Урок № Тема. Рухова активність підлітків. Мета icon

Урок № Тема. Рухова активність підлітків. Мета



НазваУрок № Тема. Рухова активність підлітків. Мета
Дата конвертації01.07.2013
Розмір44.58 Kb.
ТипУрок
скачать >>>

Єршова Наталія Миколаївна

Учитель біології вищої категорії, вчитель-методист

Конотопської гімназії Конотопської міської ради Сумської області

Розробка відкритого уроку з основ здоров’я (5 клас)


До запропонованої розробки уроку додається презентація (слайд-шоу), послідовний перегляд якої вказаний у плані-конспекті. Аудіозаписи можна підібрати самостійно.

Урок № 6.

Тема. Рухова активність підлітків.

Мета: продовжити формування в учнів уявлень про вплив рухової активності на розвиток і здоров’я; через виконання комплексів вправ пропагувати різні види рухової активності на уроках та в позаурочний час; розвивати вміння працювати в малих динамічних групах; пропагувати здоровий спосіб життя.

^ Обладнання і матеріали: слайд-шоу; фішки-«смайлики»; аудіоматеріали; м’яч; повітряні кульки.

Базові поняття і терміни: фізичне навантаження; правильна постава; рухова активність; гіподинамія; координація; зарядка; здоровий спосіб життя; повноцінне харчування.

^ Тип уроку: урок закріплення й розвитку знань, умінь і навичок.

Хід уроку.

І. Організаційний момент. (Слайд №1).

На манулому уроці учні класу були об’єднані у чотири групи: «Мислителі», «Веселунчики», «Хореографи», «Футболісти». Кожна з груп повинна була підготувати комплекс вправ за завданнями:

  • «Руханка» на уроці.

  • Гра на перерві;

  • Танцювальні вправи;

  • Розминка спортсменів;

(Консультантами були батьки, вчителі, старшокласники).

ІІ. Повідомлення учням мети майбутньої роботи. (Слайд №2).

  • Дізнатися, як потрібно чергувати різні види рухової активності?

  • З'ясувати, чи можна покращити свою успішність за допомогою фізичних вправ?

  • Дізнатися, що позитивно впливає на фізичний розвиток дитини?

(Починаючи з даного етапу уроку, учні отримують від учителя «смайлики» за правильні та цікаві відповіді; в кінці уроку після підрахунку «смайликів» кожна група учнів отримує підсумкову оцінку).

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Щоб дійти до мети, треба перш за все йти.

Оноре де Бальзак

Сьогодні ми повинні визначити, які вправи будуть доречними у різних видах діяльності, щоб забезпечити чергування навантаження відповідних груп м’язів, підтримання правильної постави.

^ IV. Відтворення учнями знань, умінь і навичок, які будуть потрібні для виконання запропонованих завдань (бліц-опитування «Поясни термін»). (Слайд №3).

Кожна група учнів пояснює (за вибором) два терміни. Оцінюється правильність відповіді, активність учнів, уміння знаходити нестандартне рішення.

^ V. Виконання учнями різних вправ, формулювання висновків.

Група №1 «Мислителі». «Руханка» на уроці. (Слайд №4).

На математиці ми рахували:

Щось додавали або віднімали,

^ Учились старанно і дуже завзято,

Що стали вже сили потроху втрачати:

Втомилися шия, і спина, і очі,

І думки розумні приходить не хочуть…

Зробим зарядку, щоб сил назбирати.

Сідайте зручненько. Пора починати.

Висновок І (запис у зошитах): чергування інтенсивної рухової активності із низькою, поєднана із вправами для окремих груп м'язів, відновлює працездатність, стимулює розумову активність. (Слайд №5).

Група №2 «Веселунчики». Гра на перерві (з повітряними кульками). (Слайд №6).

^ Перерва – найкращий для рухання час.

І дзвоник нарешті покличе наш клас –

Помчати по сходах, дівчаток займати,

А потім від них “з усіх ніг” утікати.

А, може, тихенько в куточку сховатись,

Щоб з'їсти цукерку, в “мобілку” погратись…

^ Розваг на перерві різних багато.

Готові до них? Починаємо гратись.

Висновок ІІ (запис у зошитах): (Слайд №7).

Думки стають жвавішими, якщо тіло розігріте прогулянкою.

Арістотель

Група №3 «Хореографи». Танцювальні вправи. (Слайд №8).

^ Хореографія – серйозна справа:

Кружляємо – з лівої, схиляємось вправо.

Мелодія нас у танку закружляє,

І ритмом своїм нас усіх поєднає.

Висновок ІІІ (запис у зошитах): інтенсивна рухова активність покращує роботу серцево-судинної системи, робить фігуру привабливою і стрункою, покращує настрій, координацію рухів. (Слайд №9).


Група №4 «Футболісти». Розминка спортсменів (вправи з м’ячем). (Слайд №10).

^ Ура, футбол! І м'яч летить…

Забили гол! Щаслива мить!..

На гру капітан команду готує,

Розминку старанну завжди пропонує.

Висновок IV (запис у заошитах): спортивні заняття і здоровий спосіб життя – необхідна умова росту і розвитку підлітка, ефективний засіб боротьби з гіподинамією. (Слайд №11).


^ VI. Формулювання висновків до уроку відповідно до поставленої на початку уроку мети, корекція знань.

Учитель звертає увагу учнів на наступне: (Слайди №12-14).

Ми:

  • Дізналися, як потрібно чергувати різні види рухової активності.

  • З'ясували, що можна покращити свою успішність за допомогою фізичних вправ.

  • Дізналися, що підвищена рухова активність позитивно впливає на фізичний розвиток підлітка.

^ VIII. Підбиття підсумків уроку, оцінювання роботи учнів.

Здоровий спосіб життя передбачає поєжнання правильного харчування, загартовування, наявності тільки корисних звичок, відповідної віку й індивідуальним можливостям організму рухової активності, фізичного навантаження. Кожен мусить зробити власний вибір.

(Учитель разом з учнями підраховує кількість зароблних групою «смайликів», виставляє оцінки).

ІХ. Рефлексія.

Учні в групах беруться за руки по колу і дякують один одному за співпарцю на уроці.

Х. Домашнє завдання. (Слайд №15).

  • Повторити основні поняття §3 с.24 – 33.

  • *Підібрати ілюстративний матеріал для створення проектів на наступному уроці з теми «Загартовування і здоров’я».

Список використаних джерел.

  1. Бойченко Т.Є. Основи здоров’я: Підр. для 5 кл. загальноосв. навч. закладів. / Т.Є. Бойченко, та ін. – К.: Навчальна книга, 2005.

  2. Воронцова Т.В., Пономаренко В.С. Основи здоров’я. 5 клас: Посібник для вчителя. – К.: Алатон, 2005.

  3. Воронцова Т.В., Пономаренко В.С. Основи здоров’я. 5 клас. – К.: Алатон, 2005.

  4. Основи здоров’я, 5-9 класи. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів. К. – Ірпінь: Перун. – 2005.




Схожі:

Урок № Тема. Рухова активність підлітків. Мета iconРухова активність підлітків Щоб дійти до мети, треба перш за все йти

Урок № Тема. Рухова активність підлітків. Мета iconТема: Особливості організації навчального процесу підлітків
Кожна дитина у будь-якому віці допитлива І розумна по-своєму. В юності ж розумова активність набуває дещо дуже характерних рис
Урок № Тема. Рухова активність підлітків. Мета icon2011-2012н р. Тема: Профілактика шкідливих звичок Мета
Мета: запобігати шкідливим звичкам, які негативно впливають на здоров'я підлітків
Урок № Тема. Рухова активність підлітків. Мета iconУрок № Тема. Дії з многочленами
Мета: Узагальнити і систематизувати знання з теми многочлени; розвивати логічне та продуктивне мислення; виховувати інтерес до математики;...
Урок № Тема. Рухова активність підлітків. Мета iconУрок № Тема уроку
Тема уроку: Особливості дії тютюнового диму, алкоголю і наркотиків на статеве дозрівання підлітків
Урок № Тема. Рухова активність підлітків. Мета iconТема: Агресія підлітків мета
Мета: Виховувати в учнів почуття чуйності, доброти, милосердя, поваги до своїх батьків, старших людей; викликати в дітей співчутливе...
Урок № Тема. Рухова активність підлітків. Мета iconХромихіна Людмила Василівна Тема урок
«Особливості дії тютюнового диму, алкоголю і наркотиків на статеве дозрівання підлітків»
Урок № Тема. Рухова активність підлітків. Мета icon«іт покоління»
Мета: Розширити знання учнів про вплив комп’ютера на здоров” я дитини-підлітка. Сприяти бережному ставленню підлітків до себе і оточуючих....
Урок № Тема. Рухова активність підлітків. Мета iconУрок літератури рідного краю, 8 клас Тема. «…Я в серці маю те, що не вмирає» (слідами Лесі Українки на Хмельниччині) Мета. Ознайомити учнів із досі мало
Поглибити кругозір учнів, створити умови для заохочення до розумової діяльності. Розвивати мовлення, творчу активність, вміння працювати...
Урок № Тема. Рухова активність підлітків. Мета iconТема. Наш земляк Микола Вінграновський. Світ природи у творах письменника. Мета
Мета. Ознайомити учнів з життєвим та творчим шляхом М. Вінграновського, розкрити неповторність його лірики, показати творчий зв'язок...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib2.znaimo.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи

Разработка сайта — Веб студия Адаманов