Розробка уроку для 7 класу з української мови на тему icon

Розробка уроку для 7 класу з української мови на тему



НазваРозробка уроку для 7 класу з української мови на тему
Дата конвертації27.06.2013
Розмір41.97 Kb.
ТипДокументи
скачать >>>



Розробка уроку

для 7 класу

з української мови на тему

«Узагальнення вивченого з теми «Сполучник»


Підготувала

Ківаліна К. В.

учитель української мови та літератури

Амвросіївської ЗОШ І-ІІІ ст.. № 6

Амвросіївської районної ради

Донецької області


ТЕМА: УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО З ТЕМИ «СПОЛУЧНИК».

МЕТА: узагальнити й систематизувати знання семикласників з теми «Сполучник», сформувати цілісну систему особистих знань учнів з теми, структурувати вивчений теоретичний матеріал, удосконалювати орфографічні уміння й навички; розвивати творчі вміння самостійно розв’язувати нові пізнавальні завдання; удосконалювати мисленнєві дії аналізувати, порівнювати, систематизувати й узагальнювати, доводити тощо; покращувати вміння самостійно складати діалоги, загадки, розширювати словниковий запас учнів; розвивати усне мовлення; розвивати спостережливість, уважність, кмітливість, творчу уяву як важливі елементи розумової діяльності людини; виховувати прагнення до пізнання, пошуку цікавих мовних одиниць; виховувати любов до української мови, поезії та музики.

^ ТИП УРОКУ: урок повторення теми.

ВНУТРІШНЬОПРЕДМЕТНІ ЗВ’ЯЗКИ: література (аналіз сполучників у поезіях українських письменників), музика (аналіз сполучників у сучасній українській музиці), культура мовлення (складання та розігрування діалогів).

МЕТОДИ: пошуково-дослідна робота (домашня), «мікрофон», робота зі схемами, «доповни речення», складання діалогів, складання загадок, метод вправ.

ОБЛАДНАННЯ: картки зі схемами (теоретичний матеріал), картки з текстом, картки з темою діалогу та сполучниками.

ЛІТЕРАТУРА:

  1. І. А. Крівіч, Л. І. Сургай. Українська мова. Плани-конспекти для шкіл з російською мовою навчання. 7 клас. – Видавництво «Ранок», 2007.

  2. С. А. Омельчук, А. І. Ляшкевич, М. В. Чаловська. Усі уроки української мови в 7 класі. – Харків, видавнича група «Основа», 2008.

  3. С. Я. Єрмоленко, В. Т. Сичова. Рідна мова. Підручник для 7 класу. – Київ: «Грамота», 2007.


На дошці записано дату, тему, мету уроку. Записано завдання на доповнення речення. На дошці прикріплено схеми.


Хід уроку


І. Організаційний момент.

Учитель: Доброго дня, діти.

Діти: Доброго дня.

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

Учитель: Протягом декількох уроків ми з вами вивчали сполучник як частину мови. Сьогодні – останній урок вивчення цієї теми. Ви повинні знати, що таке сполучник, які розряди він має, розрізняти сполучники у реченні за їхніми розрядами, розбирати сполучник як частину мови.

^ Отже, запишемо у зошитах дату та тему уроку.

Скажіть, яку мету ви перед собою ставите на початку уроку? (відповіді учнів) Сподіваюся, що ви її досягнете.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Учитель: Домашнє завдання ви отримали досить цікаве. (учні – з кожного ряду по одному – розповідають, яким саме було завдання). Один ряд отримав завдання знайти і записати у зошити вірші про мову або Україну, виділити у них сполучники та назвати їх; другий ряд – прослухати вдома рекламні ролики та виписати у зошити ті, які містять сполучники, підкреслити їх та назвати; третій ряд – з музичних творів сучасної естради теж виписати уривки пісень, в яких є сполучники, виділити їх та назвати.

Учні зачитують домашнє завдання.

Учитель: ^ Скажіть, чи помітили ви, що якісь сполучники дуже часто використовуються у ваших текстах, а якісь – досить рідко? Якщо так, то які?

ІV. Повторення ключових питань теми (зв’язні усні відповіді учнів).

Учитель: Ви помітили, що на кожній парті лежать картки зі схемами, на яких зображено теоретичні відомості про сполучник як частину мови. У вас є схема «Сполучник як частина мови» ( додаток до уроку № 1), «Розряди сполучників» (додаток до уроку № 2), «Сполучники сурядності» (додаток до уроку № 3) і «Сполучники підрядності» (додаток до уроку № 4). Через одну хвилину хтось із вас спробує дати зв’язну відповідь за цими схемами.

Учні відповідають, користуючись картками (4 учні).

V. Усні й письмові вправи на матеріалі повторення.

Учитель: Отже, теорію ми з вами повторили. Але ж її слід вдосконалити за допомогою практичних завдань.


Завдання № 1

Доповнити речення, записане на дошці (по рядах).


Храми України є шедеврами світової архітектури,...

1 ряд – тому що...

2 ряд – немов...

3 ряд – незважаючи на те що...


Завдання № 2

(виконується одночасно, але учні виконують різні завдання)


  1. За бажанням декілька учнів складають загадки про сполучник.

  2. 2 учні складають діалог на тему «Україні – українську мову» за допомогою сполучників тому що, оскільки, після того як, якщо, як, щоб, хоч, начебто, та, незважаючи на те що, де, і. (завдання учні отримують на картці)

2 учні складають діалог на тему «Чи потрібно оберігати природу?» за допомогою сполучників як, але, а, хоч, бо, наче, щоб, якби, і, завдяки тому що, що.

3. Інші учні отримують картки з текстом, в якому немає сполучників. Сполучники треба вставити (олівцем на картці). Текст – додаток до уроку №5.

Учитель (через 5-7 хвилин): ^ Ви завершили роботу. Тепер перевіримо її.

Учні читають текст зі вставленими сполучниками, читають загадки (а інші їх відгадують), розігрують діалоги.


Завдання № 3


Завдання виконується по рядах: скласти по 2 речення з поданими мовними одиницями, які звучать однаково, пишуться по-різному і є різними частинами мови:

1 ряд – проте і про те;

2 ряд – щоб і що б;

3 ряд – якби і як би.

VІ. Підсумки уроку. Оцінювання учнів.

Учитель: На початку уроку ви ставили перед собою мету, кожен свою. Пригадайте, якою вона була. Чи досягли ви тієї мети? (відповіді учнів) Чи сподобався вам сьогоднішній урок? Якщо так, то чим саме? (відповіді учнів)

Отже, ми завершили вивчення цієї теми. Тепер ви все знаєте про сполучник як частину мови. Залишається лише дати оцінку вашим знанням. (учитель оцінює відповіді учнів)

VІІ. Домашнє завдання.

З художньої літератури виписати 5 речень зі сполучниками підрядності.






Схожі:

Розробка уроку для 7 класу з української мови на тему iconУрок української мови 3 клас Розробка вчителя початкових класів Мокляк Алли Анатоліївни Тема
Цьому підпорядкований особистісно орієнтований підхід у викладанні шкільних дисциплін, інтерактивні форми навчання, які впевнено...
Розробка уроку для 7 класу з української мови на тему iconМетодичні рекомендації до уроку І. Організація класу Весела пісенька дзвіночка покликала нас на урок
Обладнання таблиця, роздатковий матеріал для групової роботи А4, маркери, картки для оцінювання роботи учнів на уроці.; підручник...
Розробка уроку для 7 класу з української мови на тему iconОбладнання: підручник, робочий зошит, картки для роботи в парах, картки для роботи самостійно, презентация 1, мультимедийный проектор (для показа презентации), компьютер, аудіозапис музики Чайковського «Времена года», тематичні картинки. Хід уроку
Розробка уроку з англійської мови для 6 класу за підручником О. Карпюк з використання ікт
Розробка уроку для 7 класу з української мови на тему iconРозробка уроку української мови «Мова скарбниця духовності народу»
...
Розробка уроку для 7 класу з української мови на тему iconМетодична розробка використання проектних технологій у позакласній роботі з української мови в старшій школі книги Олени Юріївни
Розробка системи занять гуртка з української мови за проектними технологіями (І семестр)
Розробка уроку для 7 класу з української мови на тему iconРозробка уроку в 7 класі Вчителя англійської мови Свердловського ліцею №1 Курілової А. О. Тема
Підручник з англійської мови для 7 класу шкіл із поглибленим вивченням англійської мови. Welcome to English Study. – стор. 188-190,...
Розробка уроку для 7 класу з української мови на тему iconМетодична розробка першого уроку для 2 класу 2011-2012 н р. Розробка Першого уроку: „Україна – наш спільний дім” Мета
Мета. Ознайомити учнів другого класу з початком навчального процесу, ознайомлення учнів з основними державотворчими подіями становлення...
Розробка уроку для 7 класу з української мови на тему iconРозробка уроку-дослідження з літератури в 9 класі на тему: «Українське бароко і поезія Григорія Сковороди»
Костюк Людмила Анатоліївна, учитель української мови та літератури І категорії Краснолиманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів...
Розробка уроку для 7 класу з української мови на тему iconРозробка уроку з української літератури для 5 класу Антоніна Лисянська, вчитель вищої категорії, Лебединська зош І-ІІІ ст.№6 Тема: Л. Глібов – відомий український поет І байкар. Віршовані загадки
Мета: ознайомити учнів з віршованими загадками Леоніда Глібова; розвивати кмітливість, розумові здібності, пам’ять, творчу уяву,...
Розробка уроку для 7 класу з української мови на тему iconЗаявка на участь у конкурсі розробок уроків з історії України для 8 класу Прошу прийняти до участі в конкурсі розробку уроків для 8 класу на тему «Початок Національно-визвольної війни українського народу середини ХVІІ ст. Відродження української держави»
Прошу прийняти до участі в конкурсі розробку уроків для 8 класу на тему «Початок Національно-визвольної війни українського народу...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib2.znaimo.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи

Разработка сайта — Веб студия Адаманов