Урок дискусія на тему icon

Урок дискусія на тему



НазваУрок дискусія на тему
Дата конвертації26.06.2013
Розмір118.4 Kb.
ТипУрок
скачать >>>


Володимирівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №2


УРОК - ДИСКУСІЯ НА ТЕМУ:

«ЩО ОЗНАЧАЄ БУТИ ЩАСЛИВИМ?»

ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ

( УКРАЇНСЬКА, АНГЛІЙСЬКА МОВИ)

http://image.tsn.ua/media/images2/original/apr2009/d35eaf95f8_119948.jpg


ПІДГОТУВАЛА

вчитель української мови та літератури

Сердюк Лариса Василівна


2012 рік

УРОК - ДИСКУСІЯ НА ТЕМУ

«ЩО ОЗНАЧАЄ БУТИ ЩАСЛИВИМ?»

^ ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ

( УКРАЇНСЬКА, АНГЛІЙСЬКА МОВИ)

Мета:

  • ознайомити учнів із порядком ведення дискусії, удосконалювати вміння й навички готувати виступи і виголошувати їх під час дискусії, добираючи мовні засоби відповідно до задуму висловлення й адресата мовлення;

  • розвивати комунікативно-мовленнєве вміння, логічне й критичне мовлення, творчі здібності;

  • виховувати морально-етичні якості, людяність, працьовитість

Обладнання: картки, схеми, пам’ятки, презентації, вишитий рушник, прапори України та Великобританії, калина, троянда, інтерактивна дошка.

Тип уроку: урок розвитку мовленнєвої компетенції.

^ ХІД УРОКУ

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНО-МОТИВАЦІЙНИЙ ЕТАП

  1. Вступне слово вчителів української та англійської

мови

  • Доброго дня шановні гості, любі діти!

Щастя – це вічна дорога земна,

Щастя – це літо, зима і весна,

Щастя – це сонце, злива і сніг,

Щастя – це пісню ділити на всіх,

Щастя – це віра в добро і любов,

Щастя – це музика вільних дібров,

Щастя – це друзі і рідний твій дім,

Щастя – це світ, подарований всім.

  • Шановні учні! Колись вам доведеться обирати стежину в дорослому житті. Якою вона буде, залежить тільки від вас. Але знайте: сучасне життя вимагає від молодої людини вміти чітко формулювати свої думки, обстоювати власну позицію, орієнтуватися в нагальних проблемах, прагнути успішності, вільно орієнтуватися в полікультурному комунікативному просторі.

Тому наш урок сьогодні незвичайний. Він проходитиме у формі дискусії,для участі в дискусії запрошені учні 10 класу, які є представниками різних країн = «Лондон – Володимирівка».

-Hello, everyone! I’m Julia Oleksandrivna, the leader of this conference. Today I am working here with the group of teenagers who are the members of the charity organization, which has the aim to help people who are in need and can’t find the way in their life. We are very glad to meetyou our Ukrainian friends to communicate with you. We hope to enjoy this talk.

Учитель: - Учні мали випереджальне завдання і підготувати презентації. Отже, надаємо їм слово.

2.Розповіді учнів про село Володимирівка та місто Лондон. Мультимедійна презентація « Моє село – краплиночка на карті».

Учитель: - А тепер свою презентацію про Лондон продемонструють нам… (перегляд презентації).

- Дякуємо дівчаткам за гарні візитки нашого села та міста Лондона.

ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

Учитель: - Тема нашого уроку « Що означає бути щасливим?» Давайте визначимо мету . ( відповіді учнів)

  • Навчитися вести дискусії;

  • Добирати мовні засоби,

  • Розвивати творчі здібності;(доповнення англ.. мовою)

Розпочнемо ми нашу дискусію із лексичної вправи, складемо карту асоціацій до слова мораль.

  1. Лексична вправа «Карта асоціацій»

  • Назвіть риси характеру людини, які, на вашу думку, складають поняття «мораль».

Благородність




^ МОРАЛЬ
Мораль


Скромність

Безкорисливість


Справедливість

Ввічливість


Доброта

Чемність


Щирість

Милосердя


Чесність


Love to nature




^ MORALS
MORALS

Sociability

Charity and mercy


Thankfulness

Attentiveness and cares


Kindness

Readiness

to help


Honesty


Respect


  • Does a modern person need these morals? Why?

  • We, teenagers, certainly need them because we enter a new life and can’t be built without moral values. A society will simply vanish if don’t keep moral values.

Учитель: - Перевірте свої відповіді з відповідями на дошці.

2.Робота в групах

Учитель: - Зараз ми пропонуємо вам попрацювати в групах і виконати вправу « Порушена послідовність».Ви отримали текст, розрізаний на частини, його треба правильно скласти, на виконання цього завдання у вас є 2 хвилини.

T: Let’s check up your text.

Janecame back home from school in low spirits because she failed her exam in chemistry. She was sitting by the window depressed. She wanted to see nobody and hear nothing. But suddenly a little sunray touched her face and her ear caught a pleasant melody of a bird in the tree. She opened the window, looked around and smiled. Remember: life is a beauty? Admireit!

Коли Бог створив людину, Він дав їй усе, аби вона була щасливою. Щастя – це природній стан людини. І всі ми можемо навчитися того, як досягти комфорту і позитиву. Але якщо ми будемо вважати, що щасливими нас роблять зовнішні речі чи навіть люди, то наші мрії стати щасливими так і залишатимуться нездійсненими. Бо щастя – це внутрішня робота, і залежить від нас самих.


Janecame back home from school in low spirits because she failed her exam in chemistry.

She was sitting by the window depressed.

She wanted to see nobody and hear nothing.

But suddenly a little sunray touched her face and her ear caught a pleasant melody of a bird in the tree.

She opened the window, looked around and smiled.

Remember: life is a beauty?

Admire it!




Коли Бог створив людину, Він дав їй усе, аби вона була щасливою.

Щастя – це природний стан людини.

І всі ми можемо навчитися того, як досягти комфорту і позитиву.

Але якщо ми будемо вважати, що щасливими нас роблять зовнішні речі чи навіть люди, то наші мрії стати щасливими так і залишатимуться нездійсненими.

Бо щастя – це внутрішня робота, і залежить від нас самих.


^ Учитель: Діти, ви швидко впоралися із цим завданням.– Як же виникло слово «щастя»? Слово надається нашим мовознавцям.


Учениця: Слово «щастя» праслов’янське. Наука свідчить, що спочатку у слова «щастя» був префікс –сь, який колись, вірогідно, мав значення «хороший, гарний», і корінь –част, той самий, що в словах частина, частка, частувати. Щастя – це «хороша частина». Щастя – це справа випадку. Про це свідчать такі вислови, як «щасливому – щастя», «Кому щастя – тому й доля».


Учениця: -А у тлумачному словнику української мови написано, що щастя – це стан цілковитого задоволення життям; вияв радості від спілкування з рідними, близькими; успіх, удача.

У словнику Даля сказано, що щастя – благополуччя, земна благодать, бажання жити без горя, смутку, тривоги, спокій і задоволення, взагалі усе те, що заспокоює і задовольняє людину за переконаннями, смаками і звичками її.


^ Учитель:- Діти, які прислів’я про щастя ви знаєте? Назвіть їх , будь ласка. А тепер подивіться на дошку і запам’ятайте інші прислів’я про щастя.

Прислів’я про щастя « Щастя дається тому, хто багато працює», « Щасливий той, хто щасливий у себе вдома»

Учитель: - Що казали про щастя видатні люди?(відповіді учнів)

Зверніть увагу на інші цитати відомих людей.



  • А зараз нам треба повторити правила дискусії.

  1. . Повторенняправил дискусії (на дошці)

Тема дискусії «Що означає бути щасливим».

  • Поводитися спокійно.

  • To behave calmly.

  • Не викрикувати з місця.

  • Not to cry from your seat.

  • Бути толерантним.

  • To be tolerant.

  • Дати можливість висловитися своїм товаришам.

  • To give an opportunity your classmates to express.

  • Поважати думку інших.

  • To respect others’ thought.


Учитель: -Розпочнемо спілкування за допомогою речень, які ви повинні продовжити:

3.»Продовжіть думку»

= Я щаслива, коли бачу…;своїх рідних, друзів.

  • тоді, коли відчуваю…;підтримку своєї родини,однокласників.

  • коли можу вчитися, спілкуватися, відпочивати …

  • I am happy when I see…; when I feel…; when I can…


Учитель: Дякую за гарні відповіді. Отже , переходимо до обговорення питань нашої дискусії, ви попрацюєте у групах і на виконання цього завдання я даю вам 3 хвилини.


^ 4.Ознайомлення з питаннями дискусії

  1. Бути щасливим означає бути незалежним?

(Does independence mean happiness for you?)

  1. Щастя – це гроші?(Is happiness money?)

  2. Що для мене є щастя? (What is the happiness to me?)


^ 5.Обговорення першого та другого питань (відповіді учнів)

--Хто буде доповідативід українських учасників?

T: Who wishes to report among the British participants?


Учитель:Тож давайте подумаємо над тим, хто може бути щасливим.

^ Дякую за гарні відповіді, настав час провести хвилинку релаксації і ви зараз прослухаєте пісню англійською мовою.


Хвилинка релаксації

Учні слухають пісню англійською мовою “WhataWonderfulWorld” byLouisArmstrong та коментують, які думки закладені у ній автором.

-Love is eternal feeling. People who are in love understand each other without words. And we easily guess «that they are happy because they love. Love is happiness for them.

Учитель : Які думки закладені автором у пісні ? Дайте відповіді на питання.

Учитель:Цікаво знати про «гормони щастя» .Ендорфіни з’єднуються з оплатними рецепторами, що є в нашому організмі і полегшують проведення нервового імпульсу, який « біжить « в " центр задоволення. Збудження цього нервового центру дає нам відчуття легкості, радості і бадьорості.

Найпростішим способом підвищення концентрації ендорфінів є поїдання шоколаду. Шоколад – це відмінний антидепресант. Він стимулює викид ендорфінів, які покращують настрій і підтримують тонус організму.


^ 6.Повідомлення вчителя англійської мови про «Уроки щастя» в британських школах

У:-А чи знаєте ви, що в британських школах є Уроки щастя?

T:- There is an interesting Happiness lesson in British schools. Have you heard about this?

-Yes, I heard about this. British schoolchildren of 11 years old will have one more school subject in their time table.

T: This is “A happiness lesson”. 2000 schools, mainly those who situated in unlucky, criminal areas of the city, will have such lessons. I am sure it’s great because I hope they will help schoolchildren to cope with their problems, to raise their self-evaluation. Thanks to them children will be able to fight difficulties of surrounding world.


^ Учитель: У Великій Британії запроваджують «Уроки щастя». Чихотіли б ви мати такі уроки?Наступний етап нашої роботи – це моделювання « Уроків щастя» .Створіть проектив групахза 3 хвилини.

Тож надаємо слово нашим групам.

^ 7. Проектна робота. Моделювання «Уроків щастя».

Для створення відчуття щастя ми радимо таке:

- слухати приємну музику, переглядати зворушливі фільми;

- займатися доброчинністю;

- втілювати в життя гарні ідеї;

- виготовляти подарунки для хворих дітей;

- піклуватися про природу;

- організовувати виставки дитячих робіт;

- створювати атмосферу доброзичливості.

Відповіді англійських представників.

У майбутньому ми плануємо проводити такі уроки щастя і в нашій школі.

Учитель:Ми переходимо до третього питання нашої дискусії «Що є для мене щастя». Давайте переглянемо презентації англійських та українських учасників дискусії на цю тему (показ презентацій учнями).

^ 8.Презентації від українських та англійських учасників дискусії на тему «Що для мене є щастя»

- Дякуємо за змістовні та яскраві презентації.

^ 9.Виконання диференційованих завдань у групах

1. «Рецепти щастя»

Учитель: Наступне завдання - це написати «Рецепти щастя». Кожна група на протязі 3 хвилин повинна скласти свій «рецепт щастя».

А ось інші:

2.Учні виконують вправу «Іподром» в парах.

Учитель: - Зараз ми спробуємо зрозуміти одне одного, не зважаючи на те, що по-різному розмовляємо. На дошці – поради психологів, як бути щасливим. Їх потрібно об’єднатив пари, тому що суть у них одна. Уважно слухайте і намагайтеся зрозуміти одне одного.

Meet joy. Try to keep up your high spirits by all means.


Любіть родину, приділяйте якомога більше часу.

Help other people. It will help your develop self-respect and take away physical and psychological stress.


Якщо любите свою роботу, то працюйте наполегливо.

Love your family and relatives. Devote more time and care about them.


Допомагайте іншим людям і це допоможе Вам розвивати самоповагу.

Don’t fall into despair even in the blackest days of your life.


Зустрічайте радість. Намагайтесь завжди зберігати хороший настрій.

Work hard. If you like your work, it will be hard.


Побільше рухайтесь: бігайте, танцюйте, оберіть будь-який вид спорту. Взимку вставайте рано, відкидайте сніг зі свого подвір’я, і тоді почуватиметесь щасливими весь день.


Look for something new and usual in your life.

Шукайте щось нове і незвичайне у своєму житті.

Move about. Run, ski and dance – any kind of sport will do. In winter get up early, take a shower and remove the snow from your yard, and you will happy all day long.

Не зневірюйтесь навіть у найчорніші хвилини свого життя.



Учитель: Діти, ви гарно впоралися з цим завданням.

  1. ^ Підсумок уроку

Учитель: - Ми живемо в різних країнах, у нас різний менталітет, але нас об’єднує одне – бажання бути щасливим. І це те, що не боїться мовних бар’єрів.

Я впевнена, що люди всіх національностей знають такі слова:

  • love – любов;

  • kindness – доброта;

  • happiness – щастя.

10.Кола Венна .Учні працюють біля дошки

Учитель: Запишіть спільне та відмінне у кола Венна.

  • Thank you for communication? Our dear Ukrainian friends! We had pleasant time speaking about the ways to be happy. We could easily understand each other because the keys to happiness are the same though we are from different countries, have different cultures and speak different languages. Take into consideration our recipe of happiness and we will try to follow your advice on the way to happiness. Be happy, don’t worry!

Учитель:Отже, для того , щоб стати щасливими ми маємо:

По- доброму ставитись до інших, завжди бути готовим допомогти людині, яка потребує твого співчуття,поради або допомоги.

Будь – яку працю перетворювати на творчість.

Пам’ятати, що гроші важлива складова твого життя, але не головна. Постійно працювати над вдосконаленням власної особистості.

Дарувати щастя людні, яку любиш і цінувати її щире ставлення до тебе.

Сприймати життя оптимістично.

  1. ^ Домашнє завдання (диференційоване)

ІІ рівень – дібрати прислів’я та вислови про щастя.

ІІІ рівень – скласти асоціативне гроно «Щастя».

IV рівень – написати есе «Щастя – вінець відважних» (towriteanessay“Happinessis a crown for plucky”).

  1. Оцінювання діяльності учнів на уроці із коментарем

Самооцінювання, взаємооцінювання.


Учитель:-Дякуємо учням за роботу на уроці, а гостям – за увагу. Бажаємо всім щастя, а для підвищення гормонів щастя даруємо вам відмінний антидепресант.


На все добре!


http://www.scorpio.ua/images/160910.jpg



Схожі:

Урок дискусія на тему iconУрок – дискусія Коли душею володіють гроші…
Психолог пропонує обрати стрічку, колір якої найбільше відповідає емоційному стану учня
Урок дискусія на тему iconУрок дискусія по творчості Оскара Уайльда «Портрет Доріана Грея»
Виховувати вміння вести дискусії, виховувати любов до мистецтва, естетичні смаки, моральні якості для життєвої компетентності
Урок дискусія на тему iconМетодична розробка уроку з історії України на тему: Культура та духовне життя в Україні
На цю тему відведено 10 годин. Даний урок спрямовано на ознайомлення учнів з основними тенденціями розвитку культури, освіти та науки....
Урок дискусія на тему iconРозробка уроку з теми «Розвиток мовлення. Дискусія за твором М. Куліша «Мина Мазайло» про вплив імені та прізвища людини на її особистість, успіх у житті, кар’єру» Вчитель української мови та літератури гзош І – ІІІ ступенів №6 Гуракова О. Ю. Тема
Тема: Розвиток мовлення. Дискусія за твором М. Куліша «Мина Мазайло» про вплив імені та прізвища людини на її особистість, успіх...
Урок дискусія на тему icon7920 Введение в тему и урок 1

Урок дискусія на тему icon14682 Урок на тему Тертя

Урок дискусія на тему iconУрок Комбінований урок у 11-а класі на тему «Принцип популяційної рівноваги. Хвиля життя» Кулініч Л. В., Федько Ю. Л
«Персько таджицька література, її особливості. Омар Хайям поет, науковець, яскрава постать культури Сходу, майстер оригіналь ної...
Урок дискусія на тему iconУрок на тему «Чи варто стати дворянином? компаративний аналіз творів Мольєра «Міщанин шляхтич»
Урок на тему «Чи варто стати дворянином? (компаративний аналіз творів Мольєра «Міщанин – шляхтич» та Карпенка – Карого)»
Урок дискусія на тему iconУрок позакласного читання (2 клас)
Сьогодні у нас урок позакласного читання на тему:”Маленькі казки багато розуму дають ”. На вас чекає чарівний світ казки
Урок дискусія на тему iconУрок української літератури на тему«Легенда про безсмертник»
Вона ще раз доводить: лиш тоді ми потрібні світові, коли творимо. А творити ми будемо сьогодні урок літератури рідного краю, що є...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib2.znaimo.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи

Разработка сайта — Веб студия Адаманов