Конспект уроку з української мови в 8 класі Перервинцівського нвк «зош і-іііст днз.» Вчитель: Л.І. Слободян 2012 icon

Конспект уроку з української мови в 8 класі Перервинцівського нвк «зош і-іііст днз.» Вчитель: Л.І. Слободян 2012



НазваКонспект уроку з української мови в 8 класі Перервинцівського нвк «зош і-іііст днз.» Вчитель: Л.І. Слободян 2012
Дата конвертації27.06.2013
Розмір80.82 Kb.
ТипКонспект
скачать >>>



План – конспект уроку

з української мови

в 8 класі

Перервинцівського НВК «ЗОШ І-ІІІст.-днз.»

Вчитель: Л.І.Слободян


2012


Тема: Однорідні члени речення(зі сполучниковим, безсполучниковим і змішаним зв’язком). Кома між однорідними членами речення.

Мета: повторити, узагальнити та систематизувати відомості про однорідні члени речення та розділові знаки при них; удосконалювати вміння правильно інтонувати речення з однорідними членами; розвивати творчі вміння побудови односкладних речень,використання однорідних членів речення у своєму мовленні; виховувати любов до рідної природи, зокрема до квітів.

Обладнання: таблиця «Розділові знаки в реченнях з однорідними членами», індивідуальні картки із завданнями, підручник «М.І.Пентилюк.Рідна мова: Підручник для 8 кл. – К: «Освіта», 2008., ілюстрації, комп’ютерний комплекс, презентація.

^ Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок.

Хід уроку

І.Організаційній момент

ІІ.Актуалізація опорних знань учнів. Оголошення епіграфа уроку:

Слів на описи не трачу, словом не передаси

Їх земної, безсловесної, дивовижної краси.

В. Симоненко.

1.Робота біля дошки за картками.

1.1.Визначити члени речення у реченні, що є епіграфом уроку.

1.2.Прочитати, списати,визначаючи межі речень, розставити розділові знаки.

Давним-давно коли на землі ще не було людини землю пробив маленький пагінець потягнувся до неба сонця і розцвів квіткою якою була та квітка ніхто не знає але без сумніву в світ прийшла краса

Кажуть що краса врятовує світ від зла квіти це краса тому сьогодні ми звертаємося до них це Божі посланціі вони випромінюють щастя здоров’я злагоду і добро.

2.Індивідуальна робота.

2.1.Скласти інструкцію квітникаря, використовуючи односкладні речення.

2.2.Поставити розділові знаки.

Квіти наша радість. Моє захоплення квітами це бальзам для душі. Вони радість та спокій казковий та неповторний дивосвіт. Квіти невід’ємна частина побуту.

2.3.Бліц-опитування про односкладні речення, доки учні готують відповіді.

1.Що називається реченням?

2.Які бувають речення за будовою?

3.Навести приклад простого і складного речення?

4.Які бувають речення за складом граматичної основи?

5.Навести приклади двоскладного та односкладного речення.

^ 4.Вибірково- розподільна робота( кодовий диктант)

Код: 1 – означено-особове, 2 – неозначено-особове, 3 – узагальнено-особове, 4 – безособове, 5 – називне.

Квіти життя мого.

Квітів поганих немає.

Посадиш квіти – отримаєш насолоду.

Квіти тепер садять усюди.

Садіть квіти біля школи і доглядайте їх.

ІІІ.Мотивація навчальної діяльності

Проблемно-пошукове завдання пізнавального характеру

( Демонстрація ілюстрацій рослин,які зникають)

Замисліться над змістом цих речень:

Знай, люби,бережи рослини, занесені до Червоної книги! Пам’ятайте, що у рослин і тварин немає депутатів, їм нікому скаржитись і писати, за них нікому заступитись, крім нас, людей, які разом із ними заселяють цю планету.

-Чи є у реченні слова, які відповідають на одне й те ж запитання та відносяться до одного й того самого слова?

Отже, сформулюйте тему нашого уроку.

ІV.Ознайомлення учнів з темою, метою та завданнями уроку

-Запишіть в зошиті тему: «Однорідні члени речення(зі сполучниковим, безсполучнико- вим і змішаним зв’язком). Кома між однорідними членами речення.» Ми повинні повторити, узагальнити та системазувати матеріал про однорідні члени речення…і відчути захоплення та вдячність до квітів, які поруч із нами все життя: від народження до смерті. Ці знання потрібні для того, щоб бути грамотною і гармонійною людиною в житті.

Люди дивляться, п’яніють, в них кохаються віки,

Нареченим їх дарують, заплітають у вінки.

Ними кожен своє щастя,власну назву назива,

Квіти часто нам говорять втричі більше, ніж слова.

В.Симоненко.

^ V. Виконання проблемно-пошукових завдань пізнавального характеру

1. Пошуково-вибіркова робота в групах.

1 група

Записати речення,виділити однорідні члени речення та проаналізувати непоширені й поширені однорідні члени речення.

На мене війнуло п’янким запахом духмяного горошку та лілей. Літо з його пахучими матіолами,різнобарвними айстрами та буйними жоржинами відпливло вдалину. Сині дзвоники,троянди, чорнобривці наслухали повечірні таємниці.(М.Сингаївський) І смішно, ніжно, білосніжно жасмин танцює па-де-де.(І.Жиленко) ( Учні виводять висновок про поширені й непоширені однорідні члени речення).

2 група

Прочитати речення,записати та з’ясувати кількість рядів однорідних членів речення.

Квітникарі-професіонали та квітникарі-любителі дбають про красу довкілля та настрій людей. Мені й тобі потрібні зорі, шум борів, полин і м’ята. Глід,Шипшина й Терен дикий вмить без галасу і крику всю поляну оточили, нашорошили голки.(Учні самостійно виводять висновок про те, що в реченні може бути кілька рядів одно- рідних членів речення).

3 група

Прочитати речення, записати та з’ясувати, як поєднуються між собою однорідні члени речення? Якими сполучниками поєднуються однорідні члени речення?

Я люблю майорці(цинії), айстри, красолю. А тим часом місяць пливе оглянути і гарні гладіолуси, і пахучі лілії, і різнобарвні дельфініуми. Квіти дають утіху і радість, насолоду і заспокоєння.( Учні самостійно виводять висновок про те, як поєднують- ся та якими сполучниками однорідні члени речення).

4 група

Прочитати речення, записати, поставити розділові знаки. Пояснити їх.

Барвінок цвів і зеленів слався розстилався.І барвінком і рутою і рястом квітчає весна землю. Мальви ромашки волошки сокирки всі ці квіти годилися для плетіння вінка і щось означали. А що вони означали? (Скласти розповідь). ( Учні самостійно виво- дять висновок про те, які розділові знаки ставляться при однорідних членах рече- ння).


2.Дослідження-моделювання

Змоделювати перші дві строфи вірша В. Сосюри. Визначити, чим ускладнено односкладні речення?

(Любити) Україну, як сонце, (любити), як вітер, і трави, і води… В годину щасливу і в радості мить,(любити) у годину негоди. (Любити) Україну у сні й наяву, вишневу свою Україну, красу її вічно живу і нову, і мову її солов’їну(В.Сосюра).

3.Дослідження-відновлення

Відновити уривок із вірша Н. Забіли «Квіти»,уставляючи необхідні за змістом слова. Підкреслити однорідні члени речення.Назвати однорідні члени різного порядку. Обґрунтуйте свою думку.

Квіти

Під віконцями на …

У весняному … у земельку,

Як в …,

Я насіннячко кладу.

Сонце, смійся!

Дощик, лийся!

Линьте … до землі,

Щоб на … у зернятах

Кріпли паростки малі.

Прийде літо, будуть …,

Будуть в мене восени

У … на голівці

… запашні.

^ V I. Узагальнення й систематизація вивченого

1.Робота в парах

- Скласти діалог з товаришем по парті на тему « Квіти в моїй родині». З’ясувати, яке ставлення членів родини до квітів, яких традицій дотримуються, які звичаї пам’ята-ють із попередніх поколінь.

- У репліках використати однорідні члени речення з кількома рядами однорідних членів.

- Розіграти діалоги й визначити найкращий і найзмістовніший (урахувати емоцій-ний настрій співрозмовників та культуру спілкування).

2.Диктант із коментуванням

Записати речення, зробити синтаксичний розбір.

1.Із землі показалася перша зелень:проліски, фіалочки.(Панас Мирний.) 2. Поле зелене, поле золоте, а по тому полю бризки: дикий мак, волошки, черевички,сокирки.(С. Васильченко) 3. І палаюче сяйво зорини, і задумливий цвіт материнки, і вогонь лугової калини – все в мені. Все, як є, до росинки.( Д. Луценко.) 4. У городі і в саду ясніли різнобарвні айстри, палка красоля, гвоздики, гарячий, як кров, королів цвіт.(С. Васильченко.)

3. Редагування тексту

Наступний матеріал вже готовий до друку, …проте він ще не відредагований. Ви повинні виправити помилки в реченнях, правильно вживаючи в них однорідні члени речення. Для цього слід пам’ятати, що речення з однорідними членами будуються за певними правилами, порушення яких робить зміст висловлювання незрозумілим.

Щоб правильно виконати це завдання відкрийте підручник на с.143 і прочитайте їх.

Текст спроектовано на дошку


^ Композиції з квітів

Осінь. І в квартирі появилися хризантеми і айстри. Останні квіти, що проізросли в саду. Та у оранжереях полум’яніють рядом з білими лілеями червоні гвоздики. Роспускаються іриси, архідеї. Їх можна прикупити незалежно від пори року. Для букета не треба много квітів, важливо подобрати надлежащий фон. Фоном можуть бути стіна, екран, лисьтя інших рослин. І тоді 1-3 квітки в одній вазі справлятимуть враження виликого букета.

Для перевірки виконаного завдання, проектується правильний варіант тексту.

( Самооцінювання)

VII. Підсумок уроку. Оголошення результатів діяльності

  1. Бесіда. 1. Які члени речення називаються однорідними?

2. Як пов’язуються між собою однорідні члени речення?

3. З якою інтонацією вони вимовляються?

4. Які розділові знаки ставляться, коли в реченні при однорідних членах

є узагальнюючі слова?

2.«Мікрофон»: На уроці я дізнався…

3. Виставлення та аргументація оцінок

VII .Домашнє завдання

Написати твір-опис на тему: «Чарівність квітів», використовуючи у структурі тексту однорідні додатки.



Схожі:

Конспект уроку з української мови в 8 класі Перервинцівського нвк «зош і-іііст днз.» Вчитель: Л.І. Слободян 2012 iconКонспект уроку з української мови у 7 класі Сполучник як службова частина мови Вчитель Савченко Альона Василівна Тема. Сполучник як службова частина мови
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу із застосуванням мультимедійних технологій
Конспект уроку з української мови в 8 класі Перервинцівського нвк «зош і-іііст днз.» Вчитель: Л.І. Слободян 2012 iconУрок гостини з української мови у 3 класі
Білоусівський нвк «зош І-ІІІ ст ліцей» відділу освіти Драбівської районної державної адміністрації
Конспект уроку з української мови в 8 класі Перервинцівського нвк «зош і-іііст днз.» Вчитель: Л.І. Слободян 2012 iconВ 10 класі м. Хмельницький, 2012 Навчально – виховний комплекс №2
Дудар О. А. – вчитель української мови та літератури, старший вчитель, «вчитель – методист»
Конспект уроку з української мови в 8 класі Перервинцівського нвк «зош і-іііст днз.» Вчитель: Л.І. Слободян 2012 iconКонспект уроку з англійської мови у 5 класі за темою «Одяг» Заклад: Спеціалізована школа №274 м. Києва Вчитель: Ляшко Наталя Олександрівна
Досягнення: нагороди руо(2006, 2011) та гуо(2012), Подяка кмда(2012), Сертифікат волонтера «Євро-2012», Сертифікат про успішний курс...
Конспект уроку з української мови в 8 класі Перервинцівського нвк «зош і-іііст днз.» Вчитель: Л.І. Слободян 2012 iconКонспект уроку з англійської мови у 6 класі за темою «Одяг» Заклад: Спеціалізована школа №274 м. Києва Вчитель: Ляшко Наталя Олександрівна
Досягнення: нагороди руо(2006, 2011) та гуо(2012), Подяка кмда(2012), Сертифікат волонтера «Євро-2012», Сертифікат про успішний курс...
Конспект уроку з української мови в 8 класі Перервинцівського нвк «зош і-іііст днз.» Вчитель: Л.І. Слободян 2012 iconПлан – конспект уроку з української мови в 4 класі за темою «Неозначена форма дієслова. Дієслова-синоніми.»
Скажемо гостям на який урок ми їх запросили (на урок української мови). Девізом нашого уроку є : Рідну мову я вивчаю
Конспект уроку з української мови в 8 класі Перервинцівського нвк «зош і-іііст днз.» Вчитель: Л.І. Слободян 2012 iconКонспект уроку з української мови в 1 класі за темою
Державні символи України; прищеплювати любов до української мови; розвивати пам'ять, увагу; корегувати вимову дітей; виховувати шанобливе...
Конспект уроку з української мови в 8 класі Перервинцівського нвк «зош і-іііст днз.» Вчитель: Л.І. Слободян 2012 iconКонспект уроку з української мови у 7 класі
Тема: прийменник як службова частина мови. Види прийменників. Прийменник як засіб зв’язку в словосполученні та реченні
Конспект уроку з української мови в 8 класі Перервинцівського нвк «зош і-іііст днз.» Вчитель: Л.І. Слободян 2012 iconКонспект відкритого компетентнісно спрямованого уроку української мови у 7 класі
Через роботу над побудовою усного висловлювання на певну тему в доцільному стилі й жанрі, вибираючи й поєднуючи різні типи мовлення,...
Конспект уроку з української мови в 8 класі Перервинцівського нвк «зош і-іііст днз.» Вчитель: Л.І. Слободян 2012 iconКонспект відкритого компетентнісно спрямованого уроку української мови у 6 класі
Через роботу над побудовою письмового висловлювання на певну тему в доцільному стилі й жанрі, вибираючи й поєднуючи різні типи мовлення,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib2.znaimo.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи

Разработка сайта — Веб студия Адаманов