Блок перший «таїна любові» Ані на одну мить не слід нам тут забувати icon

Блок перший «таїна любові» Ані на одну мить не слід нам тут забуватиНазваБлок перший «таїна любові» Ані на одну мить не слід нам тут забувати
Дата конвертації25.06.2013
Розмір157.83 Kb.
ТипДокументи
скачать >>>

Виховна година для молоді

ВІД ТАЇНИ ЛЮБОВІ ДО ТАЇНИ ВІНЧАННЯ


БЛОК ПЕРШИЙ


«ТАЇНА ЛЮБОВІ»


Ані на одну мить не слід нам тут забувати,

що життя дано для любові

і що ми самі — твір Божої любові до нас.

Микола Гоголь


Куратор Зрозуміти життя і полюбити його в іншій людині – ось головне завдання і справжній талант кожного з нас. Всі ми прагнемо бути щасливими і всі розуміємо щастя по-своєму. Впевнена, яку б життєву мету ми не ставили перед собою: навчання, професійне зростання – кар’єра, матеріальні статки, - майже всі ми рано чи пізно приходимо до органічної потреби кожної людини мати сім’ю, ростити дітей. І при цьому сподіваємося бути щасливими. І якщо вже створити сім’ю – то назавжди. Хіба не так? Ви перебуваєте якраз у тому віці, коли хочеться кохати, бути коханим і бути разом з коханою людиною. Можливо, більшість з вас ще не замислювалась над питанням створення сім’ї, але проблема життєвого вибору, від якого залежить і ваша доля, і доля майбутнього обранця чи обраниці неминуче постане перед кожним з вас.

Мета нашого сьогоднішнього зібрання , яке має назву «Від таїни любові до таїни вінчання» нагадати вам про красу і щирість людських почуттів, які лежать в основі кожного шлюбу, розкрити таїнство обряду вінчання і усвідомити відповідальність, яка чекає в майбутньому, врешті-решт знайти і відкрити істину : що таке вінчання для мене особисто у процесі дискусії.


На початку хотіла би звернутися до статистики: як повідомляє служба Міністерства юстиції, з початку минулого 2008 року (з січня по квітень) в Україні було зареєстровано 50,2 тис. шлюбів. За цей же час розірвали шлюб 41,5 тис. подружніх пар.

Щорічно більше як дві третини пар разом з цивільним шлюбом укладають церковний. Кажуть, що шлюби укладаються на небесах - і це дійсно так, коли пара вінчається в церкві. Та, як не прикро, не всі, хто вінчається у церкві, усвідомлюють усю важливість такого кроку, радше розцінюють церковний шлюб як данину моді. І тоді ж маємо вочевидь сумну статистику, яка свідчить про нівелювання інституту сім’ї в Україні.

Я впевнена, що більшість з вас і зважаючи на ваш юний вік, і зважаючи на популярні тепер «вільні», розкуті, ні до чого не зобов’язуючі відносини серед молоді, не замислювалися над серйозністю такого важливого дійства у вашому подальшому житті, як вінчання.


У цьому світі все починається з любові…Кохання, любов – це первинна потреба , одвічне прагнення людської душі жити. . Людина досягає духовної зрілості, коли керується цим світлим, високим прагненням. У душі й живе кохання. Кохання — це ясний орієнтир, який допомагає людині розрізняти прагнення душі жити й потребу організму бути.

Духовним чуттям людина віднаходить і відкриває душу, яка розкривається в коханні, як квітка у квітуванні. Без душевної взаємності не знаходить людина повноти щастя ні у вгамуванні природних потреб організму, ні в задоволенні прагматично-егоїстичних забаганок розуму. Матеріальні розкоші й соціальні ілюзії — усе те проминуще й незбутнє, коли не одухотворене, не гармонізоване безкорисливістю люблячої душі.

. Лише задоволенням головної потреби душі — жити в коханні — людина досягає повноти щастя.


^ Звучить інсценізований етюд «Музика кохання»

У ніч таку, коли земля мліє в обіймах місяця, коли легенький вітрець нахиляє квітку до квітки для поцілунку, коли поміж гілками чути тремтливий шепіт кохання, скажи, що любиш мене. Або ні, не говори мені нічого, я й так знаю. Бо як ти зможеш жити без мене? Чи я без тебе? Чи ми обоє без нас?.. Ні, ти мені нічого не кажи, тільки обніми мене міцно-міцно, а я буду мліти, як земля в обіймах місяця..

- Мамо, а коли до мене прийде кохання?

— Запитай, доню, у вітру...

— Я вже питала. А він з мене сміється.

— Тоді запитай у свого серця.

— Питала й у серця, але воно мовчить.

— Ну, тоді запитай у весни.

Вибігла на зелений пагорб, глянула довкола. Зарошена трава виблискувала на сонці, ліс озивався гомоном пташні.

— Гарно ж як, — сказала. — Весно, коли до мене прийде кохання?

У відповідь затьохкав соловейко, а в серці щось затріпотіло крильми.

— Чую, - гукнула та й побігла вниз. Бігла, наче летіла, а навздогін їй — оте соловейкове тьохкання.

А внизу хлопець стояв під русявим чубом. Дівчина бачила його, але вже не могла зупинитися. Юнак розкинув руки, мов крила, і піймав дівчину.

— Ой, — сказала вона і якусь хвилю так і стояла в парубочих обіймах.

— Яка ж ти гарна! А я й не 6ачив... — сказав юнак і пригорнув дівчину. Вона

випручалася, і побігла додому.

— Мамо, як солодко любити. Чи буду я довіку щасливою?

 • Запитай у вітру, доню моя…Куратор Повернемося знову до слів Сент-Екзюпері: « Ті, що люблять, повинні дивитися не один на одного, а в один бік». Як ви розумієте значення цих слів?

Студенти приходять до висновку, що закохані дивляться в один бік, коли мають спільні погляди на життя, спільні інтереси, їх стосунки основані на взаєморозумінні, взаємопідтримці.

.

В наш час шлюб нерідко розпадається саме тому, що в нього не було міцної основи: все було побудовано на скороминущому захопленні, коли люди, не встигши вбити в землю палі, визначити, яким повинний бути “дизайн” їхнього майбутнього будинку, відразу ж починають зводити стіни. Такий будинок неминуче виявиться побудованим на піску. Подули вітри, розлилися ріки - і він падає. Церква саме тому встановлює для мужчини і жінки підготовчий термін, щоб мужчина та жінка зуміли побудувати шлюб не тільки на жагучому статевому потязі, але на чомусь набагато більш глибокому - на щиросердечному, духовному й емоційному єднанні, на спільному бажанні віддати життя один одному.

Таємничий шлюб укладається, якщо можна так сказати, з гарячим серцем, але на тверезу голову. Поспіх тут недоречний. Мужчина і жінка повинні мати досить часу, щоб перше захоплення, яке ризикує минути, було випробуване часом. Досвід спільного і роздільного перебування повинний дати їм відповідь на питання, чи готові вони жити разом, чи готовий кожен з них сказати: “Так, це саме та людина, з якою я можу розділити усе своє життя, якій можу віддати все, що в мене є”.


Отож, давайте послухаємо ваші міркування з приводу вибору майбутньої половинки життя. Слово за майбутніми чоловіками.


Студент Вибір своєї половини є одним з найважливіших в житті людини. Як вибирати? Почнемо з якостей, які ми хочемо бачити в майбутній дружині . Звичайно, всі люди різні, немає одинакових. І кожен повинен шукати пару за тими критеріями, які саме йому здаються найбільш важливими і необхідними.

. Ф. М. Достоєвський міркував: «З якою одружуватися - з красивою чи доброю? Одружуюся з доброю, щоб любила мене і жаліла». Багатьом, я думаю, відоме російське прислів’я: «Вибирай шубу теплішу, а дружину добрішу». Це зовсім не означає, що дружина має бути непривабливою. Просто не це повинно бути головним. Краса, багатство, сила, слава - найбільш непостійні в світі речі, а шлюб - це вічність.


Студент Преподобний Амвросій Оптинський казав: «Де голосок, там і бісок». Тобто де обдарування, там часто і гордість. Те ж можна сказати і про тілесну красу. Людина гарна дуже часто розпещена увагою протилежної статі і страждає завищеною самооцінкою. Нерідко чоловік хоче мати поряд з собою красиву жінку, тому що це лестить його самолюбству. Кажучи сучасною мовою, чоловіки часто хваляться один перед одним: у мене найкрасивіша і найкрутіша тачка (машина). Забуваючи, що викрадуть насамперед якраз престижні і дорогі машини. Людина, що вибирає дружину за красу, може дуже швидко її втратити.


Студент Є такий вираз: одружуються не за позитивні якості, а, швидше, за недоліки. Потрібно об’єктивно оцінити: чи багато їх, які найстрашніші і чи можна з такими недоліками вжитися? От чому розум не має бути засліплений пристрастю. Людина, що втратила голову від закоханості, не може бути об’єктивною.

Чому потрібно знати і оцінювати недоліки коханої? Щоб зрозуміти, чи потягнеш ти таку ношу. Перевиховати людину - завдання майже нездійсненне. Вельми важливо дивитися на те, з якої сім’ї ваша обраниця, як і ким вона вихована. Якщо у неї конфлікт з батьками, цей конфлікт обов’язково перейде у вашу сім’ю.


Студент Я вважаю, що дівчина має бути з вами однієї віри і бажано однієї національної культури. Хоча є інші думки з цього приводу, та на моє переконання, воцерковити дружину (або чоловіка) - завдання складне, і човен сімейного щастя може об це розбитися.


Куратор Які ж думки дівчат з цього приводу?


Студентка Я провела невелике опитування серед жінок старшого віку на тему: «Яким має бути справжній чоловік?» І майже всі опитувані назвали головною чоловічою якістю - відповідальність.

Була ще одна відповідь - вірність. Але вірність як один з проявів відповідальності. Як правило, більшість сімейних конфліктів трапляються тому, що чоловік не може (а частіше не хоче) нести відповідальність за сім’ю.

Чоловік зовсім не обов’язково має бути блискучим керівником і організатором, але він повинен вміти приймати рішення і відповідати за них.

Дівчатам, вибираючи майбутнього чоловіка, потрібно бути дуже уважними, щоб не плутати деспотизм, егоїзм і владолюбство з твердістю, рішучістю і відповідальністю.

Студентка На мою думку, сучасні молоді чоловіки, які поспішають одружуватися, не ставлять перед собою запитань – як утримувати сім’ю, де жити з дружиною, як виховувати майбутніх дітей і чи взагалі готовий я до народження дитини? Певно, легше перенести життєво важливі питання на голову батьків. Але, на жаль, розпадаються саме ті сім’ї, де все вирішують батьки.

Особисто я б хотіла бачити свого майбутнього обранця вольовою сильною особистістю, ніжним другом-порадником, турботливим батьком і вірним чоловіком. .


Куратор «Тож найперше — взаємне кохання, бо кохання в подружжі не тільки все ладує в домі, а й день у день творить добро”, — так мовив ще 1645 р. великий духовний чоловік Київський митрополит Петро Могила на весіллі панни Марії, дочки Молдавського господаря Василя Лупу, та литовського


принца Януша Радзивілла. Такі тоді були духовні настанови молодим. Часи пройшли, та зміст цих слів Петра Могили є і буде актуальним зажди.


Куратор Хотілось би почути ваші думки з приводу:

- що значить для вас кохати?

- чи є різниця між словами любов , кохання і закоханість?

- які б епітети ви підібрали до цих трьох слів?

^ Любов – терпелива, всепрощаюча, піднесена, стала, зріла, така, що не вимагає і не ставить умов;

кохання – перше, світле, чисте, пристрасне, жагуче;

закоханість - швидкоплинна, ні до чого не змушує, легка, ненав’язлива


Як висновок: шлюб, оснований на якому почутті, буде найміцнішим ? Певна річ, що той , який оснований на любові. Вміти розуміти, навчитись віддавати, а не вимагати – ось моральні підвалини міцної сім’ї. Запорукою такої любові повинен стати церковний шлюб, який зобов’язує одружених жити не кожен для себе, а один для одного.


Читець

Моя любове! Я перед тобою,

Бери мене в мої блаженні сни.

Лиш не зроби слухняною рабою,

Не ошукай і крил не обітни!

Не допусти, щоб світ зійшовся клином.

І не приспи, для чого я живу.

Даруй мені над шляхом тополиним

Важкого сонця древню булаву.

Не дай мені заплутатись в дрібницях,

Не розміняй на спотички доріг,

Бо кості перевернуться в гробницях

Гірких і гордих пращурів моїх.

І в них було кохання, як у мене.

І від любові тьмарився їм світ.

І їх жінки хапали за стремена.

Та що поробиш – тільки до воріт

А там, а там…Жорстокий клекіт бою

І дзвін мечів до третьої весни.

Моя любове! Я перед тобою.

Бери мене в свої блаженні сни.


^ БЛОК ДРУГИЙ


«ТАЇНА ВІНЧАННЯ»


Куратор Чи дійсно у кожного з нас на цьому світі тільки одна половинка, яку ми повинні знайти? Бувають, напевно, такі ситуації, коли дві людини, зустрівшись, дійсно відчувають, що вони один для одного створені, що вони доповнюють один одного, що вони удвох є одним цілим, і чим довше вони живуть, тим більше це відчуття зростає і зміцнюється. Але я думаю, що таке буває дуже рідко. Частіше буває по-іншому.

Люди, що люблять один одного, не спочатку є «половинками», а стають ними в процесі життя. Тому що любов насправді - це не тільки відчуття, переживання якісь, а великий труд у ставленні один до одного. Мова не про те, що десь є одна-єдина половинка, яку я знайду і тоді буду щасливий, а решта всіх варіантів не буде для мене щастям, а все навпаки: в принципі будь-яка людина може стати моєю половинкою, і все залежить від того, які зусилля я докладу для любові.

Знову повертаюся до даних мережі Інтернет : як свідчить статистика органів реєстрації актів цивільного стану громадян найміцніші сім’ї в Україні проживають на Закарпатті, у Львівській, Тернопільській, Рівненській областях, тобто на Західній Україні. Тут кількість шлюбів вдвічі перевищує кількість розлучень, і в середньому на два шлюби припадає одне розлучення (2:1). Як ви думаєте, чому?

Так, тому що історично склалося, що на Західній Україні живуть більш побожніші люди, які більше навернені до Бога, які зберегли також основу українських звичаїв і традицій. . Усвідомлення, що розлучення – це гріх - береже сім’ю.

Візьмемо ж для прикладу Донецьку область: з початку 2008 року (січень-квітень) тут взяли шлюб 4649 пар – найбільша кількість весіль на всю Україну - і розлучень за цей період в цій же області теж найбільше - 4328.

Виходить , що кожний другий шлюб в Україні приречений на крах – така статистика. Як тоді убезпечити свій майбутній шлюб?


Звертаюся до вас, шановні студенти:

 • Яка причина, на вашу думку, таких гірких статистичних даних?

 • Чи може врятувати церковний шлюб від розлучення?

 • Чому ж тоді так багато сімей, впевнена, що багато знайомих вам людей, одружуючись, ідуть на вінчання?

 • Як ви гадаєте, який зміст вкладають вони у цей обряд: 1) віра, що це таїнство, освячене Божою благодаттю, стане запорукою міцності майбутнього шлюбу; 2) це данина моді, обряд, який виконують всі; 3) тому, що зрештою цей обряд сам по собі дуже урочистий і красивий?

4) не вкладають ніякого змісту.


Гірко усвідомлювати, що більшість молодих людей або не вкладають ніякого змісту в обряд таїнства вінчання, або ж проводять його тому, що так роблять усі і цього хочуть батьки. Потім же при перших життєвих випробуваннях розлучаються, а церковний шлюб згадують як щось урочисте і красиве у своєму житті, або ж не згадують ніколи.

Переконана, що саме тепер час почути ваші думки з приводу особистого ставлення до обряду вінчання, тому пропоную перейти до дискусії на тему:

«Чи важливою стане таїна вінчання в моєму житті і коли я буду готовий чи готова здійснити цей крок?»

Підпитання для проведення диспуту

 • ^ Чим приваблює молодь громадянський шлюб? ( невпевненістю у завтрашньому дні). Додатковий коментар:

Говорити про любов у такому шлюбі не доводиться. Адже любов - це, в першу чергу, відповідальність одне за одного. Взаємна відповідальність геть-чисто відсутня в «цивільному шлюбі». Виходить, що для жінки подібний «шлюб» - це ілюзія сім’ї, а для чоловіка - ілюзія свободи. Жінка немов би живе в сім’ї, але це не сім’я, тому що чоловік не бере на себе відповідальності за свою «дружину». А чоловік начебто формально вільний, але в той же час перебуває під контролем «дружини». Рідко яка дружина, навіть в «цивільному шлюбі» дозволить чоловікові відкрито шукати собі нову подругу або гуляти з коханками.

Чоловіки в «цивільному шлюбі» розуміють, що нічого не втрачають. Дітей доглядати повинна мати, гроші стягнути з такого «чоловіка», який будь-якого моменту може просто обернутися й піти, досить проблематично. Цікаво, що жінка, як правило, називає свого співмешканця чоловіком, а чоловік свою «цивільну дружину» коханкою, співмешканкою, подругою. І лише деякі – дружиною. Такий шлюб заздалегідь у більшості випадків спроектований на розлучення.

 • Навіщо взагалі вступати в такий шлюб, коли заздалегідь думаєш про розлучення?

 • А як бути, коли відчуваєш, що помилився у виборі пари, але зв’язаний з нею обітницею?

 • Як бути, коли обраник чи обраниця стали на шлях зради?

Додатковий коментар:

Ця система життя - любові між людьми - закладена Богом. А любов - це дуже важливо - вимагає жертовності. Іноді вона зв’язана зі стражданням.

Найстрашніше, що сучасна людина розуміє любов тільки як насолоду. Вона не приймає страждань і хоче жити тільки в задоволеннях.

Невже вас ніколи не охоплять сумніви, розчарування, не захочеться почати все наново з кимось іншим? Напевне, охоплять. Невже ніколи не втомитися один від одного, не обтяжитеся чимось в іншій людині? Теж вірогідно. Невже ніколи більше ні в кого не закохаєтеся? Так, може бути і це. Але буде, завжди має бути пам’ять про серйозність клятви, яку дали перед Богом і один перед одним на вінчанні. Разом - назавжди, в скорботі і радості. Піти, коли набридне, і почати наново в іншому місці - такий варіант просто під забороною.

І ця заборона, на чийсь погляд - утруднення і обмеження. А насправді - це огорожа на високому мосту, який треба перейти, і вітер дме, і міст гойдається, і рівновагу так легко втратити. Та і саме провалля загадковим чином притягує до себе. Огорожа - щоб не провалитися.


 • Чи усвідомлюють молоді люди біблійні слова: покине чоловік батька свого й матір, і приліпиться до дружини своєї, і будуть вони двоє одним тілом»?Додатковий коментар:

Спочатку чоловік і дружина, їх піклування один про одного, потім діти, а потім батьки Це не означає, що ми повинні залишати батьків без уваги. Але основа основ - мир і згода між чоловіком і дружиною, які мають стати одним цілим, мають жити в гармонії і взаємодоповнювати один одного. Плід їхнього духовного і тілесного єднання – їх діти, їх «плоть і кров».

 • ^ Чи знаєте ви про ставлення держави до громадянського та церковного шлюбів? Додатковий коментар:

Шлюб, укладений у церкві, або шлюб, укладений за місцевими чи національними обрядами, з юридичної точки зору шлюбом не є й ніяких правових наслідків не породжує. Також не є шлюбом, тобто не породжують правових наслідків, фактичні шлюбні стосунки, не зареєстровані в органах реєстрації актів громадянського стану( з цивільного кодексу України

У Італії, де мешкає досить багато наших співвітчизників, розлучення заборонене державою. Тільки смерть одного з подружжя або зрада є підставою для розірвання шлюбу. Щоправда, там подружня зрада — надто дороге задоволення, тому що веде за собою серйозні наслідки. У Німеччині розлучення забирає занадто багато часу й коштує цілий маєток. Напевне, тому розважливі німці не поспішають розлучатися. Але в нас усе набагато простіше. Досить принести заяву в РАГС або суд, і ви за дуже символічну суму (кілька десятків гривень) — уже не чоловік і дружина. При цьому, ніхто в суді не звертає уваги на те, що сімейна пара укладала церковний шлюб.


^ Висновок з проведеної дискусії:

відповіді більшості студентів схиляються до одного – вони обов’язково будуть вінчатися в майбутньому, але до цього прийдуть через громадянський шлюб. Така гірка мораль нашого суспільства, вірніше, його поступова моральна деградація, коли основа основ – сім’я не захищена в законодавчому полі і громадянські шлюби витісняють узаконені державою та церквою.

Розлучення стали буденністю, їх уже не сприймають як щось катастрофічне. А дарма. Оскільки від цього в 70 випадках із ста страждають діти. І з кожним роком число дітлахів, які живуть у неповних сім’ях, зазвичай, без батька або з вітчимом, неухильно зростає. Відсоток неповних сімей в Україні такий високий, що це можна розцінювати як порушення природного середовища розвитку й виховання підростаючого покоління.


Читець На чужім рушнику

Вишивала рушник і стелила під ноги,

і ставала з коханим на тім рушнику,

щоб ділити на двох і надії, й тривоги

на щасливім і довгім подружнім віку.

Та припав той рушник димом, попелом, порохом,

і розсипалось щастя в чужім квітнику,

мій коханий не став ані другом, ні ворогам —

просто з іншою став на чужім рушнику.

Видно, доля така... Що ми можемо вдіяти?

Хтось за нас все це вирішив: люди чи Бог...

Тільки важко мені, дуже важко повірити,

що забув ти, як гарно було нам удвох...

Я не мліла. Тебе не тримала й не квапила.

Відвернулась і тихо сказала: "Вже йди..."

Тільки донечка наша так гірко заплакала,

ніби раптом збагнула, що це назавжди.

Я колишу тепер свою крихітку донечку

і кажу їй найкращі у світі слова,

називаю її і зорею, і сонечком,

витираю сльозу, що на очі сплива.

Я тебе не чекаю. На що сподіватися?..

І мої найчарівніші сни не бентеж.

Як на сповіді, мушу тобі я зізнатися,

я не вірю, що ти вже до нас не прийдеш...


Кожен має вирішити сам для себе , чи потрібна йому освячена Богом сім’я. Моя думка, що шлюб вберегти може лише велика відповідальність один за одного у парі перед Богом. Я запрошую до слова отця Георгія , настоятеля храму Покрови Пресвятої Богородиці ,

який розкаже нам як відбувається обряд вінчання, яку роль він має у подружньому житті і як церква дивиться на статистику розлучень в Україні.


Запитання до священика

 • Як готуватися до вінчання?

 • Яку роль виконують свідки вінчання?

 • Чи дозволяється брати церковний шлюб вагітним жінкам?

 • Коли церква дає розвінчування?

 • Як відбивається порушення обітниці у подальшому житті людини?


Підсумки

Хто з вас змінив свою думку про обряд вінчання і про те, коли слід приходити до нього?

Чи знаєте ви певні прикмети, пов’язані з вінчанням?

^ Повір’я, пов’язані з обрядом вінчання

Перед тим, як іти до церкви, молоді повинні просити благословення у своїх батьків. Ця церемонія відбувається з хлібом сіллю та поклонами. Інколи молоді просять прощення у батьків за все, чим завинили перед ними.

У деяких регіонах України молода часто кладе собі за пазуху залізного ключа або цілушку хліба, який потім молоді з’їдають після виходу з церкви.

Вважається, той, хто ступить першим на поріг церкви та розстелений під ноги рушник, той і керуватиме в сімейному житті – тому, як правило, першими намагаються стати жінки.

Погано, якщо в когось з молодят впаде обручка з руки. Вважають, що вона - давній символ життєвого кола і якщо вже впала на підлогу під час вінчання – виникнуть перешкоди і негаразди у сімейному колі.

Недобре, коли загасне вогонь, тобто свічка – символ життя. Як погасне свічка , так може погаснути і сімейне життя.

Виходячи з церкви після шлюбної церемонії наречені мають дати гостям цукерки, щоб півсвідомо задобрити ласощами того, хто має злі, недобрі думки.

В день вінчання наші предки просили у Бога багато сонця і бодай короткочасного дощу. Тоді пара буде багатою і щасливою до кінця життя


Куратор Отож , висновки кожен з вас після почутого зробить сам. Та сподіваюсь, що після сьогоднішньої нашої розмови прийде глибоке усвідомлення: шлюб, освячений у церкві, не має права на розірвання Дуже важливо, коли шлюб відбувся, щоб я для себе твердо вирішив чи вирішила, що моє кохання переросло з пристрасного і жагучого у терпеливу і взаємно зобов’язуючу любов і що мені саме з цією людиною належить пройти все життя і не тільки це життя, але за цю людину мені відповідати і у вічності, перед Богом, який мене з нею звів.

Тому, хто тобі дістався, з тим і живи, того і люби, прагни зробити так, щоб ця людина стала твоєю половинкою і щоб любов між вами не вичерпувалася.


^ Читець (на фоні музики) Зачароване коло любові

Зачароване коло любові,

що приходить до кожного з нас,

в кожнім жесті і в кожному слові

кожен рік, кожен вік, кожен час…

Зачароване коло зітхання,

зачароване коло розлук

і чекання, чекання, чекання,

ніжний доторк знетямлених рук.

Зачароване коло любові —

найсолодші на світі меди,

найніжніші на світі окови

добровільно береш на завжди.

Зачароване коло обручки,

заметілі весільна фата,

ніжний помах чарівної ручки, —

все це істина вічна й проста.

Все так складно і все дуже просто —

колискові у кожнім роду.

А коли діти дійдуть до зросту,

зачароване коло пройдуть.

Бо нікого воно не минає.

Все правічне завжди нове.

Ну, а той, хто любові не знає,

Той даремно на світі живе.Схожі:

Блок перший «таїна любові» Ані на одну мить не слід нам тут забувати icon1 – слайд я вважаю теж, що наша планета Земля в небезпеці! Усе більше забруднюється повітря, ґрунти, водойми. 2 – слайд
Говорять, що «Вода – жива кров, що творить життя». Без води немислимим є життя ані людей, ані тварин, ані рослин
Блок перший «таїна любові» Ані на одну мить не слід нам тут забувати iconВиставки заслуженого художника України Валерія Франчука. Сукупність картин, які представив нам митець, отримали назву «Сад любові»
Сукупність картин, які представив нам митець, отримали назву «Сад любові». Дійсно, коли уважно розглядаєш окремо кожний витвір, пейзаж,...
Блок перший «таїна любові» Ані на одну мить не слід нам тут забувати iconДесять заповідей для мами й тата першокласника Починайте «забувати»
Починайте «забувати» про те, що Ваша дитина маленька. Давайте їй посильну роботу вдома, визначте коло її обов’язків. Зробіть це м’яко:...
Блок перший «таїна любові» Ані на одну мить не слід нам тут забувати iconГотуємося до великодня 1 травня 2013 року
На Великдень Христова Церква прославляє найголовніший історичний факт – Вокресіння Христове. Христове Воскресіння є фундаментом християнської...
Блок перший «таїна любові» Ані на одну мить не слід нам тут забувати iconНа картині зображено ту рідкісну у житті природи мить, коли дві сестри-Осінь І Зима – мирно зустрілися І подарували нам чудовий день. Холодний, пронизливий вітер, ще не зовсім голі дерева,пожовкла травичка, мокра земля. Усе це було вчора. І раптом…сніг
На картині зображено ту рідкісну у житті природи мить, коли дві сестри-Осінь І зима мирно зустрілися І подарували нам чудовий день....
Блок перший «таїна любові» Ані на одну мить не слід нам тут забувати iconЗорі в кишенях Загребельна Альона
Що це не сон нам навесні кричали ті самі минулорічні журавлі, що вже поверталися з півдня, дзвеніли березневі струмки і перший березневий...
Блок перший «таїна любові» Ані на одну мить не слід нам тут забувати iconВічна мелодія дитинства
Шановні випускники! Ваші стежки-дороги злилися сьогодні в одну, єдину, яка вас повернула в дитячо-юнацькі роки, привівши до храму...
Блок перший «таїна любові» Ані на одну мить не слід нам тут забувати iconПерший раз у перший клас!
У цей же період життя, в 6-7 років, міняється і вся психологічна зовнішність дитини, перетворюються його особа, пізнавальні і розумові...
Блок перший «таїна любові» Ані на одну мить не слід нам тут забувати icon8-8008: понимание явлений
Это первая послеполуденная лекция, 11 декабря. И у нас тут есть несколько небольших моментов, в которых нам нужно расставить точки...
Блок перший «таїна любові» Ані на одну мить не слід нам тут забувати iconІнформаційна листівка для батьків Батьківської ради нвк «зш І-ІІ ступенів №13 – дитячий садок»
Нам з вами дуже хотілося б, щоб у наших дітей переважали тільки позитивні звички. Але так у реальному житті не буває. Слід допомогти...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib2.znaimo.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи

Разработка сайта — Веб студия Адаманов