Підготувала Вчитель української мови та літератури icon

Підготувала Вчитель української мови та літератури



НазваПідготувала Вчитель української мови та літератури
Дата конвертації27.06.2013
Розмір49.56 Kb.
ТипДокументи
скачать >>>





Урок-гра в 6 класі на тему: «Іменники, що означають назви істот і неістот»



Підготувала

Вчитель української мови та літератури

Лелека Олена Вікторівна


Миколаїв, 2012


Тема: іменники, що означають назви істот і неістот

Мета: поглибити знання учнів про іменник як частину мови, його значення, морфологічні ознаки, повторити все відоме учням про іменники, що означають назви істот і неістот; формувати вміння їх розрізняти; удосконалювати навички відмінювання іменників – назв істот і неістот; розвивати культуру усного й писемного мовлення, пам'ять, увагу, спостережливість, самостійність, творчі здібності; виховувати любов до природи, кмітливість, старанність і наполегливість у навчанні.

Тип уроку: урок повторення набутих знань

Форма уроку: гра

Обладнання: підручник, картки, ілюстрації

Методи: ілюстративний, проблемно-пошуковий, словесний, критичного мислення, самостійної роботи, практичний

^ ХІД УРОКУ

Організаційний момент

Словесна розминка

Слово вчителя: діти, привітайте один одного. Усміхніться, поділіться гарним настроєм. Хочу, щоб на сьогоднішньому уроці ви були впевнені у собі та задоволені своєю роботою.

Давайте з вами побудуємо психологічний портрет вашого настрою! (діти на клейких стікерах чіпляють на дошку «обличчя» свого настрою).



І. Актуалізація опорних знань учнів

1.Експрес-диктант (мета – перевірка теоретичних знань учнів)

  • Іменник – це частина мови….

  • Іменник означає….

  • Іменник має такі граматичні категорії….




  • Синтаксична роль іменника….

Самоперевірка написаного. Учитель зачитує правильні відповіді, учні перевіряють.

ІІ. Оголошення теми та очікуваних навчальних результатів

Слово вчителя: сформулювати тему, мету і завдання уроку допоможете мені ви, діти.

Метод «Мікрофон»

  • Чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

  • Ваші пропозиції до уроку.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

1.Проблемні завдання і запитання.

Діти, виберіть правильне написання слів: Земля, земля, «Земля»; «Кобзар», Кобзар, кобзар; Каменяр, каменяр; кіт, Кіт, «Кіт».

  • З якими проблемами ви зіткнулися?

  • Які знання вам необхідні, щоб не помилитися у виборі?

ІУ. Сприймання та усвідомлення учнями нового матеріалу

1.Самостійна робота учнів з теоретичним матеріалом підручника (§ 13).

Завдання: прочитайте поданий матеріал. Обговоріть, виділіть, що для вас є новим. Чи є труднощі для розуміння?

2.Кодовий диктант. Запишіть коди слів, де код 1 – іменники – назви істот, код 2 – іменники – назви неістот.

Сутінки, земля, цвіркуни, вода, гребля, качки, захід, небо, дівчина, моряк, дітвора, каміння, краса, яничар, книга, снігур, комар, жнива, колосся, метелик, жовтизна, директор.

(Правильний код – 2, 2, 1, 2, 2, 1, 2, 2, 1¸ 1, 1, 2, 2, 1, 2, 1, 1, 2, 2, 1, 2, 1).

У. Фізкультхвилинка.

Діти, а тепер давайте трохи пограємось. Я буду називати речення, якщо у них є граматична помилка, затупотіть ногами, якщо ні – зааплодуйте.

1.Не страшна зима: в мене новий, теплий є кашне.

2.Заговорить до ладу це розумне какаду.

3. Нам сподобавсь над усе цей кмітливий шимпанзе.

4. На столі лежить досьє на старенького мусьє.

5. Хуанхе широке, знаєм, протікає у Китаї.

УІ. Усвідомлення здобутих знань у процесі практичної роботи

1.Розподільний диктант. Допоможіть іменникам вишукуватися (запишіть іменники у потрібних рядках). Визначте, які з них означають назви істот, а які – неістот.

Категорії іменників

Приклади

Люди




Тварини




Речі




Рослини




^ Явища природи




Суспільне явище




Організація, установа




Почуття




Підручник, кошеня, листоноша, колібрі, лікарня, сум, град, дощ, легенда, папороть, козак, вулиця, груша, бібліотека, калина, радість, книга, нероба, міцність, матір, якість, видавництво, меблі, конвалія.

2.Психоемоційна релаксація.

А тепер, діти, давайте трошечки відпочинемо й перенесемося на морське узбережжя. Заплющіть, будь ласка, очі. На вашому обличчі з’являється щаслива посмішка. Ви повільно розплющуєте очі й повертаєте до класної кімнати.

3.Лінгвістична гра «Позмагаймося».

Хто швидше і більше назве прислів’їв, приказок і загадок, у яких вжито іменники – назви істот.

4. «Німий диктант».

Діти, я буду показувати вам картинки з малюнками. Ваше завдання – записати слова, розподіливши їх у два стовпчики: назви істот і неістот.

Кропива, машиніст, дрова, лікар, лід, горобець, ромашка, поні, ветеран, ріка, зима, вівця.


УІІ. Узагальнення та систематизація набутих знань

Слово вчителя: діти, ви сьогодні молодці. Всі показали гарні та міцні знання. А зараз давайте підіб’ємо підсумок нашого уроку. Кожен ряд задає по три питання з вивченої теми сусідньому ряду.

У нас сьогодні на уроці є «Чарівна скринька». Запишіть, будь ласка, на кленових листочках слова та сполучення слів, які ви запам’ятали і покладіть до скриньки. Дякую.

УІІІ. Оцінювання результатів навчальної діяльності учнів

Вчитель оцінює роботу учнів на уроці, виставляє оцінки в класний журнал та щоденники учнів.

ІХ. Домашнє завдання

На оцінку початкового рівня (1-3 б.): прочитати § 13, виконати вправу 128.

На оцінку середнього рівня (4-6 б.): прочитати § 13, скласти словниковий диктант з вивченої теми.

На оцінку достатнього рівня (7-9 б.): прочитати § 13,виписати з творів художньої літератури по 5 речень з іменниками – назвами істот та неістот.

На оцінку високого рівня (10-12 б.): прочитати § 13, написати твір-роздум на тему «Природа – це казка, яку треба читати серцем» (у тексті слід використовувати назви істот та неістот, власні назви).



Схожі:

Підготувала Вчитель української мови та літератури iconСимоненко у фотографіях (старих і нових) Підготувала вчитель української мови та літератури

Підготувала Вчитель української мови та літератури iconУрок підготувала І провела вчитель методист, учитель української мови та літератури Школи І ііі ступеня №259 Деснянського району м. Києва, методист кореспондент кафедри методики мов та літератури іппо ку ім. Б. Д. Грінченка Сидоренко Любов Олексіївна

Підготувала Вчитель української мови та літератури iconЗаступник директора з навчально – виховної роботи, вчитель української мови та літератури Новобериславської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Бериславського району Херсонської області Грекало Валентина Михайлівна Маруся Чурай – дівчина з легенди
Заступник директора з навчально – виховної роботи, вчитель української мови та літератури
Підготувала Вчитель української мови та літератури iconБратищенко Ірина Вікторівна заступник директора школи з нвр, вчитель української мови та літератури Київської середньої загальноосвітньої школи №4 організація навчальних дій на уроках української мови,
На уроках української мови, що спрямовані на формування комунікативних умінь у школярів
Підготувала Вчитель української мови та літератури iconВ 10 класі м. Хмельницький, 2012 Навчально – виховний комплекс №2
Дудар О. А. – вчитель української мови та літератури, старший вчитель, «вчитель – методист»
Підготувала Вчитель української мови та літератури iconПідготувала вчитель української мови І літератури Оболонської зош І- ііі ступенів Долинського району Івано- франківської області Ярник Р. Р
Мета цього спілкування: обмін інформацією, новими знаннями,висловлення наших почуттів, переживань, роздумів. Ми
Підготувала Вчитель української мови та літератури iconУрок української літератури та історії України
Вчитель української літератури : Присліпська Світлана Валентинівна, вчитель вищої категорії, старший учитель
Підготувала Вчитель української мови та літератури iconМиколаївський морський ліцей імені професора М. Александрова Кафедра мови і літератури Сущенко Н. А. Збірник самодиктантів для учнів 8 – 9 класів
...
Підготувала Вчитель української мови та літератури iconПолятикіна Любов Павлівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу освіти «Солонянська середня загальноосвітня школа №1 І-ІІІ ступенів Солонянської районної ради Дніпропетровської області». Розробки урок
Розробки уроків української мови із застосуванням інноваційних технологій навчання
Підготувала Вчитель української мови та літератури iconУрок підготувала Сітькова Ірина Миколаївна, учитель української мови та літератури Часовоярської загальноосвітньої школи І ііі ступенів №15
Урок підготувала Сітькова Ірина Миколаївна, учитель української мови та літератури Часовоярської загальноосвітньої школи І – ІІІ...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib2.znaimo.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи

Разработка сайта — Веб студия Адаманов