Життя цінується не за тривалістю, а за змістом icon

Життя цінується не за тривалістю, а за змістом



НазваЖиття цінується не за тривалістю, а за змістом
Дата конвертації30.06.2013
Розмір171.42 Kb.
ТипДокументи
скачать >>>



ЖИТТЯ ЦІНУЄТЬСЯ НЕ ЗА ТРИВАЛІСТЮ,

А ЗА ЗМІСТОМ


( за п’єсою “Ляльковий дім” Г. Ібсена)
МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА



Розробила: Войцехівська Ірина Станіславівна – викладач вищої категорії


Методична розробка містить

нетрадиційний підхід до проведення

заняття з використанням інноваційних

форм та методів навчання


ТЕМА ЗАНЯТТЯ:

ЖИТТЯ ЦІНУЄТЬСЯ НЕ ЗА ТРИВАЛІСТЮ, А ЗА ЗМІСТОМ




МЕТА ЗАНЯТТЯ:

навчальна: розглянути твір як соціально - психологічну драму, спираючись на ключові сцени драми, показати як і чому розпалася сім’я Нори, підкреслюючи, що міцність сім’ї залежить від любові, взаємоповаги та

взаєморозуміння подружжя; з ясувати особливості композиції, конфлікту героїв драми в складних життєвих ситуаціях, розкрити сутність морального максималізму ;

розвивальна : розвивати навички аналізу художніх образів у драмі, вдосконалювати здатність добирати цитати, виробляти уміння вести діалог, відстоювати власну думку, визначати жанр твору, його будову, художні особливості, сприяти формуванню аналітичного способу мислення ,

виховальна: виховувати у студентів загальнолюдські цінності : милосердя, взаєморозуміння, почуття відповідальності, поваги до інших, серйозний підхід до створення сім’ї в майбутньому, виховувати покликання справжнього призначення людини у світі ; сприяти вихованню мислячого читача


Епіграф : Таємниця життя незбагненна, але ми не можемо відмовитися від спокуси все ж таки пізнати її та зрозуміти.

Й. Гете


^ ТИП : ЗАНЯТТЯ ПОШУКУ ІСТИНИ


МЕТОДИЧНА МЕТА: Практичне впровадження новітніх технологій у навчально - виховний процес


МІЖПРЕДМЕТНІ ЗВ’ЯЗКИ:

1. Українська мова. Види усного і писемного спілкування.

2. Українська література. Теорія літератури.

3.Російська мова. Поезія.

4.Культурологія. Культура Нового часу.

5.Естетика. Музика і театр.

6. Основи комп’ютеризації. Практичне використання.

7. Географія .Скандинавські країни.

8. Англійська мова . Скандинавські країни.


^ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАНЯТТЯ


1. Наочні посібники:

Портрет письменника, плакат з висловом, ілюстрації до твору(ксерокопії) , малюнки студентів, географічна карта, ялинка, одяг головних персонажів, підсвічник, лялька, таблиця оцінювання.


  1. ^ Роздавальний матеріал:

словник термінів, опорна схема «.Композиція п’єси «Ляльковий дім»,план характеристики головних персонажів.


  1. ^ Технічні засоби навчання:

Комп’ютер - “Види Норвегії “, відеомагнітофон - “Прототип образу Нори” , магнітофон - поезія Г.Ібсена , музичне оформлення , музичний інструмент піаніно ( виконання тарантели),

Кодоскоп - схема “ Композиція п’єси”


4. Література:

Г. Ібсен. «Ляльковий дім».

Коротка літературна енциклопедія.

О.В. Пронкевич. Зарубіжна література ХІХ ст. Критика.

К.: Педагогічна преса.-2003.-430-457

О.В. Пронкевич. Зарубіжна література ХІХ ст. Хрестоматія. .-К.:

Педагогічна преса.-2003.

О.М.Ніколенко Зарубіжна література ХІХ ст.-К.:1999.-305-317

Всесвітня література - № 11, 1999.-23

Все для вчителя.- №4-5 ,2004.-5


^ ХІД ЗАНЯТТЯ


І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

ІІ. ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ ДО ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

а) повідомлення теми заняття.

^ ТЕМА: “ЖИТТЯ ЦІНУЄТЬСЯ НЕ ЗА ТРИВАЛІСТЮ, А ЗА ЗМІСТОМ

Епіграф : Таємниця життя незбагненна, але ми не можемо відмовитися від спокуси все ж таки пізнати її та зрозуміти

Й. Гете

б) повідомлення мети заняття.

в) актуалізація життєвого досвіду і опорних знань студентів.

^ 1.Слово викладача.

Генрік Ібсен –найвідоміший норвезький ( і ширше - скандинавський) письменник. Мабуть , тільки слава “короля казок”

Г. К. Андерсена може змагатися з його популярністю . Творчість Ібсена - найвище досягнення так званої “міщанської драми”, розквіт якої спостерігався у ХVІІІ ст.. у Франції та Німеччині . Він був сміливим мислителем, який не боявся переоцінювати загальновизнані ідеали. Головна його тема - зіткнення мрії і дійсності, творчості й життя. Крім того, він пройшов і школу романтичного театру і, нарешті, перекинув місток до майбутнього, створивши канон “нової драми”, якій властива певна єдність поетики.

^ 2.Запитання до студентів:

- Які ви знаєте знаки поетики «нової драми» ?

3. Орієнтовна відповідь.

- Драматургічні твори є « п’єсами про людську душу», в яких йдеться про напружену, здебільшого трагічну боротьбу індивідуальності за власний унікальний світ.

- Відбувається зближення драматургічного простору з реальністю (персонажі, мова, поведінка, одяг).

- Немає чіткої мети між трагедією і комедією.

- Композиція п’єс має інтелектуально-аналітичний характер (зовнішня ілюзія щастя, закінчення трагічне, осмислення персонажами власного життя).

- Незавершена кінцівка.

г) мотивація навчальної діяльності студентів.

Ви обрали собі професію, маєте намір стати бухгалтерами, але як ви себе зарекомендуєте як працівники ? Ви - майбутні чоловіки і дружини. Перед вами постануть проблеми сімейного благополуччя, їх потрібно буде вирішувати. І тоді вам в пригоді стане сьогоднішня наша тема.

ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Викладач


Я пропоную вам на крилах часу перенестися до Норвегії.

( демонстрація комп‘ютерної програми ”Краєвиди Норвегії” )

^ 2. На тлі ілюстрацій звучить розповідь.

Норвегія - держава на Півночі Європи, що займає західну та північну частини Скандинавського півострова. Омивається Баренцовим, Норвезьким, Північним морями. Займає територію 387 тис. Км . Населення - приблизно 4.2 млн. чоловік, причому норвежці складають біля 98%. Найбільші міста Норвегії - Берген, Ставангер, Осло є столицею. Державна церква - Лютеранська.

Норвегія - індустріально – аграрна країна, розвинене судноплавство, риболовний промисел, нафтодобувна та нафтохімічна індустрія.

Майже через всю країну простягаються стародавні Скандинавські гори, складені кристалічними породами. Багато бурхливих порожистих річок. У горах чимало мальовничих озер, характерна тундрова рослинність. Ростуть ліси в основному хвойні та мішані. Найбільшим науковим центром є Норвезька академія наук і літератури в Осло.

Велике значення в театральному мистецтві Норвегії мала діяльність Г.Ібсена та Б. Бйорнсона, які в різний час були керівниками Норвезького театру в Христианії.

^ 3. Викладач продовжує.

Так, норвезький драматург Г.Ібсен не тільки посідав одне з перших місць у літературі свого часу, але й справив великий вплив на розвиток театрального мистецтва. Його п’єса «Ляльковий дім»- класичний зразок соціально-психологічної драми. Вона є прикладом того, як соціальний за своєю суттю конфлікт - зіткнення природних людських прагнень і надлюдських законів

суспільства-набуває спочатку морального забарвлення (у п’єсі в межах сім’ї з’ясовується, морально чи аморально вчинила Нора, підробивши підпис на векселі), а потім дія переводиться у сферу психології-основна увага зосереджується на душевній боротьбі головної героїні. Невипадково цю п’єсу часто називають просто «Нора».

Конфлікт реалізується у драмі як зіткнення персонажів і як боротьба в їхніх душах. У п’єсі за зовнішнім благополуччям, тобто декорумом, прихована жахлива безодня, сутність якої розкриває драматург.

^ 4. Словникова робота в зошитах: декорум, дія, підтекст, соціально-психологічний твір (визначення термінів у кожного на парті).

5. Передісторія створення п’єси ( відеозапис )

Прототип образу Нори.

Прототипом ібсенівської Нори стала норвезько - датська письменниця Лаура Килер (849 – 1932) . Під впливом ібсенівської п ’єси “Бранд ” дев’ятнадцятирічна дівчина написала книжку “Дочки Бранда”, яка вийшла в світ у 1869 році під псевдонімом. З нею ознайомився Ібсен, порадивши Лаурі зайнятися літературою, між ними зав’язалася дружба.

Лаура вийшла заміж з любові, але її чоловік, людина з розлагодженою нервовою системою, болісно сприймав нестаток грошей. Тому дружина намагалася захистити його від матеріальних проблем, і коли він захворів, звернулася за допомогою до свого багатого батька, однак той відмовив дочці. Тоді вона, таємно від усіх, зайняла гроші в одному з норвезьких банків, а поручився за неї впливовий друг. Коли знову стали потрібні гроші, Лаура зробила нову позику, але не змогла її повернути у визначений термін. У відчаї, втрачаючи розум, жінка хотіла видати фальшивий вексель, та вчасно зупинилась. Згодом про все довідався чоловік, який спочатку співчувавЛаурі, а потім під впливом родини, друзів, загальної думки жителів міста різко змінив своє ставлення до дружини і став вимагати розлучення. Дітей у неї відібрали, а її оголосили психічно хворою( пізніше, на прохання чоловіка, Лаура повернулася і в сім ю, і до літературної діяльності).

Про історію цієї жінки довідалася Сюзанна, дружина Ібсена, і, мабуть, пізніше розповіла про неї чоловікові. Нора і Лаура Килер мають багато спільного, але є й істотна різниця : Нора сама йде з дому, сама протиставляє себе суспільству - це її свідоме рішення.


^ IV.ВИВЧЕННЯ ЗМІСТУ П’ЄСИ «ЛЯЛЬКОВИЙ ДІМ»

1. Викладач . Я пропоную завітати в гості до шанованого сімейства Хельмерів. Але чи проханими гостями ми будемо ?

^ Запитання до бесіди:

- Яка атмосфера панує в домі Хельмера і Нори ?

- Чи безхмарне щастя Нори ?

- Охарактеризуйте образ Хельмера за планом (роздавальний матеріал):

а) поводження з дружиною;

б) ставлення до роботи в банку;

в) моральні засади.

- Коли ми дізнаємось про наявність таємниці злочину ?

а) сцена зустрічі Нори з Крістіною;

б) сцена «Прихід Крогстада ».

- В чому полягає вчинок Нори ? Порівняйте вчинок Крогстада і Нори. Що між ними спільного і чим вони відрізняються ?

- Почуття відчуженості від родини, коли воно виникло ?

- Які обставини відрізають Норі шляхи відступу ?

- Які обставини і яким чином впливають на Нору протягом другої дії ?

- Якого дива очікує Нора ?

- Опишіть почуття Нори під час репетиції тарантели. Чим вони зумовлені ?

3.Інсценування діалогу Хельмера і Нори(1).

- Порівняйте поводження Хельмера з Норою( роздавальний матеріал):

а) перед читанням листа від Крогстада;

б) прочитання листа.

В) після читання;

г) після отримання звістки про те, що Крогстад повертає боргову розписку.

- Яких змін зазнає його принциповість ?

- Що так образило в його поведінці ?

- Яка подія стається в сім’ї Хельмерів вперше за 8 років спільного життя?

Інсценування діалогу Хельмера і Нори ( 2 )

- Що нарешті, зрозуміла Нора ?

- Які обов’язки з’явилися у неї ?

-У чому полягають претензії Нори до релігії, суспільства світу ?

Що вона пропонує ?

- Як героїня розуміє поняття «співжиття» і «шлюб» ?

- Що вас найбільше вражає у сцені «Прощання» ?

Підсумок бесіди студентами.

Уперше Нора наважилась бути такою, якою є, уперше вирішила поговорити з

чоловіком серйозно. Вона була впевнена, що чоловік захистить її, та берегла його гідність і честь, навіть думала про самогубство, та виявилося...Нора пориває зі своїм родинним благополуччям , пориває з чоловіком, лишає дітей,

іде в невідомість із свого затишного дому тому, що вона перестала бути «лялькою», зазнавши розчарування в доброчесності і законах родинного життя.

^ 5. Робота над опорно – логічною схемою ” Композиція п’єси ”(додається кодограма)

6.Слово викладача

У 1892 році Ібсен написав вірш. Послухайте його і скажіть, як

перегукується основний мотив цієї поезії з головною думкою п’єси

(аудіо запис поезії ).

В этом доме они тихо жили вдвоем

И осенней и зимней порою.

Но случился пожар. И рассыпался дом,

И склонились они над золою.

Там, под нею, хранился ларец золотой,

Несгораемо прочный, нетленный.

Рыли землю лопатой, дробили киркой,

Чтобы клад отыскать драгоценный.

И находят они, эти двое людей,

Ожерелье , подвески, запястья,-

Не найти ей лишь веры сгоревшей своей.

А ему-его прежнее счастье. (Пер. А. Ахматової.

^ 7. На тлі музики скласти усний твір – мініатюру на тему: “Твоє ставлення до вчинку Нори” (творче завдання).Декілька осіб заслухати , при можливості створити дискусійну ситуацію.


^ ІV. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ.

Перевірка випереджаючого завдання.

Творче - читання авторських поезій, в тому числі англійською мовою.

Пошукова робота - “Видатні люди про письменника”(додаток)

“Ібсен і Україна” (додаток)

Висновки. П’єса “Ляльковий дім” (“Нора”) розвінчує легенду про щасливе

існування в буржуазному суспільстві. Фальш, лицемірство – сутність життя родини Хельмерів. Проаналізувавши п’єсу, ми можемо визначити її як соціально-психологічну драму .Саме фінал твору розкриває неможливість компромісу. Нора не може задовольнитись вирішенням проблеми наполовину (другий варіант кінцівки), вона не хоче знову йти в світ пристосовництва, лицемірства, який їй пропонує Хельмер. Вона бажає відродитися, відчути себе повноцінною людиною, щоб її сприймали такою, як є, а не знову підлаштовуватись під чиєсь уявлення про те, якою вона повинна бути.

Було б добре, якби ви , прийшовши сьогодні додому, влаштувалися якнайзручніше у своєму улюбленому кріслі чи то дивані і задумалися над власним покликанням , чого ви прагнете у житті. І тоді наше заняття пройде не марно. Хоча таємниця життя незбагненна , та ми не повинні відмовлятися від спокуси пізнати і зрозуміти її.


  1. ^ ПІДСУМКИ ЗАНЯТТЯ.

Оцінити роботу студентів на занятті, відмітити кращі відповіді.


VІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ (КОНКРЕТИЗОВАНЕ)

1. Прочитати О.М. Ніколенко Зарубіжна література ХІХ ст. Критика ст. 305-312.

2. Дати письмову відповідь на запитання:

Середній рівень: Як ви охарактеризуєте образ Нори ?

Достатній рівень: Чому п’єса називається «Ляльковий дім» ?

Високий рівень: Краще бути добре доглянутою власністю чи вільною людиною ?


ДОДАТОК

ІНСЦЕНІЗАЦІЯ УРИВКІВ З П’ЄСИ.
^
ДІАЛОГ № 1

Хельмер: Але, люба Норо, ти якась змучена. Від репетиції ?

Нора: Зовсім іще не репетирувала.

Хельмер: Однак це необхідно...

Нора: Абсолютно необхідно, Торвальде, Але я нічого не можу вдіяти без тебе. Я все забула.

Хельмер: Ну, ми швидко це відновимо в пам’яті.

Нора: Так, ти вже неодмінно допоможи мені, Торвальде. Обіцяєш ? Ах ! Я так боюсь. Таке велике товариство... Пожертвуй мені увесь цей вечір. Щоб жодної справи-пера в руки не брати ! А ? Обіцяєш, любий. Абсолютно необхідно, Торвальде. Але я нічого не можу вдіяти без тебе. Я все забула.

Хельмер: Обіцяю. Весь вечір цілком буду до твоїх послуг, бідне моє, безпорадне творіннячко. Гм ! Так... Спершу тільки... ( Іде до дверей до передпокою).

Нора: Чого тобі туди ?

Хельмер: Тільки глянути, чи нема листів.

Нора: Ні-ні, не треба, Торвальде !

Хельмер: Що, ще ?

Нора: Торвальде ! Я прошу тебе ! Там немає нічого.

Хельмер: Дай же глянути ! ( Хоче йти ).

Нора кидається до піаніно і починає грати тарантелу.

Хельмер: (Зупинається біля дверей). Ага !

Нора: Я не зможу танцювати завтра, якщо ти не попрацюєш зі мною.

Хельмер: (іде до неї). Ти справді так боїшся, любонько ?

Нора: Страшно. Давай репетирувати негайно. Час є ще до вечері. Сідай і грай мені,

любий. Показуй, учи мене, як завжди !

Хельмер: З охотою, з великою охотою, якщо ти так бажаєш. (Сідає за піаніно).

Нора: (вихоплює з картонки довгий барвистий шарф, похапливо загортається в

нього, потім одним стрибком стає посеред кімнати й гукає). Грай же ! Я танцюю !

^ ДІАЛОГ № 2

Нора: Сідай. Розмова буде довга. Мені треба багато чого сказати тобі.

Хельмер (сідаючи коло стола навпроти неї). Ти мене лякаєш, Норо. І я не розумію тебе.

Нора. Ото ж бо й є. Мене не розумієш . І я тебе не розуміла ... до сьогоднішнього вечора. Не перебивай мене. Ти тільки вислухай мене. Поквитаємося, Торвальде.

Хельмер: Що ти хочеш цим сказати?

Нора.( після короткої паузи). Тебе не вражає одна річ, ось тепер, коли ми так сидимо з тобою?

Хельмер: Що таке?

Нора: Ми одружені вісім років. Тобі не спадає на думку, що це ж уперше ми з тобою, чоловік з дружиною, сіли поговорити серйозно?

Хельмер: Серйозно... в якому розумінні?

Нора: Аж вісім років... більше....з першої хвилини нашого знайомства ми ні разу не обмінялися серйозними думками про серйозні речі.

Хельмер: Норо, що це за слова!

Нора: Та вже так воно і є, Торвальде. Коли я жила вдома, з татом, він викладав мені усі свої погляди, і в мене були ті самі, якщо ж у мене були інші, я їх приховувала, - йому б це не сподобалось. Він називав мене своєю лялечкою - дочкою, грався мною, як я своїми ляльками. Потім я потрапила до тебе в дім.

Хельмер: Що це за вислови, коли говориш про наш з тобою шлюб!

Нора: (твердо). Я хочу сказати , що я з татових рук перейшла в твої . Ти все влаштовував за своїм смаком, і в мене став твій смак або я тільки вдавала, що це так,- не знаю добре. Мабуть, і те, і інше. Інколи бувало так, інколи так. Коли я озираюсь тепер назад, то мені здається, що я жила тут як той старець: мене годували й одягали, а моє діло було- розважати, забавляти тебе, Торвальде. Ось в чому полягало моє життя. Ти так влаштував, ти і тато дуже винні передо мною. Ваша вина, що з мене нічого не вийшло.

Хельмер:Норо! Яка дурниця! Яка невдячність! Хіба ти не була тут щаслива?

Нора. Ні, ніколи не була. Я тільки думала, що щаслива, а насправді ніколи не була.

Хельмер. Ти не була...не була щаслива!

Нора. Ні, тільки весела. І ти був завжди такий милий, ласкавий до мене. Але весь наш дім був тільки великий ляльковий дім. Я була тут твоєю лялькою, донькою. А діти вже моїми ляльками. Мені подобалось, що ти грався, бавився зі мною, як їм подобалось, що я граюсь і бавлюся з ними. У цьому, власне , й було наше подружнє життя, Торвальде.


Додаток №2


^ КОМПОЗИЦІЯ П’ЄСИ «ЛЯЛЬКОВИЙ ДІМ».

Експозиція д 1.


Норвегія у ХІХ ст., квартира Хельмерів



Поява Фру Лінне


Неминучість конфлікту





«Таємниця» і вчинок Нори як несвідомий виклик суспільству




Пробудження Нори, бажання по-справжньому розібратись у житті та його законах як один з методів показу внутрішньої гнилизни буржуазного суспільства





Соціальний


Між зовнішнім благополуччям і суттю життя






Зав’язка д 1



Поява Крогстада, його вимоги і погрози




Нора








^ Зовнішня дія

Щаслива, безтурботна «Лялечка», «Білочка», «Жайворонок»

Внутрішня дія

Страждання, страх, передчуття біди



Сцена з тарантелою д. ІІ. Розмова Фру Лінне з Крогстадом д.ІІІ.




Кульмінація д. ІІІ






Зовнішня

Отримання листа Хельмером

Внутрішня

Реакція Нори, коли вона бачить листа у поштовій скринці



Прочитання листа





Зовнішня

Реакція Хельмера на отриманий лист його егоїзм і лицемірство

Внутрішня

«Поступове» пробудження та «попередження» Нори, усвідомлення мирності всього свого життя , залишення дому

Що далі ? Незавершеність. Ствердження «справжньої» людини на вибір.


Розв’язка


Додаток 3

^ ПОСТАНОВКА П’ЄС ІБСЕНА В УКРАЇНІ


Драми Г. Ібсена йдуть на українській сцені з початку ХХ століття: у Руському народному театрі (Львів, 1907) у трупі І. Колісніченка (1907-1908; “Примари”, “Нора”); у трупі І. Саксагановського (1909; “Нора”); Молодий театр Леся Курбаса ставив п’єсу “Ворог народу ” (1918; під назвою “Доктор Штокман” ); Перший театр Української Радянської Республіки (1919; “Примари”). Пізніше драми Ібсена “Нора”, “Гедда Габлер” йшли у театрах Львова, Харкова, Донецька, Дніпропетровська, Одеси.


^ П’ЄСИ Г. ІБСЕНА В УКРАЇНСЬКИХ ПЕРЕКЛАДАХ


До творчості Генріка Ібсена зверталося багато українських перекладачів : І. Стешенко (“Войовники в Хельгеланді” - у перекладі “Велетні півночі”, 1931); А. Крушельницький (“Як ми, мертві, воскреснемо”); М. Загірня (“Ворог народу”, “Примари”, “Нора” та ін); Н. Грінченко (“Гедда Габлер”, “Жінка з моря” та ін.), М. Голубець (“Пер Гюнт”), а також М. Грушевська, Ю. Кміт, Ю. Зорянчук, В. Гладка, К. Корякіна та ін.

Деякі вірші Ібсена переклали І. Франко, О. Жихаренко, О. Бургардт,

Д. Павличко, Н. Іваничук.


^ Г. ІБСЕН І УКРАЇНСЬКІ ПИСЬМЕННИКИ


Про творчість Г. Ібсена писав І. Франко (стаття “Ворог народу”

Г. Ібсена”, 1891; стаття до 70-річчя від дня народження письменника, в

якій підкреслено світове значення його творчості, 1898). Відштовхуючись від вірша Ібсена “Сила спогаду”, І. Франко створив шедевр української філософської лірики “Школа поета ( за Ібсеном)”, одна з повістей Франка має ібсенівську назву –“Основи суспільності” ( “Стовпи суспільства”, 1894).

Творчість драматурга схвально оцінювали Леся Українка (стаття “Європейська соціальна драма в кінці ХІХ століття”, 1901), письменниця

Н. Кобринська (стаття “Про “Нору” Ібсена”, 1900).


Викладацька діяльність вимагає особливої чутливості до постійно оновлюваних тенденцій суспільного буття, здатності до адекватного сприйняття, потреб суспільства і відповідного коригування своєї роботи.Отож, викладач повинен бути завжди в пошуку нових ідей, підходів до навчально - виховного процесу.

Дана методична розробка відкритого заняття побудована у нетрадиційній формі пошуку істини, що дає можливість систематично активізувати пізнавальну активність студентів, зацікавити їх , мимоволі заставити задумуватися над актуальними проблемами сьогодення.

В ході заняття використовуються різні форми і методи навчання

( як традиційні , так і нетрадиційні), і всі вони є логічно пов’язані між собою. Бесіда за змістом п’єси плавно переростає у дискусію, інсценізація породжує діалог, інтер’єр аудиторії і музичний супровід надихає на творчість . Цікавим є матеріал, який використовується при демонстрації видів Норвегії на комп’ютері, це дає можливість перенестись уявно у ті часи. А гра на фортепіано одним із студентів - крок до естетичного виховання.

Методична розробка відповідає вимогам сучасного заняття літератури , коли піднімаються питання інтерактивності заняття , компоративного аналізу твору, гуманізації навчання.




Схожі:

Життя цінується не за тривалістю, а за змістом iconУрок 1 Тема. Микола Вороний. Короткі біографічні
Мета: ознайомити учнів з найважливішими сторінками з життя письменника, змістом поеми „Євшан-зілля”, поняттям «поема»; розвивати...
Життя цінується не за тривалістю, а за змістом iconУрок трудового навчання екологічного спрямування
Це справжнє мистецтво. Такий папір високо цінується, на ньому пишуть лише красивими каліграфічними літерами, а художники малюють...
Життя цінується не за тривалістю, а за змістом iconУрок №16 Тема. Бережемо життя. Мета. Допомогти учням зрозуміти, що життя це Божий дар, розкрити суть права людини на життя
Мета. Допомогти учням зрозуміти, що життя – це Божий дар, розкрити суть права людини на життя, відповідальність людини за власне...
Життя цінується не за тривалістю, а за змістом iconУрок у 6 класі тема. Узагальнення знань з теми: «Безпека щоденного життя»
Навчати учнів застосовувати отримані знання в практичній діяльності. Розвивати навички зі збереження здоров’я та життя. Виховувати...
Життя цінується не за тривалістю, а за змістом iconПідготувала куратор групи
Цей виховний захід проводиться з метою запобіганню бездумного життя молодих людей. Звернути увагу на моральну і етичну проблему сучасного...
Життя цінується не за тривалістю, а за змістом iconСтуденти тернопільського коледжу відвідали прес-клуб газети «вільне життя» Ольга Пасемко, студентка спеціальності «Видавнича справа та редагування»
Дуже нам сподобалась виставка фотографій Василя Бурми, яка мала назву «Життя «Вільного життя»». На цих фото було висвітлене все життя...
Життя цінується не за тривалістю, а за змістом iconСценарій конкурсу веселих і кмітливих
Гра не є пустою забавою, це зміст життя дитини, її творча діяльність потрібна для її розвитку. У грі дитина живе, І сліди цього життя...
Життя цінується не за тривалістю, а за змістом iconНавчання у грі
Гра не є пустою забавою, це зміст життя дитини, и творча діяльність, потрібна для її розвитку. У грі дитина живе, І сліди цього життя...
Життя цінується не за тривалістю, а за змістом iconПрес-конференція. Оформлення дошки
Авжеж, ні! Невід’ємною частиною нашого життя має стати дотримання правил безпеки. Це допоможе захистити ваше здоров’я і життя, здоров’я...
Життя цінується не за тривалістю, а за змістом iconМета. Розкрити перед студентами суть духовного життя людини; розширити їх знання про цінність життя, і особливо життя ненародженої дитини;
...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib2.znaimo.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи

Разработка сайта — Веб студия Адаманов