія І м. Мелітополь 2011 рік Урок icon

І. В. Ревякіна категорія І м. Мелітополь 2011 рік Урок



НазваІ. В. Ревякіна категорія І м. Мелітополь 2011 рік Урок
І.В. Ревякіна <> <> категорія І<><><>м. Мелітополь<> <>2011 рік
Дата конвертації23.06.2013
Розмір113.48 Kb.
ТипУрок
скачать >>>



Урок розвитку зв’язного мовлення у 4 класі

«Мамо, мамо, рідна і кохана!»


Вчитель ЗОШ І ступеня №17

І.В. Ревякіна

категорія І


м. Мелітополь

2011 рік

Урок розвитку зв’язного мовлення у 4 класі

Тема: «Складання розповіді з елементами опису зовнішності людини. Написання листа мамі «Мамо, мамо, рідна і кохана!»

Мета: закріпити вміння складати розповіді з елементами опису зовнішності людини, писати листи;розвивати вміння спостерігати та виявляти істотні риси; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов та повагу до Матері; закріпити вміння працювати в малих групах.

Обладнання: магнітофон, записи пісень про маму, мікрофон, аркуші з завданнями для груп, надрукована на листках мета уроку та план твору; емблеми команд (малюнки весняних квітів), малюнок корзинки та весняних квітів.

Хід уроку

^ I. Оранізаційний момент

Вчитель: Встаньте, діти, всі рівненько

Посміхніться ви гарненько.

Посміхніться ви до мене,

Привітайтесь: «Добрий день!»

(вітання з учителем та гостями уроку)

^ II. Вступне слово вчителя

Незабаром 8 березня – свято всіх жінок. Це свято освідчення у коханні улюбленій жінці. Для всіх нас у різні часи найулюбленішою жінкою буде і назавжди залишиться мама. Цей урок розвитку зв’язного мовлення ми присвячуємо саме їй – рідній та коханій матусі.

^ III. Перевірка домашнього завдання

  1. До цього уроку ви одержали домашнє завдання по групах: I група – прислів’я та приказки про матусю; II група – вірші про маму; III група – вислови великих людей про матір. А IV група підготувала сюрприз. Заслухаємо кожну групу.( Вислуховуємо прислів’я, приказки, вірші та вислови відомих людей про матір.) (Додаток 1)

  2. IV група підготувала запитання та візьме у вас інтерв’ю. (Додаток 2)

  3. Інтерв’ю (група запитує, а учні відповідають).

^ IV. Основна частина

  1. Оголошення теми уроку.

Сьогодні ми будемо говорити про людину, перед якою ми у неоплачуваному боргу. І ця людина називається прекрасним, гордим іменем – мама. Свято, яке наближається дає нам можливість сказати своїй рідній неньці, як ви її любите, попросити вибачення за неслухняність, допомогти та підтримати її у годину радості і смутку. На цьому уроці ми з вами напишемо мамі листа, у якому опишемо маму, розкажемо, як ми її любимо. А також збагатимо свій словник новими словами, закріпимо вміння працювати у малих групах. Якщо все зробимо на уроці вчасно, то зможемо підготувати мамам сюрприз.

  1. Асоціативний кущ.

Що ви уявляєте, коли вимовляєте або чуєте слово «мама»?



  • Які частини мови ви дібрали до слова МАМА? (Іменники)

  1. Робота з мовним матеріалом.

Для того, щоб написати про людину, потрібно описати її зовнішність. Що таке зовнішність? Це… - (обличчя, очі, посмішка, волосся, руки).

Для написання твору про маму просто необхідно описати, яка мама, що вона робить, яка вона людина. Над цим сьогодні і будуть працювати наші групи. За своїми емблемами ми вже розподілилися на 6 груп.

  1. Розподіл завдань між групами

1 група «Маки» – Яка мама?

2 група «Верба» – Про матусині очі ви що можете сказати? А про її погляд?

3 група «Чорнобривці» – Про мамине обличчя як ви напишете? А про усмішку?

4 група «Калина» – А ви напишете про руки нені.

5 група «Півонія» – А ви опишете волосся матінки?

6 група «Барвінок» – Ваша група напише що робить мама для вас.

  1. Група записує, обговоривши разом, відповіді на аркуші. Після цього команда піднімає руки, що вони виконали завдання.

  2. Доповідачі кожної команди зачитують відповіді, весь клас заслуховує, обговорює і доповнює кожну відповідь. (Додаток 3)

  3. Мозковий штурм.

а) Ким для вас є мама? (друг, порадниця, рятівниця, помічник, захисниця, найдорожча людина).

б) З мамою нам як? (добре, спокійно, приємно, затишно, радісно, весело).

в) Що ми робимо для мамусі? (допомагаємо, цілуємо, співчуваємо, слухаємося).

г) Що ви хочете побажати неньці напередодні 8 березня? (здоров’я, щастя, кохання, молодості).

  1. Словникова робота.

  • Як ми звертаємося до мами? (мамо, ненько, матусю, матусенько).

  • Як виділимо звертання на письмі? (комою, якщо на початку чи в кінці речення; двома, якщо – у середині).

  • Згадаємо складові листа (привітання, звертання, початкова фраза, основний зміст, побажання, прощання, підпис, дата).

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

  1. Слово вчителя

Уже досить часу ви потай вивчали своїх мам, придивлялись до них, шукали найкращі, найточніші слова, щоб передати матусин образ. Готували приказки, прислів’я, вірші, вислови відомих людей про матір. Тож давайте у своєму листі розкажемо, які чудові у нас матусі і як ми їх любимо. Але для цього повинні скласти план нашого твору. Кожна команда спробує скласти план, розташувавши пункти по порядку.(Діти в групах виконують завдання та озвучують свої відповіді, вчитель на дошці після цього розташовує пункти правильно.)

План

  1. У світі все починається з мами.

  2. Моя мамуся – найкрасивіша жінка на землі (очі, волосся, руки, обличчя, посмішка).

  3. Що я люблю робити разом з мамою?

4) Моє ставлення до мами.

7. Запис листа учнями на окремому аркуші.

(Під час написання листа звучить спокійна мелодія.)

^ V. Підсумок уроку

  1. Гра «Крісло автора»

  • Хто з вас, діти, бажає озвучить свій лист? (заслухати 3-4 учнів) (Додаток 4)

  1. Усне опитування.

  • Що робили на уроці?

  • Як працювали наші групи?

  • Чи використовували ви у своїх творах нові слова?

  • Чи сподобався вам урок?

Якщо наші групи добре попрацювали і урок досяг мети, то для наших мам ми зібрали уявний букет весняних квітів .

  1. Оцінювання учнів за участю в уроці.

Відмінно – 12,11. Активними були – 11,10. Добре попрацювали – 9,8,7.

  1. Заключне слово вчителя.

Для всієї матері ви завжди будете дитиною. Кожен ваш крок, кожний вчинок – і гарний і поганий – відгукується в материнському серці радістю або болем, щастям або стражданням. Пам’ятайте, що ви – сенс життя , радість, горе своїх батьків. Знайте, що людський обов’язок дітей – платити батькам за їх піклування про вас, за їх безмежну любов і відданість, платити тим самим піклуванням, любов’ю та відданістю. Любіть і поважайте своїх матусь, бо вони найрідніші люди на світі.

  1. Домашнє завдання

1 група – скласти вітальну листівку матусі зі святом 8 березня.

2 група – продовжити текст за зачином «Мамочко рідна, обіцяю тобі…»

3 група – скласти вірша про матусю.

Вчитель: Дякую за увагу. Урок закінчено.


Додаток 1

Прислів’я та приказки

  1. До людей – по розум, до матері – по серце.

  2. Без любові до матері немає любові до людей.

  3. Шануй батька й неньку, буде тобі скрізь гладенько.

  4. Материна молитва з дна моря рятує.

  5. Матері ні купити, ні заслужити.

  6. Дитина плаче, а матері боляче.

  7. У дитини заболить пальчик, а в матері серце.

  8. Материн гнів, як весняний сніг, рано впаде та скоро розтане.

  9. Нема того краму, щоб купити маму.


Вірші

Чи є в світі що світліше,

Як мамині очі,

Що все зорять за дітками,

Як вдень, так і вночі?

Чи є в світі що щиріше,

Як серденько мами,

Яке б’ється для дитини

Днями і ночами?

Чи є в світі що дорожче,

Як мама кохана,

Що трудиться для дитини

До ночі від ранку.

***

Ще сонце не встало

Ще тільки сіріє –

Мене од світанку

Два сонечка гріють.

Два сонечка ясні

Від ранку до ночі –

Ще дивляться тепло

Матусині очі.

Вже сонце схилилось,

Пташки сплять у гаю,

Засну – наді мною

Два сонечка сяють.

Два сонечка ясні

Від ранку до ночі –

Два сонечка красні,

Матусині очі!

Катерина Перелісна.

***

На мене звернені очі.

Великі, карі, жіночі.

В своїй любові бездонні.

Магічні як у Мадонни.

Добром налиті до краю.

Я із них наснагу черпаю.

За них я Богу молюся –

Коханні очі матусі.


Мати

Хто тебе так щиро любить,

І вбирає, і голубить,,

І кладе у постіль спати?

Мати.

Хто стеріг тебе від злого,

Відмовляв собі усього

Щоб тобі віддати?

Мати.

Марійка Підгірняка.


^ Тільки мама

Де шкарпетки татуся,

Окуляри дідуся,

Де сестрички рукавичка

І моя нова скарбничка,

Де комп’ютерна дискета,

Де з програмою газета,

Хто сказав, кому, коли,

Як йому відповіли,

Всі маршрутки і адреси,

Всі сенсації із преси,

Ціни, модні кольори,

Телефонні номери,

Як робити, як питати,

Пробачати, їсти, спати,

Торт пекти і прати плями

Знають мами, тільки мами!

От за це їм, - каже тато,

Люди влаштували свято!


^ Вислови відомих людей про матір

«Серце матері – це безодня, в глибині якої завжди знайдеться пробачення»

Оноре де Бальзак

«Лиш матір вміє жити, аби світитись, немов зоря»

В.Стус

«Мати – найдорожча на Землі істота. І найбільшою радістю для неї є щастя її дітей. Тому вчить вона добру і правди, мудрості й великої любові до праці, до всього прекрасного. Тож, друже мій, схилимо голови перед величчю матері, перед її світлим образом»

О.Вишня


Додаток 2

Інтерв’ю

  1. Чому для кожної дитини його мама найкрасивіша та найгарніша?

  2. Що більше всього засмучує вашу маму?

  3. Чи є у мами душа? Яка вона?



Додаток 3

Група 1

Напишіть, що робить мама для вас.

Мама (що робить?) піклується, допомагає, захищає, оберігає, голубить, гріє, ласкає, кохає.


Група 2

  • Про матусині очі ви що можете сказати?

  • А про її погляд?

Очі – добрі, сонячні, ласкаві, ніжні, веселі.

Погляд – ласкавий, веселий, розумний, повчальний.


Група 3

  • Про мамине обличчя як ви напишете?

  • А про усмішку?

Обличчя – щасливе, веселе, миле, лагідне, добре.

Усмішка – щира, щедра, заспокійлива.


Група 4

  • Що ви напишете про руки нені?

Руки – золоті, лагідні, ніжні, теплі, єдині, гарні, найкращі, турботливі.


Група 5

  • А ви опишете яке волосся матінки?

Волосся – лагідне, ніжне, ласкаве, кохане, м’яке, хвилясте, кучеряве, шовковисте, прибране.


Група 6

  • Напишіть яка мама.

Мама (яка?) добра, весела, радісна, ласкава, кохана, працьовита, ніжна, красива, розумна, рідна.


Додаток 4

Добрий день, люба матусю

Напередодні 8 Березня я хочу привітати тебе зі святом. Ти найрідніша людина в світі. Хочу побажати любові рідних, сонячних днів, міцного здоров’я, більше усмішок. Ти в мене добра, дбайлива, весела, щедра, сучасна. Ти піклуєшся про мене, можеш заспокоїти, зрозуміти. Коли я підросту, мамуню, я буду пам’ятати і дбати про тебе так як ти дбаєш про мене зараз. Я дуже тебе кохаю. Ти найрідніша.

Твій син Денис.

2 березня 2011 року.


Добрий день, люба матусю!

У світі все почалось з тебе. Бо ти мене годувала, піклувалася про мене, допомагала мені робити перші кроки, з тобою я пізнав світ.

Мамочко, ти найкрасивіша жінка на Землі. Бо очі в тебе добрі та ніжні, волосся гладеньке та пишне, руки в тебе золоті і зігріті ласкою, обличчя красиве, іноді суворе, посмішка весела і замріяна. Я дуже люблю робити з тобою уроки та проводити з тобою вільний час.

Я ставлюсь до тебе поважно. Вітаю тебе зі святом. Бажаю тобі кохання, здоров’я, успіхів у кар’єрі.

Твій син Данило.

2 березня 2011 року.


Доброго дня!

Люба матусенько, у світі все починається з тебе. Моя мила, щедра й кохана.

Ти найкрасивіша в усьому світі. Твої оченята, немов дві квіточки, а руки м’які й лагідні як пір’ячко. Я дуже люблю гладити тебе по твому гладенькому і ніжному волоссю. А посмішка твоя найщасливіша!

Я обожнюю гратися з тобою, пекти пиріжки й тістечка. Красуня моя!

Обіцяю тобі, що буду слухатися й допомагати в усіх справах. Буду дарувати тобі радісні хвилини.

Вітаю тебе, моя трояндочко зі святом восьмого березня. Бажаю щастя, довголіття й усього найкращого.

Бувай, моє сонечко!

Твоя донька Оля.

2 березня 2011 року.

Дорога матусю!

В тебе дуже гарні очі! Вони наче зорі. Твоє волосся гладеньке і ніжне. Мені дуже подобається твої руки, вони дорогі наче золото. А ще в тебе дуже гарна посмішка, вона така замріяна і щаслива. Твій погляд щирий, добрий і ласкавий. Ти для мене друг, найдорожча людина, моє сонце, рятівниця, порадник, захисник. Я тебе дуже люблю.

До побачення, матусю!

Твоя донька Настя!

2 березня 2011 року.



Схожі:

І. В. Ревякіна категорія І м. Мелітополь 2011 рік Урок iconПлан роботи на 2010-2011 навч рік Діагностика результативності виховної роботи
Методичне об’єднання класних керівників Криворізької загальноосвітньої школи №116. Опис та матеріали діяльності / Овсієнко Світлана...
І. В. Ревякіна категорія І м. Мелітополь 2011 рік Урок iconПлан роботи київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів на 2011 рік
Про виконання плану науково-дослідної роботи за 2010 рік та напрями наукових досліджень Київського обласного інституту післядипломної...
І. В. Ревякіна категорія І м. Мелітополь 2011 рік Урок iconСерпень 2011 Організаційно-педагогічні заходи
Аналіз роботи школи в 2010 -11 навчальному році та основні завдання на 2011-12 навчальний рік
І. В. Ревякіна категорія І м. Мелітополь 2011 рік Урок iconУроку: урок вивчення нового матеріалу. Обладнання
Гончар Тетяна Федорівна Вчитель історії та правознавства Федорівського нвк. Викладаю в старших класах, що навчаються за суспільно-...
І. В. Ревякіна категорія І м. Мелітополь 2011 рік Урок iconУрок до нас. А присвячуємо ми наш незвичайний урок Міжнародному дню рідної мови
Клокун Світлана Миколаївна, вчитель початкових класів, вища категорія, «Старший учитель»
І. В. Ревякіна категорія І м. Мелітополь 2011 рік Урок iconПлан виховних заходів Жовтянської загальноосвітньої школи І ііі ступенів на 2011 2012 н р. 2011 рік
Мета: Виховання потреби у регулярних заняттях фізкультурою та спортом і дотримання режиму дня, у прагненні до оволодіння санітарно-гігієнічними...
І. В. Ревякіна категорія І м. Мелітополь 2011 рік Урок iconТип уроку. Урок-презентація
Константін Валентина Михайлівна, вчитель української мовита літератури, вища категорія, «Старший учитель»
І. В. Ревякіна категорія І м. Мелітополь 2011 рік Урок iconВипуск студентів соціально-гуманітарного факультету, 2011 рік

І. В. Ревякіна категорія І м. Мелітополь 2011 рік Урок iconЛопушнян Світлана Миколаївна 2011 рік Перспективний план роботи

І. В. Ревякіна категорія І м. Мелітополь 2011 рік Урок iconМайорчикова Вікторія Вікторівна 2011 рік нестандартний урок
Мета: поглибити знання учнів про сучасних українських письменників, а саме про творчість Івана Андрусяка, вдосконалювати вміння читати...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib2.znaimo.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи

Разработка сайта — Веб студия Адаманов