Шевченко Сергій Вікторович 2010 рік Освітня програма icon

Шевченко Сергій Вікторович 2010 рік Освітня програмаНазваШевченко Сергій Вікторович 2010 рік Освітня програма
Сторінка1/9
Дата конвертації25.06.2013
Розмір1.14 Mb.
ТипПрограма
скачать >>>
  1   2   3   4   5   6   7   8   9


УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСНА АКАДЕМІЯ

ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ


«ПОГОДЖЕНО» «ЗАТВЕРДЖЕНО»

на засіданні Ради РМК на засіданні

відділу освіти науково-методичної ради ЗОАППО

Бердянської РДА

21 травня 2010 року «___» ____________2011 рік

протокол № 3 протокол № _____

Завідуюча РМК: Голова НМР ЗОАППО:

_________ Л.Я.Усольцева __________ В.Я.Ястребова


ПРОГРАМА РОБОТИ

гуртка естрадно - театральної творчості

«КВН»

для дітей віком від 12 до 18 років


УКЛАДАЧ:

керівник гуртка естрадно - театральної творчості «КВН», вчитель Троянської ЗШ І-ІІІ ст..

Шевченко Сергій Вікторович


2010 рік

^ Освітня програма

КВН


Пояснювальна записка

Одним із пріоритетних і значимих напрямків у роботі з молоддю є соціальна терапія, профілактика й реабілітація протиправної поведінки підлітків, створення умов для розкриття їх індивідуальності, попередження наркоманії й злочинності в підлітковому середовищі.

Форми роботи в даному напрямку можуть бути різними, але, безсумнівно, важлива пропаганда соціального позитивізму, організація активного, корисного дозвілля, створення умов для творчого самовираження дітей і підлітків.

Програма по створенню на базі навчального закладу гуртка естрадно – театральної творчості «КВН» відповідає даним вимогам: участь у даному проекті дає підлітку альтернативу для цікавого проводження часу й надає можливості для найрізноманітнішого самовираження.

КВН має тривалу і багату історію. Виникнувши у колишньому Радянському Союзі, як телевізійна гра, КВН з часом вийшов за рамки власне телебачення і почав використовуватися, як окремий вид дозвілля, набувши глибокого соціокультурного змісту. Разом з тим, протягом своєї тривалої історії КВН перетворився з пізнавальної гри, фактично на жанр естрадно – театрального мистецтва.

КВН – це вид естрадного мистецтва, симбіоз таких компонентів, як: малі форми драматургії, вокальне мистецтво, музика, хореографія, цирк і т.д., з використанням різноманітних образотворчих методів, включає жанри: естрадної мініатюри, театр представлень, капусник, авторська пісня, пародія, клоунада, сатира, сарказм, синхробуфонада, скетч, частушки, вертеп, агітбригада.

Головним принципом КВН – є принцип прем’єри.

У зв’язку зі стрімким розвитком руху КВН у нашому регіоні і розширенням кола впливу на культурний розвиток молоді, виникає необхідність створення на базі навчального закладу гуртка естрадно – театральної творчості КВН.

КВН - це чудова школа спілкування, поле розвитку комунікативних навичок, різноманіття активної корисної діяльності. У  процесі підготовки та під час особистої участі в іграх КВН  підлітки набувають навички акторської й режисерської майстерності, підвищують рівень загальної культури.

Гарантом успішної реалізації програми є висока значимість КВН, як явища в молодіжному середовищі.  КВН користується повагою серед самих різних молодіжних верств і груп, як популярний, модний й актуальний молодіжний рух. До того ж одне з головних привабливих рис даної форми активного корисного дозвілля є його емоційна позитивність. КВН - справа весела!  

Запропонована робота цілком актуальна, тому що незважаючи на поширеність використання КВН, як форми дозвілля підлітка, елемента позашкільної роботи, методичні рекомендації щодо організації КВН досить рідке явище, звичайно в методичній літературі зустрічаються сценарні розробки, що, звичайно ж, не задовольняють зростаючий інтерес.

  Дана робота адресована для організаторів клубу веселих і кмітливих на базі школи, на рівні району, міста, області: педагогів, організаторів позашкільної діяльності, методистів ДОЗ і т.д.


^ Рівень експертизи


Дана програма є чотирирічною програмою позашкільної освіти дітей.

Навчальне навантаження:

1 рік навчання - 6 нав. годин на тиждень

2 рік навчання - 6 нав. годин на тиждень

3 рік навчання - 6 нав. годин на тиждень

4 рік навчання - 6 нав. годин на тиждень


Програма реалізується в рамках освітньої програми Будинку творчості соціально-педагогічної направленості.


^ Програмно - методичне забезпечення


Програма розрахована на роботу з підлітками навчальних закладів (шкіл, інтернатів, молодіжних організацій та ін.) у позаурочний час.

Однією з рушійних сил самовираження в підлітковому віці, є процес самоідентифікації. Потреба підлітка у самоствердженні в якості самостійної особистість іноді має форми асоціального характеру. Виховні об'єднання шкіл не в змозі заповнити весь дозвільний вакуум молоді, забезпечити творче освітнє середовище інтересів.

Основною метою роботи гуртка естрадно-театральної творчості КВН, як і позашкільної освіти в цілому, є розвиток мотивації дітей до пізнання й творчості, сприяння особистісному й професійному самовизначенню їхньої адаптації в динамічному суспільстві. КВН є одним з напрямків молодіжної й підліткової субкультури, засобом творчого самовираження й навчально – пізнавальною діяльністю для молоді і підлітків.

Програма дає можливість створити середовище для творчого, колективного й індивідуального пошуку її учасників.

Через творчі мікрогрупи, колективне планування, спільну діяльність дітей і дорослих ми намагаємося вирішити одну з найважливіших завдань виховання.

 1. Соціально-психологічне завдання (допомога в рефлексії, саморегуляції, самовизначення особистості)

 2. Організація діяльності дітей, як активної форми їх взаємодії з навколишнім світом.

Унікальність програми полягає в тому, що її учасниками стають підлітки різних шкіл та різних вікових категорій.

Основи спілкування й взаємин у групі, соуправління й самоврядування, є основними принципами культурно-групової діяльності. На цих принципах спрацьовується соціально-позитивна модель поведінки.


^ Ціль програми:

- створення для дітей і підлітків у віці від 12 до 18 років розвиваючого середовища, за допомогою включення їх у позитивну творчу діяльність у рамках молодіжного руху КВН.

- у процесі реалізації програми КВН створити умови для розвитку творчих здібностей і комунікативних навичок підлітків для забезпечення їхньої адаптації в сучасному суспільстві.

^ Завдання програми:

1. Розвиток творчого потенціалу підлітків.

2. Активізація навичок позитивної організації дозвілля, відволікання від негативних факторів впливу на молодь (злочинність, наркоманія й т.п.).

3. Підвищення рівня загальної культури, знайомство з основами театральної майстерності.

4. Реалізація потреби підлітків у спілкуванні.

 1. Навчання принципам колективно-групової діяльності: самоврядування,
  самоорганізація.

 2. Навчання супутнім технологіям й умінням через ігрову, пізнавальну,
  трудову, творчу діяльність.

 3. Індивідуальний розвиток учасників творчого об'єднання.

 4. Залучення творчої молоді до руху КВН і виступ з ініціативами по різних питаннях громадського життя.
 1. Розумове та естетичне виховання учнів.

 2. Розвиток інтелектуальних здібностей учнів.

 3. Пошук та розкриття творчих здібностей серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів району, заохочення їх до співпраці з закладами культури.

 4. Широка пропаганда КВНівського руху серед школярів Бердянського району, зміцнення зв’язків між командами КВН.


^ Концептуальна база програми


Гурток естрадно-театральної творчості КВН є різновіковим творчим об'єднанням, побудованим на принципах гуманістичного виховання, активної взаємодії із громадськими організаціями району й області, творчого пошуку й самореалізації учасників творчого об'єднання.

Вступ в гурток усвідомлюється підлітком не тільки як засіб одержання освітнього продукту (знань, умінь, навичок), але і як спосіб участі в спільній справі, у спільній роботі, значимість якої в очах підлітків досить висока. Організація цієї спільної роботи будується на принципах самоврядування з обов'язковою відповідальністю кожного члена команди за досягнення результату. Завдяки цьому, у команді найбільшою мірою цінуються ділові якості особистості. З'являється потреба в груповій «саморегуляції» - команда висуває високі вимоги до ділових і моральних якостей своїх членів.

Команда є першим іспитовим середовищем для індивідуальної й колективної творчості її членів, для спілкування й визначення взаємин у команді.

Характер діяльності команди може варіюватися залежно від творчих і психологічних параметрів її членів.

Освітній потенціал гуртка естрадно-театральної творчості КВН ґрунтується на систематичному апробуванні й аналізі результатів роботи команди за підсумками виступів у турнірах або на концертах.

Позитивний досвід накопичується і є навчальним середовищем для нових учасників гуртка. Тому програму можна вважати саморозвиваючою.


У виховній системі гуртка важливим елементом є принцип членства в команді КВН. У цьому віці для підлітка важлива колективно-оцінна характеристика. Спілкування з командою, ставлення команди до даного підлітка є для останнього одним з основних мотивів його творчої діяльності.

Ця діяльність може реалізуватися в наступних формах (колективних, індивідуальних):

 • Організація й проведення районних, міських фестивалів, турнірів, концертів, гастролей команд КВН, участь у республіканських і міжрегіональних турнірах, концертах команд КВН, проведених громадськими об'єднаннями;

 • Проведення культосвітніх і розважальних заходів.


^ Виховна система


Тип виховної системи: культурно – моральної орієнтації. У даній виховній системі виховання трактується як процес проживання й присвоєння цінності культури в спеціально створеному соціально – культурному середовищі, заснованого на традиціях молодіжного руху КВН.


^ Вид виховної системи:


Основні компоненти цінністно – значеннєвого ядра

Вид виховної системи

^ Основні характеристики даного виду виховної системи

Захоплення

Виховна система особливого укладу життя

Створення укладу життя, емоційно привабливого для учнів.


Ціль виховання.

В якості мети виховної діяльності проектуються наступні характеристики випускника. Це людина:

 • Яка має особливу моральну позицію;

 • Носій певного типу культури;

 • Творчо освоює й перетворює світ людської культури;

 • Прагнучий до збагнення й створення краси;

 • Здатний до самореалізації в просторі культури.


Компоненти виховної системи

Компоненти виховної системи:

 • Особливий уклад життя гуртка (власний звід правил поведінки, традицій, подій), що несе в собі цінності обраного типу культури;

 • Річне коло подій - фестивалів, чемпіонатів й ігор КВН;

 • Система фестивалів чемпіонатів,, концертів, ігор КВН, що демонструє кращі зразки відтворення й подальшого розвитку даного типу культури;

 • Поїздки на районні, міські, обласні, міжрегіональні, Всеукраїнські й міжнародні фестивалі КВН, що забезпечують зустріну учнів із цінностями культури;

 • Оформлення приміщення, що задає стиль і створює необхідну атмосферу.


Робота з батьками містить у собі:

 • Демонстрацію батькам потенціалу гуртка, знайомство з його особливостями;

 • Ознайомлення з умовами, дотримання яких дозволить дітям успішно освоїти пропоновані вимоги;

 • Регулярну демонстрацію талантів їхніх дітей (концерти, ігри КВН і т.д.).


Діагностика досягнення виховних результатів.

Основними результатами виховної діяльності є:

 • досягнення гуртківців в області КВН;

 • надходження випускників у навчальні заклади й працевлаштування в організації, що вимагають високого творчого потенціалу;

 • результати тестів на визначення рівня творчих здібностей, на виявлення ціннісної орієнтації і моральної позиції учнів;

 • популярність культурних зразків, вироблених учнями, у молодіжному середовищі.


Методи відстеження прогресу в досягненні виховних результатів:

 • результати участі вихованців у творчих конкурсах районного, обласного й республіканського рівнів;

 • тестування рівня розвитку творчих здібностей вихованців;

 • тестування зміни ціннісних орієнтацій.

Прогнозовані результати.

До кінця першого року навчання:

 • Освоєння основних правил гуртка естрадно-театральної творчості КВН;

 • Освоєння базових принципів колективно-групової діяльності;

 • Особистісний зріст у комунікативній сфері, організаторських навичках, культурно-естетичній сфері;

 • Початок формування здібностей до рефлексії, етичного самовизначення;

 • Освоєння базових знань гри КВН, інформаційного простору.


До кінця другого року навчання:

 • Формування стійких творчих груп, підвищення професійних навичок;

 • Самовизначення стосовно соціально-етичних цінностей гуртка, самостійний вибір статусу учасника команди. Вибір творчої групи.

 • Освоєння організаторських навичок потрібних для участі й проведення соціально-значимих програм;

До кінця третього року навчання:

 • Формування поняття про соціально-позитивну модель поведінки.

 • Вироблення здібностей до рефлексії, етичному самовизначенню в соціально-позитивному ключі;

 • Проектування й організація самостійної групової й індивідуальної творчої діяльності, здібність до аналізу результатів;

До кінця четвертого року навчання:

 • Освоєння способів ефективної взаємодії із соціальними структурами при веденні творчої діяльності в культурному, соціально-правовому просторі;

 • Освоєння способів самоосвіти й самопідготовки до ведення нової діяльності.

Механізм оцінки результатів:

 • Освоєння навчальних програм: за допомогою ігрової групової діяльності (застосування знань на практиці - турніри, фестивалі, чемпіонати, ігри, позакласні шкільні заходи).

 • Зростання організаторських умінь: за результатами участі команди в організації заходів, проектів і програм - на основі самооцінки, оцінки учасників гуртка, педагогів, фахівців.

 • Особистісного зросту: на основі творчої самооцінки, оцінки учасників гуртка, педагогів, фахівців.


^ Тематичне планування


Педагог керується затвердженим учбово-тематичним планом, але має можливість коректування тематики занять, що забезпечує реалізацію принципу варіативності освітнього процесу.

Навчальне навантаження на групи 1-4 років навчання складають 6 годин на тиждень. У зв'язку зі специфікою освітньої діяльності (робота в складі КВН - команд по 7-8 чоловік), у рамках програми допускаються заняття по підгрупах.

Специфікою програми є «наскрізне» вивчення тем протягом чотирьох років навчання. У кожний наступний рік навчання відбувається подальше вивчення тем, основи знань по яких були сформовані в попередні роки.

Формування навчальних груп здійснюється на добровільній основі. Основним контингентом що навчаються є діти у віці від 12 до 18 років.

^ Навчально-тематичне планування


Навчальне навантаження - 6 навчальних годин на тиждень
Теми

1 рік навчання

2 рік навчання

3 рік навчання

4 рік навчання

Розділ І. Гра КВН та її джерела

6

6

6

6

1.1.

Історія розвитку КВН

3

3

3

3

1.2.

КВН – як соціокультурне явище

3

3

3

3

Розділ ІІ. КВН жанри та конкурси

18

18

18

18

2.1.

Конкурси КВН

15

15

15

15

2.2.

КВН жанри

3

3

3

3

Розділ ІІІ. Рішення творчих завдань

15

15

15

15

3.1.

Команда КВН. Творчі мікро-групи

6

6

6

6

3.2.

Теорія розминки. Теорія розв’язування винахідницьких завдань

9

9

9

9

Розділ ІV. Наробіток сценічних навичок

24

24

24

24

4.1.

Пантоміма. Акторські мініатюри.

12

12

12

12

4.2.

Сценічний рух команди

12

12

12

12

Розділ V. Специфіка сценічної мови та акторської майстерності у КВН

33

33

33

33

5.1.

Сценічна мова

6

6

6

6

5.2.

Акторська майстерність

18

18

18

18

5.3.

Навички сценічного руху

3

3

3

3

5.4.

Ораторська майстерність

6

6

6

6

Розділ VІ. Гумор в КВН

18

18

18

18

6.1.

Специфіка гумору в КВН

3

3

3

3

6.2.

Жарти

9

9

9

9

6.3.

Дотепність

3

3

3

3

6.4.

Комізм. Гумор.

3

3

3

3

Розділ VІІ. Авторські задачі команди

30

30

30

30

7.1.

Складання сценарію

12

12

12

12

7.2.

Постановка сценарію на сцені

18

18

18

18

Розділ VІІІ. Музично-технічна база команди

24

24

24

24

8.1.

Музичний супровід виступу команди КВН

9

9

9

9

8.2.

Звуковий супровід виступу команди КВН

6

6

6

6

8.3.

Репетиційні тракти виступів

9

9

9

9

Розділ ІХ. Режисура естради та масових видовищ

15

15

15

15

9.1.

Основи режисури естради

6

6

6

6

9.2.

Основи режисури масових видовищ

9

9

9

9

Розділ Х. Відеозйомка і звукорежисура

18

18

18

18

10.1.

Звукорежисура

9

9

9

9

10.2.

Відезйомка

9

9

9

9

Розділ ХІ. Концертна діяльність команди

6

6

6

6

11.1.

Фестиваль команд КВН

3

3

3

3

11.2.

Ігри турніру КВН

3

3

3

3

Розділ ХІІ. Редагування творчих виступів. Колективна діяльність.

9

9

9

9

12.1.

Редакторські вимоги до творчого матеріалу

3

3

3

3

12.2.

Аналіз діяльності

6

6

6

6


УСЬОГО навчальних годин на рік


216


216


216


216
  1   2   3   4   5   6   7   8   9Схожі:

Шевченко Сергій Вікторович 2010 рік Освітня програма iconАкулінін Сергій Вікторович, директор т.(04576)5-31-62 безстроково Відвідування урок
Угода між Урядом України І урядом США про здійснення Програми «Корпус Миру» США в Україні від 06. 05. 1992 Проект «Викладання англійської...
Шевченко Сергій Вікторович 2010 рік Освітня програма iconПрограма для занять учнів дзош №31 перший рік навчання в Спортивній секції з «Баскетбол»
У відповідності до закону “Про освіту” будь яка освітня діяльність по навчальним предметам взагалі та фізичній культурі в тому числі...
Шевченко Сергій Вікторович 2010 рік Освітня програма iconДанилко Дмитро Вікторович
Закінчив Криворізький Державний Педагогічний Університет / 2005 рік / та отримав кваліфікацію вчитель історії і географії. Організатор...
Шевченко Сергій Вікторович 2010 рік Освітня програма iconІнвалід сергій паршенко успішно тренує юних спортсменів сергій власов, журналіст
Він був одним із найперспективніших українських кікбоксерів, виступав у складі збірної країни, ставав призером чемпіонатів різного...
Шевченко Сергій Вікторович 2010 рік Освітня програма iconЛ. О. Дядіченко вчитель початкових класів, спеціаліст вищої категорії, учитель методист, Новогродівська загальноосвітня школа I iii ступенів №7 Донецької області Урок
Я знаю, що багато з вас мріють бути такими сильними, вольовими, як Віталій і Володимир Кличко, Андрій Шевченко, Інга Бабакова, Яна...
Шевченко Сергій Вікторович 2010 рік Освітня програма iconПерелік питань до курсу «Освітня політика» Розробила викладач – Субіна Оксана Олександрівна Сутність багатопланового поняття «освітня політика»
Сутність багатопланового поняття «освітня політика», основні характеристики освітньої політики
Шевченко Сергій Вікторович 2010 рік Освітня програма iconПрограма тижня англійської мови в школі (01. 11. 2010 05. 11. 2010)
Відкриття тижня, виступ вчителя на тему «Цікаві факти про англійську», повідомлення плану тижня
Шевченко Сергій Вікторович 2010 рік Освітня програма iconКалендарно-тематичне планування уроків рідної мови у 5-а класі (україномовний) на 2012-2013 навчальний рік (122 години, 3,5 год на тиждень) Програма: «Українська мова. 5-12 класи»
Програма: «Українська мова. 5-12 класи» (Т. Г. Шелехова, В.І. Тихоша, А. М. Корольчук, В.І. Новосьолова, Я.І. Остаф; за ред. Л. В....
Шевченко Сергій Вікторович 2010 рік Освітня програма iconПлан роботи на 2010-2011 навч рік Діагностика результативності виховної роботи
Методичне об’єднання класних керівників Криворізької загальноосвітньої школи №116. Опис та матеріали діяльності / Овсієнко Світлана...
Шевченко Сергій Вікторович 2010 рік Освітня програма iconМета: освітня
Мета: освітня: формувати та вести діалоги на тему; розвинути аудіо навички, вміти володіти ситуацією по темі
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib2.znaimo.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи

Разработка сайта — Веб студия Адаманов