Урок української літератури та історії у 6 класі Тема: Т. Г. Шевченко. \"Тарасова ніч\". Образ народного співця, його роль у житті українців часів Т. Г. Шевченка icon

Урок української літератури та історії у 6 класі Тема: Т. Г. Шевченко. "Тарасова ніч". Образ народного співця, його роль у житті українців часів Т. Г. ШевченкаНазваУрок української літератури та історії у 6 класі Тема: Т. Г. Шевченко. "Тарасова ніч". Образ народного співця, його роль у житті українців часів Т. Г. Шевченка
Дата конвертації27.06.2013
Розмір148.56 Kb.
ТипУрок
скачать >>>

Урок української літератури та історії у 6 класі


Тема: Т.Г. Шевченко. "Тарасова ніч". Образ народного співця, його роль у житті українців часів Т.Г.Шевченка

Мета: поглибити знання учнів про творчість Т.Г.Шевченка; з'ясувати історичну основу та ознайомити учнів зі змістом поеми "Тарасова ніч"; формувати вміння аналізувати вчинки героїв твору; розвивати логічне та образне мислення; вчити аналізувати художні особливості поеми; виховувати патріотичне усвідомлення, що героїзм і мужність – ознаки лицарських чеснот українських козаків.

^ Очікувані результати:

Учні знатимуть: зміст поеми; історичну основу твору, художні особливості поеми.

Учні вмітимуть: довести жанрову приналежність твору; усно характеризувати головного героя; висловлювати власне ставлення до прочитаного; аналізувати вчинки героїв твору; визначати патріотичні мотиви та аналізувати художні особливості поеми; пояснити, у чому полягає героїзм та мужність українських козаків; розуміти роль ужитих художніх засобів.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань; інтегрований урок української літератури та історії.

Обладнання:

 • портрет Т.Г. Шевченка,

 • ілюстративний матеріал (малюнки учнів),

 • підручник О.М. Авраменко та ін. «Українська література. 6 клас», Київ, Грамота, 2006 р.;

 • презентації: 1. «Поема – твір української літератури»;

2. «Поема – опис історичних подій»;

3. відео «Біографія Т.Г. Шевченка»;

4. Аудіо – запис «Тарасова ніч»

Х і д у р о к у

Епіграф

Живи, Кобзаре, в серці й душах

Твоїх нащадків-земляків!

Пройшли століття – Дух твій змусив

Знайти до незалежності шляхи

Сини і доньки України, щасливі діти,

На хвилях сивого Дніпра

Тобі плетуть вінки із квітів

Сергій Сергієнко


І. Організація класу. Привітання учнів. Мотиваційний етап.

^ 1. З'ясування емоційної готовності до уроку (асоціативний настрій).

Учитель. Доброго дня, діти. Кожен день шкільного навчання асоціюється у мене зі східцями. Тому що, піднімаючись на кожну нову сходинку, тобто йдучи на кожен новий урок літератури, я відкриваю для себе щось нове, цікаве, несподіване. Такий же шлях проходите і ви як читачі. Ви вчитеся не лише розуміти прочитане, а й що?

^ Очікувані відповіді учнів: уявляти, відчувати, аналізувати…

 • Дуже хочеться, щоб і після цього уроку ми піднялися хоча б на одну сходинку та відкрили для себе щось незвідане, щоб у ваших поглядах загорілася іскорка жаги до знань. А з чим у вас асоціюється сьогоднішній день?

(^ Очікувані відповіді учнів: хороша погода, творчість Шевченка…)

 • Отже, судячи з відповідей, ви добре налаштовані на урок. Дякую за відповіді. Посміхніться один одному, і з посмішкою розпочнемо наш урок.

^ 2. Актуалізація суб'єктного досвіду й опорних знань.

Слайд № 1- «Епіграф уроку»

Учитель: Епіграфом сьогоднішнього уроку будуть слугувати слова літературознавця Сергія Сергієнко ( зачитуємо епіграф). Зміст епіграфа ми будемо розкривати протягом всього уроку. Пригадайте, на минулому уроці ми з вами поринули у творчість Тараса Григоровича Шевченка.

Слайд № 2 – «Фото Шевченка» – геніального митця, поета, художника, у творчість, яка відкриває найпотаємніші куточки людської душі. Зараз, давайте разом згадаємо найголовніші сторінки життя Т.Г. Шевченка

Відео « Біографія Т.Г. Шевченка».

Отже, якою запам’яталася вам особистість генія української літератури:

(Очікувані відповіді учнів:

 • Творець геніального «Кобзаря»

 • Поет, - Драматург, - Прозаїк,

- Художник, - Мислитель, - Фольклорист)

Слайд № 3 – «Літературна спадщина Шевченка»

Учитель: Дякую за відповіді. Дійсно, Шевченко залишив по собі велику образотворчу спадщину – понад тисячу творів («Кобзар», п’єса «Назар Стодоля», балади «Катерина», «Гайдамаки», «Іван Підкова», «Тарасова ніч», поеми «Сліпий», «Наймичка», «Сон», поезії «Думи мої», «Заповіт» та багато інших).

ІІ. Цілевизначення та планування роботи за темою на уроці

Учитель: Я переконана, що багатогранний талант Т.Г. Шевченка, його постать залишили у ваших серцях слід. Шевченко дійсно писав з думкою про народ, про його долю. Незважаючи на усі негаразди життя, Тарас Григорович став «поетом усього людства». Сьогодні ми продовжимо подорож у творчість цієї геніальної постаті.

Слайд № 4 – «Тема уроку»

 • Відкрийте робочі зошити з української літератури, запишіть сьогоднішню дату і тему уроку: «Тарас Григорович Шевченко. "Тарасова ніч". Образ народного співця, його роль у житті українців часів Шевченка»

Учитель: На сьогоднішньому уроці, ми перегорнемо іще одну сторінку творчості Тараса Шевченка та познайомимося з поемою «Тарасова ніч» написаною в листопаді 1838 році, в Санкт - Петербурзі. Будемо аналізувати вчинки героїв, визначати художні особливості твору. Помандруємо в далекі історичні часи, дізнаємося, про яку історичну подію розповідає поет, хто такий – Тарас Трясило, з якими історичними подіями пов’язана ця постать. А допоможе нам в цьому ваш вчитель історії - …

ІІ-А. Робота за темою уроку. Робота учнів зі вчителем історії та в супроводі презентації.

Учитель: Дійсно, в основу написання цієї поеми покладено реальні історичні події періоду Козаччини. Давайте пригадаємо:

1. Під владою якої держави були українські землі на початку 17 ст? (Речі Посполитої)

2. Яку політику проводив уряд Речі Посполитої по відношенню до українців? (соціальне гноблення,національні та релігійні утиски)

3. Які верстви населення найбільше відчували на собі таку політику? (селяни та козаки)

4. Як вони намагалися протистояти полякам? (піднімали повстання)

- Молодці діти, однією з найпоширеніших форм протесту такої політики, були повстання, рушійною силою яких були козаки та селяни.

Слайд № 1.

- Отже, причинами козацько-селянських повстань 20-30 рр.17 ст. були:

1. Посилення феодально-кріпосницького гніту.

2. Національно-релігійні утиски.

3. …

- Яскравим прикладом козацько-селянських виступів цього часу було повстання під проводом Тараса Федоровича.

Слайд № 2.

Тарас Федорович (роки народження і смерті невідомі). Вихідець із козацької родини, з Чигирина. Прославився як рішучий, мужній, досвідчений ватажок. Водив козацькі чайки на Крим і Туреччину від 1622 року і в тих походах був прозваний «Трясилом». Мав великий авторитет серед українців, бо дуже любив свою Батьківщину і не залишався байдужим до її долі.

Слайд № 3.

В березні 1630 року Федорович звернувся із закликом до населення України: «До всіх, хто був колись козаком чи хоче ним стати – до Війська прибувати, віру благочестиву від замислів лядських боронити, вольностей козацьких здобувати» (це був перший в історії цього часу заклик до відкритої боротьби).

На цей заклик гетьмана відгукнулися багато українців. На Січ почали стікатися селяни,міщани, загалом - майже 30 тис. чоловік. Отримавши про це звістку, поляки теж почали готуватися до рішучих дій. Вони сформували польсько-литовське військо, яке отримало назву «Золота Рота» (налічувало близько 20 тис.) (Слайд № 4) очолив коронний гетьман Станіслав Конецпольський. І хоч чисельно це військо було меншим за кількість повсталих, зрозуміло, що переважна його більшість мала значно ліпший досвід ведення війни. А крім того, коронна армія значно переважала своїх супротивників озброєнням, маючи у своєму розпорядженні легку артилерію. Початок походу поляків проти повстанців супроводжувався урочистими католицькими богослужіннями та жорстокими розправами над українськими селянами.

Слайд № 5.

На початку квітня 1630 р. Станіслав Конецпольський виступив з Бара і попрямував на Київ, закликаючи шляхту приєднуватися до очолюваного ним коронного війська, щоб «гасити цей вогонь хлопською кров'ю».

Трясило, разом із повстанцями, вирушив із Січі. Селяни й міщани, гуртуючись у загони, оголошували себе козаками, нападали на панські маєтки, підпалювали, руйнували їх, убивали власників, управителів, орендарів, захоплювали панське майно, заводили козацькі порядки. Повстанці зайняли Канів, а потім і Переяслав. Саме тут, у Переяславі (сьогодні це Переяслав-Хмельницький) зустрілися війська поляків і українців. Запеклі, кровопролитні бої тривали три тижні. За цей час обидві сторони мали багато втрат і були виснажені.

Слайд № 6.

Проте, найжорстокіший бій відбувся вночі з 19-на 20 травня, а зранку повстанці вщент розгромили добірну шляхетську корогву — Золоту роту, яка охороняла штаб Конецпольського. Сам Конецпольський ледве врятувався. Це була блискуча перемога українців.

Повстання під проводом Тараса Трясило мало велике історичне значення,бо було першим збройним виступом козаків,який мав яскраву національно-визвольну спрямованість.

Ця подія ввійшла в історію під назвою «Тарасова ніч», і знайшла відображення в однойменному творі Тараса Шевченко.

ІІ-Б. Робота за темою уроку. Робота учнів класу зі вчителем української літератури.

Учитель: Дякую за цікавий матеріал. Отже, ми з вами уявили головного героя та його епоху Через хвилину ми з вами прослухаємо аудіо запис поеми «Тарасова ніч» Тараса Григоровича Шевченка, а перед тим, як завжди: «Словникова робота».

^ Слайд № 5 –« Словникова робота»

Перед усім, зверніть увагу на слова, значення яких, можливо, вам буде невідомим. Ці слова є у підручнику, ст..52-55. Давайте прочитаємо, що вони означають? (Діти зачитують значення слів).

^ 1) Тарасова ніч — історична подія, розгром повсталими козаками на чолі з гетьманом Тарасом Федоровичем, прозваним на Запорізькій Січі Трясилом, шляхетського війська. Це одна з перших значних козацьких перемог над польським військом, яка в народі одержала назву «Тарасова ніч».

2) Галич — зграя галок.

3) Уніати — прибічники унії (об'єднання православної та католицької церков).

^ 4) Наливайко Северин — козацький сотник. Кравчина — так іноді називали Наливайка, мабуть, тому, що він походив з родини кравця.

5) Павлюга (Павлюк) — ватажок козацького повстання.

6) Бунчук — ознака гетьманської влади — булава з металевою кулькою на кінці та прикрасою-китицею з кінського волосу.

^ 7) Трубайло — народна назва річки Трубіж, лівої притоки Дніпра.

8) Альта — притока річки Трубіж

Учитель: А тепер прослухаємо аудіозапис поеми "Тарасова ніч" у виконанні народного артиста України Святослава Максимчука, разом з тим читаючи поему в підручнику ст. 52-55, намагаючись уявити описані події.

Слайд № 6 – «Аудіозапис поеми «Тарасова ніч»

Учитель: Чи сподобалося вам? Чи звернули ви увагу на виразність художнього читання? Які образи вам навіяло це слухання? А тепер, спробуймо визначити тему та ідею твору.

^ СЛАЙД № 7 – «Тема, ідея, композиція»

Тема: зображення боротьби українського козацтва з польськими загарбниками; змалювання ночі розгрому армії польського воєначальника Конецпольського під час антишляхетського повстання 1630 р., очоленого гетьманом Тарасом Федоровичем (Трясилом).

Ідея: возвеличення мужності, героїзму, цілеспрямованості, наполегливої віри в перемогу козаків на чолі з гетьманом Трясилом; засудження жорстокості, жадібності ляхів, які полонили український народ, позбавляючи його навіть віри християнської.

Композиція. Події у творі перемежовуються у двох часових площинах — сучасній (спів кобзаря) і минулій (боротьба українського народу з ляхами). Перемога козаків на чолі з Тарасом Федоровичем (Трясилом) над польським військом Конецпольського.

^ Робота в зошитах: учні записують тему та ідею твору.

Учитель: Наступним кроком буде характеристика образу головного героя поеми – Тараса Трясило. Знайдіть, будь ласка, у творі рядки, які описують Тараса Трясило? З ким його порівнює поет?

(Очікувані відповіді учнів: Тарас Трясило – відважний – рішучий – впевнений у собі – вміє прислухатися до думки інших, цілеспрямований, його називають батьком – приклад для козаків).

ІІ-В. Фізхвилинка. Учні працюють зі вчителем історії.

(в супроводі з музикою, учні повторюють рухи вчительки історії, яка розповідає про події історії тих часів)

Навесні 1630 року Коронний гетьман Речі Посполитої Станіслав Конецпольський наблизився до Переяслава. Всі жителі вийшли (встали та вийшли з-за парт) на захист рідної землі. Допоможемо їм разом. Зараз ми на стінах міста, поглянути вниз (нахилилися вперед) аж страшно (відхилилися назад). Подивилися, чи близько вже ворог (приклали руку до чола)? Праворуч (поворот тілом). Ліворуч (поворот тілом). Здається, вже зовсім рядом! Обережно, пригніться (присіли), навколо свистять ворожі стріли. Допомога наша дуже потрібна! Головне завдання не впустити ворога до міста. Тож допомагаємо (встали)! Спочатку ми перенесемо каміння, щоб укріпити міські мури. Каміння дуже важке, тож піднімаємо повільно (нахиляємося, начебто піднімаємо важке каміння, поволі випрямляємося). Кидаємо його! Потім, будемо намотувати (правою рукою) на (ліву) руку мотузку, щоб використати її, коли прийде час. А прямо зараз ми беремо лук і стріли та цілимося у ворога (учні імітують всі рухи). Відпускаємо стрілу. Молодці! Ви справжні захисники! Наша допомога була вагомою!

ІІ–Г. Робота за темою уроку. Учні працюють зі вчителькою української літератури.

Евристична бесіда.

Учитель. Діти, як ви думаєте, до якого жанру належить цей твір?

(Очікувані відповіді учнів: ліро-епічний жанр, а саме - історична поема).

 • Так, молодці. А тепер, використовуючи знання, засвоєні на минулих уроках, доведіть, що "Тарасова ніч" – це поема, і поема саме історична.

(^ Очікувані відповіді учнів: Поема - це віршована повість з напруженим, динамічним розвитком подій, характери розкриваються досить повно, широта охоплення життєвих явищ – від однієї до великої кількості подій, все це ми простежуємо в поемі «Тарасова ніч». А ще, це - історична поема, бо замальовується історичне минуле України)

Учитель: На думку відомого літературознавця Івана Дзюби, Шевченко «в минулому шукає традиції волі й героїзму, щоб знайти надію, приклад, силу для боротьби за нову Україну...» Образ ночі в поезії — символ суспільного мороку. Світанку народові нема, та оскільки в цій ночі засвітив місяць і «зірки засіяли», то зміст поеми настроює на оптимізм долі народу в майбутньому. Важливе місце займає також образ могили — це символ минулого, України. Так через зображення минулого українці краще розуміли сучасне.

^ Аналіз художніх особливостей поеми.

- Діти, скажіть, яку роль відіграють у творі художні засоби?

(Очікувані відповіді учнів: Допомагають яскравіше зобразити події та героїв)

Слайд № 8 – «Художні засоби»

 • Наше завдання: відшукати їх у поемі «Тарасова ніч».

(робота за рядами в класі - групами)

Кожна група свою відповідь має розпочати так: «Ми шукали такий художній засіб, як …. . Це – …..(дати визначення)». А далі озвучити результати своєї роботи.

І група шукає: (рефрени, риторичні запитання, метафори)

- рефрени (група слів, рядок чи кілька рядків, які повторюються в кінці кожної строфи)

^ Приклади з твору:

Грає кобзар, виспівує;

Прокинулись ляшки-панки

 • риторичні запитання (запитання, яке не передбачає відповідей, бо виступає у значенні ствердження і посилює емоційність висловлювання);

^ Приклади з твору:


Де поділося козачество,

Червоні жупани?

Де поділась доля-воля?

Бунчуки? Гетьмани?

Де поділося? Згоріло

А чи затопило

Синє море твої гори,

Високі могили?

- метафори (переносне значення слова, засноване на уподібненні одного предмета чи явища за схожістю),

^ Приклади з твору:

Встає хмара з-за Лиману, а другая з поля,

зажурилась Україна, заплакала;

гине слава, батьківщина, запродана жидам віра;

заплаче серденько, синє море, високі могили;

мовчать гори, грає море, могили сумують;

трупом поле покотилось; ніч-мати дасть пораду;

лягло сонце за горою; ніч кривава;

червоною гадюкою несе Альта вісті

ІІ група: (епітети, порівняння)

- епітети(художнє означення, що виділяє в зображуваному якусь характерну рису чи ознаку),

^ Приклади з твору:

Зелений байрак, мала дитина,

козацькії діти, червоні жупани,

пани-брати, вражі ляхи чисте поле,

кров козацька

- порівняння ( художній вислів, у якому один предмет чи явище зіставляється з іншим, чимось на нього схожим)

^ Приклади з твору:

Кругом хлопці та дівчата, як мак процвітає;

зажурилась Україна, як мала дитина;

запродана жидам віра, як та Галич поле криє;

а козаки, як та хмара ляхів обступили

ІІІ група: (звертання, риторичні оклики, анафори)

- звертання (це слово або словосполучення в реченні, що називає особу, предмет до якого звертаються)

^ Приклади з твору:

Бідна моя Україна, Україно, Україно;

ненько моя, ненько;

грай же море, мовчіть гори,

гуляй буйний полем, плачте діти, козацькії;

отамани, товариші, брати мої, діти

- риторичні оклики(окличне речення, яке служить для образного вираження якогось сильного почуття)

^ Приклади з твору:

Була колись гетьманщина, та вже не вернеться!

Зажурилась Україна, така її доля! В церкву не пускають!

Україно, моя, Україно, ненько, моя, ненько!

Плачте діти козацькії, така ваша доля! та ін.

- анафори (повторення окремих слів чи словосполучень на початку віршованих рядків - у творі відсутні)

Учитель: А якщо згадати уроки української мови, а саме «Лексика за частотою вживання», то в рядках поеми …..

Зібрав Тарас козаченьків

Поради прохати

Отамани товариші

Брати мої, діти

Дайте порадоньку

Що будем робити.

 • Слово «отаман» віднесемо до якої групи?

(Очікувані відповіді учнів: історизми, бо зникло поняття і вийшло з ужитку слово)

^ Бесіда за частиною теми уроку «Образ народного співця, його роль у житті українців часів Т.Г.Шевченка»

Учитель. Поема «Тарасова ніч» має обрамлення: на початку і в кінці твору йдеться про кобзаря – народного співця. Давайте спробуємо охарактеризувати наскрізний образ твору - образ народного співця та його роль у житті українців часів Тараса Шевченка.

^ СЛАЙД № 9 - «Кобзарі»

Учні виступають із короткими (2-3 речення) повідомленнями про кобзарів.

Учитель: Козацьких отаманів завжди супроводжували співці-кобзарі, їх нарівні з усіма утримували на Січі. Ця традиція корінням сягає в часи Княжої доби України. Тоді князі виступали в похід зі своїми співцями-боянами, які водночас були зв'язковими між військом і народом. До нас дійшли й імена давніх співців — Бояна і Митуси. Кобзарі завжди були з народом. Своїм сильним і полум'яним словом вони закликали до боротьби, а у вирішальну хвилину йшли в бій. Дійшли до нас й імена співців-кобзарів. Це Остап Вересай, Самійло Яшний, Федір Холодний та багато інших талановитих українців.

Учитель: Улюбленим персонажем українських народних художників був козак Мамай. Подивіться, будь ласка на репродукцію картини «Козак Мамай» стор. 56 вашого підручника. Спробуйте описати репродукцію картини. (Учні описують картину. Очікувані відповіді учнів: Здебільшого його зображували біля вогнища з бандурою і люлькою. До списа прип'ятий зазвичай кінь, неподалік — собака…)

Учитель:Чи відповідає цей образ образу кобзаря в поемі? Чи таким ви бачите кобзаря?

(Очікувані відповіді учнів: Це літня людина, багато чого бачила у житті. Сліпий кобзар людяний, набожний та мудрий, він пам’ятає історію України, пишається героями-козаками. Граючи на кобзі народний співець оповідає про історичні події, про славу та мужність козаків, які воювали за волю та добробут своєї рідної України)

Учитель: А зараз згадаємо народні прислів’я та приказки про козаків (учні доповнюють усно).

Слайд №10 - «Прислів’я та приказки»

 • Козацькому роду нема переводу.

 • Де козак, там і слава.

 • Козак не боїться ні тучі, ні грому.

 • То не козак, що не думає отаманом бути.

 • Отже, образ козаків часто виспівувався і в УНТ.

– Яке значення має образ Тараса Трясили, головного героя поеми, для нас, сучасників? Чим поема актуальна сьогодні?

(^ Очікувані відповіді учнів: Кожен народ має знати свою історію, своє минуле. Так у поемі «Тарасова ніч» патріотичним мотивом є нагадування нащадкам про славне минуле свого народу).

Учитель: А тепер давайте спробуємо дати ім’я нашому урокові. (Діти пропонують свої варіанти і вчитель обирає найкращий)

«Йдучи в майбутнє, не забуваймо про своє минуле»

Слайд № 11 - «Ім’я уроку»

ІІІ. Рефлексивно-оцінювальний етап уроку.

Учитель: Як висновок сьогоднішнього уроку, продовжить самостійно, по черзі, незакінчене речення:

 • «На сьогоднішньому уроці я…»

 • «Найбільше мені запам’яталося з поеми…»

«Тарас Шевченко для мене…»

Учитель: На сьогоднішньому уроці ми з вами познайомилися зі змістом поеми «Тарасова ніч», її історією написання; навчилися виділяти художні особливості поеми, познайомилися з образом народного співця – кобзаря. А зараз – оцінки за роботу на уроці. (Оцінювання учнів з коментарем)

Учитель: Для мене сьогодні найважливішим було те, що ми з вами доторкнулися до нашої історії та зробили висновок, що без нашого минулого, без історії не може бути щасливого майбутнього. Мене вражає, що Шевченко був настільки сильний духом, що ніякі перипетії життя не зламали його волю. Вражає, як любив поет вітчизну, уболівав за її майбутнє, переймався історією свого народу. Шевченко, особисто для мене, це взірець духовності, це постать, яка залишила слід не лише в історії української літератури, а й у моїй душі. А для вас?

ІV. Інструктаж домашнього завдання - диференційоване (на картках для кожного учня).

Учитель: Перед вами лежать картки, на яких записане домашнє завдання. Вкладіть їх собі в зошити, а в щоденниках зробіть помітку «Д/з на картках у зошиті».

Обов’язкове загальне: вивчити напам’ять поезію Л.Українки «Як дитиною бувало»

Обов’язкове на вибір: підготувати біографію Лесі Українки

За бажанням: Написати есе на тему «Слід історії в моєму житті»(за творчістю Т.Г.Шевченка)

Учителі: Ми всім дуже дякуємо за гарний урок, плідну працю. Ви всі сьогодні молодці. Урок закінчений. До побачення.Схожі:

Урок української літератури та історії у 6 класі Тема: Т. Г. Шевченко. \"Тарасова ніч\". Образ народного співця, його роль у житті українців часів Т. Г. Шевченка iconЛеся Українка. ”Давня казка”. Роль поета і поезії в суспільстві. Образ народного співця,його високі моральні риси. Мета уроку
Леся Українка. ”Давня казка”. Роль поета і поезії в суспільстві. Образ народного співця,його високі моральні риси
Урок української літератури та історії у 6 класі Тема: Т. Г. Шевченко. \"Тарасова ніч\". Образ народного співця, його роль у житті українців часів Т. Г. Шевченка iconУрок української літератури в 5 класі
Тема. Т. Шевченко. Україна – частина Шевченка. Вірш,, Садок вишневий коло хати
Урок української літератури та історії у 6 класі Тема: Т. Г. Шевченко. \"Тарасова ніч\". Образ народного співця, його роль у житті українців часів Т. Г. Шевченка iconЕкспрес-зошит з української літератури учня\учениці Тема: Світова велич Тараса Григоровича Шевченка
Яку роль відіграли ці люди у житті Шевченка-художника, чи Що означає для художника ці назви?
Урок української літератури та історії у 6 класі Тема: Т. Г. Шевченко. \"Тарасова ніч\". Образ народного співця, його роль у житті українців часів Т. Г. Шевченка iconУрок української літератури
Тема: А. Лотоцький. Оповідання «Михайло семиліток». Образ Михайлика та його брата. Тема художнього твору, кульмінація
Урок української літератури та історії у 6 класі Тема: Т. Г. Шевченко. \"Тарасова ніч\". Образ народного співця, його роль у житті українців часів Т. Г. Шевченка iconУрок української літератури в 7 класі
Тема. Т. Г. Шевченко. Почуття поета у відображенні складних явищ суспільного життя
Урок української літератури та історії у 6 класі Тема: Т. Г. Шевченко. \"Тарасова ніч\". Образ народного співця, його роль у житті українців часів Т. Г. Шевченка iconУрок української літератури в 10 класі
Тема. І. Франко. Поетична збірка Зів’яле листя”. Любовна тема у творчості поета, автобіографічність (урок української літератури...
Урок української літератури та історії у 6 класі Тема: Т. Г. Шевченко. \"Тарасова ніч\". Образ народного співця, його роль у житті українців часів Т. Г. Шевченка iconКонспект інтегрованого уроку з української літератури в 11 класі Тема уроку: Життєвий шлях Олександра Довженка. Формування світоглядних переконань. Трагізм творчої долі
Ли його письменницький талант, розкрити, в чому полягав трагізм долі О. Довженка; активізувати пізнавальну діяльність учнів засобами...
Урок української літератури та історії у 6 класі Тема: Т. Г. Шевченко. \"Тарасова ніч\". Образ народного співця, його роль у житті українців часів Т. Г. Шевченка iconКонспект уроку з української літератури у 7 класі на тему: «Григір Тютюнник. «Климко». Образ головного героя повісті
Художні особливості твору (художні засоби, позасюжетні елементи, роль мови персонажів)
Урок української літератури та історії у 6 класі Тема: Т. Г. Шевченко. \"Тарасова ніч\". Образ народного співця, його роль у житті українців часів Т. Г. Шевченка iconУрок з української літератури у 9 класі Таран Тетяна Олександрівна, учитель української мови та літератури Ясинуватської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Тема
Тема: «Вічний серед неволі і святий серед пекла». Філософія життя Григорія Сковороди
Урок української літератури та історії у 6 класі Тема: Т. Г. Шевченко. \"Тарасова ніч\". Образ народного співця, його роль у житті українців часів Т. Г. Шевченка iconІнтегрований позакласний захід з української літератури та англійської мови Тема: Тарас Шевченко. Минуле,теперішнє,майбутнє… Мета
Т. Шевченка; формувати вміння сприймати текст на слух та вміти перекласти його з англійської мови; удосконалювати навички виразного...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib2.znaimo.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи

Разработка сайта — Веб студия Адаманов